bokafogo 2011 ápr. 16. - 18:07:10
(35/35)
fredi60 2011 jan. 03. - 09:33:18 Előzmény LajtaJ
(34/35)
"erdélyi-angol filmdráma"

300 éve, 1711-ben Erdély is a Habsburg birodalom része lett. Az 1867-es kiegyezéskor pedig ismét beolvadt Magyarországba,azaz jogilag is elvesztette függetlenségét. Így eléggé különös az általad felvetett ötlet.
tfl@freemail.hu 2011 jan. 02. - 23:47:24 Előzmény LajtaJ
(33/35)
Többségében román pénzbõl készült román producerekkel. Nem Erdélyi, nem is magyar, merthogy az amúgy Magyarországon élõ rendezõ nem talált itthon finanszírozót. Angolnak is csak annyira angol, hogy a rendezõ saját apai öröksége is benne van. Meg aztán furcsa lenne erdélyinek nevezni egy filmet, ilyen alapon lehetne kaliforniai, texasi, tiroli, meg mondjuk sinai félszigeti film is. A filmek kategórizálása - tetszik, nem tetszik - országokhoz kötõdik, nem pedig tájegységekhez vagy történelmi, esetleg érzelmi kategóriákhoz. Mondom ezt erdélyiként...
LajtaJ 2010 dec. 15. - 11:43:38
(32/35)
Miért lenne ez a film "román-angol fildráma"? Nem lenne helyesebb úgy írni, hogy erdélyi-angol filmdráma, hiszen Erdélyben készült, erdélyi szereplõkkel!
Fejedelem 2010 jún. 06. - 19:39:33
(31/35)
Sok (magyar) filmnek éppen az a baja, hogy rettentõen sokáig idõzik egy-egy képen, arcon, stb. Manapság már az az érdekes, ha jó (és direkt nem gyors) kameramozgásokkal operálnak. Ha hosszan idõzik a kamera, baromi unalmas tud lenni. Sokszor ez a baja a magyar filmeknek.
offtopic
kagylóhéj 2010 máj. 05. - 12:50:51
(30/35)
mi köze az igazsághoz?
nem bírsz olvasni?
egy jelzõs szerkezetbõl csak jelzõt bírod megjegyezni, tompika?
offtopic
fredi60 2010 máj. 05. - 11:59:12 Előzmény kagylóhéj
(29/35)
Mi köze a dalnak a filmhez? Semmi....

És van jópár ballada, amiben gyilkolnak (is).
kagylóhéj 2010 máj. 04. - 20:06:50
(28/35)
Még nem láttam a filmet, csak jó hírét hallottam. De nem értem, miért kell ezt balladai igazságszolgáltatásként beállítani. A gyilkosságban semmiféle igazság sincs. Miért nem elmebeteg baromnak ábrázolták a nõt, mert aki ilyet csinál, az õrült.
Még ez a dal is inkább bomlottnak és gonosznak állítja be a gyilkosságot: http://www.youtube.com/watch?v=5XE8Lgm9BdY
Wilde 2010 ápr. 29. - 22:10:13
(27/35)
Ilyen hangulattal, és történetvezetéssel lehet találkozni nyugat-európai filmekben is.
Például Mirka, A Fényképész, Neruda postása, Absolution. stb.
7/10
oimuka 2010 ápr. 29. - 21:30:45 7/10 Előzmény Gega1
(26/35)
Most megint ujraneztem az ominozus jelenetet.A SZEREPLOKRE NEM ESIK AZ ESO!!Ezek szerint valami fedett csonakot hasznaltak,vagy esernyot.Vita lezarva:)
7/10
oimuka 2010 ápr. 29. - 21:20:26 7/10 Előzmény Gega1
(25/35)
Abban egyetertek,hogy esetleg tevedtem,de rosszmajusag teljesen kizarva.Szoval nekem megvan a film,utana tobbszor is ujraneztem a jelenetet,es most is ugy tunik,hogy a nagy zaporbol a szereplokre nem esik.Ha valoban tevedtem,hat bocsanat.Es attol,hogy egy jelenetet bluebox elott vesznek fel,az meg nem ront a latvanyon,mert magat a tajat a stabnak megis csak fel kell vennie.Ha viszont a maganvelemenyemre vagy kivancsi,en nem ertek egyet magaval a technikaval.Barmennyire tokeletes is a bluebox modszer,ritka az a film,ahol ne lehetne eszrevenni.Olyankor pedig az az erzesem,hogy a nezoket probaljak atverni.Persze vannak olyan jelenetek,hol maskepp nem lehet megoldani.Ezert csodalkoztam volna,hogy egy ilyen "trukkmentes" csonakos jelenet felvetelehez ilyen technikat hasznalnanak.Ha valoban nem hasznaltak,en annak csak orulok.
Gega1 2010 ápr. 25. - 07:54:50 Előzmény oimuka
(24/35)
Íme egy részlet egy Péter Hildával folytatt interjúból:

"Több kedvencem van, ugyanakkor pár jelenetet szívesen kivágnék. A csónakos jelenetet például nagyon szeretem. Aznap még az idõjárás is hozzájárult a történethez. Mikor elkezdtem a monológot, gyönyörû napsütés volt, és ahogy egyre beljebb haladtam a szövegben, elsötétült az ég, majd eleredt az esõ. Mire a történet végére értem, mintha dézsából öntötték volna. Ahogy kiértünk a partra, elkezdtük villámgyorsan kimenteni a cuccokat a csónakból, hogy ne károsodjanak."

