Téma: Viharsziget

Pera007 2010 júl. 10. - 22:02:49 Előzmény BKároly
(576/1156)
De hogy nem tudta bemutatni? Az egész szigetet láttuk teljes totálban. Láttuk az épületeket külön hangsúlyozva rögtön az elején. Látvány.....Az nem volt látványos mikor az álom képeket ábrázolták? Amikor a szobában hamu darabok potyogtak......A film szépen okosan van felépítve...és igen....a Hatodik érzék is ugyan ennyit kapott átlagban. De ez a film is jó....nem kimagasló......tehát nem kultusz de attól még jó....könnyen fogyasztható és még is gondolkodtató. Így ebben a stílusban simán megéri a 8-as átlagot.
offtopic
BKároly 2010 júl. 10. - 09:45:20
(575/1156)
***SPOILER***
Egy szigetet, sziklás tengerparttal és érdekes, szép épületekkel
csak egy teljesen gyatra operatõr nem tud megfelelõen felvenni.
Én erre nem mondanám hogy kimagasló teljesítmény.
A látványos jelenetek alatt azt értem, amit a leírás alapján gondolom
sokan mások is vártak. Elmebeteg bûnözõk egy szigeten, két rendõrbíró..stb.
Ez valahogy sejtet egy kis akciót is, ami itt-ott el is fért volna egy több mint
két órás filmben.
És véleményem szerint, igen is kell, hogy legyen eredeti ötlet,
vagy ha nincs ötlete valakinek egy témában, akkor keressen másik témát,
vagy az se tilos, hogy nem csinál filmet, ha esetleg nincs neki mibõl.
Összeollózni pár filmbõl egy hasonló, csak gyengébbet, és felkérni néhány
éppen menõ színészt az elõadására, na épp ezt hívtuk eddig "bõrlehúzásnak"
Mitõl más ez a film? Ja és az hogy az alapötlet már elég régi, mert a forg.
könyv 2003-as könyv alapján lett írva... Az "ötletadó" filmek egy része bõven
2000 elõtti, szóval ez csak azt mutatja, hogy már a könyv sem volt egy isteni szikra. Még egyszer hangsúlyozom, hogy nincs nagy gond a filmmel abszolút nézhetõ,
csak a 8 pontot sokallom. Egy ilyen témájú filmnél (nem természetfilm, nem üsd-vágd film, nem vígjáték) a forgatókönyvnek kellene a 10-bõl 5-6 pontot kitennie, minden más, csak a maradék pontokon osztozhat. Szóval ha a színészi játék viszonylag jó volt, a fényképezés átlagos, a zene ???, akkor az épp csak közepes forgatókönyv mellett ez nem több 6-nál. Pl. az 1999-es Hatodik érzék 8,2-t kapott, és akkor az ehhez hasonlító ötlet még eredeti volt, az alakítás és fényképezés minimum ilyen, a zene jelentõsen jobb. Az én megítélésem szerint nem két tized volt a különbség.
***SPOILER VÉGE***

