8/10
InteriorLulu 2017 febr. 22. - 20:39:17 8/10 Előzmény Semprini
(105/145)
SPOILER!

"más szereplõk viszont, akiknek nagyon is fontos szerepe lenne vagy lehetne, elsikkadnak, gondolok itt pl. a buszon látott, majd nagy nehezen megtalált ellenõrcsajra, illetve a portugál lányra. Feldobja a film a szálakat, majd elvarratlanul elejti, mondván, ez is csak egy epizód volt fõhõsünk életében... pl. a portugál csaj szedi fel õt, akit aztán egy hirtelen ötlettõl vezérelve egyszer csak faképnél hagy és hazajön. Ez például eléggé érthetetlen és kifejtetlen rész a filmben, legalább 4-5 percet érdemelt volna még szerintem."

Semelyik szereplõ nem sikkad el. Az ellenõrcsaj Tinta Évát nagy nehezen megtalálja, ám az ajtaja elõtt lenyomott kissé kissé gázos monológ olyannyira nem jön be a csajnak (vagy már eleve foglalt, mindegy), hogy egy mondattal határozottan lepattintja Áront. Akinek innentõl nincs mit kezdenie vele, továbblép. Szál elvarrva.
A portugál csaj szála is egyértelmû: egy kurva szót nem értenek abból amit a másik mond (ezt ugye maga Áron vallja be nekünk), és van is egy rövidke jelenet arról, hogy szótlanul, elidegenedetten ülnek egymás mellett a lisszaboni villamoson. Ez gyakorlatilag törvényszerû: egy kölcsönös, ám szavak, átadott gondolatok-érzések nélküli vonzalom nem tart sokáig, hamar kifullad, pláne ha az egyik fél ennyire introvertált és határozatlan karakter, mint Áron. Felesleges lett volna a kapcsolatukra több szót vesztegetni, a pár közös jelenetükben minden benne van.
kambekk 2017 febr. 16. - 12:51:53
(104/145)
A fõszereplõ elég idegesítõ figura, de ismerek pont ugyanilyen embert a környezetembõl - igaz 30 évvel idõsebb kiadásban. A környezete nem igen bírja, de vénségére elismert értelmiségi lett.
Az amszterdami kiugrást én kicsit feleslegesnek érzem, még ha ezzel lehetett csak megoldani az addigi be nem csajozás hosszú problémáját.
Viszont a Föcitanáros rész szerintem mindenért kárpótol. A filmet jó rég láttam, de azóta is idézzük ezt a részt.
Amigó Dávid :))) https://www.youtube.com/watch?v=skjggJ3weMU
1/10
mmatus 2017 febr. 16. - 11:40:33 1/10
(103/145)
Nehogy megnézd. :(
1/10
Meril 2016 okt. 15. - 19:39:30 1/10 Előzmény Kodaxin
(102/145)
Igazakat írsz, de ettõl még a film akkor élvezhetetlen, súlytalan. Aki nem látja az túlságosan elmerült ebben a témában a "film" melett pedig elment. A film nagy része "reklám jelenetekbõl" áll.
1/10
Meril 2016 okt. 15. - 19:24:35 1/10
(101/145)
Nézhetetlen. Ez az elsõ 5 percben kiderül. A lejátszóm is kiakadt tõle.
7/10
honorata 2016 okt. 07. - 11:51:32 7/10 Előzmény nick név
(100/145)
Szerintem ez egy kicsit túlzás. A film fiataloknak szól fiatalokról. Nem célja filozófiai mélységeket boncolgatni, szórakoztató akar lenni és valamennyire tanulságos. Én ahogy látom ezt a két funkcióját szépen be is tölti. Átérezhetõ belõle a fiatalok helyzete, érzései, szerintem nagyon sok hasonló korú tud a problémákkal azonosulni. Nem csúcskategória, de én nem nevezném rossz filmnek, nálam bármelyik hollywoodi tinivígjátékot kenterbe veri.
Errika 2016 szept. 06. - 09:25:24 Előzmény vonDachu
(99/145)
? ez egy kicsit túl egyszerû :) :( !!
