Téma: Vera Drake

10/10
offtopic
kevinspéci 2009 máj. 10. - 13:01:13 10/10
(35/55)
Eeeez valami kegyetlen jó film!
Még jó, hogy videóról néztem, így legalább többször visszanézhettem azt a jelenetet, mikor

SPOILER
a zsaruk megjelennek Drake-ék lakásán, s megmondják, kit keresnek. Imelda Staunton arca kész tanulmány abban a fél percben. Felejthetetlen.
VÍGE

Azóta mindig, mikor anyám teát tesz föl, mondom neki: "Tisztára, mint Vera Drake". :)

Egyértelmû 10-es!!
9/10
agnyieszka 2009 máj. 10. - 09:21:55 9/10
(34/55)
Én úgy osztályozom a filmeket , hogy nézhetetlen , egyszer megnézhetõ , többször nézhetõ és végül legyen meg a polcomon. Ez a film a polcomon van.
Zempy 2009 jan. 14. - 23:18:16
(33/55)
Érdekel ez a film. Imelda Staunton nagyon jó lehet. Talán sikerül megszerezni hamarosan...
offtopic
Humpy 2008 júl. 23. - 14:36:46
(32/55)
Szintúgy.
Õszinte sajnálattal:((((((((((
offtopic
perry 2008 júl. 23. - 14:23:54 Előzmény Humpy
(31/55)
Ha az volt a célod Humpy, hogy te írjad ezt a hsz.-t akkor sikeresen elérted a célodat. Az utolsó héten már csak te válaszolsz magadnak.
Gratulálok a mérhetetlen önérzetedhez, és a be nem ismert iróniádhoz. Nyertél egy hozzászólást, és vesztettél egy a megállapításaidra odafigyelõ
embert.
offtopic
Humpy 2008 júl. 23. - 10:39:44
(30/55)
És Te miért nem tudsz hanyagolni? Valami láthatatlan vonzerõ, csak magadnak sem mered bevallani, igaz?!
Humpy 2008 júl. 23. - 10:25:23 Előzmény Humpy
(29/55)
Vera Drake, egy halkszavú, tisztességes, minden tekintetben humánus, önzetlen segítségnyújtásra mindig kész lélek, aki végül egy szörnyû dráma akaratlan fõszereplõje lesz. Amikor a családi összejövetel (gyakori jelenet Leigh filmjeiben) során megérkeznek a detektívek Vera-ért, a kamera hosszan elidõz a rettenetet átélõ asszony arcán, miközben a háttérben elmosódottan látszanak a mit sem sejtõ családtagok.
"A fájdalmat a felszínre kell hozni, hogy kibeszélhessük, megértsük." - modja Leigh. Szinte mindegyik filmje errõl szól. Azok a nézõk, akik akarnak és meg tudnak nyílni, értik és érteni fogják a rendezõ filmjeit. Ehhez nem kell magasan képzett mûvésznek, tudósnak lennni, csak tisztességes hétköznapi embernek.
(Ezt már korábban írtam, de sajnos benn maradt néhány hiba.)
offtopic
Humpy 2008 júl. 23. - 10:20:32
(28/55)
OFF: A 'flúgos' annak szól, aki rögeszmésen ismételget vmit és nekem nem kedvesnek tûnõ kifejezéseket használ velem szemben. Te most visszalõttél azzal, hogy én "konkrétan hazudozom és sunyi és alamuszi módon szórakozom itt". Ez remélem kielégítõ számodra, mint elégtétel.
Elnézésedet kérem, ha megsértettelek, de ha a magad részérõl elfogadhatónak tartod a kiborulást, akkor ezt más miért ne tehetné meg? Ez ilyen egyszerû.:)))
Humpy 2008 júl. 22. - 06:08:27
(27/55)
Vera Drake, egy halkszavú, tisztességes, minden tekintetben humánus, önzetlen segítségnyújtásra mindig kész lélek, aki végül egy szörnyû dráma akaratlagos fõszereplõje lesz. Amikor a családi összejövetel (gyakori jelenet Leigh filmjeiben) során megérkeznek a detektívek Vera-ért, a kamera hosszan elidõz a rettenetet átélõ asszony arcán, miközben a háttérben elmosódottan látszanak a mit sem sejtõ családtagok. "A fájdalmat a felszínre kell hozni, hogy kibeszélhessük, megértsük." - modja Leigh. Szinte midenegyik filmje errõl szól. Azok a nézõk, akik akarnak és meg tudnak nyílni, értik és érteni fogják a rendezõ filmjeit. Ehhez nem kell magasan képzett mûvésznek, tudósnak lennni, csak tisztességes hétköznapi embernek.
Humpy 2008 júl. 20. - 08:35:36
(26/55)
Ki emlékszik arra, hogy a megtört Vera hogyan tudatja a férjével az elõzetesben, miért is tartották benn??
Tényleg, nagyon erõs film, s ha idõnként túl erõsnek érezzük, az sem véletlen.
'Ne ítélj, hogy ne ítéltess!'
perry 2008 júl. 20. - 06:39:11
(25/55)
Netán, ezt már eljátszottad velem Bertoluccinál, részemrõl tényleg ennyi.
offtopic
Humpy 2008 júl. 19. - 23:27:54
(24/55)
OFF:Kösz a segítõ szándékodat.
Ha Te kizárólag az én szófordulatataimat találod alpárinak, a chief Brody-ét vagy netán a sajátodat sohasem, az ugyebár kettõs mérce. Legalább ennyiben értsünk egyet.
Át kellene térni a filmre, és az abban feltett igazán lényeges kérdésekre, amelyekkel ebben a topikban eddig is jó néhányan foglalkoztunk.
És akkkor ezzel tényleg le is zárhatnánk ezt a szánalmas szóváltást.
offtopic
perry 2008 júl. 19. - 22:05:30 Előzmény Humpy
(23/55)
Talán tényleg vissza kellene venedd ebbõl a hangnembõl. Jók a meglátásaid, de nem kellene átmenned alpári szófordulatokba. Egyszerûbb lenne a filmeket minõsíteni és nem egymást.
offtopic
Humpy 2008 júl. 18. - 23:47:28
(22/55)
OFF: Se privát üzenetet, se egyebet nem kérek tõled. Olvasatlanul töröltem.
Nem tudsz Te igazán leszállni arról ami a rögeszméd, igaz-e??
offtopic
Humpy 2008 júl. 18. - 23:42:10
(21/55)
OFF: Kösz az újabb válaszodat. Senki nem lõtt itt le semmilyen poént, sem nem rontotta el mások élvezetét a film nézése elõtt, **moderálva**
A sértegetéseidet pedig tényleg abbahagyhatnád, kezdve a legelsõ hsz-aiddal amiket hozzám intéztél.
Boldogan hanyagolni foglak, mert értelmes szót veled még nem sikerült váltanom.:((((((((
offtopic
Humpy 2008 júl. 18. - 20:48:11
(20/55)
OFF: Nézd, én hiába kerülöm a személyeskedét, ha Neked ez a kenyered.
Ha valakit nagyon érdekel, erõsen kétlem, olvassa csak el a Te 3000-nél több hsz-od, meg az enyéimet, és megláthatja, hogy melyikünk szokott 'teljesen feleslegesen pampogni'.

