Téma: Viharsarok

offtopic
Edmond Dantes 2021 márc. 30. - 12:52:06 Előzmény pappulisszesz
(72/72)
...de legalább sikerült eltüntetni a néni nem kis butaságait...
pappulisszesz 2021 márc. 30. - 08:59:04 Előzmény Andrea4378638467587
(71/72)
olvasni kéne tévézés helyett
pappulisszesz 2021 márc. 30. - 08:58:36 Előzmény Andrea4378638467587
(70/72)
nem kicsit buta a néni
arminkiss 2017 szept. 19. - 18:46:32 Előzmény pihes
(69/72)
Ez vicces egy komment, pihes!
SPOILER
Tehát neked-javíts ki, ha tévedek-, a meleg szerelem "nem fér bele az értékrendedbe", de javít a filmen, hogy a végén Áron leszúrja Szabit, tehát a gyilkosság viszont belefér az értékrendedbe. Gratulálok!
Ne is haragudj, de a szerelem, szeretet egy érték. Ha két fiú szereti egymást, az elõbb fér bele egy normális ember értékrendjébe, mintha egy hetero srác csak d...gná a csajokat. De hagyjuk is... A szexuális beállítottságnak semmi köze az értékrendhez (normális embereknél).
homeboy 2016 dec. 11. - 06:13:48
(68/72)
A film sajnos vontatott, de a történet megrázó...
Átlagos, felszines nézõknek nem ajánlott...
Egy apa vagy anya meg is kérdezheti magát, mi van, ha az én gyerekem is olyan...
Hogy mit kell tenni ilyenkor, arra nem kap választ, de hogy mit nem - abból kapunk kóstolót.
offtopic
Edmond Dantes 2016 szept. 13. - 10:09:16
(67/72)
Nem konteo, hanem kõkemény valóság.
Nem láttad talán a foci EB-t? A portugál-magyar meccs elõtt a magyar "szurkoló"tábor kórusban skandálta: "krisztiánóóóhomoszekszuááálhomoszekszuááálhomoszekszuááál", kis hazánk nagyobb dicsõségére. Na õk a "meleglobbi" ;)
Írástudó 2016 aug. 24. - 21:16:08
(66/72)
Ne is nézd, nyilván összeomlanak a film készítõi.
Don Benito 2016 júl. 24. - 23:37:20
(65/72)
A homofóbia nem enyhül sajnos. És mennyi kárt tud okozni!
A filmet láttam, nagyon megrázó!
1/10
Soprano Toni 2016 júl. 11. - 21:51:25 1/10
(64/72)
meg sem nézem mert természet ellenes visszataszító,
fizsuu 2016 máj. 23. - 14:44:32 Előzmény Geedorah
(63/72)
Lehet használni a "szerintem" és a "véleményem szerin" kifejezéseket ám :) Ilyen a párbeszéd
fizsuu 2016 máj. 23. - 14:42:26
(62/72)
Magyar filmek közül utoljára a Bibliothèque Pascal volt rám ilyen hatással. Elemi erejû, gyönyörû, érzékeny film. Hatalmas filmes teljesítmény és a nézõ részérõl is hatalmas munkát igényel a befogadása, az utána-napokig-nem-megszólalós filmek közé tartozik. Úgy gondolom kis hazánkban jó, ha 76-an megnézik, de ez nem a filmet minõsíti.
perry 2016 márc. 26. - 13:48:02
(61/72)
Császi szerint: "A történet pár évvel azelõtti, hogy elkezdtük a forgatókönyvet írni, szóval egy 2007-2008-as bûnügy lehetett. Tanyagyilkosság volt. Már a rendõrségi hírbõl kiolvasható volt a meleg szerelmi háromszögre való utalás. Három fiú története. Ahogy utánanéztem és jobban beleástam magam, kiderült, hogy valóban homoszexuális kapcsolatról volt szó, és a belsõ homofóbia és a diszkrimináció egy olyan poklába vezetett az egész sztori, ami hihetetlen volt, mert pedig gyönyörû szerelmi történetnek indult. Ekkor azt éreztem, hogy ebbõl filmet kell csinálni, mert ez nem történhet meg. Nem lett volna szabad, hogy megtörténjen, és nem szabad, hogy még egyszer megtörténjen."
A történet helyszíne a Viharsarok.
"A terület nagy része napjainkban Békés megyéhez tartozik, de átnyúlik Csongrád megye északkeleti részeire is. A tulajdonképpeni Viharsarok tágabb értelemben a Körösöktõl délre kezdõdik, és Maros-Tisza, keleten az 1920 utáni magyar–román határ által határolt nagyjából négyzet alakú területet jelenti. Sûrûn illetik Körös–Maros közeként is a területét, de ez nem szinonimája a kifejezésnek. A Körös-Maros köze egy természetföldrajzi lehatárolás, míg a Viharsarok szó elsõsorban történelmi alapon kialakult tájnév. A tájegység lakói a kettõ közül jobban szeretik utóbbi kifejezést használni. Fõként a Békés megyeiek tekintik magukénak a területet, de Hódmezõvásárhely környékén is erõs ez az érzés. Az 1950-es megyerendezést követõen egyszerûsödött a kép, Arad vármegye és Csanád vármegye megszûnt, beolvadt Békés megyébe, míg Csongrád megye megkapta Torontál vármegye északi és Csanád vármegye nyugati részeit, így már csak két megye osztozott rajta. Innentõl egyre inkább Békés megyét kezdték el Viharsarok néven illetni, fõleg déli részeinek Orosháza, Battonya, Mezõhegyes, Mezõkovácsháza környékét.

