6/10
napraforgó 2017 febr. 09. - 06:51:50 6/10
(558/1238)
Ezt pár nap alatt biztos nem lehetett megtudni. Meg ha Emírnek van egy kis esze, akkor védekezett. (Bár ott van Banu példája, ott is megoldotta a születésszabályozást az abortussszal.)
Szerintem Zeynepben csak a bosszú, a "visszavágás Emírnek" cél munkált, ezért nem akart várni.

Tetszett, hogy Zeynep már elsõ nap csalódott, Ozan nem olyan gazdag, mint hitte. Nincsenek ingatlanaik, nyaralóik, stb. Ozan meg röhejes volt, ahogy azt mondta, legfeljebb majd dolgozni fogunk. Azt hiszem ez a lehetõség nem szerepelt Zeynep tervei között, rögvest bele is ment, hogy akkor majd együtt fogunk élni a házatokban (Emír házában....)
10/10
kornyezet 2017 febr. 09. - 06:23:08 10/10
(557/1238)
A törököknél jóval elõrébb van a sorozat. Miért nem adják le addig, mint ott? Szerinteted Zeynep terhes lenne esetleg Emírtõl vagy miért sürgette a nászéjszakát?
6/10
napraforgó 2017 febr. 09. - 04:02:06 6/10
(556/1238)
Belõlem ez a menjünk haza és mondjuk el,hogy összeházasodtunk rész igen vegyes érzelmeket váltott ki. Nem tudtam, hogy végigröhögjem-e, vagy szánakozzak rajta. Az embernek sírni támad kedve, ha ilyet lát. Vagy röhögni, hogy ezek milyen hülyék egytõl-egyig.

Borzalmas volt. Ahogy itt a családok hozzáállnak a gyermekeikhez, az egyszerûen katasztrofális. Miért lakik még mindig otthon a Soydere család legidõsebb gyermeke, Tarik, aki ránézésre úgy minimum 35 éves? Zeynep még érthetõ, õ huszon egy-két éves, fõiskolára jár, nincs önálló jövedelme, de egy sokkal idõsebb felnõtt férfi miért lóg még a szülei nyakán? A kényszert, meg a muszájt megértem, azt, ha nem telik önálló lakásra, egzisztenciára, na de az azért már túlzás, hogy ott üldögél a nappali kanapéján, eszi anyuci kajáját és hagyja, hogy beleszóljanak az életébe. Legalább Kemál már elköltözött és független életet él, és lám, erre büszkék is a szülõk.
Na de ez a pofozkodás, meg az addig verlek lányom, míg el nem válsz... Nem túlzás ez kissé?

De ugyanez a Szezin családnál is látható. Ott van Nihán és Ozan, kb. 25 éves ikrek. Nihánt 5 évvel korábban beletaszigálják az Emírrel kötendõ házasságba, Ozan "megmentése" érdekében. Ozan, most 25 évesen szerintük nem alkalmas a házasságkötésre, de 5 évvel korábban nem kifogásolták, hogy Emírrel kurvákhoz járjanak. Az úgy rendben van, na de nõsülni nem szabad a külön engedélyük nélkül. Az a kirohanás, a lökdösõdés, Nildán akciója a házassági okmány széttépésére, mind annyira nevetséges volt. Egy nõ, aki elszerette a tesvtére võlegényét, hogyan engedhet meg magának ilyen viselkedést? Hiszen az õ viselkedése sokkal inkább kifogásolható volt annakidején. Még most is isszák a levét... Most mégis valami erkölcsi fölénnyel ordibál és szólja le újdonsült menyét, akit nem is ismer és aki lehetne éppenséggel egy angyali teremtés is. Az egy másik dolog, hogy Zeynep nem az, de ez a nõ semmi esélyt nem ad neki, nem a megismerése, kitapasztalása után ítéli meg, pusztán csak a neve alapján.

Aztán azon is elmeregtem, hogy mi a fenének ment oda Nihán, majdnemhogy a balhé kellõs közepére a Soydere családhoz? Mi a fene olyan sürgõs, amit azonnal meg kell beszélnie a feldühödött Kemállal? Nem értem, nem értem. Ennél ostobábbat nem is tehetett volna az a nõ.

Borzasztó volt ez a rész, és csak sajnálni tudom a törököket, hogy õk még mindig itt tartanak. Tiszta középkor.
10/10
kikelet54 2017 febr. 08. - 22:45:59 10/10
(555/1238)
Az elsõ döbbenet után sok-sok veszekedés!!

Ez egy jó rész volt, végig a képernyõ elõtt tartotta a nézõt. Igazad van Suxel /nekem már csak így simán Suxel maradsz/, minden pillanata élvezhetõ volt.

