Téma: Vas

offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 21. - 18:28:59 Előzmény proklima
(170/190)
Én pedig akkor döntöttem el, hogy (normális) motort veszek mikor megnéztem a Mad Max-et! :)
proklima 2015 ápr. 20. - 21:26:53
(169/190)
Az a helyzet, hogy felsoroltakat mind láttam, plusz még:
-A leggyorsabb indián
-Bármely vasárnapon
-Harley Davidson és Marlboro Man
-A szellemlovas
-A titokzatos idegen
-Ha eljönnek a bomberek

Legelsõként a Marlon Brando filmet láttam.
Azt követõen azt amiben Steve McQueen is feltünt (akkor már évek óta motoroztam).
Ez a két film szerettette meg velem a motoros filmeket.
Sz Peter 2015 ápr. 20. - 20:45:59
(168/190)
Ezt a filmet még a - kortárs - Biker Boyz is alázza pedig abban is vannak hülyeségek, csak nem ilyen bõdületesek.
Ehhez hasonló stunt-koreográfiákat utoljára akkor láttam, mikor még a fiam a játékmotorjait tologatta a szõnyegen.
Mellesleg a motorozás nem csak a sebességrõl és a teljesítményrõl szól. Az a drag-sport és/vagy a negyedmérföldesek. ;)
Ettõl jobb filmek? pl:
Mad Max
The Wild One
Easy Riders
Hideg mint a kõ
Freebird
Born Losers
Hell Ride
A pokol angyala
sõt még a Faterok motoron vagy az Ice baby is jobbak.
proklima 2015 ápr. 20. - 20:00:47
(167/190)
Nem is tudnál megbántani.
Vadászgépen sem ültem még, mégis tetszett annak idején a Top Gun, s a Redbull Air Racet is szeretem (élõben fõleg).
Ezzel csak azt kívántam megvilágítani, hogy nincs koherencia az általad említett dolgok között.
Mellesleg középiskolás koromban kezdtem el motorozni, jó pár motort elnyûtem.
Tehát van fogalmam a motorokról.
Az igaz, hogy igazán nagy teljesítményû motort még nem vezettem.
Viszont 560 LE-s autót már igen, tehát van fogalmam a a sebességrõl és a teljesítményrõl.
De ez ettõl függetlenül is lényegtelen.

Motoros filmek:
Sajnos nem túl nagy a választék.
Szerintem a legtöbb motoros filmet láttam.

"...ha szerinted ez az egyik legjobb motoros film, akkor sem igazi motoros filmet nem láttál még"
Erre most mit mondjak?
Ez egy olyan, kategórikus kijelentés, amin mosolyognom kell.
Minden alapot nélkülöz.
Logikai ellentmondások.
Miért?
-Nem azt írtam, hogy "a" legjobb, hanem az egyik...Ebben benne van, hogy nem csak egyet láttam.
-Ha viszont többet láttam, akkor abból hogyan következik, hogy azok között eleve nem lehetett "igazi" (mármint általad igazinak tartott)?
Megvilágítom egy hétköznapi példával:
-A szombat este Megnéztem a Hamletet. Az egyik legjobb elõadás volt.
-Vasárnap este megéztem a Lili bárónõt. Az egyik legjobb elõadás volt.
Az egyik nem zárja ki a másikat.
Két különbözõ kategória, mint ahogy filmeknek is különbözõ kategóriái vannak.
Persze, ha konrétan megneveztél volna néhány "igazi" filmet, mintegy alátámasztva a kijelentésedet, az kissé más megvilágításba helyezte volna a hozzászólásodat.
Sz Peter 2015 ápr. 20. - 18:34:30
(166/190)
Én tényleg nem akarlak megbántani de ha szerinted ez az egyik legjobb motoros film, akkor sem igazi motoros filmet nem láttál még, ill. (komolyabb, vagyis 100LE+) motoron sem ültél még soha. ;)
Anno nagyon vártuk ezt a filmet a bemutató alapján de csak nagyot csalódtunk.
Van benne néhány értékelhetõ jelenet de mikor átmentek sci-fi-be (vagyis inkább szánalomba) akkor már tényleg csak röhögésre futotta. Kár érte.
proklima 2015 ápr. 20. - 11:17:22
(165/190)
Megnéztem a linkelt videót.
A 8. perctõl már dögunalom volt.
Még hogy Lamorghini vs.?
Az csak egy pillantra látszott.
Nem volt itt verseny.
A film ezerszer jobb.
proklima 2015 ápr. 20. - 10:31:15
(164/190)
proklima 2015 ápr. 20. - 10:30:22
(163/190)
Nem értem a fanyalgókat.
Szerintem az egyik legjobb motoros film.
Vagy 100-szor megnéztem (DVD-n is megvan).
Házimozirendszer, 13 hangfal 4 torony, 1 mélynyomó, 154-es képernyõ.
Fantasztikus élmény!
Én úgy tekintettem, mint egy videójátékot.
Száguldás, lóerõ...
A 10-es skálán 10 pont (ts:10)
3/10
Boros Jenõ 2014 febr. 17. - 20:14:26 3/10
(162/190)
A buszsofõr Fatboy Slim Push the tempo címû klipjének egyik"redneck"szereplõje :)

