Téma: Vaskarom

6/10
Findzs júl. 16. 07:43:50 6/10
(13/13)
Nem rossz film de túl van pontozva.
6/10
5/10
Ahoj poplacsek júl. 05. 21:48:11 5/10
(12/13)
Ez nekem nem fog menni, szerintem abbahagyom. 40 perc ment le, nem tudok elvonatkoztatni tőle, hogy a full kamu pankrációt úgy adják elő, mintha valódi lenne. Efron szétkokszolt feje már csak apró adalék. Nagy kár, az A24 filmeket mindig nagy érdeklődéssel szoktam nézni pedig. Az apakarakter alapján egy bántalmazó apától érzelmileg sérült család történetéről fogok lemaradni, annyi baj legyen.
5/10
pihes jún. 30. 14:45:37 5/10
(11/13)
Bár a történet igaz, az egész pankráció alapvetően egy piszok nagy színészkedés, emellett nem találtam erősnek a filmet se ÖT/TÍZ
10/10
Portéva jún. 26. 19:34:32 10/10
(10/13)
Utálom a pankrációt, azonban ennek a pankrációból és pankrációnak élő családnak a története velőtrázó. Az életnél különlegesebb forgatókönyvíró nincs.
10/10
Pantagruel59 jún. 23. 14:11:08 10/10
(9/13)
Tényleg az utóbbi időkben látott legjobb film szerintem is, és ennek a részletezésébe inkább bele se mennék, elég az hozzá, hogy hála istennek mentes mindenféle ma kötelező ócska kvótától, ezért ha lehetne akár 100 pontra is értékelném, már pusztán ezen okból kifolyólag. (Persze, ahogy ez várható volt, nem is nominálták sehol, semmilyen kategóriában.) Továbbá igen nagy tisztelettel és a lehetőségekhez képest hitelesen nyúl a család történetéhez, vagy ha úgy tetszik a tragédiájához. Kölök koromban én már Texas Tornado-ként ismertem meg Kerry-t és halovány fogalmam sem volt a halmozottan hátrányos múltjáról. SPOILER: Évekkel később tudtam csak meg, hogy egy motorbaleset következtében elveszítette az egyik lábfejét bokától lefelé, ezt a film írtózatosan profin és megdöbbentő erővel mutatja be azok számára, akik esetleg nem ismerik ezt az információt. Jól mondta neki Kevin: ez a ringben egyáltalán nem látszik. A család érzelmi dinamikája a látszólag szoros kötelékek mellett is elképesztően fals és hamis lehetett, amit a pátriarka megszállottsága okozott és tett tönkre tulajdonképpen. Sajnos nagyon sok ilyen ember van, aki zsarnoki módon kényszerítí az akaratát lehetőleg mindenki, akire csak tudja. Azonban a másik dimenziója a dolognak az a pankráció-biznisz érzéketlen és lélekölő darálója, ahol nem számít semmi az égegyadta világon, csupán a nézettség és a profit. Persze ezt mindenki tudja, hiszen nyílvánvaló, és nem csak itt, hanem mindenhol máshol is a világon, mégis belülről megélni ezt olyankor, amikor túlterhelt vagy és lelki válságok sorozatait éled meg, hát finoman szólva is nehéz lehet.
Hála Istennek Kevin sikeresen elszakadt végül az apjától és megtalálta azt, ami ezerszer fontosabb az életben, mint holmi jelképes bajnoki öv.
Néhány apróságot jegyeznék már csak meg: a Kerry-t alakító szinész jóval alacsonyabb és kevésbé kigyúrt, mint ő volt annak idején (188 cm és kb 115kg), persze ez nem von le semmit az alakításából.
Amikor Mike felteszi azt a lemezt, akkor valójában a Rush nevű zseniális kanadai progrock banda 1981-es Moving Pictures albumát rakja fel, aminek az első dala a Tom Sawyer, ami később Kerry bevonuló dala lett ugye.
Még több ilyen mozit, ha szabad kérnem!
10/10
9/10
Ildikó Nóra ápr. 02. 12:18:31 9/10
(8/13)
Az igaz történet alapján készült filmet érdemes megnézni, szomorú, megható, emberi, nagyon jó színészi alakításokkal (egyedül Maura T. alakítása nem tetszett). A szereposztás, a helyszín, az operatőri munka, a filmzene is tetszett. Meglepő, hogy a filmet nem jelölték díjakra, megérdemelte volna, ahogy Zac Efron is.
9/10
SzűcsGyula márc. 27. 15:16:43 9/10 Előzmény jászvezér
(7/13)
Nincs. Ha nagyon variált volna a történtekkel a rendező, akkor az igazi Kevin Von Erich biztosan nem dolgozott volna vele (lásd: Ridley Scott Gucciját, amin a Gucci família eléggé felháborodott). Ráadásul

