Téma: Vasember 3.

KurtWagner 2013 ápr. 27. - 12:51:58
(418/878)
"Most nem a repesz darabokat szedték ki, amik támadták a szívét, vagy az új elemet amit feltalált azt?"

Ezzel nem tudom, hogy mi a gond, mindkettõt. A mûtétnél mutatják, hogy a mágnes segítségével, hogy szedik ki a repeszeket, de miután azokat eltávolitották, mi szüksége lenne a mágnesre, még akkor is, ha az kellett a páncélhoz, Obadiah-nál sem Jeff Bridges mellében volt, hanem a páncélban a kütyü. És a képregényben is már mióta nincs Tony szervezetében.
Amúgy a film, ha nem is volt a legjobb Marvel film, nem volt rossz, a Mandarinos rész ellenére, sõt... valahol, hiába vagyok képregényrajongó, zseniális csavar volt, és mivel a filmek is csak egy alternatív valóság a sok párhuzamos dimenzió közül, amik a Marvel képregényekben is szerepelnek, és mág az sem kizárt, hogy nincs a képregényben sem olyan dimenzió, ahol ezt már ellõtték, nincs vele gond. Ezzel kapcsolatban inkább az zavart csak, hogy Mandarin a hagyományos Kelti-nyugati kultúrkörre és még hagyományosabb mágia versus technológia harcra épül, és ez így kimaradt, de az se biztos, hogy a hagyományos nézõ ezt így el tudná- e fogadni, fõleg egy Vasember filmben. Így is félõ, hogy az emberek húzni fogják a szájukat a Thorban, hogy egy sötét Elf-fel harcol, vagy a Guardians of the Galxy-ban, hogy egy beszélõ CGI mosómedve fog lövöldözni, meg egy nagy falény , aki biztos, hogy rengetegen Gyûrûk ura utánzatnak fognak gondolni, fogja osztani az észt. Engem jobban zavart talán, hogy ebben is, mint a másodikban ilyen összegyúrt karakterek szerepeltek. Ugye Mickey Rourke karaktere Ivan Vanko, az Vörös Dinamó és nem Blacklash (az egy másik karakter), mint a filmben, ahol a végén megkapta a páncélját, ami viszont inkább Titanium-man páncéljára hajazott. Itt meg kaptunk egy rakat Firebrand-Radioactive-man-Nitro keveréket, de még ez is elment. A poénok ültek, az akciók jók voltak és itt tényleg inkább az emberre koncentráltak.
Az utalások is jók voltak, ami egyébként nem is biztos, hogy a nagyfilmhez lesznek kapcsok, hanem a SHIELD-sorozathoz, pl: Mant-thing felesége, akit elõször Madame Maszknak hittem (aki ettõl még lehet az, mert egyrészrõl az IMDB-s adatlap még nem frissült, ott még nem Miguel Ferrer az alelnök, plusz ha eddig is voltak karakter egyesítések, miért ne lehetne itt is.) Az AIM-rõl nem tudtunk meg sokat, és különösen tetszett a Roxxon behozatala a képbe, ami szintén felér egy bûnszövetkezettel és erõs utalás a kigyóhordára, a Serpent Crownra, Namorra, és Dr. Strange-re, szóval szerintem még hallani fogunk róluk.
Ron & Merida 2013 ápr. 27. - 10:35:53
(417/878)
Ez az írás szerintem kb. Összefoglalja, hogy miben jobb, és miben gyengébb az új Vasember. :) én mindkét tábor érveit megértem.
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=6133&cat=1
algaalga 2013 ápr. 27. - 09:37:28
(416/878)
Sziasztok.
Mindenki szid itt mindent a filmbol, nem igazan ertem.
Ez 1 harmadik resz, tul nagyok voltak az elvarasaink, en azt gondolom, hogy nem 1 bosszuallok, de nagyon jo film.
Beleilleszkedik a sorozatba. Az uresjaratokrol, poenokrol csak annyit, hogy vegre 1 igazi regimodi buddy moviet csinaltak 2013-as latvannyal felturbozva.Jo volt hallgatni a jo dumakat.Ez a sorozat nem a Nolan fele Batman, ez joval humorosabb, konyedebb, akinek az hianyzik az varjon az uj Supermanre. Ben Kingsley fele Mandarinrol pedig csak annyit, hogy vegre volt valamilyen csavar is a filmben, nem csak az, hogy en vagyok a fogonosz es gonoszkodom.A stablista utani jelenetben kellet volna 1 csavar meg: az hogy kiderulne, hogy amit Tonynak mondott az csak kamu es alca volt, hogy o szinesz, es talan a 4. reszben ujra felbukkan, de mar fogonoszkent, es szuper kepesegekkel.Varjuk meg az amerikai bemutatot, es ha ott is csak a Bruce Banner-es stablista utani jelenet lesz, na akkor itelkezzunk. Szerintem ebben az evben a sok csalodas utan/ die hard 5, g. i. joe 2, az oriasolo stb./ nagyon is nezheto, talan a feledes volt Tom Cruise-tol hasonloan jo, ezt mindenkeppen ertekelnunk kell.A bosszuallok tavaly pedig unicum volt, mert mar mindenki varta, mar negy eve, es itt sem Hulk, sem Thor, sem urlenyek nem voltak. Akinek nem tetszett, az varja meg a Thor 2-t, ott a fogonoszrol nem fog kiderulni, hogy 1 szinesz.
kodela93 2013 ápr. 27. - 09:18:43
(415/878)
Nyomokban Spoilert tartalmazhat!
Nem tudom ti hogy vagytok vele de számomra írtó nagy csalódás volt a film és nem hogy a Bosszúállók de Vasember 1 szintjét sem üti meg elején még 1 vasembert se lehet jól irányítani végére már 50 menni fog, arról nem is beszélve hogy eddig probáltak a "realitás talaján" maradni de ez mi? Poénokat lelövik még az utolsó csatába se lehetett izgulni annyira semmilyen volt a nagy finálé. Egyszerûen ez nem a "Vasember" az ilyesmi filmek a DC univerzumnak állnak jól ráadásul ez a regenerációs dolog is ultra ratyi volt számomra......
9/10
zsotya010 2013 ápr. 27. - 08:54:16 9/10
(414/878)
SPOILER

