2/10
ferencib 2009 márc. 07. - 21:53:17 2/10 Előzmény TaurusHUN
(127/247)
Megnéztem én is. Szerintem kritikán aluli, harmadosztályú, borzalmasan rossz film. A sztori semmitmondó, és még csak félni sem lehet alatta. A felénél már unatkoztam.
Szóval én nem ajánlom senkinek.
TaurusHUN 2009 márc. 07. - 18:09:32
(126/247)
Helyszín: március 6. péntek Aréna Pláza 14-es terem.

Egy dolog biztos, ez a film hagyományosan 2-3hetet bírt volna ki csak moziban, nem többet, de a 3D-nek köszönhetõen még biztos elmegy addig, amíg a többi 3D-s filmek ki nem szorítják a mûsorról.
Volt alkalmam kipróbálni az IMAX-et és nem tudtam elképzelni hogy a 3D-Digital miben különbözik tõle. Most már van összehasonlítási alapom, az IMAX egyértelmûen jobb, mindenhol éles képet ad, míg a 3D nem egészen, de ettõl függetlenül nagyon jó (bár finomítás ráférne).
Amit nem hiszek el: mindegy hol ülsz a teremben. (IMAX-nél lehet, de 3D-nél nagyon is függ, hogy milyen messze vagy a vászontól és hogy mekkora a vászon.)
A Arána 14-es tereme egy elég nagy terem, arról nem is beszélve, hogy a hátsó sorok a vászon tetejének szintje felett vannak. A 3D peddig csak addig érvényesül, amíg a vászon tart és nem tovább :-D szerencsére.
Én nagyon jó helyen ültem, a 11-es sorban, pont a vászonnal szemben, a látóköröm 80%-át biztos befoglalta a vászon - mondhatnám a lehetõ legjobb helyen ültünk haverommal, nagyon jók voltak a 3D-s effektek.
Ha valaki leghátul ül kisebb teret "fed" le a vászon a látótérbõl, és nem hiszem, hogy olyan jól jönne ki a 3D, de majd egyszer kipróbálom hátsó sorból is.
Minden esetre én azt tanácsolom, hogy ha az Arénába mentek 3D-ni - ahol a termek inkább tömegekre készültek, nem pedig minõségre, akkor középre üljetek. (A 14-es terem 18 soros, mi a 11-dik sorban voltunk, tehát szerintünk a legjobb helyek a 7-15 sorok)
A felirat is nagyon jól olvasható volt, könnyebb olvasni, mint hagyományos módon, mivel a szemednek közelebb hozza a 3D.

10/10 3D-nélkül 6/10
hugo22 2009 márc. 07. - 13:52:55 Előzmény antika4
(125/247)
hal

a hozzászólásod idõpontjából ítélve nem ua filmen voltunk, mert én a 19:30-ason voltam.
clody90 2009 márc. 07. - 12:34:18
(124/247)
helloka! Na tegnap megnéztem! és kuuuuurvaaaa jó vooolt! :D
10/10!
Azzal egyetértek,hogy a horror filmek sztorija többségben gagyi,vagyis semmi alapja nincs,de ennél sztem még azt is jól megcsinálták.Sztem aki azt mondta hogy homályos volt,az nyílván szemüveg nélkül látta. xD mert anélkül tényleg az! A felirat is tök jó volt 3D-ben,nekem baromira bejött,és sztem 5-nél sokkal több 3D effekt volt benne.Amikor a végén a csaj kilõtte a golyót,meg a tûz,a csákány... állat volt! :DD
mindenkinek ajánlom! :)
10/10
antika4 2009 márc. 07. - 12:08:52 10/10 Előzmény pacica
(123/247)
Szerintem a diszlexiás nézõk írhatták azt, hogy nem lehetett elolvasni a feliratot.
pacica 2009 márc. 07. - 10:18:21
(122/247)
Na végre megnéztem!
Mindenkinek ajánlom aki rettegni akar, 9/10, ahogy repült felém a csákány, rámfogták a sörétest és még sorolhatnám, nagyon ott volt.
A szemüveg is nagyon jó volt, semmi karcolás, letisztítva kaptuk.
A felirattal sem volt probléma, simán lehetett olvasni, nem tudom miért írták itt egyesek, hogy alig bírták olvasni meg nézni együtt, ez nagy hülyeség.
Elégedetten távoztam a moziból és remélem még készítenek ehhez hasonló 3D-s horrorokat.
Freddy Kruegert kéne 3D-ben elkészíteni. Ez is nagyon jó lenne.
10/10
antika4 2009 márc. 07. - 10:06:03 10/10
(121/247)
Tegnap hánykor nézted meg a corvinba ezt a filmet?
hugo22 2009 márc. 07. - 00:13:22
(120/247)
hi

Én is láttam.