Mindezek ellenére a térség fõvárosa vitathatatlanul a megyeszékhely Békéscsaba, amit sûrûn emlegetnek a Viharsarok fõvárosa címmel, s erre a helyben élõk hagyományosan büszkék, bár nem az eredeti jelentéstartalma miatt, hanem inkább a jól csengõ neve és az ellenállás, a keménység szimbóluma miatt."
Torolt Felhasználo 2016 márc. 26. - 09:41:37
(60/72)
Nem sikerült rájönnöm: Miért Viharsarok a címe?
4/10
M.Zs.F 2015 máj. 24. - 20:30:03 4/10
(59/72)
Azt azért kiírhatták volna az elejére a filmnek hogy milyen év volt amikor játszódott a sztori, csakhogy jobban értsük a technika hiányát.
Nagyon vártam ezt a filmet, de tényleg kb hetente csekkoltam mikor tudom már lehúzni, és sajnos azt kell mondjam hogy nem sok mindent mozgatott meg. Jó a sztori, szerintem jól is játszanak de egész végig lekötött a pusztaság, az üresség. Nem tudom máshogyan kifejezni, túl nagy a csend a filmben, sem egy zene ami végigkísér, sem rendes párbeszédek, csak a kétszavas mondatok, és a pusztaság "zenéje", tücskök, bogarak.
Borzasztóan sajnálom ezt a filmet, sokkal-sokkal több pontot szerettem volna adni rá.....:(

10/4
pihes 2015 máj. 01. - 16:14:28
(58/72)
Csak húztam a szám, és nagyokat hunyorogtam, de azért próbáltam látni is.
Az én értékrendembe, nem férnek bele az ilyen filmek.

A végén azért, próbál húzni egy határt a srác...
perry 2015 ápr. 26. - 22:09:27 Előzmény Edmond Dantes
(57/72)
Inkább akar lenni. Mikor készültem a Császival a film elõtti beszélgetésre akkor elolvastam egy pár kritikát. Ezek majdnem mindegyikben mint állandó panelek megtalálhatóak a leírtak, bár lehet , hogy "egyedi" gondolatok.
Edmond Dantes 2015 ápr. 26. - 11:23:53
(56/72)
Köztünk szólva: ez legalább mûkritika (akart lenni): szimpla b**izásnál jóval több. És manapság (még? már?) ez is nagy szó, nézz csak szét itt "lejjebb" (mind2 értelemben) v pl Brokeback topikban :)
perry 2015 ápr. 25. - 16:23:15
(55/72)
Végre egy "vérprofi" DDDD
Geedorah 2015 ápr. 25. - 15:31:50
(54/72)
Gyenge film, aminek azért vannak értékei. A téma a magyar filmben még finoman szólva sincs elkoptatva, technikailag nagyon igényes alkotásról beszélhetünk és vannak jól eltalált jelenetek. A bizonytalanság, a tépelõdés viszonylag ügyesen van ábrázolva. A film sötétebb rétegei viszont elcsépeltek, közhelyesek és voltaképpen nem mondanak szinte semmit. Hiányzik az eredetiség, aki képben van a kortárs mûvészfilmekkel, az tudja, hogy mennyire sematikus film a Viharsarok. Hiába profi a beállítások zöme, unalmasak. Ahogy az egész film, ebbõl bõségesen kellett volna vágni, rossz az üteme, legalább negyed órával rövidebb kéne, hogy legyen, de annyira nem történik semmi (és itt nem feltétlen cselekményt várnék el), hogy akár a rövidfilmes formán is el kellett volna gondolkodni, mert a Viharsarok egy jelentõs része tartalmatlan.
erida 2015 ápr. 20. - 21:40:50 Előzmény balázs87
(53/72)
A film április 23-án jelenik meg a Kultúrbarlang kiadásában!
Ugyanezen a napon Császi Ádám rendezõ és a két fõszereplõ dedikál a Kultúrbarlangban 17.00 órától!
info: kulturbarlang.hu