A szavazó tömegnek és a Port topic látogatók többségének más a véleménye, de gondoltam leírom az enyémet, hiszen elég unalmas lenne a topic, ha mindenki mindenre ugyanazt írná.
Pera007 2010 júl. 09. - 13:23:20
(574/1156)
Persze,......plusz mindig mondom, hogy minden mûvészt egy elõzõ mûvész munkája formál....Az alakítja ki stílusát....és ez magára filmre is igaz.
Csengõ-zoli 2010 júl. 09. - 13:19:51
(573/1156)
Nem csak a ma kijövõ filmekre jellemzõ ez.
"Szûznemzés" nincs, a mûvészetek egyetlen területén sem.
Nincs olyan aminek ne lenne elõdje.
Pera007 2010 júl. 09. - 13:16:04
(572/1156)
Pontosan...én is ezt mondom.....A ma kijövõ filmek mindegyikében van valami a régi filmekbõl....Tarantino csak ilyen filmeket csinál....Vagy a téma hasonló, vagy a cselekmény, vagy a történet tehát....ebbe nem szabad belekötni.
Csengõ-zoli 2010 júl. 09. - 13:04:50
(571/1156)
Hát,ezt sokan írják,de tudtok olyan témájú filmet mutatni,amilyenbõl még nem volt korábban?
Pera007 2010 júl. 09. - 12:58:56
(570/1156)
Hidd el, nem a szereplõk miatt....Látványos képi elemek? Ilyenkor mire gondolsz? Nagyszerû fényképezés, szép operatõri munka. Mi kellet volna bele? CGI jelenetek vagy mi?:D És tény, hogy hasonlít egy-két filmre. De csak azért mert hasonlít nem lehetne külön alkotásként tekinteni? De hogy nem....A vége pedig nem hatásvadász....Az egész film lényegét fogalmazza meg.....szerintem...Nálam ez a film jól vizsgázot. Én is több misztikumoit vártam volna el, de a kész film hangulatával, az operatõri munkával, a rendezéssel bõven kárpótolt. Tõlem 10/8
6/10
B.Evil 2010 júl. 09. - 12:46:45 6/10
(569/1156)
Ahogy elõttem is írták a film legnagyobb baja, hogy ugyanilyen köntösben már volt több film és aki azokat látta azoknak nem fog ez tetszeni annyira. (Szerintem egyébként van 1-2 film ami ebben a kategóriában ráver erre szóval még ez is ellene szól). Nekem így már unalmas volt a film és eléggé kiszámítható is.

> Glinda a Titanic-os poén nagyon nagy :D <
9/10
zoku 2010 júl. 09. - 12:31:20 9/10
(568/1156)
Sziasztok, nem tudom írták-e már, de mivel sokan kritizálták az alapötletet, hogy számukra ismerõs fordulatok vannak benne, Dennis Lehane Viharsziget könyvébõl csinálták a filmet, amit 2003ban írt. Szóval elég régi az alapötlet, talán kicsit késõn filmesítették meg, egyébként õ írta a Titokzatos folyót is :) Nekem nagyon tetszik a film, zseniális alkotás, 9es.
BKároly 2010 júl. 09. - 11:07:15
(567/1156)
Sajnos az Imdb 8,0 pont kissé túlzott, talán a rendezõ és a szereplõk neve hozta ezt a viszonylag magas értékelést. Mivel az alkotás szinte teljesen mentes a látványos képi elemektõl, a zene is inkább csak egy "ingerfokozó hangeffekt", és a színészi játék sem annyira kiemelkedõ, így számomra már csak egy igazán jó, eredeti forgatókönyv lehetett volna, minek hatására 8/10-re tudnám értékelni. De ez a forgatókönyv nem az. A keményebb kritikusok nyugodtan nevezhetnék fércmûnek, mert kb. 3-5 nem túl régi filmbõl lett összetákolva. Hogy ne legyen spoiler, nem írom melyikekbõl.
A majdnem 140 perces film kb. 40. percénél, már lehet tudni a lényeget, és sokak véleményével ellentétben, szerintem nem igaz, hogy ennek ellenére végig feszült, és izgalmas marad. Nem mondanám hogy rossz film, egyértelmûen érdekes, borongós, nyomasztó hangulata van, de semmi plusz a már említett 3-5 filmhez képest. Ez utóbbi miatt fordulhat meg többek fejében, hogy a film csak egy újabb "bõrlehúzás" az amúgy érdekes témáról. Az utolsó percekben a fõhõs végsõ szándéka nem, de a legutolsó mondat csak hatásvadász közhely. Mindent egybevetve, nálam inkább 6,5/10.
8/10
Rahar 2010 júl. 09. - 10:26:06 8/10 Előzmény alver
(566/1156)
"Csodálkozom,hogy csak ennyi pontot kapott, szerintem egy min egy erõs 9es!"
Nem értelek téged, azért mert neked nagyon tetszik, miért kellene szinte az összes embernek tetszenie és annyi pontot kapnia. Valamint attól, hogy nekem tetszik egy film, még nem fogok 10 vagy 9 pontot adni rá. Mivel nem biztos, hogy annyira tetszik. Én például 8 pontra értékeltem.
Érdekes alaptörténet, csavaros, izgalmas cselekményvezetés, nagyon jó szinkron és színészi munka jellemzi. Aki szereti a furmányos, furfangos történetû filmeket az mindenképpen nézze meg.
Nekem az elmegyógyintézetes helyszín nem tetszett, de az egészbõl a forgatókönyvíró és a rendezõ mindent kihozott a lehetõségekbõl.
9/10
thorgard89 2010 júl. 08. - 23:32:26 9/10
(565/1156)
Jó film, nagyon erõs hangulattal, rendesen magával ragad. A színészi alakítások adják a film erõsségét a hangulat mellett. 9 pont
9/10
alver 2010 júl. 08. - 14:02:04 9/10
(564/1156)
Utóbbi idõk egyik legjobb filmje, nagyon jó hangulata van, minden a helyén, odaszegezi a nézõ figyelmét...