Nekem viszont az tetszett a legjobban, amikor Ozan kiosztotta a család minden tagját egyenként, hogy nem merik felvállalni az igazi érzéseiket.

Remélem Kemal és Nihan hamar visszatalálnak egymáshoz.
harmadiksuxel 2017 febr. 08. - 20:20:53
(554/1238)
Na ez a rész nekem való volt.
Szeretem mikor cirkuszi sátorokat rendeznek be, és egyik porondról megyünk a másikra.
Jól lehetett popcornozni alatta!
Köszönet a készítõknek érte, és a magyar változat munkatársainak is, hogy élvezhetõvé tették!

Reggelig sorolhatnám a jeleneteket, megszólalásokat, amik tetszettek. Egyet kiemelnék:

Valaki megszólal, hogy Ozannak elment az esze, erre Emir: helyesbítenék, ennek sosem volt esze! :D :D :D
6/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 16:45:50 6/10
(553/1238)
Ma belelapoztam a Telenovella magazinba a supermarketban. Állítólag azért vetettek véget a sorozatnak,mert a szerelmespárt alakító színész és színésznõ ki nem állhatják egymást.... Szerencsére ez itt még nem látszik.
6/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 16:28:58 6/10
(552/1238)
A Duna TV még nem tart ott. Még csak azt láttk, hogy Emír kisgyerekként felnéz az anyjára, aki valami párkányon áll mezítláb, talán hálóingben. Én csak ennyibõl gondoltam, hogy öngyilkos lett, leugrott az emeletrõl. És mivel Galip ápoltatja, látogatja, meg se fordul a fejemben olyasmi, hogy õ lökte le.
6/10
offtopic
napraforgó 2017 febr. 08. - 16:23:40 6/10
(551/1238)
Gratula. Akkor, ha együtt van az összes gyerek - gyakorlatilag egykorúak, az kész óvoda.
Pera60 2017 febr. 08. - 16:10:50
(550/1238)
5,5 évesek. 2015 eleje óta vagyok velük,mert anyukájuk visszament tanítani,de most már sokkal,de sokkal könnyebb. Hogy teljes legyen a kép,a másik fiamnál van egy kislány,és kettesiker kislányok. Összesen 6 gyermek.
harmadiksuxel 2017 febr. 08. - 16:01:26
(549/1238)
Most már kiderült.
10/10
Érsekvári 2017 febr. 08. - 15:24:48 10/10
(548/1238)
Tévedés nem akart Emir anyja öngyilkos lenni Galip segítette hozzá , csak nem sikerült a terve . Emir gyerekként ezt végignézte . Lehet még ez nem derült ki ? Nem nézem a
Duna tv - s részeket , de akkor ezek szerint még nem tart ott .
10/10
kikelet54 2017 febr. 08. - 15:08:32 10/10
(547/1238)
EMIR:

Ezt a kört te nyerted...
6/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 03:36:43 6/10
(546/1238)
Az igaz, hogy Nihán belekényszerült egy kényszerházasságba, de azért az láttuk eddig is, hogy ha igent is mondott, azért ez csak egy névházasság. Nem fekszik le Emírrel, legalábbis addig nem kell megtegye, amíg betartja a játékszabályokat és kifelé eljátsza a boldog feleség szerepét. Tehát Nihánnak van egy bizonyos függetlensége, még akkor is, ha kifelé férjes asszony. És ha sikerül bebizonyítaniuk, hogy Ozan mégsem ölt meg senkit, akkor megszûnik az az ok is, ami Emírhez kényszeríti. Remélem sikerülni fog valahogy.
Ahogy láttuk, Emírnek most sem sikerült a terve, mer Kemál valóban befeketítette volna a Kosdzuolú céget, ha Emír nem jelenik meg. Nevettem, ahogy ott vigyorogva kezet fogtak, mintha barátok lennének és Emír rákényszerült, hogy elmondja azokat a szavakat, amiket Kemál követelt tõle.
Tarikról meg az a véleményem, hogy õ még megszabadulhat Emírtõl, akár úgy, hogy Banu megsajnálja és figyelmezteti, akár úgy, hogy Zeynep mesél neki a viszonyáról. Kemál nem tudná eltéríteni, az biztos, mert vele rivalizálni akar, de a másik két nõ talán meggyõzhetné. És még benne is munkál egy kis lelkifurdalás, biztos nem vert még meg embereket ok nélkül és nem fogott fegyvert sem senkire.
6/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 03:18:33 6/10
(545/1238)
Emír magatartására némileg lehet magyarázat a szeretet nélküli gyerekkor, bár sok olyan egyszülõs család van, ahol ezért, vagy azért nincs apa, vagy anya, de a gyerek nem lesz pszichopata. Ráadásul Galip gazdag volt, tehát nem küzdöttek anyagi nehézségekkel, mint pl. sok egyedülálló anya, és személyzet is volt, lehetett, aki törõdik a gyerekkel. Hogy az asszony miért akart öngyilkos lenni, nem tudom, kiderül-e, azt sem, de szerintem, erõt vehetett volna magán a gyereke kedvéért és inkább a férje elhagyását, a válást kellett volna választania. Persze tudom, hogy a muszlim országokban - még ha az olyan enyjébb fajta is, mint Törökország - a gyereket, fõleg, ha fiú, inkább az apáknak ítélik! De ez a vegetatív állapot most ijesztõbb, mintha annak idején meghalt volna az a nõ és akkor valahogy csak túllett volna rajta a kisfiú Emír. Így meg mindig tüske a körme alatt, mindig az apja árulására emlékezteti. És milyen fura, ennek ellenére õ is az apját kopírozza.
6/10
offtopic
napraforgó 2017 febr. 08. - 03:07:02 6/10
(544/1238)
Off
Hármasiker unokák? Az nem semmi! Még három különbözõ korú gyerek sem, az is sok munkát ad a szülõknek, nagyszülõknek, na de ha három azonos korú kicsi van.... De talán már abba a korba kerültek, amikor kicsit már könnyebb velük.
Pera60 2017 febr. 07. - 20:44:09
(543/1238)
Köszönöm szépen! Valóban helyesek,2 kislány és 1 kisfiú.Értelmesek,okosak,a szüleik rengeteget foglalkoznak velük,és bizony nagyon büszke vagyok a fiamra,aki ugyanúgy etetett,pelenkázott,éjszakázott,betegen ápolt mint az édesanyjuk.
harmadiksuxel 2017 febr. 07. - 19:33:11
(542/1238)
Zeynep még egy csókot sem adott Ozannak az esküvõjükön, vajon így milyen lesz a nászéjszaka?
Ozan egy nagy marha, hogy elvette. De ha Emir a követendõ példa, szerelem nélkül házasodni, hát legyen. Láttuk, hogy Ozan tud idegbeteg lenni, de szerintem itt Zeynep lesz a nagyobb kutya és õ fogja kötélen ráncigálni.
Mennyire nevetséges volt, amikor Ozan az epizód elején elment Nihanért Leylához. Az valami nagyon gyenge próbálkozás volt.
Ha már Leyla, arra kíváncsi leszek, hogy sikerül megmentenie a házát. Én úgy gondolom, hogy nem fogja elveszíteni, de túl sokan vannak ellene. Vajon Kemal segíti ki, mivel õ meg segített neki megvenni a házat, amirõl Nihannal közösen álmodtak 5 évvel korábban? Mondjuk nekem már soknak tûnnének a részérõl ezek a nagy vásárolgatások ilyen rövid idõ lefolyása alatt.
10/10
Érsekvári 2017 febr. 07. - 19:09:42 10/10
(541/1238)
Bocsi elfelejtetem megírni , hogy nagyon aranyosak lehetnek az unokák és megtudlak érteni , ha Õk élveznek elsõbbséget nálad !
Emír bácsit ha meglátnák / Isten ments ! / rosszat álmodnának a kis drágák .
10/10
Érsekvári 2017 febr. 07. - 18:58:36 10/10
(540/1238)
Igen ez teljesen így van , lelkileg teljesen üres ez az ember , a gyerekkora sivár volt egy ilyen apával aki a gyermeke anyjával a feleségével , a fia szeme láttára mit tesz .
Valóban ha szeretetet kapott volna egész más lenne , de akkor unalmas lenne a sorozat .
Pedig pislákol benne is valami szikra a szeretni vágyás iránt : SPOILER !!!!! amikor a pici Deniz mosolyog gügyög rá , szinte elolvad !!!!!!
Amikor Emir /a színész mosolyog / egész kedves arca van .
Pera60 2017 febr. 07. - 17:33:57
(539/1238)
Igen én tudom. A saját apja tette tönkre már gyerekkorában. Tudod mit hiányol? A szeretetet. Innen van ez a beteges ragaszkodás.
Mindig elolvasom a fórumot,szeretem a többiek véleményét is megismerni. Jobb lenne persze ha én is veletek együtt mennék,de én szántszándékkal nem kezdtem el nézni a 3x5,5 évesek miatt. A zenéje is néha ijesztõ,és nem is gyereknek való. Viszont lemaradtam a Megtört szívekrõl. Elfelejtettem egyik szombaton,most pedig bálban voltam a gyerekkel. Na majd megnézem,hogy Napraforgó leírta-e szépen a tartalmat. Az nekem elég.