wowow 2014 okt. 16. - 00:11:42
(170/210)
Én ezt a filmet nem értettem. Ki kivel van, mi miért van és egyáltalán?
Ez egy szépen és jól kivitelezett sz*rság volt így. Felrúgva minden logikai, idõrendi rendet. Mintha a forgatókönyvet úgy írták volna, hogy megírtak egy részt, aztán a következõ részt is megírták, de mintha elõzmény nem is lett volna, ami kötné valamelyest a történet fonalát.
Valaki értette ezt a filmet?
Charlie Sheen 2014 aug. 18. - 20:13:39 Előzmény kahnforver
(169/210)
Ez annyira nem spoiler:
Valakinek még föltûnt, hogy a születésnapi jelenetnél, maga Steven Spielberg is fölköszönti, méghozzá E.T. baseball sapkában? :D
10/10
kahnforver 2014 júl. 21. - 23:15:51 10/10
(168/210)
Zseniális film. Igazi klasszikus. Tom Cruise szokásos kiváló alakítást nyújt, de mindenki a helyén van a szinkronhangokkal együtt. Elgondolkodtató gyönyörû dráma. Ajánlom az igaz hozzáértõknek.
10/10
kahnforver 2014 júl. 21. - 23:12:54 10/10 Előzmény proskit
(167/210)
Zseniális film. Igazi klasszikus. Tom Cruise szokásos kiváló alakítást nyújt, de mindenki a helyén van a szinkronhangokkal együtt. Elgondolkodtató gyönyörû dráma. Ajánlom az igaz hozzáértõknek.
proskit 2013 dec. 07. - 23:39:43
(166/210)
A spanyol eredetit régen láttam, már nem emlékszem a részletekre, de azt tudom, hogy nagy hatással volt rám. Ezt most látom elõször, de elég nagy zûrzavarnak tûnik. Tom Cruise a szétvert arcú jelenetekben nagyon ripacs. Csernák János szinkronja is sokat ront helyzeten.
geppa 2013 dec. 01. - 18:07:45 Előzmény arobesz
(165/210)
Mélységesen egyetértek.
arobesz 2013 szept. 09. - 09:30:10
(164/210)
Ebbe a filmbe nem belenézni kell, hanem leülni és megnézni az elejétõl a végéig... Az eredeti verziót sajnos még nem láttam, de ez szerintem nagyon jó alkotás.

Kétségtelen, hogy nehéz film, kell hozzá egyfajta nyitottság (meg agy is persze). Tehát aki például a Taxi c. filmen szocializálódott, nem biztos, hogy élvezni fogja...
Dolphus Lundgrennus 2013 szept. 08. - 18:27:24
(163/210)
Ja ja, bárcsak ez a film volna a "gagyi" (ahogy a tisztelt rágcsáló felhasználó méltóztatott az elébb fogalmazni) alja - állandóan csak filmeket néznék! Na az azért ,ha belegondolok, mégsem lenne annyira jó - logikailag kikövetkeztettük, hogy kell a gagyi!
offtopic
oncogito 2013 szept. 08. - 12:18:39
(162/210)
Bárcsak mi magyarok is tudnánk így "lenyúlni" filmeket.
De nálunk nemcsak eredeti, de lenyúlt sem sikerül...
_goldie_ 2013 jún. 23. - 22:41:42
(161/210)
véletlenül botlottam a filmbe
spoiler
ügyesen és alaposan kimatricázták
alpacino88 2013 ápr. 07. - 00:24:45
(160/210)
azt észrevette valaki , hogy a film végén amikor felkeltik Tom Cruise-t akkor a nõvérke az Penelope Cruz (a hangja alapján)?? Ez mit jelenthet? hogy álmodta az egészet??
merkel 2013 márc. 04. - 15:11:48 Előzmény Sigfried
(159/210)
Bocs, hogy csak most válaszolok a kérdésedre. A Nyisd ki a szemed zseniális film, mindenkinek ajánlom, fõleg azoknak, akiknek tetszett ez a film. Nekem nem annyira tetszett, pedig s Nyisd ki-t kitûnõ filmnek tartom, és sokat vártam ettõl a filmtõl is. Nem is tudom, érteném-e a Vanília égbolt-ot, ha nem láttam volna az eredeti filmet... Az eredeti hosszabb volt, 2-2,5 órás, ez összecsapottabb. Tom Cruise egy vicc a másik fõszereplõjéhez képest, és minden, a jelenetek, a rejtélyesség, a komorság. Ez az egész film komolytalanabb. Mondjuk a vége tetszett a filmnek, de pont az a rész is, amikor rájön a dolgokra, annyira komolytalan a másikhoz képest, az az egész film rejtélyesebb, nyomasztóbb volt. Itt meg valami vidám zene szólt a nagy megvilágosodás alatt is. Amúgy Cruise arca tök esztétikus a másik fõszereplõéhez képest, na az tényleg brutális volt. Annyiban jobb a Vanília égbolt, hogy fogyaszthatóbb, de a másik klasszisokkal jobb volt.
lotto 2013 márc. 03. - 10:18:23
(158/210)
Teljes mértékben zavaros az egész movie, de ha figyelsz végig, akkor lehet fogni a mondanivalóját, de valahogy többet is ki lehetett volna hozni belõle, baromi unalmasnak találtam, egyszer anno bõven elég volt.
JohnnyBGood 2013 febr. 12. - 23:39:53
(157/210)
Végigolvastam sok oldal kommentjét, és az jött le hogy a filmet sokan nem értik. Pedig egzakt, És nagyon nagyszerû!

!!SPOILER!!

