1/10
oliga 2021 márc. 14. - 21:23:45 1/10 Előzmény Gentry69
(30/30)
Szerinted mennyit ért belőle, aki olyan mint amit az "-ek között írt? :)
4/10
jetset 2021 márc. 13. - 22:46:17 4/10
(29/30)
A korábbi hozzászólással értek egyet. Túl sokat akart markolni a film, de keveset fogott.
Gentry69 2021 jan. 12. - 11:24:57 Előzmény Oh jajj
(28/30)
"elmebeteg, agyatlan idióta" Agymosott barom.
1/10
Kuvasz1 2019 márc. 18. - 21:24:21 1/10
(27/30)
10/0
3/10
rafadelpo 2018 febr. 17. - 14:10:17 3/10
(26/30)
Borzasztó rossz, álmomban ne jöjjön elõ többet.
Oh jajj 2017 szept. 25. - 01:07:36 Előzmény kalalaa
(25/30)
Nem hinném, hogy keresztény-ellenes. Ha valami ellen, akkor úgy általában a vallási(??) fanatizmus ellen szól.
Az a gáz, hogy közel húsz év fórumozással a hátam mögött, én azt látom, hogy rengeteg olyan elmebeteg, agyatlan idióta él köztünk, mint eme keresztény(?) szekta tagjai.
Szóval én elég realisztikusnak érzem az egészet.
10/10
zimike 2017 ápr. 28. - 06:30:06 10/10 Előzmény Pisti1990
(24/30)
Pisti !!

Nagyon jól összefoglaltad a filmet !
A sok logikai bakit !
De van egy -két technikai baki is ami ugyan a befogadás élményét nem nagyon zavarja,
azért bosszantó

Például :

A három srác akik meghúzzák a seriff kocsiját nincs jobboldali
visszapillantójuk . Ám amikor elhúznak a következõ filmkockán
mégis OTT VAN az a K*rva visszapillantó a kocsijukon !
Majd hirtelen megint eltûnik a visszapillantó tükör.

A srácok ugyanazon kocsijának(ami meghúzta a seriff kocsiját) két különbözõ a rendszáma :
A baleset után közvetlenül még A betûvel kezdõdik ám amikor behúzzák a seriff irodájához
akkor már L betûvel kezdõdik .

Vagy még : a Miller Lite sör mindig barna üveges !!
A filmben a srácoknak mégis zöld üvegben szolgálták fel.

A film mondanivalója a végén azért nem volt ROSSZ :
a két kutyáról mesélt történet Keenan ügynök ( John Goodman) szájából
amivel megmagyarázza miért is hagyta figyelmen kívûl a felsõbb utasítást !

Számomra egyszerûbb a mondanivaló : kell egy hatásos szónok aki elferdítve
ad elõ dolgokat valami olyan ideológiára ( Biblia) hívatkozva amire minden jóérzésû
ember felnéz és már meg is ölhetsz valakit !
Sõt Isten majd vár és megveregeti érte a válladat.
Sajnos ez történt a keresztes háborúk idején
ahol is az Úr nevében folyhatott patakokban az ártatlan civilek vére.
Vagy éppen az iszlám vallás fanatikusainak elferditése oda juttatta az
egész vallást hogy ma már az iszlám név egyet jelent a TERRORIZMUSSAL.

Vagy a kommunizmus megmagyarázó embereinek
Orwell által leleplezett elhíresült mondata :

