Téma: Viharsziget

Jucis 2010 ápr. 19. - 18:07:45
(456/1156)
Teljesen egyetértek. Két hete néztem meg moziban, és igencsak hozzátapasztott a székhez. A második harmadától a filmnek még a popcornból is elfelejtettem enni:)
Voltak azért nagyon ronda jelenetek be, de azok kellettek ahhoz, hogy megértse a nézõ, mi játszódik le a fõszereplõ elméjében - ha jól értelmezem a rendezõ szándékát. Nagy csattanó volt a végén, bár sejthetõ is volt annak, aki filmkedvelõ és látott már hasonlót.
DiCaprioról mondjon akárki akármit. Brilliáns. Kinõtte a Titanicot és a Vasálarcost, és színész lett belõle. Kizárólag jó filmjei vannak, és hát az is jelent vmit, h Scorsese is szeret vele dolgozni. Nagyon jól játszik a filmben.
***SPOILER***
az elején az a kertészkedõ félig kopasz fogatlan nõ hihetetlen volt. Rázott a hideg a tekintetétõl...
***VÉGE***
10/10
beo71 2010 ápr. 19. - 17:04:18 10/10
(455/1156)
Egy film,ami visszacsempészi a régi idõk hangulatát,amikor még a történetek uralták a széles vásznat,amin színészóriások alakítottak lenyûgözõen szerepeket és az emberek belefeledkezve töltöttek el 2 órát a hangulatos moziteremben.
Nem tudom: a mai plázás-mozizós közönségnek tetszik-e,engem elvarázsolt.10/10.
Scorsese csak azért is ide tett egy profi munkát:tökéletes zene,hátborzongató hangulat,remek-szenzációs alakítások(még a legkisebb szerepekben is)feszültség,szép képi világ,igazi filmes szöveg(itt nincs szupi,szeva,bakker,csá duma)folyamatos történetvezetés,apró,részletfüzérekkel,amivel bizonyítja:a Tégla-féle Oscar nem életmûve elismerése volt,hanem egy kiérdemelt díj.
Kritikusainknak csak annyit,aki tudja:csinálja utána.De jó is lenne hetente ilyen filmeket nézni!
timikeee 2010 ápr. 13. - 20:02:21 Előzmény Singaporeflash
(454/1156)
Nagyon érdekes a véleménykifejtésed az illuminátusokkal kapcsolatban. Elgondolkodtat, lehet benne valami. Ha ezen az úton egy kicsit tovább gondolkodunk, akkor talán arra lehet következtetni, hogy Scorsese (ez csak az én meglátásom szerint) inkább "ellenük" van, vagyis más véleményen, elvégre mégis csak azt sugallja a film, hogy ez azért rossz. (A könyvrõl nem tudok nyilatkozni, nem olvastam.)

Mindenesetre, szerintem ez egy nagyon jó film, végig borzolja az idegeket, minden a helyén van; régen láttam már ilyen jó filmet(fõleg a mostaniak, újabbak közül)!
SPOILER
A végén is az a kettõsség, miután kiderült azt igazság, aztán visszaesik az elképzelt világába, vagy csak megjátsza, mert így könnyebb? (Szerintem utóbbi, mivel elindul annak tudatában szerintem, hogy így elfelejti a rossz dolgokat, de persze, lehet, hogy van, aki másként értelmezi.)
10/10
b.viki35 2010 ápr. 13. - 15:55:46 10/10
(453/1156)
szerintem zseniálisra sikeredett a film. nagyon jó. fordulatokkal teli és tényleg a film végéig leköti a nézõ figyelmét. Leonardo zseniálisan játszik. a rendezõ munkáját is csak dícsérni lehet: már a film elején érezteti a nézõvel, hogy lesz vmi váratlan fordulat, illetve, hogy valami kétely lappang a háttérben és nagyon jól v véiszi ezt végig a filmen, fokozva a drámai feszültséget! abszolút 10-es
9/10
Gerane 2010 ápr. 13. - 13:13:29 9/10
(452/1156)
Sikerült megnéznem :) Nem csalódtam! Nagyon jó volt! Imádom az ilyen izgalmas és elgondolkodtató filmeket! Pont annyira volt félelmetes amennyire kellett, nem a brutalitással akarta sokkolni a nézõt. Biztos meg fogom nézni még egyszer, tudatosan figyelve az utalásokat!