4/10
nick név 2016 aug. 20. - 14:31:01 4/10
(98/145)
Vakarom a fejemet, hogy ez a film vajon mennyire hiteles, de csak a feltevés kedvéért fogadjuk el, hogy tényleg hitelesen mutatja be ennek a generációnak a céltalan, sok részben kiüresedett életét. Ez filmnek akkor is rossz. Nem szeretnék túlzásokba esni, nem állítom róla, hogy egyenesen pocsék, de hogy a jótól rendkívül messze van, az számomra teljesen bizonyos. És mint tudjuk egy szomorú, illetve szomorkás film is lehet nagyon jó. Már megint a ripacskodásba áttévelyedõ, szenvelgõ lékör, hangulat. Miért? Az élet adott esetben lehet nyomorúságos, nyomorúságában nevetséges és vicces, de az nem ilyen. Sajnos az az igazság, hogy ez a film követi a 80-as évektõl, de fõleg a rendszerváltozás idejétõl olyannyira jellemzõ magyar filmes szellemet, õ is behajt a zsákutcába ugyanúgy, csak éppen nem egy Wartburg-gal, vagy egy Opel Kadett-tel, hanem egy megújult BMW-vel. Persze mihez képest.
Én nagyon remélem, hogy nem azt tanítják az itthoni fõiskolákon, hogy így kell filmet készíteni, mert akkor sosem jutunk egyrõl a kettõre. És még a kettõnél is milyen messze lennénk 60-tól... De az legalább már lenne valami. Akkor már talán kint lennénk a gödörbõl. És nem pedig ott fickándoznánk a saját szenvelgésünk közepette.
babalujza 2016 aug. 13. - 16:55:34
(97/145)
Remekül mutatja be egy réteg céltalan, lehetetlen kallódását az életben...igen, idegesítõ de telibe talál!
8/10
Semprini 2016 aug. 09. - 15:18:56 8/10
(96/145)
Itt a PORT.hu-n 7,5 az átlaga, az IM DB-n pedig 7,8 ami magyar filmrõl lévén szó igen magas érték. De nem egyszerûen magyar filmrõl van szó, hanem egy fõiskolás vizsgafilmrõl, azaz egy éppen végzõs rendezõ legelsõ játékfilmjérõl! A fentiek fényében ez a rendkívül magas átlag elképesztõnek, szenzációsnak mondható. Kérdés: vajon maga a film is ennyire szenzációs lett?
***SPOILER lehetsáéges!***
Mivel nem voltak nagy elvárásaim, ezért nem is csalódtam, kb. azt kaptam, amit vártam: egy átlagosnál kicsivel jobban sikerült magyar filmet. A szereplõk jópofák, azonban a színészi játékkal helyenként komoly bajok vannak. Bizony elég élesen elválik a különbség a filmben szereplõ profi színészek és amatõr szereplõk közt, némelyik nemhogy hangsúlyozni, de artikulálni sem tud rendesen, ami azért zavaró. A fõszereplõ, Ferenczik Áron nem színész, hanem egy rendezõszakos hallgató, alapjáraton jó figura lenne, de beszéde túl monoton, és a teszetoszasága, ami egy darabig jópofa, egy ponton túl már átcsap idegesítõbe, és nehezen lehet kedvelni. Van aztán egy rakás fölösleges mellékkarakter, akik inkább csak amolyan élõ díszletként, statisztaként funkcionálnak, de nem igazán van szerepük, más szereplõk viszont, akiknek nagyon is fontos szerepe lenne vagy lehetne, elsikkadnak, gondolok itt pl. a buszon látott, majd nagy nehezen megtalált ellenõrcsajra, illetve a portugál lányra. Feldobja a film a szálakat, majd elvarratlanul elejti, mondván, ez is csak egy epizód volt fõhõsünk életében. Egy véleményben azt írta valaki, hogy a jó dolgok "csak úgy megtörténnek" a fõszereplõvel, nincs befolyással saját sorsára, pl. a portugál csaj szedi fel õt, akit aztán egy hirtelen ötlettõl vezérelve egyszer csak faképnél hagy és hazajön. Ez például eléggé érthetetlen és kifejtetlen rész a filmben, legalább 4-5 percet érdemelt volna még szerintem.
Vannak a filmben üresjáratok is, helyenként feszesebbre lehetett volna vágni, ugyanakkor a DVD-n látható kimaradt jelenetek közt is van pár olyan, ami helyet kaphatott volna a kész filmben. Az egyik legjobb ilyen kimaradt jelenet, amikor Áron apja mozimûsort nézi az újságban, és filmszakot végzett fiacskáját kérdezgeti, mit érdemes megnézni. Az a Sátántangót ajánlja, mint "Titanic-hoz hasonló romantikus filmet". A másik emlékezetes jelenet Mészáros Máté Amigó Dávid szerepében, akinek a földrajztanításról szóló monológja rövidebb változatban a film egyik gyöngyszeme. Fõhõsünk sem bírja ki, és szabályosan elneveti magát közben.
Összességében mindenképpen egy szerethetõ alkotás, groteszk humorral átitatva, sajnos azonban nem igazán tud kilépni a középszerûségbõl, pedig meglett volna benne a lehetõség. Ezzel együtt jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki még nem látta, érdemes egy próbát tenni vele.
