Anyiyta 2011 jan. 21. - 13:26:42 Előzmény Greylupus
(1502/2162)
Én is láttam a képet.
Én is azon vagyok, mint te. Jobb lenne, ha Elena lenne Damon új barátnõje, hiszen Damon õt szereti :) Szerintem Damon egy jó darabig ilyen "sok barátnõs jó pasi" lesz még.
10/10
Greylupus 2011 jan. 18. - 11:11:47 10/10
(1501/2162)
Ian tegnap tett fel a Twitterjére egy új forgatási képet - pár résszel járnak csak elõttünk. Örülök, hogy végre elkezdtek forgatni újra, mert jó pár napra le kellett állniuk a forgatással, mert akkora hó volt Atlantában.
A képen Damon és az új barátnõje van fenn és Alaric van a háttérben. A barátnõ egy totál ismeretlen csaj.. Damonnak hány új barátnõje lesz még?:)))
De legalább talán ez az új lány nem fog belerúgni.. bár én jobban örültem volna, ha Elena van a képen, mint Damon új barátnõje:))).

(este megpróbálom feltenni a képet, ha hazaértem a melóból).
10/10
Greylupus 2011 jan. 17. - 13:34:57 10/10
(1500/2162)
KÖNYV SPOILER***

Igen, ez a Sinicsi, meg Mizao, meg róka leszek, meg varázskulcs, meg itt vagyok, ott vagyok, bárhol vagyok - már sok volt nekem is.
De én is élveztem, hogy Damonnak itt már voltak érzelmei és ki is mutatta Elena iránt. Mert az elején számomra furcsa volt, hogy annyira át akarta változtatni Elenát az sötét hercegnõjének, utána, amikor átváltoztatta, akkor szó szerinte le se ... mintha, csak azért kellett volna, hogy borsot törjön Stefan orra alá.

De az 5. könyvben tényleg kimutatta, hogy odavan a lányért. A kunyhós jelenet kifejezetten tetszett:))) és valahol sajnáltam, amikor felajánlotta, hogy az õ emlékeit töröljék ki.

Kiváncsian várom, hgoy mit fog történni, ahogy hármasban Matt-tel mennek Stefan kiszabadítására:).

KÖNYV SPOILER VÉGE***

Persze a filmsorozat következõ részét jobban várom:))).
sziszabo 2011 jan. 17. - 12:26:44
(1499/2162)
Na ez jó hír, köszi!

Egyébként én is egyedül az 5. kötetben éreztem, hogy már túl sok volt a fantasztikum, itt-ott nagyon elaprózta a szerzõ. Viszont a könyvek közül - ebben a kötetben teszi Damont igazán szerethetõvé, részletesen kifejtve az érzelmeit. Itt lehet nagyon megkedvelni, ezért is várom a folytatást.(Persze a filmben már sokkal korábban megszerette mindenki úgy érzem. :)
10/10
Greylupus 2011 jan. 17. - 09:10:10 10/10 Előzmény sziszabo
(1498/2162)
Bocsi, a kérdésedre nem válaszoltam:)

Igen, vannak még részek a könyvbõl - ha jól tudom, idén két része jelenik meg, azt hiszem áprilisban és valamikor kora õsszel, sõt õszre várható, hogy megjelenik Stefan naplója is:).
10/10
Greylupus 2011 jan. 17. - 08:58:57 10/10
(1497/2162)
A DVD-n csak az elsõ évad elsõ fele van rajta. A neten nem tudod megnézni? Ott fenn van az egész elsõ évad, sõt a második évad eddig leadott részei is.
10/10
Greylupus 2011 jan. 17. - 08:57:32 10/10 Előzmény sziszabo
(1496/2162)
Könyv - Spoiler***

Én is most a "szünetben" olvastam végig az 5 kötetet. Nem rossz, de nekem vannak már benne olyan részek, amelyek nagyon elrugaszkodnak a valóságtól (ok, persze, az is meseszerû, hogy vannak vámpírok, meg vérfarkasok, meg boszorkányok - de ezzel még kiegyezem, hisz imádom az ilyen stílusú könyveket).
De az, hogy Elena meghal vámpírként, majd visszajön lélekként, utána meg újra ember lesz - nekem ez már picit sok volt.
Ez az egy, ami nem tetszett a könyvsorozatban, a többi része nem volt rossz:). Ahogy már írtam, nekem fõleg a Damonról szóló részek tetszettek - fõleg az 5. könyvben -, az írónõ számomra nagyon élvezetesen írta meg Damon karakterét - amit utána a filmben Ian tökéletesen vissza is adott:).

