Téma: Valkûr

10/10
savernake 2009 febr. 22. - 19:45:22 10/10
(63/323)
Ez egy remekül sikerült történelmi film! Nagyon izgalmas, és a kétórás játékidõ alatt végig fenntartja a kezdeti feszültséget.
Számomra eléggé megdöbbentõ volt, hogy Hitler az "elvtársaival", legközelebbi munkatársaival pontosan ugyanolyan kegyetlen volt, mint az ellenfeleivel. És az is érdekes, hogy a hatalmát milyen irracionális félelem és rettegés tartotta fenn. Emlékezetes pillanat, amikor Olbrich le akarja akasztani a Führer képét a falról.. aztán megtorpan a félelemtõl.
leopard26 2009 febr. 22. - 19:40:02
(62/323)
Ezt nem értem!Imádom a háborús filmeket de ez valamiért iszonyat......
Gondolom vagy nem tudom ,biztos tomika szerepjátéka miatt vagy egyszerûen nem tudom megmondani miért is ilyen borzalmas
5/10
CsengoZoli 2009 febr. 21. - 23:31:57 5/10 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(61/323)
Láttad a filmet?
QT.buff.Lilcsy 2009 febr. 21. - 22:01:13
(60/323)
Ez a film totálisan visszataszít és pont azért, mert ilyen hollywood-i film Tom Cruise-al, a Német történelemrõl és szerintem ezt hitelesen egy igazi német film tudná vissza adni. Könyörgöm a rendezõ X-men filmeket csinált, ez nekem röhejesen hangzik.
8/10
yippikaya 2009 febr. 21. - 18:11:20 8/10 Előzmény Bigpapa
(59/323)
Egyetértek,teljesen jó film volt. Izgalmas,elgondolkodtató,remek színészekkel(fõleg Cruise és Nighy volt jó szerintem).Hiányzott már egy ilyen jellegû film,és még a szinkront is eltalálták:)
offtopic
delamico 2009 febr. 21. - 13:13:57
(58/323)
Ironikus, hogy ennek a kommentnek és a bennefoglaltaknak ellenére kimentél a Good-ról...
10/10
Bigpapa 2009 febr. 21. - 08:46:53 10/10
(57/323)
Kellemes csalódás volt a film. Mindenhol lehúzták, hogy Tom Cruise szarul játszik, hát, lehet, nem egy filmet láttunk.
A film lassan bontakozik ki, de végig ott van a feszültség. Nem is izgalom ez,hanem az, ahogy megpróbálod beleélni magad a német tisztek,katonák helyébe, akik a német népet, a hazát szolgálják,de a Führer-nek tettek esküt. Annak, aki most beteges módon dönti romba a szent Németországot.
Rájönnek, hogy a kínzások, a haláltáborok és ez az értelmetlen háború már csak egy beteg elme agyszüleménye.
Azt akarják, hogy a világ megtudja, nem minden német Náci és bizony õk is békét akarnak!
Jó látni, ahogy kibontakozik a cselekmény, ahogy megismerjük az ellenállókat,és ahogy napról napra többen állnak az ügy mellé.
A film megtörtént esemény, így nincs benne Spoiler, hiszen ,aki tanulta a történelmet, az tudja,mi mikor és miért történt!
Tom Cruise nagyon hasonlít Stauffenberg ezredesre.
Félelmetes, hogy az idõjárás 2x is mennyire befolyásolta a háború végkifejletét. Itt is, ha nincs hõség, a bunkerben lesznek.
A szereplõk nagyon elkapták a figurákat, nem is emelnék ki senkit, mert jól játszott mindenki.
Nem tudom,ki mit várt ettõl a filmtõl, de ez nem Mission Impossible ,vagy Pearl Harbor, ahol lõnek egyfolytában. Ez dokumentumfilm, annak pedig nagyon jó!
5/10
CsengoZoli 2009 febr. 21. - 00:12:26 5/10
(56/323)
Hát nem rossz film,de nem is különösebben jó.
Semmi pluszt nem kaptam, szokásos feldolgozása annak a korszaknak.
Tom C. nem rossz szerintem.
6/10
loncsik 2009 febr. 20. - 22:23:42 6/10 Előzmény Shelly_Webster
(55/323)
Most láttam,többet vártam...10/6 pont
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 20. - 20:04:06 10/10
(54/323)
A magyar fordítás és a szinkron viszont tragédia.
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 20. - 20:02:39 10/10 Előzmény andzsin
(53/323)
Ebben van igazság, Stauffenber portréja lehetett volna árnyaltabb. Az a rész jól visszajött a jellemébõl, hogy ahogy megjelent, átvette az irányítást, de egy kicsit lehetett volna "elõkelõbb", kifinomultabb. Az ok, hogy a korábbi életét nem tudták részletezni, mert akkor igen hosszúra nyúlt volna a film, bár azért 1-2 momentum nem ártott volna(pl angol ejtõernyõsök megmentése, keleti front, lehetett volna válogatni). Az nekem kimondottan tetszett, hogy figyeltek az apró részekre:pl két jelenetben is látszik a nyakában a kereszt és a gyûrû. Számomra leginkább az volt jelentõs baki, hogy Stauffenberg fivérét meg sem említik, holott fontos szerepe volt, ha nem is a szervezésben, de Klaus vele beszélt meg mindent. Viszont kiemelném, hogy a szereplõket nagyon gondosan válogatták, mindenki hasonlít az eredetire(pl Goebbels, Witzleben, Beck, Olbricht, Fromm...de a leghitelesebb talán Freisler). Sztem összességében elmondható, hogy elég hûen visszaadták az eseményeket, mondjuk az a Goerdeleres baki nem kellett volna a végére, de hát minden nem lehet tökéletes...Az eredeti helyszínek(Bendlerblock, Plötzensee) pedig jót tettek a hitelességnek.
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 20. - 19:46:54 10/10
(52/323)
Hát igen, ehhez csatlakoznék: a film pont azt próbálja bemutatni, hogy milyen széleskörû volt mind a katonai , mind a polgári összeesküvés.Másik kérdés, hogy a két szervezet összebékíthetetlensége akadályozta a munkát.(Ami meg is jelenik Goerdeler és Stauffenberg vitája által.)
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 20. - 19:42:33 10/10
(51/323)
Hát, képiekben nem egy Katyn, de azért nem ajánlanám egy 12éves gyereknek...Már csak azért sem, mert nem fogja érteni.
mnjhzt54 2009 febr. 20. - 15:56:19
(50/323)
Most láttam a filmet, és sajnos elég könnyûnek találtatott.
Egy olyan igazi ismeretterjesztõ film, amiket akár az HBO szokott készíteni, vagy a Discovery Chanel... Tom Cruse már csak abba a kategóriába fér bele. Bölcsebb lett volna, ha ezt e filmet is meghagyták volna a németeknek. Õk az elmúlt években fantasztikus jó filmeket csináltak (Hitler - A bukás, A mások élete,...stb.).
Amikor manapság ennyi jó film van - és annyira drága egy mozijegy - , akkor baráti tanácsom az, hogy azt az 1.000 - 1.5000-ft-ot inkább egy Oscar-díj(ak)ra jelölt filmre költsék, s ne erre!
kardosks 2009 febr. 20. - 12:56:59
(49/323)
Sziasztok!