7,5/10
7/10
deadscott 2016 júl. 01. - 21:24:25 7/10
(95/145)
Nagyon kevés magyar filmet ülök végig, de ez zseniális volt. Tökéletes korrajz, beteges, szatirikus humor, VAN valami mondanivalója, és még a mûvészfilmekkel való kacérkodás sem ártott meg neki.
10/10
10/10
istok87 2016 máj. 30. - 14:01:54 10/10
(94/145)
Az utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje, VAN mondanivalója, üzenete....
4/10
uzza 2016 ápr. 23. - 11:35:09 4/10 Előzmény xdm
(93/145)
100%-ban egyet értek!
8/10
Ktesibios 2016 ápr. 04. - 22:40:59 8/10
(92/145)
Nem rossz film ez. Van benne valami a fiatalok életérzésébõl. A magyarokéból. Persze azért, mert nem sarkallja kollektív öngyilkosságra a közönséget, még nem vígjáték. A fene tudja mi, de egyszer nagyon is nézhetõ.
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 01. - 13:48:27
(91/145)
Gyerekek, már nem az a kérdés jó film-e, hanem hogy MIÉRT NÉZTÉK MEG ANNYIAN?

Azért jár a nyalóka!
xdm 2016 ápr. 01. - 12:41:42
(90/145)
rossz, hazug, unalmas, vontatott. Tipikus, vagy inkább szokásos magyar film. Legközelebb osszák szét a pénzt, a szegények között, hogy övék legyen az üdvösség, és akkor legalább nem kell szégyenkezni se az ilyen szar miatt.
8/10
Pál László 2016 ápr. 01. - 01:16:01 8/10
(89/145)
Nem egy klasszikus térdcsapkodós vígjáték, inkább egy szomorkás életérzés megragadása. A mûvészfilm és a közönségfilm közötti mezsgyén imbolygó érdekes, még nem kiforrott alkotás. De elsõnek nem rossz. 8/10
4/10
offtopic
hankuk 2016 márc. 30. - 00:19:52 4/10
(88/145)
Nekem se jött be igazán, bár átütõen rossznak sem mondanám. Nem értettem, hogy miért volt ekkora hírverés a sajtóban körülötte, ehhez hasonló nemzedéki közérzetfilmek kábé évtizedenként készülnek és semmi újat nem mondanak az elõzõhöz képest. A humort azért értékeltem.
3/10
Eszti Klock 2016 márc. 27. - 07:09:00 3/10
(87/145)
Ez egy szar volt. Se fule-se farka tipikus magyyar fos. A hanyos jelenetnel mar majdnem kikapcsolatam, sajnalom, hogy nem tettem meg. Nem ertem hogyan allhat 7,6-on...
Soren Naga 2016 márc. 26. - 14:58:07
(86/145)
A tévében csíptem el ezt a filmet kb a közepétõl és ugyan nem vagyok egy agresszív ember, de úgy éreztem, hogy ezt az Áront ( a karakterét) napokig tudnám püfölni :D A tény viszont az, hogy ez a valóság(nak egy szelete).
Ez a generáció nem tudja, hogy mit akar, vagy ha tudja is, nincs meg a "nagy bumm"/ihlet/flow, amivel el tudnának indulni. Az õseik úgy voltak vele, hogy ha már nekik szûkölködniük kellett, akkor legalább a gyerekeik kapjanak meg mindent, viszont a világ ugrott egy nagyot, és a gyerekek hiába szeretnék tartani a megszokott szintet, nincs meg a kurázsijuk hozzá, és ha meg is lenne, munkát találni é megtartani nem olyan egyszerû, mint régen... Õk meg várják, hogy magától megoldódjanak a dolgok.
SPOILERES LEHET:
Nekem úgy tûnt, hogy az ihlet/a nagy bumm felcsillani látszódott a végén Áron(ka) szemében, de aztán lehet, hogy csak fut még egy kört. Egyébként másodszorra nézve már egész viselhetõ volt a film (azért a fõszereplõt továbbra is megráncigálnám, hogy kapjon észbe), bár én Portugáliában azért tudtam volna mit kezdeni magammal, pláne egy ilyen bombacsaj mellett. A "lóf*sz a seggedbe" nekem érthetõ volt. ez keretbe rakta a csajjal való kapcsolatot. Viszont az tény, hogy ha a srác nincs magával rendben (agyilag) Pesten, akkor máshol sem lesz rendben.
SPOILER VÉGE
mindent összefoglalva nem volt rossz a film, de katarzisom azért nem volt... :D