+++++++++SPOILER+++++++++
Én a végét úgy értelmezem, hogy meggyógyult, de nem tudott az emlékeivel továbbra sem együtt élni és inkább eljátszotta az õrültet, hogy kitöröljék az emlékeit. Bár azt nem értem, hogy miért nem lett inkább öngyilkos? De én meg vagyok arról gyõzõdve, hogy amikor azt a bizonyos utolsó mondatot kimondta és önként elindult a személyzet kíséretében, pontosan tudta mi vár rá.
yahoo 2010 ápr. 13. - 08:50:45
(451/1156)
Olvastam a könyvet, ma megyek megnézni mi lett belõle.
********SPOILER********
A könyv nem hagy kétséget, se kétértelmûséget a végére. A kísérlet kudarcba fulladt, Teddy nem hajlandó a valóságot elviselni és a maga által kreált világban reked, tehát nem gyógyult meg...õ még most is aktív rendõrbíró, a felesége egy gyújtogató által indított tûzvészben meghalt és ezt nehezen dolgozza fel. Az egész sziget belemegy a játékba, próbálják így-úgy ráébreszteni a valós tényekre, hogy ugye a valóságban felesége mély depressziótól szenvedve megölte két gyereküket majd magával is végzett, amit Teddy olyan traumaként élt meg, hogy képtelen elfogadni. Az anagrammák, DOLORES CHANAL = RACHEL SOLANDO az elméjében, a saját neve pedig a keresett 67-es beteg nevével egyezik meg. Aztán a "kontoroll" személyek, Dr Naehring, Noyce, akik egész idõ alatt a valósággal bombázzák, de valószerûtlenek, kizökkenteni akarnak, de csak kételyt ültetnek el benne.

Engem abszolút a K-Pax belsõ bolygó címû történetre emlékeztetett, amikor egy hatalmas trauma után a "beteg" kreál egy saját belsõ és egy ehhez igazítható külsõ világot magának, menekülve a borzalmas valóságtól.
Kitûnõ regény skizofréniáról, az elmebetegeket, kezelésüket még ma is övezõ misztikumról, aminek egészen biztosan vannak valóságalapjai, sajnos...és egy szerencsétlen emberrõl, aki képtelen beletörõdni szerettei elvesztésébe.

Filmet majd értékelem utána.
spermophilus lateralis 2010 ápr. 13. - 00:29:34 Előzmény Gerane
(450/1156)
mindenkinek máshol van az ingerküszöb és a tûréshatár, de láttál te ennél már keményebbet is nagylány legkésõbb a híradóban.

nem az olcsó ijeszgetõs tipusú film, de vannak benne részek, amik esetleg, ha érzékenyebb vagy megijeszthetnek. ezt csak te fogod tudni, így minden infó nélkül magadról eldönteni.

vigyél magaddal pasit és bújj a vállába, ha nagyon megijeszt valami, õ majd megvéd.

SPOILER
a legborzongatóbb a filmben talán, egy õrült nõ tekintete.
SPOILER finish
10/10
fordjee 2010 ápr. 12. - 17:02:32 10/10
(449/1156)
Szerintem egyáltalán nem volt paráztatós.
9/10
Gerane 2010 ápr. 12. - 14:46:52 9/10
(448/1156)
Én ma szeretném megnézni a filmet, de az egyik kritikában azt olvastam, hogy a film végig félõs. A bemutató alapján nekem csak izgalmasnak tûnik. Aki látta légyszi üzenjen, hogy mennyire paráztatós, mert ha nagyon, akkor nem merem moziban megnézni,inkább megvárom a dvd-t :)
10/10
Mr.T. 2010 ápr. 11. - 22:26:23 10/10
(447/1156)
***SPOILER***

szerintem annyi, hogy felismerte.