A fõszereplõ gazdagsrác elherdálja az életét és kihasznál mindent, mindenkit, csak az örökölt vagyonnak és hatalomnak örül. Úgy gondolja felelõsség nélkül élhet és tehet bármit, nem feltétlenül rossz szándékból, ilyen a természete. Egészen addig míg az életmódjának köszönhetõen balesetet nem szenved és el nem torzul. Ott ütközik elõször akadályba, amit a pénze és hatalma sem tud orvosolni. Szó szerint.

Megpróbálja élni az életét, mint azelõtt, de rájön hogy elcseszte a dolgot és nem folytathatja úgy mint eddig. Visszasírja, próbálja alakítani de a természetén nem tud urrá lenni és itt megtörik.

Egyetlen esélye van hogy elõlrõl kezdje, ha minden pénzét arra szánja hogy lefagyasztatva magát (itt nem vagyok szakszerû) a jövõ modernebb világába jusson hogy helyretegyék, még ha csóró módon is kell élnie, de legyen újra egészséges. Az más kérdés h a szerelem hajtja bele, de ez a lényeg. Úgy gondolja ez az egyetlen megoldás a helyzetére. (hiszen a kutya is milyen boldog volt miután kiolvadt)

Innentõl csak egy kérdés van, az álomvilág a fejében az ébresztés része, vagy egy hosszú kínszenvedés a lelki megrázkódtatásai és önmarcangolása miatt, amit hosssssszú éveken át végigálmodott, mint amolyan bûnhõdés.
Az még érdekes hogy valyon tényleg tudnak a fejében irányítani és direkt ébresztik fel, vagy valójában a kiolvasztását követõen (itt sem vagyok szakszerû) generálja az agya az eseményeket a fejében mielõtt újra felébred a jövõben. Valószínûleg ez utóbbi az igazság.

Így nyer új életet. És indulhat tiszta lappal. Ennyi. Ez egy sci-fi story, de nagyon jó!

Extra kérdés: valyon az elfogyott pénze elég lesz-e helyrerakni az arcát, vagy rácseszett és ugyanolyan arccal, csóró módon, de Új emberként élhet-e. Extra-extra kérdés: valyon képes lesz-e túl tenni magát a lelki sérülésein vagy újra öngyilkos lesz a fájdalomtól, ezúttal végleg.

:)
5/10
SandroVM 2013 jan. 28. - 15:54:44 5/10 Előzmény Sigfried
(156/210)
"az egyetlen necces pont tom cruise lehetne, aki a gazdag, befolyasos, picsat alakitja, ami talan az egyetlen szerep amit kepes eljatszani, azt viszont teljesen hitelesen hozza." - TALÁN nézd meg a Született július 4-én címû 1989-es háborús drámát eredeti szinkronnal és utána becsméreld ilyen színvonalban Tom Cruise-t...
1/10
Csillaqua 2012 dec. 22. - 22:23:28 1/10
(155/210)
Hát én ezt a filmet csak egyszer láttam, még anno a moziban, de ez az egy alkalom bõven elég volt. Ilyen zavaros egy katyvaszt már rég láttam, elismerésem annak, aki a végig tudta követni az eseményeket, nekem a végére már konkrétan fogalmam sem volt, hogy mi is a film vége, össze-vissza váltakoztak a jelenetek, az emberke, akivel mentem, õ sem tudta lekövetni az egészet. Szóval azért írom mindezt le, mert ma eszembe jutott, hogy melyik lehet a legsz..rabb film... nekem ez jutott elsõnek eszembe.
k11zoltan 2012 jún. 24. - 16:52:37 Előzmény Sigfried
(154/210)
A válasz egyszerû.
Ez egy jelenetrõl jelenetre lopott film, az meg egy mûalkotás.
Ilyen szempontból az amcsi értékelhetetlen.

A suliba is, ha lelested a szomszédodról 1-est kaptál.
CherryZ 2012 jún. 24. - 13:10:37
(153/210)
Én konkrétan a film végére már nem is tudtam, hogy mi történt meg és mit álmodott. Odáig van meg, h az autóbaleset megtörtént. De most melyik nõt ismerte és ki volt a barátnõje?? Meg kinek az autójába szállt be (Tom Cruise)?! o_O
Sigfried 2012 febr. 06. - 03:06:58
(152/210)
valaki el tudna nekem magyarazni, hogy a legtobbek szerint miert jobb film a "nyisd ki a szemed" mint a "vanilia egbolt"?
van egy eleg jo sztori, jo jelenetekkel, es eddig a pontig gyakorlatilag megegyezik a ket film.
az merikai verzio annyiban kulonbozik, hogy sokkal kreativabban van fenykepezve es vagva, illetve kapott egy kurva eros soundtrack-et. ezt a profizmust nevezhetjuk "hollywood-i" de nem latom a negativ oldalat.
az egyetlen necces pont tom cruise lehetne, aki a gazdag, befolyasos, picsat alakitja, ami talan az egyetlen szerep amit kepes eljatszani, azt viszont teljesen hitelesen hozza.
a befolyasos karakterhez, a filmben elkoltott penz mennyisegehez es az azert kapott szolgaltatasokhoz pedig egyszeruen jobban paszol az amerikai kornyezet.

tehat a kerdes adott. mi az az esztetikai, dramaturgiai vagy barmilyen filmes szempont ami szerint a spanyol eredeti jobb mint remake?
komolyan es valaszokra nyitottan kerdezem.
Darkcomet 2011 dec. 26. - 14:17:04 Előzmény Inv1sus
(151/210)
Vagy azok nem értékelik (köztük én is), akiknek az eredeti Spanyol film sokkal jobban tetszett. Mert ez ahhoz képest tényleg csak egy gyenge hollywoodi utánérzet.