Azt végül is a filmben is megmondta, hogy õ az idegenekhez és az Istenekhez képest csak egy konzervdoboz, pedig szerintem azt hitte magáról, hogy õ az Atyaúristen:)! Aztán a másik dimenzióban meglátta a csatahajót (aminek nekieresztette az atomot) és elgondolkodott, az csak egy hajó volt. Mennyi lehet még? És bármikor visszatérhetnek a Földre és õ látta az egészet. Igazából ha ez bekövetkezne, akkor a Föld tuti elpusztulna. Ilyennel együtt élni azért, lehet ez váltotta ki belõle. Hallani sem akart a bosszúállókról, jó nagy trauma érte New York-ban.

SPOILER VÉGE
9/10
zsotya010 2013 ápr. 27. - 08:47:17 9/10
(413/878)
SPOILER

Amúgy valószínûleg a bosszúállókban bemutatott dimenziókapu miatt voltak pánikrohamai, túl sokáig volt kint és valami érte, nem tudom lehet az agyát, de a film erre akarta visszavezetni szerintem.

SPOILER VÉGE
9/10
zsotya010 2013 ápr. 27. - 08:40:19 9/10
(412/878)
A 2. részben az elején leugrott a géprõl, aztán a film derekán volt egy talán 5 perces Monaco jelenet, akkor szintén kb. 5 perc, míg részegen verekedett, és a végén talán egy 20 perces akciójelenet lezárás, melyben Vanko-t lerendezték 2 perc alatt! Úgyhogy ne mond nekem, hogy ebben több volt az üresjárat, mert ez így nem igaz. A második részben sokkal rosszabb volt nézni Tony magánjellegû szenvedéseit, mint az új rész üresjáratait. Az új film eleje tényleg elég gyenge volt, de a zárása és a közbensõ akciójelenetek és üresjáratok szerintem igényesebben ki lettek dolgozva, és több poént megeresztett talán, mint a második részben.

Most egy jó darabig, hanyagolják a vasembert, a bosszúállókban még legyen bent Downey, de nekem le ne váltsák mondjuk egy két év múlva esedékes negyedik filmben, mert az úgy senkinek sem tenne jót. Ha új vasembert akarnak, akkor 10-15 év múlva újra lehet gondolni a dolgokat, de ezt hagyják akkor békén.
8/10
_Freddy_ 2013 ápr. 27. - 08:24:11 8/10
(411/878)
Én is megnéztem tegnap, de még mindig ezen gondolkodok. Alapjában véve nem rossz a film, csak nem azt kaptam amire vártam. Ismerem Vasember történetét, de ennek a részhez a képregényben történtekhez nem sok köze van.
A cselekményrõl annyit, hogy az eleje unalmas volt, és a végén volt csak nagy akció, a többi csak dumadumaduma.
És a sötét hangulatot sem éreztem igazán, Tony pánikrohamai valóban inkább nevetségesek voltak mint hogy drámainak éreztem volna.