***SPOILER***
10/10
Mr.T. 2010 ápr. 11. - 22:25:25 10/10 Előzmény k.komplexus
(446/1156)
sikerült üres hozzászólást küldenem :)

***SPOILER***

igen, ez is lehet, és a végén a mondat is kétféleképpen értelmezhetõ. (mi jobb, szörnyként élni, vagy jó emberként meghalni)
Lehet, hogy rájött, hogy nem menekülhet a szigetrõl, ezért inkább választotta a lobotómiát...

***SPOILER***

De hát ezért zseniális a film, nem? :)
10/10
offtopic
Mr.T. 2010 ápr. 11. - 22:20:22 10/10 Előzmény k.komplexus
(445/1156)
***SPOILER***
7/10
F.Torres 2010 ápr. 11. - 19:47:04 7/10
(444/1156)
Ha valaki tudja, elmondaná, hogy az elején milyen szerepe volt annak a félig kopasz õrültnek aki rámosolygott? Mert nem áll össze bennem.
10/10
retrobaba 2010 ápr. 11. - 17:07:13 10/10 Előzmény Pilar
(443/1156)
szerintem legközelebb azért egy spoilert oda kéne tenni :S
10/10
Pilar 2010 ápr. 11. - 00:31:05 10/10
(442/1156)
Teddy igenis beteg volt, mert sok kis apróság utál arra, hogy a hallucinációi nem valóságosak! Például a doktornõ a barlangban! Hogy élhetne ott? Mit enne? Honnan van kése és folyadéka? Ráadásul az orvosok mindent tudnak az álmairól! Honnan tudnák, ha nem õ mondta volna el nekik?
10/10
g-y 2010 ápr. 10. - 23:44:00 10/10
(441/1156)
Lenyûgözõ!!
10/10-es!

Na igen, itt kezdõdnek a jó filmek, ez az egyik legjobb, amit valaha láttam ebben a kategóriában!
Martin Scorsese+ Leonardo DiCaprio, alap :)!! Nyerõ páros az tény!

Mindenkinek csak ajánlani tudom, ne hagyjátok ki!
Moziban biztos nagyobb élmény, én itthon néztem, de itt is ugyanúgy rázott a hideg végig!
Még meg fogom nézni egy párszor, az tuti!
10/10
monnci 2010 ápr. 10. - 16:15:18 10/10
(440/1156)
na, ígykell filmet rendezni, mert ahogy visszaolvasom, egy csomóan (köztük én is) meg akarják nézni újra a filmet,(gondolom moziban) és így tök sok bevétele lesz a filmnek.:D
elõrelátó volt a rendezõ. [:
8/10
k.komplexus 2010 ápr. 10. - 15:20:22 8/10
(439/1156)
Azok nevében mondanám, aki csak a filmet látta
spoiler
egyáltalán nem egyértelmû, hogy valójában beteg volt. A többség szerint Teddy által csak kitalált valóság teljes mértékben lefed mindent. Alapvetõen elképzelhetõ lenne az is, hogy ez a teljes igazság. Ha a filmet vesszük alapul, nagyon is hihetõ kis mese, hogy 2 nap alatt beolvasztották a rendõrbírót az addig ért traumáit felhasználva. A két történet teljesen lefedi egymást, úgyhogy szabadon lehet dönteni.
nem pontosan idézve: Ha valakire azt mondják, hogy õrült, az emberek rögtön õrültnek nézik a személyt, így a vádlott tiltakozása csak még jobban megerõsíti a többiek (tév)hitét.
Ha a film azt mondja, hogy márpedig Teddy is egy beteg volt, akkor a nézõk mindezt rögtön elhiszik neki?
sp vége
10/10
Mr.T. 2010 ápr. 09. - 00:18:15 10/10
(438/1156)
Zseniális film!
10/10
és a részletek, a rééészletek! :)
Tuti hogy még legalább háromszor meg fogom nézni.
10/10
retrobaba 2010 ápr. 08. - 21:22:45 10/10
(437/1156)
hûha ti hányféle megoldást tudtok összehozni :D
úgyérzem hogy megkell néznem a filmet mégegyszer, hogy én is észrevegyek valamit :D