Téma: Végtelen hit

1/10
tokfilko 2008 szept. 10. - 10:07:20 1/10
(14/54)
Elnézést minden hívõtõl, de szerintem ez a film sima agymosoda...
10/10
real_madrid 2008 szept. 03. - 00:51:01 10/10
(13/54)
sajnálom, h így lepontozzátok a filmet, pedig egy igazi kincs. csak olvasni kell tudni a sorok mögött, és nem árt egy kis affinitás sem a témához. ez a film nem csak vallásos embereknek lehet útravaló.
3/10
Katlee 2008 júl. 24. - 20:05:23 3/10
(12/54)
Tyûha, látom dúl a Pax tv! :D Hát kíváncsi lennék mikor "ajándékozna" meg a Mindenható egy olyan autóval... Néhány rész kissé nevetségesre sikeredett, ahogy ott ordított a gyerekel mikor vitte a hátán a másikat... az elég érdekes volt és már-már bosszantó, hogy minden rendbe jött... Mégegyszer nem futamodok neki a filmnek, az biztos! Próbáltam toleráns lenni pogány létemre! Ha ilyen egyszerû lenne az élet, minden nap a Bibliátokat olvasnám...
10/10
real_madrid 2008 júl. 23. - 20:32:22 10/10
(11/54)
úgy látom nagyon képben vagy a dolgokkal kapcsolatban, ezért nem szívesen vitatkozom, de mégis elmondanám, hogy Isten bizony mindenhol jelen van, még a sportban is. ez a biblia egyik alapja is, Isten mindenütt végigkísér, ha szólsz hozzá, mindig, bárhol meghallgat. és a film nagyon jól mutatja be ezt, nálam jelentkezett már hasonló, vallásos ember vagyok, és mindig hívom segítségül Istent, úgy amikor sportban próbálok teljesíteni, és úgy, amikor az iskolapadban akarom ezt megtenni.

és a filmben volt egy kulcs: ott elmondják, hogy Isten megsegít, ha te is akarod. remekül sikerült ezt a "földes" példabeszéddel szemléltetni, ami még a film elején volt. tehát Isten megsegít mindig, mindenhol, persze ehhez neked is tenned kell. légy a saját szerencséd kovácsa, a munka árán elérheted a segítséget. persze ez nem mindig sikerül ennek ellenére sem, de mindig Isten tudja mit miért cselekszik, sokszor az a helyes út a helyes, amit akkor ellenzünk, elvetjük.

én már mondtam, h ez a film szerintem egy igazi alapmû: egyrészt konkrétan ilyen filmet én még nem is láttam az amerikai ipartól (eredeti az alkotás, az ötlet), másrészt rengeteg csodás gondolat van benne, nagyon szép film, kötelezõvé tenném az iskolákban is. szerintem remekül mutatja, hogy mekkora a hit ereje valójában.

és ezen van a hangsúly: a hit erején.
4/10
gyuszo07 2008 júl. 23. - 14:22:56 4/10
(10/54)
Hmmm. Alapjában véve nem lenne rossz ez a film, DE túlzásba vitték a drámaiságot, a zene túl emelkedett volt a sztorihoz és így az egész film erõltetetté vált és egyúttal csöpögõssé is.

Mondhatjuk, volt itt minden:

SPOILER ON

- kelj fel és járj fíling a végén
- böhöm nagy verda csak mert...
- hiper-szuper kupa, bébiesõ, sok-sok amerikai zászló

A végén már szinte hiányolta az ember, h. tíz másodpercig hintázzon a tojáslabda a kapun és úgy essen át...

OFF

A mondanivalójával is probléma volt, mivel össze nem egyeztethetõ értékeket kevert.
Józanul végignézve a filmet, a következõ kérdések merülnek fel:

- Ha teljes szívembõl hiszek vmi felsõbb/alsóbb hatalomban, akkor saját magam és közösségem kicsinyes céljai teljesülnek?
- Ha létezik felsõbb hatalom (Úr), akkor miért is lenne ugyanaz a mértéke mint a közönséges halandónak?

A közönséges halandó mértéke ritkán mutat túl saját és - ritkább esetben - szûken vett közössége érdekein. Miért szolgálná ezt egy felsõbb hatalom? Azért mert hiszne
benne? Nevetséges...