Minden állat egyenlõ de vannak állatok akik EGYENLÕBBEK mint a többiek !
/ az Állatfarm alkotásban ezek voltak a DISZNÓK ! - na ma is ezek az emberek
nem emberek hanem DISZNÓK !/
moti77 2017 ápr. 27. - 04:20:49
(23/30)
John Goodman is szerepel, mint rendõrként! De itt, a szereplõk listáján, nincs közte.
6/10
ResidentEvil 2017 jan. 03. - 00:05:40 6/10
(22/30)
10/5,5,Senki nem veszít semmit ha kihagyja.
-Cherokee- 2016 szept. 06. - 00:24:04
(21/30)
Az alapötlet nem lenne teljesen rossz, viszont a megvalósítás pocsék. Senkinek nem ajánlom kidobott idõ.
1/10
kisskrisztina72@freemail. 2016 aug. 13. - 23:12:54 1/10
(20/30)
borzalmas film
corleone90 2016 máj. 20. - 11:40:25 Előzmény Böbe Kácsándi
(19/30)
akkor csak azután böngészd a kommenteket ha már láttad a filmet.
wowow 2016 máj. 17. - 20:49:05
(18/30)
Kb 15 percet néztem belõle a közepe felé. Elég gyengének és emiatt idegesítõnek is tartom ez alapján. John Goodman is gyenge benne.
10/10
offtopic
Böbe Kácsándi 2016 máj. 03. - 21:20:15 10/10
(17/30)
utálom mikor elmondjatok a film végét ,mi van ha van akit érdekel?
Donaless 2016 ápr. 23. - 22:37:45 Előzmény franszoá81
(16/30)
"Senki se nézze meg" No majd én eldöntöm,hogy jo egy film avagy sem! Te csak a filmekkel adsz ilyen tanácsokat vagy mondjuk egy étellel is,amit ki nem allhatsz?
1/10
franszoá81 2016 ápr. 22. - 00:34:24 1/10
(15/30)
az asylumos sharkando és társai oscar díjas filmek ehhez képest. életem egyik legrosszabb filmje... általában egyetértek az imdb pontokkal, de ez a film 2.5-öt sem ér, nem hogy 6.2-t
SENKI NE NÉZZE MEG
6/10
michael corleone 2016 ápr. 04. - 01:03:18 6/10
(14/30)
Rengeteg baromság,logikátlan viselkedés van a filmben(3.h.sz.lejjebb leírták részletesen)és a végét is elcseszték.--SPOILER--Azzal nem vol bajom hogy egyik srác se élte túl(nem kell mindig a happy end,realisztikusabb volt így).Egyszer nézhetõ de nem kell sokat várni tõle,ebben a témában is készültek jobb filmek.10/6.
10/10
kalalaa 2016 ápr. 03. - 20:36:24 10/10
(13/30)
Elõre leszögezném 10 pontot adtam de nem azért mert ennyit érdemel hanem mert az 5.6 amit eddig kapott kevés.
Spoiler is lehet:
Látom nem jött át a film. Ez egy kitekert társadalomkritika melynek lényege hogy egy igen beteg világban élünk ahol a lényeg hogy minél perverzebb, erkölcstelenebb legyél. Elfogadunk mindenkit és mindent és ha ez kirívó, annál jobban mutat a médiában.
De rávilágít hogy ennél még betegebb idióták is léteznek. (a szomorú -bár én nem vagyok vallásos- hogy úgy érzem kicsit megint keresztény ellenesen van bállítva az egész, de ebbe nem mennék bele, akik értik tudják kik kiket sároznak)
És tény hogy bár nekem sem tetszik a mostani világ azért ezekkel az emberekkel én sem értek egyet sõt. A rendõrök parancsa inkább szimpatikus. Õk terroristák az amcsik szemében akikkel sohasem voltak elnézõek. Nem is kell, és a családjukkal sem. A család legalább olyan bûnös. Persze a pár évesek nem de nem gondolnám hogy a rendõrõk berontanak és halomra lövik a gyerekeket, és errõl nem is kaptunk információt.
Srác kirohanása: Fegyvere volt, rendõrök felé rohant, izgatott rendõr nyilván nem várja meg míg odaér...
Utolsó srác: na õ elcseszte. Biztosan lett volna kiút hátrafelé nem a rendõrök karjaiba akik megölni jöttek mindenkit.
A fegyverraktáros jelenetrõl meg annyit hogy persze én is azt mondom hogy ami puska van fölkapom és mint a Rambó kimegyek és szétlövök mindenkit, de a valóságban senki sem tudja mit tenne.
Összességében a film átlagos kezdete után beletörõdtem a film kategóriájába de annál többet kaptam így pozitív a véleményem.
7/10
fantyoyo 2016 ápr. 02. - 19:40:00 7/10
(12/30)
A film egyes jelenetei kifejezetten baromi jók, és szerencsére a film a patronokat nem az elsõ harmadban lövi el.
Egy ótvar mûfajban nem túl nagy szándékokkal csináltak egy pofás, egész pöpec filmet.
Féltem, hogy ki fogok rajta akadni, de élveztem.
Pisti1990 2016 ápr. 01. - 15:20:57
(11/30)
Ezzel a filmmel az a baj, hogy bár jó alapanyaggal és érdekes mondanivalóval rendelkezik, de a megvalósítás csapnivaló lett, és ez gyakorlatilag meg is öli a filmet. Önmagában nem lenne rossz film, de pont az a legfõbb baja, hogy iszonyatosan ugrál a mûfajok között, és tele van fájdalmasan buta jelenetekkel. Spoileres kritikám következik (kicsit hosszan).

