6/10
napraforgó 2017 febr. 17. - 18:08:14 6/10
(618/1238)
Az tényleg nagyon furcsa, hogy Taner azt mondta a rendõrségnek, hogy õ ölte meg a feleségét. Ráfoghatta volna ismeretlen emberrablókra, vagy kitalálhatott volna más mesét, de miért vállalta el a gyilkosságot? Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy a börtönbe akar menekülni Emír elöl, mert úgy gondolja, õt is megöleti, ha menekülni próbál.

Tarik testvérféltékenysége egy bizonyos határig érthetõ, na de õ már felnõtt ember, nem gyerek, neki ezt már tudni kéne kezelni. Pusztán azért, hogy keresztbe tegyen az öccsének, nem lenne szabad ilyen szituációkba keverednie.
Vildán ugyanilyen féltékeny Leylára, mert hiába vette el tõle a võlegényét, azért valahol érzi azt, hogy Önder valójában még mindig Leylát szereti. Most épp a házát vette el tõle, ezzel akar kompenzálni. Meglehet, azért akarta annyira azt a házat, mert úgy gondolta, Leyla elvette tõle a lányát. Nihán mindenesetre jól látja a szülei hibáit, elsõsorban az anyjáét, de Vildán nem tudja elfogadni, hogy már nem áll minden gyanú felett a gyerekei szemében.
10/10
kikelet54 2017 febr. 17. - 14:58:58 10/10
(617/1238)
Ez a mentés amilyen jól indult, olyan rosszul végzõdött. Azt én sem értem, miért hagyták egyedül Karent. Amit meg furcsálltam a férj viselkedése, igaz, hogy mondta, nagyon sajnálja, eldörzsölt egy könnycseppet, és egybõl hívta a rendõrséget. Nem ilyennek képzelek el egy férjet, akinek megölték a feleségét. Minimum hibáztatnám Kemalékat, miért hagyták egyedül, miért nem vigyáztak rá jobban.

Nagyon tetszett, ahogy Kemal óvta, ölelte Nihant, hogy ne nézzen oda, menjen ki.

Leylát nagyon sajnálom, még ennyire összeesett nem volt, de érthetõ, az a piszok dög testvére vigyorogva közölte vele, hogy nincs többé háza.

Tarik egy nagy hülye, dacból bûnözõvé vállt, csak azért, hogy keresztbe tegyen Kemalnak.
zuzuzu777 2017 febr. 17. - 13:32:58
(616/1238)
"Én igazából attól tartok, hogy most már soha nem fog kiderülni, hogy mi is történt "azon az éjszakán". Mert Karen még a férje elõtt is titkolta a dolgot, tehát Tanerbõl se fogják tudni kihúzni."
Ne nyugtalankodj, meg fogod tudni! Igaz, hogy még elég sokat kell várnod, de türelem rózsát terem! Nagyon figyelj az apró részletekre, mert semmi sem az, aminek látszik!
6/10
napraforgó 2017 febr. 17. - 11:56:30 6/10
(615/1238)
Ahogy Méreg követte Emírt a nyaralójáig, úgy Emír is követtethette Kemált... (gondolom, nem személyesen követte õket). Kaphatott infót arról, hová vitték Karent. De még az is lehet, hogy nyomkövetõt tett a nõre és az megmutatta neki, hová vitték. az meg, hogy egyedül hagyták... nagyon megkönnyítette a dolgukat.
Én igazából attól tartok, hogy most már soha nem fog kiderülni, hogy mi is történt "azon az éjszakán". Mert Karen még a férje elõtt is titkolta a dolgot, tehát Tanerbõl se fogják tudni kihúzni.
Ami szomorú, hogy Tarikból gyilkost csináltak, és innen már sajnos nincs visszaút. Most már hiába hagyná ott Emírt, olyan mértékben kompromittálódott, amit nem lehet visszacsinálni. Az azért érdekelne, hogy ilyen utasítással ment od, vagy csak úgy alakultak a dolgok, hogy valami okból megölte a nõt. Bár egy fegyvertelen embert megölni - na, erre nincs mentség... Hiába sírdogál utána.
10/10
kornyezet 2017 febr. 17. - 10:38:25 10/10
(614/1238)
Honnan is tudhattam Emír, hogy hol van Karen. Na, de mindegy is. A port.hu a mai résznél úgy írja, hogy: "Taner magára vállalja a gyilkosságot, mert fél Emir bosszújától."Ezt is lehetne vitatni. Nagyon félhet Emír a börtöntõl, ha megölette Karent.
6/10
napraforgó 2017 febr. 17. - 07:01:24 6/10
(613/1238)
Nem tudom. De furcsa, hogy Emír nagy nyugalomban Tarik után küldi Tufánt, hogy õt segítse,- nehogy valami hülyeséget csináljon-.... Ha nem akarta volna, hogy Karent megszöktessék, akkor szerintem tombolt volna. De nem tette, csak szólt Tufánnak, hogy menjen és vigyázzon, hogy Tarik "jól hajtsa végre" a feladatot. Szerintem ez a feladat a gyilkolás volt. És erre "felkészítette" Tarikot. Elõször a paraszt a gátnál, akit megfenyefógetett a pisztollyal, aztán Banu "támadója", majd a lõtéri gyakorlat a dícséretekkel, és végül az "éleslövészet", Karen.
Mondjuk azt sem értem, hogy miért kellett Karent megölni, onnan elvihették volna egy új helyre (és akkor megint vagy megtalálják, vagy sem). Csak hát ugye Karen bármikor beszélhetett volna. Akár Kemálnak, akár a rendõröknek, és ezt nem engedhette volna. Most már csak az a kérdés, hogy a férj miért vállalja magára gyilkosságot, na és mivel fogja indokolni???
Emír számomra kiismerhetetlen, egyre inkább elfajul, ahogy Kemál nyomul elõre.....
10/10
kornyezet 2017 febr. 17. - 06:31:44 10/10
(612/1238)
Emír hagyta, hogy megszöktessék Karent?
6/10
napraforgó 2017 febr. 17. - 04:35:24 6/10
(611/1238)
Ha Kemál magához veszi Karen õrzõinek pisztolyát, õ sem ment volna védtelenül megmenteni a nõ férjét és ha az egyiket a nõnél hagyja, tán meg tudta volna védeni magát. Vagy ahogy Méreg oda tudta rendelni az embereit, hogy zavartok ozzanak, úgy a nõ mellé is rendelhetett volna valakit testõrnek. Na persze, sok itt a ha.
Ha Leyla is fogad ügyvédet és annak ad megbízást a licitálásra, - sokszor látni más filmeken, hogy a stróman telefonos kapcsolatban áll a megbízójával, így tudja, meddig mehet el a licitben, nos ezt akkor is csinálhatták volna, ha a "baleset" miatt állni kénytelenek.