A mai napig hálát adok a sorsnak,hogy nem moziban néztem meg.
A mai napig hálát adok a sorsnak,hogy az öcsém nem emiatt a film miatt lett"motorõrült" :)
A mai napig hálát adok a sorsnak,hogy túléltem mind a 84 percet.

Botrányos,gagyi,gyenge,szörnyû,olyan,amilyet még egy könnyû vasárnapi limonádénak sem nagyon mondanék.

A motorosoktól elnézést kérek.

Büntetni lehetne vele,max.az effektek elmennek,de 2004-ben ez már alap volt.
AvatáR Gil Maerth 2013 febr. 03. - 01:18:15
(161/190)
Esküdni mernék, hogy az a fazon, a film végén,-aki a fõhõs elesésénél a buszt vezeti...
Na az John Candy ! Száz százalékosan úgy néz ki!
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 25. - 14:43:45 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(160/190)
"mocis underground társadalom"

Ezt a kifejezést honnan vetted? :)
Vagy a MC-k undergroundnak számítanak?
AvatáR Gil Maerth 2012 okt. 18. - 15:34:21
(159/190)
Pörgõs, látványos ám némi történet nem ártana. Én sem hittem hogy a mocis underground társadalom ilyen.
Bár a Wárosban voltak jó nõk dögivel :)

10/ 6
1/10
offtopic
zz76zz 2012 jún. 08. - 08:29:49 1/10 Előzmény antimason
(158/190)
dede. megnézte és azt mondta:
hmmmmmmmmmmm hát erre elköltöttünk 100e $-t. Most nyomjatok ki még 10e $ értékben dvd-t hátha lesz valaki, aki megvesz, akkor talán kevesebbet bukunk és nem kell eladnom egyik mercimet sem.
Véleményem 2012 máj. 27. - 18:49:46
(157/190)
Keménykedõ macisajtok szerény elmével megáldva, fárasztó. Jó a látvány a filmben, a dumák azok elég bénák, meg a nagyfiúskodás is. Kicsit túl van erõltetve. Meg azok a nõk... bruhaha... elég kiábrándító. Nem hiszem hogy minden motorosnak ilyen bénának kell lennie, szerintem ez a film kicsit lealázza a motoros társaságokat.
Szegény szõke rosszfiúnak valami komoly herebetegsége lehet a járásából ítélve... :D
5/10
doktormacko 2012 máj. 25. - 19:36:45 5/10
(156/190)
5 / 10 S.I.R.Á.L.Y. tucat film , de egyszer nézhetõ.
6/10
MADÁR8 2012 máj. 25. - 15:56:00 6/10
(155/190)
hopp elírtam: nem igazán veszem észre a hibákat a filmben, helyett filmekben
6/10
MADÁR8 2012 máj. 25. - 15:52:27 6/10
(154/190)
Nem tudom hanyadjára adta az rtl, tegnap néztem meg elõsször,de szerintem nem maradtam volna le semmirõl ha a Csupasz Pisztolyt nézem. Csalódtam a filmben. Nem igazán veszem észre a hibákat a filmben, de ebben nem is egy olyat találtam amin elgondolkodhatnátok hogy hogy is volt.
1. a film elején amikor elmegy a 2 autó között olyan gyorsan megy hogy megpördül a tábla. Jó, ez lehetetlen, de még is tetszett, de ami a végén volt azzal a "szupermotorral", beindítja, és akkora széllökést kelt hogy felborulnak az emberek. Na, ezt tudod ki hiszi el.
2. a fõ jelenet....erre annyit mondtam: ez mi a fasz? 500km/h val mennek a városban, és még csak az arcuk se mossan a légellenállástól. Meg az egészet számítógéppel csinálták. Eddig olyan jó felvételek voltak benne, és egy ilyennel elcseszik.
3. autópályán egy Hummve-val üldözik õket, és egyszercsak felrepül az égbe, ívesen repül, de a porsché-ra már függõlegesen esik rá....
4.amikor a vonat elõtt ment AZ EGY NAGYON JÓ KÉP VOLT....de ami utána...Ice Cube kereke kidurran, egy NÉGER fekszik a vágányon, NEM FÉKEZ, odarohant a FEHÉR csávó, egybõl FÉKEZETT.....
5. amikor bebûjtak a versenykocsi kamionjába. Megállítják ellenõrzésre, de amikor odaér az ajtóhoz:ja, te vagy, akkor hagyad. Felesleges volt a jelenet, mert ilyen hülyén oldották meg.
6. AMIT A LEGINKÁBB NEM ÉRTETTEM amikor a szõke csaj "bunyózik" a metál rajongó csajjal. Nem lett volna egyszerõ ha csinálnak egy sima bunyójelenetet, nem, motoron bunyóznak mindenféle akrobata mutatványokkal