Könyv spoiler vége**

De a filmsorozat jobban tetszik még mindig. (Ami azért érdekes, mert nekem általában a könyvek jobban bejönnek, mint a filmek, amiket a könyvek alapján készítenek).

De már csak 10 nap az új részig:))))
sziszabo 2011 jan. 16. - 14:20:56
(1495/2162)
Sziasztok!

Egy ideje én is rajongok a sorozatért, és szoktam olvasgatni a hozzászólásokat is. Most, hogy "szünet van" - sajnos - elolvastam az összes kötetet, hogy ne hiányozzon annyira a sorozat. A könyv tényleg más, mint a film, de olvasni is élmény. Az 5. kötet után lesz még vajon következõ - tudja vki? A Damon-Elena kapcsolat ott sem fejlõdött még ki úgy, ahogy én azt várnám, mint ahogy a filmben sem haladnak...:) (Már bizti gondoljátok ki az abszolút kedvencem a filmben.)
Szóval hiába vagyok nagyon vizuális típus és imádom a filmet úgy ahogy van, mégis függõ lettem a könyvvel is. De azért már alig várom a 2x12 epizódot! (Pedig nem vagyok tévézõs fajta, most tévém sincs, az eddigi epizódokat is neten néztem vissza, amikor elkezdett érdekelni, kb. november elejétõl.)

Én azt gondolom, hogy még ha nem is követik a könyvet a film forgatókönyvével, itt-ott néha azért van egy pici egyezés - és ahogy a könyvben Elena még mindig vonzódik Damonhoz bármi is történik, vmi mindig megérinti. Én is csak remélmi tudom, hogy lesz vmi váratlan fordulat.
Pl. a könyvben - aki olvasta - nekem nagyon tetszik, amikor megidézi Bonnie Elena úgymond késõbbi "férjét", és meglepetésére Damon lép be a szobába. (Egy is egy nagyon jó rész.)
Lényeg a lényeg: nemcsak fiataloknak való a könyv, nagy igazságok vannak benne, és mindenre utal a szerzõ, ami az életben úgyanúgy megvan: szenvedély, gonoszság,emberi gyengeség, gyarlóság, jellemfejlõdések, stb.
10/10
Greylupus 2011 jan. 14. - 08:24:57 10/10 Előzmény Anyiyta
(1494/2162)
Igen, ezt kihagytam:))))
Anyiyta 2011 jan. 13. - 17:50:00
(1493/2162)
+ azt is hozzá kéne tenni, hogy a szerelme a rokonába (Elenába) szerelmes :)
10/10
Greylupus 2011 jan. 13. - 14:42:21 10/10 Előzmény Anyiyta
(1492/2162)
Szerintem a Stefan iránti érzelmei valósak. Látni minden mozdulatán, megszólalásán, hogy odavan érte, csak hát az a szekér már elment. Damonnal viszont valóban csak játszott.De ezt be is ismerte neki az egyik részben, hogy sosem szerette.

Nem védeni akarom, de mindannyian tudjuk, hogy egy megbántott, szerelmes nõnél veszélyesebb ellenfél nincs:)- és ezen az még tovább ront, hogy az illetõ egy pár száz éves vámpír, annak minden erejével:).
Anyiyta 2011 jan. 13. - 12:37:28
(1491/2162)
Én is remélem.
A vámpírnaplókra visszatérve (mivel ez a topic errõl szól :)), én csalódtam Kathrine-ben. Nem gondoltam volna, hogy ennyire gonosz lenne. Pláne a Salvatore testvérekkel szemben.
Sokan azt mondják, hogy Stefan iránt táplált szerelme is egy álca, de szerintem nem.
Attól függetlenül, hogy Kathrine milyen gonosz, alattomos vámpír lett, Stefan iránti érzelme nem hült ki a kb. 150 év alatt. Valahol azt olvastam, hogy majd elõkerül Kathrine naplója, amit régebben írt, de abbahagyta.
***SPOLIER***
Abban benne lesz minden, ami történt vele (ahogy ûldözte Kaust, Salvatore-k stb...)
Persze ezeket már ismerjük, hiszen Elenának elmondta a lényeget, de nem lehet tudni, hogy mi az igaz belõle. És, hogy valójában miért változtatta át Damont és Stefant.
***SPOLIER VÉGE***
10/10
Greylupus 2011 jan. 13. - 10:43:29 10/10
(1490/2162)
Hát ha eddig hiányoltad, akkor az Anita sorozatban megtalálod:). De mondom az elsõ 4-5 könyvben még nincs annyira jelen a szexualitás, addig Anita a "nincs szex, mert akkor elhagynak" viselkedést preferálja, de a késõbbiekben már nincs ilyen gondja:).