És ne hallgassatok a nagyon lehúzó véleményekre. Nem vagyok oda a horrorokért, de ez a film még nekem is flash volt. Sztorira nem kell nagyon koncentrálni, mint minden horrorban ebben sem. Viszont ami leköt az az élményén és az eléggé durva vérengzés meg kaszabolás :)

Ja és senki se mondta nekem h szexjelenet is van benne, pedig a 3-4 lejobb flash jelenet közül ez az egyik.

Szóval érdemes megnézni, én mondom. A ratyi fûrész filmeket veri látványban az is biztos.

A corvinban láttam és nem volt homályos meg ilyenek

De azért arra figyeljetek ha tökéletes élmény akartok, hogy olyan idõpontban menjetek, amikor nincsenek sokan és a tizenéves ostobenkó ..urvák :) nem röhögnek bele minden jelenetbe a hátatok mögött.

a beszámolónak vége

üdv
10/10
antika4 2009 márc. 06. - 20:20:46 10/10 Előzmény clody90
(119/247)
Ja, nem is volt homályos. Pedig a corvinba néztem meg. Ilyen jó horror filmet még nem láttam. A történet nem nagy szám, de a véres jelenetektõl majdnem hánytam. Egyfolytában megilyedtem. A 3D-s látvány, úgy, három jelenetben volt, amúgy az a csattanó a végére... nagyon tetszett. Nem vártam arra, hogy õ lesz a gyilkos. 10/10
Ja, és a b-kategóriás képek a 3d-nek köszönhetõek. Tuti film. Rég sz*rtam már be ilyen nagyon.
clody90 2009 márc. 06. - 15:30:07
(118/247)
Jensen Ackles meg Jared Padalecki nem tesók,csak az Odaátban... XD :D
Amúgy mindkét pasi nagyon jó,Odaátot is imádom,ma megyek a Belvárosi moziba (szegedi vagyok) megnézni a filmet.Aztán jöhetne a Péntek 13 Jareddel. :PP
10/10
Szabi650 2009 márc. 05. - 21:55:50 10/10
(117/247)
igen!a fil feliratos de attól még kurva jó!én arra számítottam hogy nem lesz olyan jó de annak ellenére hogy feliratos volt egyáltalán nem volt rossz!így 3D-be olyan volt mintha a szöveg is nagyon közel lenne hozzám!
10/10
Mower10 2009 márc. 05. - 21:41:01 10/10
(116/247)
Attól kérdem akik már látták,feliratos?
Nem azért kérdezem mert nem látom :"színes feliratos amerikai horror, 101 perc, 2009",de volt már pl hogy ide az volt írva hogy feliratos és szinkronos volt vagy fordítva.
A válasz köszi
9/10
Calvin Dexter 2009 márc. 05. - 15:49:08 9/10
(115/247)
Megnéztem a filmet,tetszett,de nem is vártam sokat,viszont kellemesen csalódtam.Egyáltalán nem volt homályos a kép és a 3D látvány is jó volt.Aki azt irta,hogy homályos volt a film,nos....szemüveg használata nélkülözhetetlen ehez a filmhez......mert nélküle tényleg homályos.
3/10
offtopic
Bru 2009 márc. 05. - 09:40:54 3/10
(114/247)
Már én se tudom. Elvileg vannak direkt speckó 3D-s méregdrága monitorok és projektorok otthonra, de ezzel szemben idén már adtak le Amerikában 3D-s reklámot a Tv-ben.
Íme:
http://www.youtube.com/watch?v=EY4DxcjTY2w&feature=related
(nekem csak piros-kékes szemüvegem van, ilyen új nincs, így én nem tudom h mûkszik e, de minél hamarabb elmegyek a westendbe míg osztogatják.)
6/10
nyenye 2009 márc. 05. - 08:26:50 6/10
(113/247)
Lenne egy olyan kérdésem,hogy 3d-s videót monitoron esetleg tv-n ezzel a szemüveggel amit a moziba adtak,lehetne-e ugyanúgy látni 3d-s videókat mint a moziban.Mert én hazahoztam a szemüveget a moziból és kiváncsiságból kerestem 3d-s mozgó képeket,videókat de egyik sem jött ki 3 dimenzióban.Lehet azért mert CRT monitorom van...Vagy nincs köze hozzá?
10/10
Szabi650 2009 márc. 04. - 21:32:16 10/10
(112/247)
Ma néztem meg a filmet és sztem kurva jó volt fõleg hogy 3D-s!!Nagyon jó horror!Egész végig olyan mintha a filmbe lettem volna!Ez volt az elsõ 3D-s film amit láttam.***SPOILER***
Amikor a film végén a robbanás volt akkor olyan volt mintha minden átjönne a vásznon és nekem repült volna!Szóval egyszerûen király volt!
Nathan Petrelli 2009 márc. 04. - 15:57:13
(111/247)
*lemaradt egy nulla: 2000ft-ot:P