SPOILER!!!

Aldrich Killian jó fõgonosz volt, csak a végén kicsit könnyen legyõzték. Az utolsó végsõ harc nagyon tetszett. :) War machina azaz a hadigép nagyon keveset szerepelt és egy jó jelenete nem volt neki, a végén vártam, hogy a harcba õ is becsatlakozik, mert az elnöktõl visszavette a páncélját, de nem történt semmi. Mandarin-os dolgot meg még mindig nem értem. Minek kellett õ bele? A Mandarin az egy valóságos szuper fõgonosz, de ha csalás volt...mindenki arra számított, hogy Vasember szembekerül a legnagyobb ellenségével, de nem így történt. Ez csak egy kitaláció volt, viszont Ben Kingsley színészi játéka nagyszerû volt. De most kérdem én, akkor talán a következõ részben lesz benne? Ha lesz következõ rész...mert itt csak említést tesznek róla, meg végülis akkor léteznie kéne, ha tudnak róla. xD De basszus és ezt nem egészen értem...így elrontani vmit...ennek csak akkor lenne értelme, ha lenne egy 4. rész és abba már bennelenne az igazi, és Killian meg az igazi Mandarin között lenne egy párbeszéd flaschbackben. Máshogy ennek semmi értelme. A kissrácot nagyon bírtam benne. :)) Azért még néhányszor megnézem ezt a filmet, mert végül is annyira nem lett rossz. De a végén most Tonyból kiszedték azt a cuccot ami a szívétõl védte a szilánkokat? Mert a végén a kezében volt.

SPOILER VÉGE!!!

Értékeljünk reálisan: 10/8
5/10
Morghulis 2013 ápr. 27. - 00:29:53 5/10
(410/878)
Elment egynek, habár akkora túlzások és felesleges laza, leültetõs részek voltak benne hogy hihetetlen. Az ilyen filmeknek pörögniük kéne elejétõl a végéig. Az elõzõ kettõben nem éreztem ennyi üresjáratot sem. Lehet a rendezõ váltás miatt, vagy egyéb okokból, de így sikerült. Nálam ez a legrosszabb rész a háromból.
Rossi65 2013 ápr. 26. - 23:51:11
(409/878)
*Spoiler

Mandarin egy a katona aki rátalál egy Kínai temetõre vagy barlangra, amiben Fing Fang Foom van (egy sárkány az ûrbõl õ hozta le a 10 varázskövet) majd a katona felveszi a 10 gyûrût és úgy lesz belõle zöld Mandarin. Szövetséget köt Fing Fang Foom-al.

Aldrich Killian egy egészen más karakter nem hozható össze Mandarinnal (Amit végül is a filmben jól elbasztak :@)

Már meg vannak a saját képességei nem hinném hogy innen behoznák bárhogy is a képbe neki a gyürüket nem beszélve arról hogy szerintem meg is halt XD
Rossi65 2013 ápr. 26. - 23:31:00
(408/878)
Igazad van nekem is hiányérzetem volt a filmmel kapcsolatban

*Spoiler

Mandarin hát ezt a hatalmas kamut reménykedtem vele 1 faxa összecsapásban azt semmi belesem kellet volna rakni elég lett volna ez a Guy Pierce gyerek köré fonni valami jó sztorit mert igy mandarin történetét teljesen kilõtték -.-'

Kösz az infókat a szereplõkrõl de ezt a Chen Lu = Radioactive Man honnan szedted megemlítették a filmben? mert benne én nem láttam de nem is hallotam + Man-Thing nem hinném hogy benne lenne valaha is max valamami egészen parányi szerpben XD

Az alelnök gyerekének tényleg hiányzott a fél lába és tényleg ezért nem tett semmit, a legvégén bilincsben is vitték el ;)

Reménykedtem hogy valamelyik bosszúálló megjelenik a filmben, fõleg Hulkban reménykedtem, de csalódnom kellet, bár ugye Banner a végén benne volt és tényleg nem volt rossz poén :)