Most akkor hazudik? Nem hiszem. Inkább a te blueboxos meglátásod hamis, illetve rosszmájú. Miért kell mindenben a rosszat feltételezni? Készül egy szép alkotás, és néhányan ekkor is fanyalognak.

A riport itt található:

http://umsz.manna.ro/szinkep/a_foltetlen_odaadas_jutalma_2009_12_04.html
7/10
oimuka 2010 ápr. 07. - 20:47:44 7/10 Előzmény alex4427
(23/35)
Ráadásul a film kulcs-jelenetét a GYILKOS-tónál vették fel!


Illetve bluebox elõtt:)Nézd meg,mikor elkezd esni az esõ,az szereplõkre egyetlen csepp sem esik.Elég sajnos ,kedves tápos testvéreim,hogy egy angol renedezõ által készített filmet kell nézzetek ahhoz,hogy erdélyi tájat lássatok:( Számotokra az sokkal fontosabb,hogy eljussatok olyan helyekre,mint pl. a Maldív szigetek,Egyiptom,Hotvátország,Görögország,mintsem eljöjjetek pár napra ide Erdélybe,ami székelyesen mondva csak 'ehejt' van,a felsorolt országokhoz képest.És Erdély nemcsak a székelységbõl áll!
A filmhez ma még nem tudok hozzászólást írni,ma néztem meg,most 'emésztem'.Talán holnap....
6/10
King Diamond 2010 márc. 12. - 20:17:53 6/10
(22/35)
Én sem jártam még Erdélyben, való igaz, hogy nagyon szépek voltak a helyszínek a filmben. Meg mondjuk néhány szereplõ eléggé szimpatikus volt, nekem a kisfiú például pont nem. Egyszer meg lehet nézni, többször sem. Sok helyen vontatott, néhol talán kicsit unalmas is. A vége szép lett, bár örültem volna, ha többet is mutatnak. A közepesnél kicsit jobb.
6/10
9/10
alex4427 2010 márc. 12. - 16:07:57 9/10
(21/35)
Ez szép! Gondolom, ha a film alkotói olvassák - örülnek!
A szép képek nem csak a gyönyörû tájat, hanem Gyõri Márkot is dicsérik. (Lásd még: Boldog új életet! - indavideón is!)
P.S.: Ha Jancsónak egy kicsit kevesebb pénzt adott volna Grünwalsky, akkor több jutott volna erre!
offtopic
linga 2010 márc. 10. - 17:29:21
(20/35)
Kérésed parancs. Most szóltam hozzá harmadszor.
És nem, nem láttam, ezt a biblikusan szárnyaló döfölõdést inkább kihagyom.
De néköd bátyámfija, gondviselõsösen determinált szíkelyes jó egésséget kévánok hezzája.
9/10
alex4427 2010 márc. 10. - 17:18:36 9/10
(19/35)
És az milyen döfi, hogy a filmrõl semmit nem írsz (talán nem is láttad), de azért már másodszor szólsz hozzá!:)))
Gondolom, most következik a harmadik...!:(((
offtopic
linga 2010 márc. 10. - 16:26:53
(18/35)
emmán döfi. szíven döfi. hogy ez is micsoda szó-kép, avagy kép-szó!!!
9/10
alex4427 2010 márc. 10. - 16:16:36 9/10
(17/35)
Ráadásul a film kulcs-jelenetét a GYILKOS-tónál vették fel! Aki látta, érti, hogy miért elképesztõ ez a helyszín, ez a szókép! Vagy inkább: kép-szó!?
offtopic
linga 2010 márc. 09. - 20:17:47
(16/35)
Részlet: "Istenhez imádkozik, hogy megtalálja azt az embert, akit meg akar gyilkolni...egy olyan helyszínen, mint a Székelyföld, minden Istennek rendelõdik alá, egy felsõbb hatalomnak, mely mindent determinál, és mindennek csak az õ függvényében van értelme. A gyermek, Orbán (Tankó Norbert) a körülmények ellenére Isten ajándéka, Katalin házassága Zsigmonddal szintén ennek tudható be, az igazság kiderülése isteni gondviselés, a bûnökért járó bûnhõdés már mondhatni természetesen illeszkedik bele a sorba. Peter Strickland rendezõ elmondása szerint szándékában állt biblikussá tenni a történetet."


Mindjárt sikítok. Mi ebben a biblikus? Ha a rendezõ fölvágja az ereit, biztos az is biblikus lesz.