volt még egy testvérük is, aki szintén öngyilkos lett, de vele már nem akarták súlyosbítani az így is elég súlyos sztorit...


9/10
ggabor31 márc. 25. 23:49:08 9/10
(6/13)
Elképesztő erejű film. szégyen hogy semmire nem kapott Oscar jelölést. Zac Efron-nak is kijárt volna de a fényképezés is gyönyörű volt a filmben.
9/10
ggabor31 márc. 25. 23:46:20 9/10 Előzmény jászvezér
(5/13)
Teljesen igaz a sztori, sőt még "barátibb" is lett mert az egyik testvért aki hasonló módon meghalt bele se rakták a filmbe. Tragikus ami történt a családdal
jászvezér márc. 25. 21:18:12 Előzmény zimzum1111
(4/13)
Tényleg elfogadhatóan igaz sztori? Nincs teljesen kiforgatva és megmásítva mint annyi holivudi true story?
7/10
Adriamus márc. 24. 23:52:01 7/10
(3/13)
Nem tudom ki, de valami hiányzott belőle. Vagy a rendezés vagy a forgatókönyv, nem tudom. De ennyi tragédia és egy efféle mondanivaló azért ennél sokkal inkább meg kellett volna üssön. De sajnos elmaradt. Mindazonáltal jó film.
9/10
Filmkocka márc. 24. 20:44:11 9/10
(2/13)
Nagyon jó film! Érdemes megnézni.
8/10
zimzum1111 márc. 19. 21:28:29 8/10
(1/13)
Az amerikai álom vérverejtéke.
Pedig ezt egy kedves családi film és mivel leellenőriztem nagyon igaz történet.
Végig falaz a történet annak a mélyben fortyogó családi viszonyrendszernek, amelyet soha senki nem mondott ki és lehet maga a szereplők sem mondtak el.
De az attól még ott van.
A filmen közvetve megjelenik, a nagy és erős apa, aki "szeret", aki "motivál", aki "véd", és aki "az egység teremtője". Minden oké. De mégsem.
A film otthon kapcsolt be nálam, mert a történet "csak" mesél, és andalít, és jó idő mire letaglóz. Mire - szerintem - rá kell jönni arra, hogy ilyen mennyiségű tragédia, nincs magától.
Azt - ha a Hellinger családállítás morfogenetikus mezejét vesszük - az Ősök generálják. Az apák apjainak apjai. Kijönni belőle csak akkor lehet, ha erőből, ellene tesz az ember, konfliktusról konfliktusra. Különben elbukik. Tuti.
Maximalista teljesítménykényszeres vagy?
Jó lesz a film által tükörbe nézni...


( A magyar szemnek ez a wrestling bohóckodás érthetővé válik.
Jómagam imádtam, amikor gyerekkoromban az első 30 csatornán ment ez a "birkózás" és jött The Undertaker ... Verekedett a Von Eric-ekkel fent van a youtube-on... Hihetetlen mennyire semmit nem tudunk a világunkról... :DDDDD )