Beyonce 7 2008 dec. 26. - 20:50:10
(17/77)
Szerintem Laura Dern egyáltalán nem jó színésznõ.
Egyfolytában a hajában turkált és úgy beszélt,mintha éppen elélvezni készülne.
Nic viszont itt is kifogástalan volt.:)
Manchester Utd. 2008 okt. 27. - 22:42:54 Előzmény nabukodonozor
(16/77)
Köszi, ez tényleg hasznos volt. Nekem pont az ilyenek hiányoznak az ilyen filmek után, hogy valaki 1-2 mondatban tömöre össze tudja foglalni, hogy neki mirõl szólt a film, mert nekem Lynch filmjeinél néha idáig sem sikerül eljutnom, pedig nem tartom magam nehéz felfogásúnak. Valamint pysty azt is félreértette, hogy én nem küldtem el Lynchet a francba az egész munkásságával együtt, csak ezt az egy filmjét, amit továbbra is szörnyûnek találok, de pl. a Lost Highway nekem is nagyon tetszett, mert azt még nagyjából össze lehetett rakni...
nabukodonozor 2008 okt. 17. - 23:15:38
(15/77)
Én is egyetértek pystyvel, ha tényleg úgy gondolod, hogy ez a legszarabb film a világon, akkor tényleg kevés vagy hozzá. Úgy értem létezik az ízlések és pofonok dolog, de ettõl nem a film lesz szar, maximum neked nem jött úgy át a dolog. Nemrég néztem meg, szerintem hatalmas alkotás. Lehet, hogy nincs igazam, de ez szerintem az útkeresésrõl szól, arról, hogy ezek a fiatalok menekülnek ebbõl az irracionális, veszett világból, a felelõsség elõl, de a végén mégis vissza érkeznek, abba a szarba ahonnan jöttek. Nagyon leegyszerûsítve nekem ez jött át, persze lehet, hogy nincs igazam. És szerintem David Lynch-be az a lényeg, hogy nem kell mindent érteni, mert nincs mindennek értelme. Ebbe a filmbe azért viselkedik mindenki ésszerûtlenül, mert ezzel nem akar többet mondani Lynch, minthogy a két fõszereplõ számára ez a világ veszett.
Manchester Utd. 2008 szept. 13. - 01:33:11 Előzmény pysty25
(14/77)
Hát, kedves pytysytss352342 pont arról van szó hogy ezt csak nézni lehetett, az meg mindenkinek megy, nem csak nekem, de ha egy kicsit elmélkedni kellene róla, meg egy-két dolgot megmagyarázni, akkor már te is bajban lennél tesó (hogy a te szavaddal éljek) :)))).
Vagy mégsem? Kérlek, cáfolj meg és írd le, hogy mirõl szólt ez a "film", kíváncsian várom... :)))
bourne 2008 aug. 26. - 12:40:42
(13/77)
én is fiatalon láttam a filmet elõször ... lehettem vagy 14 ... nekem akkor annyira tetszett, h csak ültem a tv elõtt a film után is és nem tudtam magamhoz térni ...
Nicholas C akkorát alakít a filmben, h csak no ... a megtekintés után én is olyan kemény és tökös csávó akartam lenni mint õ ... Laura D pedig eszméletlen .... bár felesleges õket így kiemelni mert az össze színész ultra mega giga szuper ... csak hát nekem õk ketten maradtak meg, mint párocska :))))
szerintem teljesen felesleges összehasonlítani a többi Lynch filmmel ... az ilyen road movie k amcsiban is egy teljesen különálló kasztot képeznek ...
szerintem fantasztikus
9/10
pysty25 2008 júl. 23. - 19:12:09 9/10 Előzmény Manchester Utd.
(12/77)
Tesó ne nézz lynch filmt kevés vagy hozzá még a nézéséhez is!
Manchester Utd. 2008 jún. 11. - 16:04:02
(11/77)
Te jó ég! Még egy ilyen istenverte szar filmet még életemben nem láttam. Bár fiatal vagyok, de sok filmet és érdekes dolgot láttam már, de ez véglépp betette a kaput. Zavarbaejtõ az egész, az elsõ fél órát végigröhögtük a bátyámmal, mert ott voltak ütõs elszólások, de ami utána jött, az valami borzalom.
