Ford Mustang 2011 jan. 07. - 14:43:52
(9/9)
Igen, ezt néztem én is, van egy ugyan ezzel a címmel készült alkotás '32-bõl. Azért is mondtam, legalább ennek adták volna az egyszerû Vörös homok vagy vörös por címet és kész.
offtopic
aggodalmas 2011 jan. 07. - 14:33:36 Előzmény Ford Mustang
(8/9)
A cím fordításra visszatérve - talán legalább a választott cím elõfordulásának utánanézhettek volna:

"Vérvörös homok (Red Dust) - (ff., am. rom. dráma, 1932)

Híres románc, mely Indonéziában játszódik, Clark Gable egy ültetvény-tulajdonos, aki beleszeret Jean Harlow-ba, akit késõbb elhagy egy férjes asszonyért, mely tragikus következményekkel jár..."
aggodalmas 2011 jan. 06. - 23:11:37 Előzmény hegyi.tibor1
(7/9)
Ami azt illeti, Apartheid-témában láttam már jobba(ka)t is, de azért tényleg nem volt rossz - erre utal az is, hogy többen is kihúztuk a végéig ébren... ;-)
Ford Mustang 2011 jan. 06. - 18:40:12
(6/9)
Nem volt rossz, bár H. S. alakítása jobban tetszett a Fiúk nem sírnak, és a Millió dolláros bébi c. filmekben. Nem hiába kapott Oscart a filmekben nyújtott alakításaiért.
10/10
hegyi.tibor1 2011 jan. 06. - 16:03:57 10/10 Előzmény Ford Mustang
(5/9)
Ne a címen rágódjatok, hanem a filmrõl írjatok véleményt.
Nekem nagyon tetszett, fõleg Hilary Swank. Bár elég véres, de jól össze vannak rakva a jelenetek. Hihetetlen hogy mike nem képes az "ember".
Ford Mustang 2011 jan. 06. - 10:58:32
(4/9)
De, így tûnik, semmi kétség ;)
offtopic
aggodalmas 2011 jan. 06. - 03:19:46 Előzmény Ford Mustang
(3/9)
A film megtekintése maradéktalan naturalizmussal válaszolja meg a kérdést - egy poros földpadlójú apartheid kihallgatóhelység, és a story középpontjában álló polgárjogi harcos azon alvadó vére...

De a konkrét példától függetlenül kijelenthetjük, hogy az esetek túlnyomó többségében gyaníthatóan dobókockával, bekötött szemû darts dobással és hasraütéssel "honosítják" a kertévékben vetített filmek és sorozatrészek címeit. (és a gugli-transzléjtörrel ellenõrzik ;-)

De, ha valami fatális tévedésbõl kifolyólag meg is találják a szótárat rendeltetés szrinti használat céljából, akkor sem jutnak tovább a szavak elsõ jelentésénél - nagy valószínûség szerint abbéli örömükben, hogy felismerték a keresett szóképet...

Vagy csak nekem tûnik így? :-D
detox 2011 jan. 06. - 02:42:28 Előzmény Ford Mustang
(2/9)
úgy látszik a "halál"os kereskedelmigenyótv címferdítés mellé most jön a "vér"es is :P
Ford Mustang 2011 jan. 05. - 13:28:05
(1/9)
Nem tudom miért vérvörös a homok, mikor csak vörösnek kellene lennie. És ha már itt tartunk, a dust port jelent. Szóval nem is homoknak kéne lenni annak se. Red dust = Vörös por.