SPOILER

Maga a film úgy indít, mint egy zs-kategóriás horror. Elég sokat láttunk, srácok belemennek valami hülyeségbe, aztán elmebeteg gyilkosok közé kerülnek, ahol jól kinyírják õket. A végén pedig a fõszereplõ vagy életben marad, vagy nem. Egész sokáig erõsíti a film ezt a vonalat. Csak annyi a különbség mondjuk e között, meg a Texas-i láncfûrészes mészárlás között, hogy itt megideologizálják, hogy miért ölik meg õket, ott meg csak simán kinyírják õket. Mondjuk az ideologizálás itt is kimerül annyiban, hogy hát azért, mert buzik, és ez milyen csúnya rossz. De ne legyünk igazságtalanok. A felvezetés az egészhez elég jól sikerült, és mindenki számára leesik, hogy ezek szélsõséges szektások, akik harcolnak a szerintük romlott társadalommal, és ennek része, hogy kinyírják a melegeket meg a perverzeket (ez utóbbi már picit erõltetett belemagyarázás, de hát ugye valahogy indokolni kellett, hogy nem csak melegek vannak ott). Itt a film horrorból átment a vallási szélsõségesek bemutatásába, de még megtartotta a horror elemet.
Két srác kiszabadul, jól el is futnak, van egy kis lövöldözés, de még ez is simán belefér a horroros üldözésbe. Hozzátenném, hogy a srác jól megtalálta a fegyverraktárat, ahonnan el is csent egy géppisztolyt. De az az ijedt arc, amikor belép, hát az nevetséges. Ha fegyverekkel üldöznek, és találsz egy fegyverraktárat megpakolva mindenféle fegyverrel, az maga a kincsesbánya ilyenkor. Srácunk le is lõ egy embert, majd jól bent ragad. Na most ennek így mi értelme? Nem az lett volna a logikus, hogy kimenekül? Apropó, én nem is igazán tudtam a két srácot követni, vagyis hármat. Na mindegy. Szóval srácunk kivárja a reggelt a szektások között, minek is?
Csak közben történik más is. Idõközben a szektások lelõnek egy zsarut, majd jól megfenyegetik a rendõrfõkapitányt (vagy sheriff, vagy mi az istennyila), hogy bemószerolják mindenki elõtt, hogy mexikói férfiakkal csalja a feleségét. Honnan volt errõl a szektásoknak információja? Hát ezt nem magyarázza meg a film. Itt amúgy érdekes fordulatok vannak. Elõször úgy gondoljuk, hogy a srácoknak egyedül kell kimenekülniük. Aztán jön a rendõr lelövése. Akkor azt gondoljuk, hogy majd a rendõrök megmentik a srácokat, mert úgyis lecsukják a köcsög szektásokat. Aztán jön a rendõrfõnök megzsarolása. Ekkor joggal gondolhatjuk, hogy a srácoknak egyedül kell mégiscsak megszökni. Aztán végül mégis csak ott van a rendõrség. De most akkor mire volt jó ez a fordulat a meleg mexikóiakkal? Hát a fene tudja. Idõhúzás volt az egész.
Oké, eljön a másnap. Egyik srác jól kikötözve, másik még mindig az alagsorban szerencsétlenkedik. Mert ugyebár nem lett volna logikus éjszaka megszökni, amikor mindenki alszik? Az túl mainstream lett volna neki, így hát fogja, és mikor vág keresztül a kis templomrészen? Hát persze, hogy akkor, amikor az összes köcsög szektás ott van. Logikus, nem? Haverját jól ott is hagyja, mert még ha õt akarta volna megmenteni, lett volna értelme. De nem, õ telibetolja a haverját, õ csak vagánykodni akart azzal, hogy keresztülgázol az összes szektás köcsögön. Mondjuk akkor legalább a fõgenyát már telibe lõhette volna. Apropó fõgenya. Hát ez a szektás vezetõ engem inkább emlékeztetett a Guns 