Amúgy tényleg érthetetlen, miért is kell elárverezni Leyla házát????? Volt a két nõvér között valami hallgatólagos megállapodás, hogy Vildán kezeli Leyla részvényeit és cserében Leyla marad a házban. Ha ezen változtatni akartak, akkor ezt sokkal több tárgyalásnak, egyeztetésnek kellett volna megelõzni.
Árverezni meg csak akkor szoktak, ha valami nagy adósság terheli az ingatlant és az nem elégíthetõ ki másként.
Egyszóval vannak itt hülyeségek is szép számmal a sorozatban.

Ami még izgat, miért engedte Emír, hogy megszöktessék Karent? Azért, hogy ráereszthesse Tarikot megölni? És Tufán, az áruló, miért segédkezett ehhez, ha már egyszer megküldte Kemálnak azt az információt? Õ miért kompromittálja magát egy gyilkosságban való közremûködéssel, pláne, ha Emír ellen dolgozik? Azt hittem, valami köze volt Lindához, azért nyomoz, na de ez az akció - számomra nem tiszta.
malvinkicska 2017 febr. 16. - 20:10:09
(610/1238)
Az állat ember ahogy nevezed Emirt az csak azt alakítja amit írnak neki, de viszont azt nagyon jól.
harmadiksuxel 2017 febr. 16. - 19:46:08
(609/1238)
Ez durva volt. Szegény Leyla, megsajnáltam, de tényleg. Örülnék, ha lenne annyira rafinált, mint Zeynep, és valahogy megszívatná a testvérét. Vildan nem fél Allahtól? Egy testvérrel ilyet csinálni, engem megbotránkoztat, mennyire kõszívû nõ. Remélem Allah rendesen megveri majd, megérdemelné. Viszont általában a hozzá hasonló karakterek szokták úgy végezni, hogy veszteség éri õket, és megváltoznak, és jók lesznek. Csalódott leszek, ha így lesz.