Egy kérdés azokhoz, akik már látták a filmet: vannak benne brutális jelenetek?
Szerintetek 12 éves gyerek megnézheti?
2/10
Gabriella54 2009 febr. 20. - 10:56:42 2/10
(48/323)
Mert egyetértettem :)
andzsin 2009 febr. 20. - 09:10:05
(47/323)
"A Spiegel kritikája szerint maga a film nem olyan rossz, csak Cruise játéka satnya: "messze nem tudta visszaadni azt a karizmatikus egyéniséget, ami von Stauffenberg volt". Ezen kívül még az is kifogásolható, hogy a film minden németet nácinak mutat be, mintha kizárólag a von Stauffenberg és csapata lett volna ellenálló az egész országban. A New Yorker szerint Cruise az egyenruhán kívül nem tudott többet hozzáadni a karakterhez. A Variety kritikájában a filmet vizuálisan ugyan megkapónak találták, de mégis egy "hideg" alkotás lett, mert hiányzik belõle a téma által megkívánt feszültség."

Manapság minden II. világháborús filmet el lehet adni. Nekem egyszerûen nem hitelesek a színészek. A los angelesi pálmafák világából náci egyenruhába bújtatott jól fésült amerikaiak.
10/10
Annamaria76 2009 febr. 20. - 07:24:55 10/10
(46/323)
Én tegnap néztem meg a filmet. És nekem nagyon tetszett! Egyébiránt Tom C. utálom, de ebben igenis jó volt! Hitelesen játszotta el az összeesküvõt. Az pedig egyátalán nem igaz, hogy amerikai színész ne tudna német katonát alakítani. Ha ez így lenne, akkor a filmiparnak igencsak hamar csõdbe kellett volna jutnia!
2/10
Gabriella54 2009 febr. 19. - 21:47:50 2/10
(45/323)
Azt senki sem gondolta, hogy minden német tiszt "zsidóirtó" volt - különösen, hogy a Wermacht mindig elhatárolódott az SS-tõl, akik (hülye kifejezés, de a lényeget kifejezi) a "kemény mag" voltak. Na õket valóban lehet az általad felsorolt jelzõkkel illetni. Nem véletlen, hogy nem az SS, hanem a hadsereg tisztjei szervezték a merényletet!
2/10
Gabriella54 2009 febr. 19. - 21:38:52 2/10
(44/323)
Maga a film érdekes, a téma jó, csak Tom Cruise...csak õt tudnám feledni! Ez a röhejes frizura...meg a színészi játéka is egyre több kívánnivalót hagy maga után. Szerencse, hogy ott van többek között Kenneth Branagh, Bill Nighy, Thomas Kretschmann!
Ebbõl a történelmi helyzetbõl azért sokkal jobb, szikárabb filmet lehetett volna kihozni!
Mellesleg minden nézõnek "vájtfülûnek" kell lennie, hogy felismerje a magyar hangokat? Mi a csudáért nem lehet (ha már be nem mondják, legalább!) kiírni, kit kicsoda szinkronizál? Lehet, hogy szégyen, de én csak Csankó Zoltán, Rosta Sándor, Rékasi Károly és Szacsvay László hangját ismertem meg...