Téma: Vészhelyzet

Zsófi 2007 jún. 18. - 18:56:05
(581/2121)
Ja, és a tegezés-magázást nem csak az amerikaiak használják, illetve nem csak nekik ilyen a nyelvük, hanem másoknak is, angol nyelvterületeken meg aztán ugye ugyanaz a nyelv... Szóval ha békén tudnánk hagyni az amerikaiakat, azt megköszönném , mert nekem meg amerikai ismerõsöm van, és nagyon jófej, és egyáltalán nem az a bunkó tipus!!!!
csuporka82 2007 jún. 18. - 18:52:23
(580/2121)
Rendben. Ha majd megtanultam olvasni, visszajövök a fórumba. Addigra talán Ön, Pertuborzi is megtanul norlmálisan kommunikálni.
Zsófi 2007 jún. 18. - 18:45:09
(579/2121)
Na, igen, a tegezés-magázás témában is egyet kell, hogy értsek a többiekkel... De ha ÖNT az, hogy letegezem kifejezetten sérti, akkor nekem mindegy, csak azért egy kicsit fura a magázás az ilyen helyeken....!!!!
Alanis, mondasz valamit, de szerintem nem árt ha idõnként eltérünk egy kicsit az eredeti témától... Tényleg, már nem is emlékszem rá, hogy mi volt az eredeti téma, amibõl kiindult ez a vita... :)
alanis 2007 jún. 18. - 13:23:26
(578/2121)
a Pride nem tüntetés, hanem felvonulás. a kettõ nem ugyanaz. lehet, hogy "öreg" vagyok már az ilyesmihez, de én személy szerint a Budapest Parádét nem bírom. voltam egyszer-kétszer, hát... némely embert, akik fölkerülnek a kamionokra inkább nem minõsíteném.
viszont mi lenne, ha visszatérnénk a topik eredeti témájához? mert most már nagyon egysíkú és fõleg személyeskedõ lett az egész.
7/10
borzi84 2007 jún. 18. - 13:07:24 7/10
(577/2121)
Nagyon nagyra tartja magát! Én és a családom értelmi szinjét nem Ön fogja megállapítani! (Abban kivételesen egyetértek Önnel, hogy a diplomához nem párosul feltétlen értelem is.) A melegek feltétlen elfogadásához szerintem (aki nem ismeri el, hogy ez nem normális állapot) nagyon modern felfogás kell, a magunkfajta konzervatívok fenntartással fogadjuk ezt az állapotot. Azt sem Ön dönti el hogy Édesanyám milyen orvos, azt eldöntötték már 30 éve a betegei, akik nagyon szeretik!
7/10
borzi84 2007 jún. 18. - 12:59:02 7/10
(576/2121)
Csuporka! Elõször is: tanuljon meg olvasni! Azt írtam: Azzal, hogy valaki más, még nem kell tüntetni! (A melegfesztiválra gondoltam.) Ismétlem: ha valaki meleg, azzal ne demonstráljon! (A többiek sem teszik ezt!) Nem utálom a melegeket, de jogom van megírni a véleményemet! A tegezés-magázásról: Nagyon elharapózott manapság, hogy amerikai mintára csak úgy midenkit letegezünk. Nekem az a véleményem ismeretlenül nem tegezek le csak úgy valakit!!!
10/10
ReBii 2007 jún. 17. - 18:25:26 10/10
(575/2121)
Tudod anyukáéknál otthon nem ez a téma.. nem az elfogadásról beszélgetnek, neem, ahhoz egy olyanfajta világlátás szükségeltetik, amihez értelem is párosul.. Márpedig Pertukirálynõék otthonában még diploma mellett sem adatik ez meg. Szomorú hír az ilyesmi :P
.
on. tádámtádám a véleményem nem változott errõl az amerikai sikersorozatról
missborsó 2007 jún. 17. - 17:42:01
(574/2121)
Beszélgettél már meleg emberrel?Mert nekem az egyik nagyon jó barátom meleg és semmivel sem különb másoknál.
Nem a nemi identitásodtól leszel valaki, ezt a kedves édesanyád még nem említette?
csuporka82 2007 jún. 17. - 16:27:33
(573/2121)
Egyetértek Rebii-val, Alanissal és Zsófival is.