Nem tudom, ki hogy van vele, de már örülök, hogy Karent eltüntették a képbõl. Amióta képbe jött, meg nyomoztak utána, kicsit alább hagyott az érdeklõdésem a sorozat irányába. És ma még Zeynep sem szórakoztatott, mivel nem volt olyan jelenete.
hodrozsa 2017 febr. 16. - 19:23:54
(608/1238)
Hány részes ki tudja?
Magenta99 2017 febr. 16. - 19:11:24
(607/1238)
A tulajdonnal kapcsolatos jogok is elég érdekesen mûködnek a törököknél.
A ház Leyla és Vildan szüleié volt - ergo közösen megörökölték.
Hogy lehet az ilyenre licitet kiírni? Vildannak max. a ház fele a tulajdona, annak az árát
követelhetné, vagy hogy így megvette, akkor neki kéne az érték felét odaadni Leylának.
Itt meg ad egy hetet és Leyla takarodjon, csináljon amit akar vagy amit tud.
Hát hogy is van ez?
zuzuzu777 2017 febr. 16. - 16:08:16
(606/1238)
Miért van az, hogy 1 millió emberbõl az állat fõ gonosz 999.999-et le tud fizetni?
10/10
kikelet54 2017 febr. 16. - 07:50:09 10/10
(605/1238)
Nihan:
Mért, az utolsó percben kellett szólnod, hogy átjössz?

Kemal:
Mi lett volna, ha korábban szólok? Sütöttél volna búrkiflit nekem?

Nihan:
Tudod, ez nem is egy rossz ötlet, persze hagytunk volna Emirnek is belõle, sõt, hármasban megihattunk volna még egy teát is.
6/10
napraforgó 2017 febr. 15. - 19:33:28 6/10
(604/1238)
Kacagnom kell, Kemál mennyire félreismeri a húgát. Kis tündér, meg naív, aha... A kis tündérnek nincs kedve kiköltözni Emír házából, még azon az áron sem, hogy az anyósa lépten-nyomon megalázza. Ügyesen visszavág és Ozannal a háta mögött eléri, hogy az legyen, amit õ akar.
Néztem Kemál szabadítási akcióját és csodálkoztam, hogy miután sikerült bejutnia Karen szobájába, nagy ívben elhajította a pajszert, az egyetlen "fegyverét". Aztán amikor ártalmatlanná tette az egyik õrt, felkapta a pajszert és a pisztolyt dobta le az ágyra. Na, mondom, ilyen ostobát se láttam még. Jött is a másik õr, õt már csak a pajszerral csapta le és ennek sem vette el a pisztolyát. Még jó, hogy méregnek volt annyi esze, hogy kiszúrja a gépkocsijuk kerekeit, így nem tudják üldözõbe venni õket. Legalábbis nem azonnal.
De Karen is hülye, nem gondol rá, hogy Emír úgysem hagyja életben? akkor már jobb lenne, ha beszélne és Emírt is bemártaná. Ha csöpp esze lett volna, szépen leír mindent, vagy videóra veszi és letétbe teszi, hogy ha vele történne valami, akkor az a dokumentum egyenest megy az ügyészségre....
Tufán meg gondban van, kiesett Emír kegyeibõl, már nem bízik benne, Tarik viszont egyre jobban belekeveredik a sötét dolgokba.
6/10
napraforgó 2017 febr. 15. - 09:59:57 6/10
(603/1238)
Látom, más is keveri a neveket. Kerim az egy másik sorozatban szerepel. Itt Kemal a fõhõs.
Azt, hogy Kemál Mérget ráállította Emírre, valahogy nem hallottam, lehet, nem figyeltem eléggé, de a pofa már ott leskelõdött a vidéki villánál - melegítõben -, mikor Emír és Nihan megérkeztek. Valahogy nem hiszem, hogy Méregnek van kocsija és azzal észrevétlenül követte a párt... egy taxi meg talán feltûnõ lett volna. Vagyis ez nekem nem meggyõzõ magyarázat. Ha meg nem tudták elõre, hogy Emírék oda fognak menni, miért várakozott ott Méreg?
A minisztériumi embernek meg Kemál nem az apját mentette meg, hanem a testvéreit. És az sem volt 100%, hogy ez az illetõ az éjszaka közepén hajlandó lesz intézkedni, és ezzel megzavarni Emír terveit...
Egyszóval vannak itt a valóságtól kissé elrugaszkodott történések.
Letty72 2017 febr. 15. - 09:04:39
(602/1238)
Kerim azért állította eredetileg Mérget Emírre mert Karent akarták megtalálni, az véletlen egybeesés volt, hogy Emír Nihant is magával vitte. A mi kis pszichopatánk a Karent ügyet fiókba tette, miután megtudta, hogy Nihanék nyomoznak utána, inkább a felesége lelki kínzása mellett döntött.
Kerim viszont egybõl tudta, hogy Nihan nem fogja bírni a nyomást, ezért egybõl bevetette a minisztériumi kapcsolatát, akit a pályázat miatt amúgy is ismer. Az csak Allahnak köszönhetõ, hogy ez az ember, akinek az apját anno megmentette, aki így "tartózik" neki.