Csodálkozom,hogy csak ennyi pontot kapott, szerintem egy min egy erõs 9es!
9/10
kenee 2010 júl. 07. - 20:07:42 9/10
(563/1156)
Szerintem nagyon jó film, a Johnny Deppes Titkos ablakra és a Hugh Jackmanes Tökéletes trükkre emlékeztetett. Váratlan fordulatok, izgalom, zseniális!
És Leo utolsó mondata... odavág! :)
9/10
1/10
Edifelson 2010 júl. 07. - 18:54:02 1/10
(562/1156)
Ritka egy futtatott fos!Scorsese mondjon le!
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 06. - 21:18:55 Előzmény Youme
(561/1156)
***SPOILER***
Cawley azt mondja a végén, hogy sohasem fogják megtalálni, mert nem is létezik a nõ.
Youme 2010 júl. 06. - 15:34:34
(560/1156)
Szerintem is teljesen egyértelmû maga a film legvége, a megoldás. Viszont ami nem világos még most sem az egy apróság:

S P O I L E R:

A nõ a barlangban az egy apoló aki eljátsza a szerepet és ott vár arra, hogy Teddy megérkezzen? Vagy csak "álmodja" a nõt amíg a barlagban tölti az éjszakát? Mondjuk mindkettõnek lenne értelme, de én ezt nem tudtam eldönteni.

S P O I L E R _ V É G E!
Cressida Beau Pre 2010 júl. 06. - 14:22:32 Előzmény MaiManó
(559/1156)
***SPOILER***
Az egy dolog, hogy az egyik változat szerint narkotikumot kapott, de a hallucinációt magát nem tudják irányítani. Õ nem beszélt a nyomozós sztori szerint az álmairól, tehát honnan tudnak ilyen konkrétan az álmaiban/hallucinációiban szereplõ emberekrõl? Hogy szereztek róluk képet? Szerintem ez feltétlen kizárja a nyomozós sztorit, ha pedig nem, ez akkor is logikai bukfenc a filmben.
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 06. - 14:00:43
(558/1156)
Egy csodálatos elme...
Bukkake 2010 júl. 06. - 03:31:51
(557/1156)
Hányszor nyeletik még le velünk ugyanazt a sz...t?
A fõhõsünk egy skizofrén, amire elég hamar rá lehet jönni.
Az elsõ ilyen filmeken még én is ámultam, de ez már annyira tucat...
Pszihó, Hívatlan vendég, Harcosok klubbja, Káin ébedése, Õrültek háza, Másvilág, Hatodik érzék, Deepwater.......
Remélem több bõrt nem húznak le errõl