Tudod Borzi84 a tisztelet nem magázás vagy tegezés függõ. Egy fórumon nem várhatod el, hogy magázzanak...
A másik dolog, hogy lehet azt írtad: "attól, hogy valaki más, még nem kell tûntetni ellene". De tudod csak a saját lelkiismeretedet próbálod azzal nyugtatni, hogy te valójában nem utálod õket, pedig süt rólad az utálat...
10/10
ReBii 2007 jún. 17. - 15:39:32 10/10
(572/2121)
Áldom az Istent,hogy nem az anyád az orvosom erre csak azt tudom mondani. Mellesleg, ha már a kóros túlnépesedésnél tartunk, akkor azt hiszem ez a szituáció egy 7 milliárdos embercsoportra nézve igaznak bizonyulhat...
Pertut azzal az emberrel iszom, teszek meg, akivel bármilyen viszonyom is van, egy számomra ismeretlen embert, akivel virtuális kapcsolatom van akkor és ott tegezem le, amikor az én becses hangulatomnak tetszetõs.
.
nem vagyok off: szeretem a vészhelyzetet
alanis 2007 jún. 17. - 14:51:41
(571/2121)
nem szeretnék tudományos fejtegetésbe bonyolódni, mert ez a fórum nem azért jött létre.
viszont sok mindent mérlegelni kell, mielõtt bármit is tényként állítanánk. hogy normális-e a homoszexualitás? ha a mai magyar társadalom által elfogadott normákat nézem, akkor a válasz sajnos az, hogy nem. és ez nemcsak ránk magyarokra igaz. szociálpszichológiai kifejezéssel élve viszont deviáns viselkedésnek minõsül. DE! itt élõ, érzõ emberekrõl beszélünk. nemi identitásuk ugyan a többségtõl eltérõ, viszont akkor is emberek, akik ugyanazt akarják, mint mindenki más. elfogadni és elfogadva lenni embertársai által. túl sokat kérnek? szerintem nem. a legkevesebb, hogy elfogadjuk egymást olyannak amilyen.
Zsófi 2007 jún. 17. - 13:46:23
(570/2121)
Rebi: Rendben, ha vége a tanulós idõszaknak, találkozzunk!! Ha meg véletlenül mégsem lenne meg, akkor sincs semmi gond, kibírom!! Azért tényleg nagyon köszönöm! :) :)

Én most jártam a Herman Ottó Ált. Isk.-ba, és jövõre a Toldy Ferenc Gimnáziumba fogok járni!! :)
.
Borzi84: Eddig nem akartam beleszólni a vitába, de mostmár azért élnék a véleménynyílvánítás jogával! Szerintem is: egyáltalán nem betegség, vagy "kóros állapot" az ha valaki a saját neméhez vonzódik. Én nem tudom még ilyen szépen kifejteni a véleményemet, mint ahogy azt Alanistól olvashattuk, de így gondolom én is! Szerintem se kevesebbek azok az emberek!
És szerintem el kéne fogadni mindenkit úgy ahogy van, bõrszíntõl, vallástól (ezekbõl is elég sok vita van), avagy szexuális érdeklõdéstõl függetlenül!!!!
Miért gondolja, hogy nem elfogadható?
7/10
borzi84 2007 jún. 16. - 17:13:59 7/10 Előzmény alanis
(569/2121)
Ön szerint a homuszexualitás normális dolog? Orvos Édesanyám szerint mindenképpen "kóros állapot". Továbbra is azt mondom, azzal, hogy valaki "más", nem kell tüntetni!!! Az ókori görögöknél még érthetõ is (mármint a homoszexualitás: Túlnépesedés ellen hasznos volt. Rájöttek, abból nem születik gyerek, bár nem voltak egész biztosak benne. :)) )Amerikáról ugyanaz a véleményem , mint Önnek! (Mindenbe beleütik az orrukat, még abba is, amibe nem kellene...)Egyedül a hazaszeretetüket becsülöm valamire. Ebben tanulhatnánk tõlük!!!
10/10
ReBii 2007 jún. 16. - 01:02:18 10/10
(568/2121)
Megnézem, hogy megvan-e, de szinte biztos, hogy igen (azért van rá esély, hogy nincs, úgyhogy bocsi elõre is, ha ez lesz), de most folyamatosan tanulok tényleg, 5-5 percre néha elszakadok, de most ez a két hét még ilyen aztán kiírom dvdre és találkozzunk és odaadom. Jó?
.
Bár vége lenne az iskolának, atyaég de várom már :)
nekem nagyon fog hiányozni az iskolám :'(
nomindegy
Te a Hermannba vagy hova mész nem?
vagy rosszul emlékszem?
Kölcsey lett volna?
o_O
:D
bájbáj
Zsófi 2007 jún. 15. - 20:27:36 Előzmény ReBii
(567/2121)
Sziasztok!
Jajj, Rebi, ha megvan akkor igen, kérném szépen, ezzel az életemet mentenéd meg!!! Nagyon köszi!!!!