amikor hallottam hogy a halálos iramban rendezõitõl van, akkor azt mondta: oh, akkor ez biztos jó film. Szóval jó film, csak pl, a motoros csaj bunyó felesleges, meg ha a végét nem cseszik el a számítógép technikával, meg odafigyelnek pár dologra, akkor egy nagyon penge film lenne.
De így 10/6
10/10
Jägermeister 2012 máj. 25. - 00:07:12 10/10
(153/190)
Ez egy király film! Én már számtalanszor láttam, meg van DVD-n és nem tudom megunni! A filmmekkel szemben határozottan kritikus vagyok, és egy rossz film nem ilyen! Ez egy nagyon könnyedd és kifejezetten élvezhetõ film, aki ilyen laza szórakozásra vágyik, annak nem szabad kihagyni!
A filmek megítélése rendkívül szubjektív, ezért semmi szín alatt nem etikus dolog ilyen okból becsmérelni másokat, azonban az, hogy 'hülyeség, baromság, stb..' ezek csupán értelmetlen, semmiféle konzekvenciát nem hordozó pocskondiázó szavak. Természetesen nem kell filmipari dolgozónak lenni egy film érdemben való kritizálásához és azt sem gondolom, hogy feltétlenül meg kellene tudni mondani, hogy hogyan kellett volna csinálni másként, hanem, ami elengedhetetlen egy valamire való filmkritikához az az, hogy koherens érvekbõl építkezzen (na persze, aki ezt megteszi, az már alighanem azt is meg tudja mondani, hogyan kellett volna), azaz legyen megindokolva, mert annak hiányában teljességgel figyelmenkívül hagyható, értelmetlen lehordás marad.
1/10
antimason 2012 máj. 24. - 23:05:32 1/10
(152/190)
Atyaúristen! Mint egy paródia, egy Csupasz pisztoly...
Rajzfilmekben nincsenek ekkora túlzások.
Ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy ezt nem nézte meg senki, mielõtt forgalmazni kezdték?
Hülye kérdés tudom.
megint 2012 máj. 24. - 21:45:14
(151/190)
A kedvencem az a rész, amikor a fõszereplõ az elején a verekedés elõtt hihetetlen keménységgel megszólal: Muszáj minden autósnak ekkora parasztnak lennie? (vagy valami ilyesmi). Ez a nem semmi emberek! A motoros csákó most jól megaszonta,így az otthon Kymco robogóját matricázgató tini hátán is végigfuthat a hideg: Igen, a motorosok kemény arcok!
Ma a film egyszer-kétszer simán megnézhetõ, de érezni rajta az izzadságszagot, az erõlködést, hogy a motorosoknak is csináljanak végre egy filmet. Hát, nem nagyon jött be.