De maradjunk a TVD-nél:).
Tegnap néztem a Twitteren, hogy három napja áll kinn a forgatás, akkora hó van. Remélem járnak már annyira elõre, hogy ez nem fogja csúsztatni a sorozatot:).
Anyiyta 2011 jan. 13. - 08:08:18 Előzmény Greylupus
(1489/2162)
Jól hangzik :)
Én az ilyen vámpíros sorozatokból az erotikát hiányolom, hiszen a vámpírokról még azt terjesztik, hogy nagy szex-mániások :D
Megveszem majd és elolvasom :)
Köszönöm az infót :)
10/10
Greylupus 2011 jan. 12. - 20:29:07 10/10
(1488/2162)
Off kezdete
Fú, én anno az Anita Blake sorozat miatt lettem vámpír rajongó:).
Laurell K. Hamilton a szerzõje és itthon már 16 könyv jelent meg a sorozatból.

Így indul a sztori:
"Olyan világban élünk, ahol a legfelsõbb bíróság döntése alapján a vámpírizmus megengedett, ahol halottkeltõnek lenni hétköznapi foglalkozás. Ahol a természetfeletti ügyeket a rendõrség különleges osztaga kezeli. Ahol mindennapos dolog, ha az ember zombikba vagy patkányemberekbe botlik. St. Louis-ban valaki vagy valami gyilkolni kezdi a város legerõsebb, leghatalmasabb vámpírjait. A rejtély felderítéséhez a vérszívók kénytelenek külsõ segítséghez fordulni. Õ Anita Blake. A legdögösebb halottkeltõ és vámpírvadász a városban. Azt hitte, már mindent látott, de ez az ügy még neki is okoz meglepetéseket."

Anita persze itt is a vámpír (a város vámpírura Jean-Claude és a vérfarkas (a helyi vérfarkasklán vezére Richard) között õrlõdik, mint a legtöbb ilyen jellegû sorozatban:).
A sorozat az elején még inkább egy jól megírt krimi az alakváltók világában, majd ahogy az írónõnek vagy túl jó, vagy túl rossz a szexuális élete:), úgy megy el egyre inkább erotikus majd egyre keményebb szexregény felé - volt olyan könyv, ami utána csak annyit mondtam, hogy "Kovi sírna a gyönyörûségtõl, ha ezt megkaphatná forgatókönyvnek...":)).
Úgyhogy olvasni csak saját felelõsségre:).

De hála istennek az utoljára megjelent részben Anita már újra a régi kezd lenni és sztori is van újra.
De ez a sorozat messze van a Twilight és a TVD világától, az biztos.
Off vége
offtopic
Anyiyta 2011 jan. 12. - 16:12:45 Előzmény Greylupus
(1487/2162)
Amúgy ez az Anita Blake érdekelne (Anitának hívnak)
Ja meg olvastam, hogy a görögök régebben azokat tartották vámpírnak,akiknek kék volt a szeme és vörös a haja :)
Nekem is kék a szemem meg vörös a hajam :)
Érdekes egybeesés :)
Anyiyta 2011 jan. 12. - 16:09:59
(1486/2162)
Köszi szépen a linket :)
SPOILER
Szerintem azzal a lánnyal az lesz, mint Izabelel...vagyis Damon megsajnálja õt (igaz Izabel vámpír akart lenni, ezért változtatta át Damon), és átváltoztatja azt a rejtélyes lányt, hogy életben maradjon :)
10/10
Greylupus 2011 jan. 12. - 11:44:13 10/10
(1485/2162)
***SPOILER***

Annyi kiderült már a képekrõl, hogy ez a lány:

"Egyedül vezet hazafelé, amikor majdnem elüt egy földön fekvõ férfit. Odaszalad megnézni, hogy jól van-e, de túl rémült, és nem látja az arcát. Miután a fickó elõhúz egy üveget, a lány arra a következtetésre jut, hogy a férfi részeg. Okosan visszamegy a kocsijához. Damon elõveszi a vámpír énjét és megigézi, hogy ne mozduljon. Aztán hangosan kezd gondolkozni, hogy meg kéne-e ölnie vagy sem. A lány könyörög neki, hogy ne tegye. Damon azt mondja, "muszáj lesz", és megharapja."

Forrás: http://www.diaries-online.gportal.hu/
Anyiyta 2011 jan. 12. - 11:18:24 Előzmény Greylupus
(1484/2162)
Nem tudom, de szerintem olyan valaki, akit Damon fontosnak tart (lásd: Damon arckifezejése :)
10/10
Greylupus 2011 jan. 11. - 23:11:41 10/10
(1483/2162)
Vajon ki ez a lány? Mindenki emiatt van lázban:)))