És végül, áruld már el, hogy ki volt az, aki it SPOILER nélkül lelõtte a film végét. Hadd tudja meg mindenki, ha Neked ez oly fontos.

És bocs, a múltkor én tényleg nem nyomtam meg az 'off topic' gombot - én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem!!


Ezzel az 1sorommal kisiklattam ezt a nagyon konstruktív beszélgetést?! Minden bizonnyal. Neked viszont ezzel a teljesen felesleges pampogásoddal csak sikerült... És mégcsak nemis offtopic-ként, ejj.
offtopic
Humpy 2008 júl. 17. - 09:38:55
(19/55)
'Azoknak meg gratulálok, akik miatt ebbe a topicba sem lehet beleolvasni anélkül, hogy lelõnék a film végét...'
Most tényleg, kiknek a nevében aggódsz ennyire??
Eddig igenis nagyon jó hsz-k voltak itt, amelyeket érdemes elolvasni.
Ne siklasd már ki konstruktív beszélgetést, ha megkérhetlek rá. Kösz, elõre is.:))
vanka000 2008 júl. 14. - 19:22:16
(18/55)
Köszi az infót!:)
Humpy 2008 júl. 14. - 11:41:45
(17/55)
Egy ilyen jó filmet többször is meg kell nézni!!

SPOILER: Ha már ennyire nem hagy nyugodni a vége:
Vera Drake a börtönben találkozik hasonló bûncselekményért elítélt asszonyokkal. Kettõvel beszélget is, ill õk kérdezgetik Vera-t. A nézõ számára ekkor lesz nyilvánvaló, hogy a többiek számára ez kereseti lehetõség (is) volt és valószínûleg visszaesõ bûnösként folytatják a praxist. Vera-t nyugtatják, hogy jó magaviseletért korábban is lehet szabadulni, de az összetört asszonyt sem ez a hír, sem a 'sorstársai' nem különösebben érdeklik. SPOILER VÉGE

Vera erkölcsi érzéke magasan a többieké fölött van. Ezért is érdemel megértést és szánalmat. Az emberi igazságszolgáltatás sok esetben érzéketlenséget mutat és nem kevésébé gyarló mint a vétkes. Azért is megrázó a vége, mert Vera Drake sohasem lesz képes ugyanúgy látni a bûnét, mint a társadalom szerencsésebb helyzetben levõ tagjai.
vanka000 2008 júl. 14. - 11:12:33
(16/55)
Addig láttam, hogy elítélték, de a legvége mi lett?