Az tetszett, h. még pálfordulásakor kijelentette, h. rábízza magát az Úrra és ha nem nyernek akkor is megköszöni Neki. Az már kevésbé, h. csak saját érdekeit akarta képviselni, hiszen no meló, no verda, no bébi - így tetteivel mást mutatott, mint amit mondott. A film lényegi eleme pedig az, h. pálfordulását úgy élte meg, h. egzisztenciáját féltve papírra vetette új edzõi stratégiáját. Ennek az edzõi stratégiának lett az alapja hite és vallása. Tehát ennek van alárendelve és nem mellé v. fölé.
Abban is zavar van, h. a sporton keresztül akarja bemutatni a hit erejét. A sporttal próbálja a T. szerzõ megmutatni a hit általi eredmények közösségre gyakorolt hatását.
A sport azonban nem más, mint az õsi lovagi kaszt szerepének elkorcsosult változata. A lovagi kaszt a névtelenséget is vállalva került be a halhatatlanok csarnokába. Õk tettükkel és életükkel azt mutatták, h. nincs egyéni üdv, és közösségüket szolgálták.
A sport ma a sikerrõl szól, arról, h. megmutatom azt, mire vagyok képes. És ennyi. Ezt nem kell túldramatizálni. Mindehhez hívhatok segítséget. Démonokat, doppingszert, meg vmi hitet is.
Nem akarok megbántani senkit, DE Istent miért is érdekelné, h. 6,5 mrd emberbõl 10 éppen mennyit fut 100-on? (Még akkor is hogyha õk hisznek benne?)

Amerikában nagy divat a tv-s egyházi show-k, mûsorok, csatornák propagálása. A prédikátorok nagy sztárok. Rengeteg pénz van ebben "az iparágban".
Mammon dörzsöli tenyerét...
Alassea 2008 júl. 12. - 00:39:09
(9/54)
Nagyon szép film, csak azt sajnálom, hogy bármilyen erõs hite van az embernek sokszor mégsem rendezõdnek el ilyen szépen és sikeresen a dolgaink. Akár milyen szorgalommal és hittel dolgozunk, nem ajándékoznak meg minket új autóval és elõfordulhat, hogy soha nem lesz egy meddõ házaspárnak kisbabája. Vagy a megingathatatlan szilárd Istenben vetett hit ellenére is betegen születik a másik kisbaba is, elõfordul, hogy meg is hal.

Szívesen látnék egyszer egy olyan filmet is, amelyben nem alakul miden nehézség ilyen meseien szépen, hanem ahogy az életben is, csapás csapást követ, de a hit segít abban, hogy ne omoljunk teljesen össze, és nap, mint nap ismét van értelme megvívni a harcainkat a hit erejével.

Egy azonban biztos, ha megingathatatlan hittel álljuk a megpróbáltatásainak, minden nehézségbõl talpra tudunk állni.
10/10
real_madrid 2008 máj. 09. - 22:26:45 10/10 Előzmény toldigabor
(8/54)
ez a film sztem egy igazi alapmû! hihetetlen élmény volt, ennyi tanúlságot egy filmben még sosem láttam... egy igazi oktatófilm.
10/10
toldigabor 2008 máj. 05. - 19:26:16 10/10
(7/54)
Csak a Jézus Krisztusba vetett hit vezet igazi gyõzelemre, mert ezáltal van az üdvösség is és ez az ára az örök életnek is....
Ezüstliliom 2008 márc. 23. - 19:41:00 Előzmény iszatyi
(6/54)
Ha tényleg elolvastad volna, amit írtam...:)

"Legyen az bármiben való hit - teszem hozzá én."

Magyarul én sem vagyok hívõ. De ha valaki hisz abban, amit csinál, vagy még egyszerûbben: önmagában, az szárnyakat tud adni.
1/10
iszatyi 2008 márc. 23. - 13:22:58 1/10 Előzmény Ezüstliliom
(5/54)
Nem akarok senkit bántani,de azt hiszem az a bizonyos hit nélkül MÁSMILYEN HITTEL is lehet alkotni és hinni sõt tisztességesen élni is!
Ezüstliliom 2008 márc. 13. - 22:39:30
(4/54)
Hívõknek kötelezõ.:) Anyukám nagyon örült, hogy ilyen filmet találtam neki. Azt mondta: "hogy lehet, hogy ilyen filmet is látni magyar adón?" Ha mégegyszer adják, fel kell vennem neki.:)

A saját véleményem az, hogy "Hit nélkül sem alkotni, sem élni nem lehet." (Részlet a Kõmûves Kelemenbõl.) Legyen az bármiben való hit - teszem hozzá én.
10/10
toldigabor 2008 márc. 13. - 21:26:23 10/10
(3/54)
Tökjó film volt!
10/10
omboli 2008 márc. 09. - 15:13:36 10/10
(2/54)
Nagyon szép és tanulságos film volt. Nem gondoltam, hogy ennyire szép filmet is fogok látni a HBO-n.
1/10
iszatyi 2008 márc. 09. - 07:46:48 1/10
(1/54)
Ez nem TV..........ez Pax TV!