Az jutott eszembe a nézése közben, hogy ha most jönne egy jelenet, melyben egy néger mikulás elénekelne egy Queen számot aztán felakasztaná magát egy csillárra, akkor sem lepõdnék meg. ugyanis annyira összefüggéstelen és élvezhetetlen az egész, hogy nincs olyan bizarr jelenet, mely ne passzolna bele, az értetlenséget képtelenség már fokozni.
Toronymagasan nyerte el nálam "a legszarabb filmek" kategória elsõ helyét...
filmbolond 2008 jún. 05. - 00:56:36
(10/77)
Mit vezet?
balbertimi 2008 jún. 04. - 12:33:11 Előzmény akkika
(9/77)
Nick Cage-et sokan nem szeretik újabban a "pénzes" filmjeiért. Egyszer azt mondta egy interjúban, hogy ezeket a filmeket azért csinálja, hogy aztán megengedhesse magának a Fegyverneppert vagy az Idõjóst. Na, ha azt láttad (ti. a Fegyverneppert), akkor talán visszaszeretsz bele, és nem feltétlenül a Nemzet aranya miatt, ami szerintem is elég gyenge (fõleg a második, brrr...., még jó, hogy nem a mozinak fizettem érte egy kalap pénzt). Ja, és állatira szeretem, ahogy vezet...
cruelsari 2008 febr. 23. - 14:08:43
(8/77)
Ma lesz a tévében, ejáéjáóóó.
10/10
akkika 2008 febr. 22. - 08:36:57 10/10
(7/77)
Ebben a filmben szerettem meg Nicolas Cage-t.Aztán késõbb megutáltam a marháját.
A filmrõl annyit, hogy sokáig ez volt nekem a No.1 és hogy Lynchet ezért a filmért
szerettem meg. Aztán ésõbb még jobban megszerettem a marháját, pl. a Twin peaks
után meg a kék bársony után.
A radírfejet pont nem láttam. Megszerezhetõ valahonnan?
brazen 2008 jan. 02. - 09:52:30
(6/77)
Talán mert fiatalon láttam, nekem nagyon meghatározó filmem a rendezõtõl! Tudna vki segíteni a Tisztelt fórumozók közül egy DVD felvétellel?
Hálás lennék, ugyanis "a forgalmazás joga megszünt" hivatkozással már nem árusítják :-((
Köszönet!
blowup 2007 dec. 29. - 12:56:28
(5/77)
Nem lehet nem észrevenni a párhuzamot Óz, és e között, amint Marietta/Boszorkány/ végigkergeti hõseinket a Sárgaköves Úton.
'Hogy Óz romantikus roadmovie volna? Meglehet...:)
Redfield 2007 febr. 18. - 13:34:01
(4/77)
Megvan. :) és végre ezt is láttam. Hát megvallom a többi filmje jobban tetszett. Ebben is voltak nagyon jó részek. A radírfej valóban alap, de személy szerint nekem a legjobban a Kék Bársony tetszik. Mögötte pedig, a második dobogós a Lost Highway, és a Mulholland dr. egyszerre. Az Elefántember is különleges, és roppant nagy film. De nálam marad a Kék Bársony alapnak. :)
Redfield 2007 febr. 17. - 13:48:33 Előzmény marmyk
(3/77)
Végre!!! El sem hiszem! :) Végre megnézhetem ezt a filmet, már csak pár óra kérdése! :) Azt hittem, ez sosem lesz lehetséges, mert hiába adták ki magyarországon is, BESZEREZHETETLEN! Egy hely nincs, ahol lehetne kapni, vagy rendelni. Hát ennyit a magyarokról. De most végre megnézhetem, és lesz**om, ki mit gondol errõl, áldott legyen ilyen szempontból az Internet-név.
marmyk 2006 dec. 11. - 15:09:42
(2/77)
<a target="_blank" href="http://www.odeon.hu/kat.phtml?id=674" title="http://www.odeon.hu/kat.phtml?id=674">www.odeon.hu</a>

Bal felsõ sarok, ott látod hol kölcsönözhetõ VHS-en. Dvd nincs sajna :( De eredeti hanggal nézd, szinkronosan ne. Lynch film szinkronok mindig messze elmaradnak az eredeti hangtól. De ha más nincs jó az is...
Redfield 2006 dec. 11. - 14:53:24
(1/77)
Ezt honnan lehetne megszerezni? Nagyon érdekel, de sehonnan sem tudom. Kiadták nálunk egyáltalán? :( MErt szerintem nem... a neten sincs nyoma sem.