A végén Tony Stark még visszatér egyáltalán nem megnyugtató, mert már keresik Robert helyetesét már nem sokára 50 éves lesz és a forgatás során is megsérült kicsit beleunt ebbe a szerepébe talán, (de a szinészi játékán nem látszik)
Bosszúállók 2ben még szerintem tuti õ játssza vasembert, Vasember 4.ben viszont egyáltalán nem biztos sajnos:/
9/10
Pénzes Ádám 2013 ápr. 26. - 23:30:59 9/10
(407/878)
Szerintem nagyon jó film volt. 3D-ben néztük, a látvány lenyûgözõ, a poénok ugyanolyan jók, mint az elsõ 2 részben. Tetszett, hogy Tony Starknak lelki problámai vannak, így sokkal emberibb lett.A történet is jóvolt, nemértem a fanyalgókat. Mit vártatok? Bosszúállók 2-t? Ebben a filmben nem elsõsorban az aprításon volt most a hangsúly, de ígyis nagyon látványos volt. Simán eléri az elsõ 2 rész színvonalát.

Szóval nálam 10/9 a film
9/10
zsotya010 2013 ápr. 26. - 23:21:39 9/10
(406/878)
Én nem olvastam a képregényeket és a rajzfilmeket sem néztem, így azt kell mondanom, hogy a film elég jó lett!Tony kicsit öregszik már, de a poénjai szerintem simán megállják a helyüket, legalább is az elõzõ részekben sem volt jobb szerintem.

SPOILER

Kicsit többet mutatják Rhodest és Peppert az akciójeleneteknél, ez szerintem jó dolog. Az akciójelenetek színvonala sem csökkent, a végjáték a kikötõben pedig sokat nyomott a filmen, csakúgy, mint a bosszúállókban.A szerrõl nagyon keveset tudtunk meg és szerintem a korongot sem kellett volna kivenni Tony mellkasából, de amúgy rendben a film. A páncélújítás nagyon jó ötlet volt és szórakoztató is!

SPOILER VÉGE

Szerintem a második részt lenyomta! Valószínûleg csak a képregényfanoknak nem fog tetszeni a fõgonosz miatt, de ettõl eltekintve simán többször nézõs kategória!
10/10
Front3r 2013 ápr. 26. - 23:20:56 10/10
(405/878)
Nekem bejött. Szórakoztató volt, érdekes a story, kicsit kevés az akció, de ez nem nagy hiba. :)
Nem néztem a képregényeket, de alapból tetszenek a Marvel filmek.
mustbe8to 2013 ápr. 26. - 22:51:59
(404/878)
Mgj. Elég sokan kimentek a moziból a film végénél. Nagy hiba volt. A veteránok már tudják :)


SPOILER

TÉnyleg nem értitek? Guy Pierce a Mandarin. És nem halt meg, gyûrûket meg még simán megszerezheti, lesz neki még szerepe szerintem. Nem követheti az összes képregényfilm a képregényt 100%ban. A Batman se tette. Mindenestre igy nem volt kiszámítható. Én is furán fogadtam elsõre de valamilyen szinten mindegyik figurát megkaptuk.

Az Extremis project, Mandarint (kicsit más formában, más karaktereként), Iron patriot ( ugye ugye?)

Sajnos viszont voltak túlzások is tûzokádás, meg a csaj a végén :D, de vasember filmekbe belefér. Ez nem a bosszuállók.
SPOILER
1/10
Kritikus01 2013 ápr. 26. - 19:55:54 1/10
(403/878)
Ez a film egy kalap f.o.s!!!! Az elsõ rész,szuper, a másodikat érdemes volt letölteni de ez a harmadik! Tuti csak azok szavaztak akik még nem látták. Mi 2 órája jöttünk ki a westendbõl és ennyire még nem bántam meg,hogy pénzt adtam filmért!
Aki teheti várja meg még megjelenik dvd és nézze meg ott mert pénz kiadni érte FELESLEGES!
10/10
Sonic8 2013 ápr. 26. - 19:38:26 10/10
(402/878)
Hát totál egyetértek.

Kösz az infókat! :D
10/10
Sonic8 2013 ápr. 26. - 18:02:09 10/10
(401/878)
Hát már én is :D ;)
10/10
Sonic8 2013 ápr. 26. - 18:00:37 10/10
(400/878)
Hát igen.
De már Robert nélkül lesz...
10/10
Sonic8 2013 ápr. 26. - 17:44:17 10/10
(399/878)
Hát ezt jól megmondtad.