Az Amerika-témában egyet értek Rebivel.

Nekünk a táborban volt ilyen feladat, hogy szembe kellett állítani Európát Amerikával, és érveket kellett felsorakoztatni mindkét kontinens mellett. 2 csapatra osztódott az osztály, én Amerika voltam (de nem azért mert Amerikát jobban bírom mint Európát, mert ilyenrõl szó sincs!!)...

Amúgy vége a sulinak... Eddig úgy vártam, de most hogy kibõgtük magunkat az oszt.társaimmal már inkább ne lenne vége... (Azért bõgtünk mert sokan elmennek 6 osztályos gimibe, én is).
Na, pussz!

10/10
ReBii 2007 jún. 15. - 16:31:29 10/10
(566/2121)
Amerikán kívül teljesen egyetértek veled.. Nem fejtem ki jobban, tökéletesen írtad le.
Amerikáról a véleményem, hogy valóban, ahogy PertuBorzi le is írta, más, mint Magyarország. Valóban a magyarok sokkal kicsinyesebbek, kishitûbbek, depresszióra hajlamosabbak, demoralizálóak és pesszimistábbak is. Ezzel valóban nyertünk. Lehet, hogy amerika egy gusztustalan imperalista vívmány, de Magyarország egy csipettel sem jobb. Csak kisebb.
alanis 2007 jún. 15. - 12:49:40
(565/2121)
a homoszexualitás nem betegség! tévhitben él az, aki ezt hiszi. lehet õket utálni, nem szeretni, de leginkább el kellene fogadnia mindenkinek, hogy vannak melegek a világon. emberek õk is. némelyik még talán különb is néhány heteronál. persze mint minden rétegben, köztük is vannak visszatetszõ viselkedésûek, akikre a saját szubkultúrájuk is rosszallással tekint. a többség viszont normális.
egyébként csak egy kérdés. amerika miért más? azért mert nagyobb mind lélekszámban mind területileg? azért mert saját magukra a világ uraiként tekintenek, az még nem igaz. sõt! sok konfliktusért a világban õk a felelõsek, mert szítják az ellentéteket és úgy vélik, joguk van más nemzet belügyébe beleavatkozni. errõl ennyit.
7/10
borzi84 2007 jún. 15. - 12:27:56 7/10
(564/2121)
Tudtommal nem vagyunk pertuban! Csak a véleményemet írtam le, nagyon finoman! REMÉLEM, MÉG TÖBBEN VANNAK AZ ORZSÁGBAN, AKIK VELEM ÉRTENEK EGYET!!! NEM ARRÓL VAN SZÓ, HOGY NEM SZERETEM A MELEGEKET, DE EZ EGY BETEGSÉG!!! (NEM KELL VELE DICSEKEDNI, VAGY TÜNTETNI!!!) (AMERIKA PERSZE MÁS, MINT MAGYARORSZÁG!!!)
10/10
ReBii 2007 jún. 15. - 06:32:42 10/10
(563/2121)
kiváncsi vagyok berakja-e így:

hm, ha csak iromány lesz,
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=RQswymg-NY0" title="http://www.youtube.com/watch?v=RQswymg-NY0">www.youtube.com</a>
itt a linkje is :)
10/10
ReBii 2007 jún. 13. - 16:02:09 10/10 Előzmény borzi84
(562/2121)
Mi van kisanyám, nem bírod a melegeket? Lehet, hogy ezt nem itt kéne hirdetned, mert erre aztán én nagyon nem vagyok vevõ, és úgy tudom többen nem.
.