Neki viszont az is furcsa, hogy a Vildan által mélységesen lenézett és megvetett Soydere családból származó Kerimnek, ilyen fontos felsõ kapcsolatai vannak, gondolok itt az ex diplomatára, akinek a segítségével semmi perc alatt megtalálták Karent.
6/10
napraforgó 2017 febr. 15. - 04:40:08 6/10
(601/1238)
Emír igazi szadista. Megtudván, hogy Nihán érdeklõdik a múlt, "az éjszaka" után, elhurcolja õt a helyszínre és szinte ijesztgeti. Habár Nihán volt itt már, önszántából, meg Kemállal is, de Emírrel sokkal félelmetesebb.

Viszont van pár dolog, ami nem elég világos, sõt nem is logikus. Pl. Mit keresett ott Méreg? Mert ha nem tudta, hogy konkrétan megy majd oda valaki, nem volt értelme ott leskelõdni a bokrok közt.
Az is elég hihetetlen, hogy Kemálnak pont ott, abban a minisztériumban volt olyan jóakarója, lekötelezettje, aki kora éjszaka hajlandó volt az Emír által valóban aláírt dokumentumot megsemmisíteni és aztán rátelefonálni Galipra, hogy hiányosan adták be, hiányzik Emír aláírása.... Innentõl már síma ügy, Galp igen mérgesen felhívja Emírt és berendeli a céghez aláírásra. Ezzel Kemál megakadályozta, hogy Emír "elmélyítse" a házasságát Nihánnal. Hja, Kemál épp annak a minisztériumi embernek mentette ki a hozzátartozóját abból a bányaszerencsétlenségbõl... Hogy micsoda véletlenek vannak....

De Zeynep se kismiska, a bátyja szemébe hazudik az Ozan iránt érzett szerelmérõl, na és persze a fiú szemébe is. Játsza az aggódó feleséget, közben csörtéket vív Vildánnal. Kíváncsi vagyok lesz-e valami abból, hogy Kemál saját házat ígért nekik.... Jól megy ennek a Kemálnak, az egyetem elvégzése után hirtelen olyan jól keres, hogy magának, a húgának csak úgy házakat vásárolgasson.... Na meg nyilván Leylának is fog segíteni... Azért annak a cégnek nem õ a tulajdonosa, hanem Hakki úr és Ászu! Õ csak valami igazgató ott, vagyis alkalmazott. Esetleg lehet pár részvénye is, na de hát azért nem az övé a cég ellenõrzõ pakettja.

Vsszatérve Emírhez, azt állítja, hogy átvitte egy temetõbe a megölt lányt. Valahogy nem igen tudom elhinni, hogy Emír a két ápolt kacsójával többnapos hullát ásogat ki, aztán meg éjszaka belopózik valami temetõbe vele (Amúgy a temetõket is bezárják éjjelre), ott az oszladozó holttestet eltemeti valami sírba.... Ha meg igénybevett erre embereket, akkor maradtak tanúk... Na és milyen sírba temettek, ahol nem volt "létszám feletti hulla"? Az állítólagos halott édesanyjának van sírja? Mert ha igen, oda el lehetett rejteni, az addig üres sírba egy nõi holttestet el lehet temetni.
De ezek annyira morbid dolgok, valahogy nehéz elképzelni, hogy igaz legyen. Lehet, hogy emír hazudik, ez nem áll távol tõle, habár vannak hihetetlen dolgai és a sztorijainak igazságmagva is.

Tufant továbbra is igénybeveszi, de már nem köt mindent az orrára. Pont arra figyelt föl õ is, amire én, miért sáros a nadrágja, ha elvileg hazament ruhát váltani?
10/10
kikelet54 2017 febr. 14. - 21:00:12 10/10
(600/1238)
Azt hittem Emir mást is akar Nihantól, nem csak beszélgetni, de ezt már nem tudjuk meg, mert szerencsére Kemalnak sikerült úgy visszahívni Emirt, hogy észre sem vette, át lett vágva.
10/10
kikelet54 2017 febr. 14. - 20:55:26 10/10
(599/1238)
Pont ezt a vadállat fõ gonoszt szeretném minél kevesebbet látni, de tudom akkor a Kemaléknak nem lenne kivel harcolni.
Sajnos, nehezen viselem a lelki terrort.