'n' Roses énekesére, semmint valami vallási fanatikus õrültre. Nagyon rossz karakter volt ez neki. Szóval kiscsávó keresztülrohan a fél épületen, végre kifut, erre lelövik. Hát ez pech. És kik lövik le? A rendõrök. Hát így elég jól meghalt, mondhatni, tök feleslegesen rohant annyit. De könyörgök? Nem látta azt a rohadt sok rendõrt? Nem gondolta, hogyha kommandósok veszik körbe az épületet, akkor talán el kellett volna azt a rohadt gépfegyvert dobni a kezébõl? Azért ennyi esze lehetett volna.
Innentõl válik az egész film egy nagy akciófilmmé, vegyítve egy kis kormányzati összeesküvéssel. Ami megint csak marhaság. Ott vannak túszok, erre az a parancs, hogy lõjenek le mindenkit. Hát oké, de nem azért kéne szorítani, hogy a rendõrök megmentsék a srácokat? De erre még visszatérek. És miért kaptak ilyen parancsot? Hát véletlenül lelõttek egy civilt. Akkor lõjék le az összes többit is. Logikus... Meg amúgy is, a rendõrök vezetõje erõsítést kért, mert nem bírtak el annyi szektással. Hát ha mindenkit le kell lõni, akkor most mennyivel könnyebb? Ennek így semmi értelme. Na de beindul az akció, szektások és rendõrök egymást lövik ezerrel.
Aztán szöszi kiscsaj úgy dönt, hogy feladja magát. Zsaru földre is fekteti, megmotozza, majd most kéne az, hogy megbilincseli. De nem, õ hívja a kollégát, mert egymaga nem tud megbilincselni egy embert. Kolléga mondja neki, hogy terroristák ezek, fegyverhasználat engedélyezett. Erre mit csinál hõs rendõrünk? Hát persze, hogy fegyvert ad a kiscsaj kezébe, majd visszaküldi. Ezek szerint õ így értelmezte a fegyverhasználat engedélyezett fogalmát: "Itt egy fegyver, használd nyugodtan ellenünk." Hát ez mi? :D Nevetséges.
Szöszi kiscsaj kiszabadítja a megmaradt egy szem srácot. Akinek már joggal drukkolunk, hogy élje túl a köcsög rendõrök és a köcsög szektások tûzharcát. Kiscsaj rádumálja a csávót, hogy menjenek bele egy ötletbe, amivel megmenekülnek. De hogy ez is baromság, még arról is lesz szó. Ez a kiscsaj egyébként egész szimpatikus. Miért? Mert õ az egyetlen karakter a filmbe, aki gondol arra, hogy esetleg meg kéne menteni a civileket. Pedig rajta is látszik, hogy agymosott szektás, de rajta kívül senkinek eszébe sem jut. Még a fõszereplõ csávónak sem. Ez nevetséges. Most akkor mi a film üzenete ezzel: a szélsõséges szekták humanista lányokat nevelnek? Ez egy vicc. Szóval szöszi kiscsaj még a saját anyját is lelövi, gyerekeket meg elrejti a padláson. Gyerekeket itt látjuk utoljára. Hogy mi történt velük, az nem igazán érdekli késõbb a filmet. Legalább lett volna néhány képkocka arról, hogy nevelõszülõkhöz kerülnek. De nem. Hogy ennyire nem mutatják a gyerekeket, annak késõbb lesz jelentõsége.
Szóval szöszi kiscsaj meg a csávó kitalálják, hogy majd jól odamennek a rendõrökhöz, és a szöszi kiscsaj eljátssza, hogy a csávó túsz. Ez az ötlet eleve baromság. A kiscsaj elõzõleg mondta, hogy a rendõrök mindenkit ki akarnak nyírni. Komolyan azt gondolta, hogy akkor majd nem lövik le, ha kisétál egy kicseszett fegyverrel a kezében? Meg amúgy is, ott volt egy számítógép a szobában. Miért nem posztolta ki Facebookra, hogy a házuknál baromi nagy lövöldözés van, és a rendõrök ki akarnak nyírni minden civilt a köcsög terroristákkal