És persze vannak kivételek, akik tényleg undorító módra zabálnak, de a többséget szerintem el lehet viselni. Én is mindig eszek a filmek alatt, és még soha senki nem szólt meg érte, de még csúnyán sem néztek rám.
Nathan Petrelli 2009 márc. 04. - 15:55:11 Előzmény pacica
(110/247)
Abbahagyhatnátok már a popcorn-zabálós témát, körülöttem is, ha moziba megyek, zabál mindenki két pofára, de eddig még sosem zavartak annyira, hogy akár csak szólnom kelljen érte...a látóterembe nem lógnak be, a filmeket meg akkora hangerõvel nyomják, hogy az elsõ 10 percben mindig azt hiszem, lerepül a fejem, így hallgatnom sem kel õket...azt meg fogadd el, hogy a mozi az mozi, nem színház és nem állófogadás, hozzátartozik a popcorn, a kóla és minden egyéb Amerikából átvett hülyeség...annak meg, hogy valaki táskában hozza a chipset, valószínûleg az az oka, hogy a moziban mindent 500%-os haszonnal árulnak a teszkóhoz képest:P A majd 1000 ft-os jegy mellé csodálkozol, hogy nem akar mindenki még 200ft-ot költetni fél liter kólára meg egy marék popcornra?
3/10
offtopic
Bru 2009 márc. 04. - 12:50:40 3/10
(109/247)
Én már csak tényleg kötözködök itt folyamatosan. :D
A Cinema City gyõri mozijának 10 terme van. Ebbõl csak a kettes 3D-s. Na szóval, arra van most a Volt és a Valentine, nem hinném h a múltheti Valkûr abba a terembe lett volna. Azért bízhatsz még a dologban, mivel a RealD-s termekben szabvány Dolby Digital 3D hangzásnak kell lenni, ami azt jelenti h legrosszabb esetben is pár hónapos a hangrendszer a kettes teremben. Ott sztem szépen szólhat. :) De ezek csak tippek a szegedi helyzetre alapozva. A Belvárosi Moziban (bár ott sosem volt panaszom a hangra mivel ott még DTS is volt és pöpecül szólt nagyon!!!) node a Cinema Cityben durván hallható a különbség. A mély hangok nagyon szépek lettek és a térhangzás nagyon jól kivehetõ, nem úgy mint a többiben ahol úgy érzed csak a center üvölt.
pacica 2009 márc. 04. - 12:16:38
(108/247)
Valkûrt néztem meg ott és valami katasztrófa volt az egész.
Elõször is egész társaság zabált mintha sosem evett volna popcornt. Valaki már annyira felkészült volt, hogy táskájában csempészett be chipset.
A másik meg, hogy koszosak a székek, az 5.1 dolby surround térhangzású hangzás kb nagyanyám elemes rádiójával volt egyenlõ, megállás nélkül recsegett, elhalkult, felhangosodott, egyáltalán nem volt nagy élmény. Fél óra elteltével erõsen gondolkodtam azon, hogy felállok és kimegyek, de mivel érdekelt a film maradtam (meg ugye fizettem érte).
Nem hiszem, hogy 3D-s filmet szeretnék ott valaha is nézni.