együtt. Mert biztos nem kapta volna fel a média, á nem. Ez egyszerûen nevetséges. És volt a szektásoknak internetük, mert ott cserkészték be a melegeket. De hogy sem a kiscsajnak sem a csávónak nem volt annyi esze, hogy használja... Hát így maradt a hülye terv, és menetrendszerûen le is lövik õket. És mi itt a baj? Hogy innentõl kezdve rohadtul nem lehet senkinek szurkolni ebben a filmben. A szektások köcsögök, akik ártatlanokat gyilkolnak a rendõrök köcsögök, akik ártatlanokat gyilkolnak, a kisgyerekeket meg már nem is látjuk. Akkor ki a jó fenének szurkoljon így az ember? Ha a Gyûrûk urában Szauron harcolna Szarumán ellen, te melyik genyónak szurkolnál? Na ugye. Legfeljebb azért lehet szurkolni, hogy jól kicsinálják egymást.
De ez a film, még ezt is jól elveszi tõlünk. És mindezt mivel? A filmtörténelem legbénább fordulatával. Harsonaszó. És ezek a hülye szektások kirohannak fegyver nélkül. A rendõrök meg bámulják õket, és nem lövik le õket. Na jó, egyet lelõnek. Ez egy vicc. Az elõbb még a tök ártatlan csávót lelõtték, de a szektásokat életben hagyják. Ennek így mi a franc értelme van? Az égvilágon semmi. A harsonaszóra meg kapunk egy olyan nevetséges magyarázatot, hogy a szomszéd gyerekek szórakoztak, a rendõrfõnök meg nagyon rafináltan tudta, hogyha negyedszerre is megszólalt, akkor nincs itt a világvége. Ez valami vicc? De most komolyan? Nevetséges... Meg a szektások ezt nem tudták? Meg amúgy is vagy tízszer szólalt meg, mire kifutottak. Még ez is teljesen nevetséges. Szektás fõgenya ott mondja a rendõrfõnöknek, hogy nyírja ki, mert akkor a mennybe jut. Elõtte meg a nõnek mondta, hogyha harcol a sátán katonáival (alias köcsög rendõrökkel), akkor a mennybe jut. Hát akkor miért nem harcoltak velük továbbra is? Most akkor mi a szösz van? Na jó, nagy akciófilm véget ért.
Azért a végére csak kapunk egy kis összeesküvéselméletet zagyva párbeszéddel, ahol a rendõrfõnök még kutyákról is beszél. Meg azon izélnek, miért nem teljesítette a parancsot. Mondjuk azért, mert az volt benne, hogy nyírjanak ki civileket? Agyzsibbasztó az egész. Aztán látjuk még a köcsög szektavezért táncikálni a börtönben, és vége is. Ez úgy zagyvaság, ahogy van.

SPOILER VÉGE

Nem biztos, hogy olyan rossz film lenne ez, ha tudná melyik mûfajba tartozzon. Vagy ha volna olyan karakter, akinek szurkolni lehet. Vagy ha legalább a sok mûfaj közül egyik mondanivalót rendesen kifejtené. De ez így egy pocsék, felejthetõ alkotás.
Én azt tudom mondani, hogy aki a szélsõséges vallási fanatizmusról akar filmet nézni, nézze meg a Keresztút címû filmet, mert az komolyabban, igényesebben nyúl a témához. Aki akciófilmet akar nézni, az nézze meg a Feláldozhatók vagy a Rajtaütés filmek bármelyik részét, mert sokkal jobb akciójeleneteket kap, ahol legalább van értelme szurkolni is valakinek. Aki kormányösszeesküvésrõl akar filmeket nézni, az nézzen X-aktákat, mert ott legalább van létjogosultsága ennek a témának. Aki pedig csak simán egy horrort akar látni, az válogathat több tucat film közül. De így ebben a formában ez a film nem állja meg a helyét. Egyik témát sem tudja kifejteni, egyikbe sem tud belemélyedni. Ezért teljesen súlytalan lesz az egész. Szerintem felejtõs, én nem ajánlanám.