Téma: Viharsziget

8/10
GibsonH 2010 ápr. 08. - 18:15:15 8/10
(436/1156)
***SPOILER***

Jajj végig kell nézni még egyszer mert így hogy a végén derül ki egyértelmûen hogy "beteg" volt rengeteg utalás van rá a filmben akkor amikor még a szerepét játssza a saját elképzelt világában erre hogy õ is egy betege a korháznak...pont a beteg szó is például amit kihangsúlyoz a fõdoki ezzel is súlykolva caprioba h õ sem õrült hanem csak beteg!

Aztán az eleje hát az is fantasztikus így utólag is:
- visszanéztem és azt mondja a társának hogy megmerne rá esküdni volt cigije mikor felszállt a hajóra...nyilván még a "beteg" ruhájában és a nyomozó ruhát késõbb adták rá
- Aztán azt is mondja hogy 4 ember halt meg a tûzben tehát ebben a meséjében is benne vannak a gyerekei plusz a felesége
- És mikor partra szállnak azért van ott az a sok fegyõr puskákkal nehogy valami kárt tegyen magában vagy másokban

Most hirtelen ennyi jutott eszembe...de nagyon tetszett mindenesetre és még egyszer megfogom nézni új látásmódban
Singaporeflash 2010 ápr. 08. - 10:46:10 Előzmény deccrajt
(435/1156)
***SPOILER***

Jo a meglatasod. Az egesz filmben egy rakas utalas volt a Monarch elme-kontrollra es az MK-Ultrara. Olyan benyomast keltett maga a film, mintha Scorsese pedzegetne a valosagot, de nem merne nyiltan kimondani. Hatarozottan kisertetiesen fedi a vilag sotet rejtett dolgait. Szerintem azert kuldtek a vegen lobotomiara LDC-t, mert nem volt hajlando elfelejteni az igazsagot - vagyis azt, hogy azon a szigeten TENYLEG nagyon sotet dolgok folynak melyeknek celja az emberek elmejenek/szemelyisegenek totalis kontroll ala vetele. Raadasul allandoan hangsulyos szerepet kapott az ablakracsok mutogatasa - es ez racsozat minta, ha direkt kihangsulyozzak, mindig szabadkomuves/Illuminatus utalas. Nagyon sotet film, ami egy nagyon sotet titkot nyitogat - hiszen mindaz, amirol LDC ugy "hitte", hogy folyik az intezetben, mindaz a valosagban igaz. Tenyleg folynak ilyen kiserletek, tenyleg leteznek totalis elmekontroll alatt allo szemelyek - csak epp ez egy olyan dolog, amit a vilag elitje (Illuminati) meg egy darabig reszben titokban akar tartani, vagyis inkabb azt, hogy ok, az Illuminatusok allnak mogotte. Mellesleg, a "hamis emlek szindroma" szinten az Illuminatusoknak dolgozo pszichiaterek agyszulemenye - hogy hitessek el az emberekkel, hogy azoknak az embereknek, akik totalisan ellenorzott elme-kontroll szolgak voltak (es ezert disszociativ szemelyisegzavarban szenvednek), hamisak az emlekeik a sok szornyusegrol, amiket veluk tettek.

***SPOLER VEGE***
10/10
Pilar 2010 ápr. 08. - 10:09:07 10/10
(434/1156)
Mi volt a végében kétértelmû?
10/10
lipgloss 2010 ápr. 08. - 09:47:14 10/10
(433/1156)
hopp elírtam szóval SPOILER :D de a lényeg megvan
10/10
lipgloss 2010 ápr. 08. - 09:46:34 10/10
(432/1156)
Én is most néztem meg... Nagyon tetszett, imádom az ilyen filmeket!
Aztán tegnap megnéztem mégegyszer, úgy, hogy már tisztában voltam a dolgokkal

SPOLIER
Volt pár olyan hozzászólás ahol kétértelmûnek veszik a végét és valaki azt tartotta, hogy enm is õrült meg csak elhitették vele!
Szerintem egyértelmûen az a vége, hogy tényleg õrült volt, mert így visszanézve csomó dolog erre utal...pl. mikor "Chuck" mikor belépnek nem tudja kiszedni a pisztolyt a nadrágjából..valamint mikor az õrült nõ integet neki, vagy pl. mikor a fiatal ápoló látszik, hogy csak be vanavatva mert foggalma nincs, hogy mivan...és ezen a terápián van az is, hogy mikor az ápolónõ megemlíti a Dr. nevét, a Dr. elég furán néz rá!
10/10
monnci 2010 ápr. 06. - 19:57:22 10/10
(431/1156)
ajánlom mindenkinek ezt a filmet, szerintem nagyon jó.
elõszöris megfogott a film hangulata. és Leonardo Di Caprio itt is hozta a formáját. ilyenkor jön rá az ember, hogy milyen jó színész.

****SPOILER****

nagyon szeretem az olyan filmeket, amiknek a végén lehet gondolkozni. és ez a film pont ilyen.
nemtudom, én valahogy abban a verizóban hiszek, miszerint Teddy agyát kimosták. megindokolni nemtudom, miért, talán ha megnézem mégegyszer, keresni fogok apró részleteket, amivel bizonyítani lehet, hogy agymosták. bár nemhiszem, hogy találnák akármit is, a film rendezõi gondosan ügyeltek rá, hogy ne legyen egy biztos pont sem, ami segíthet rájönni, mi is történt valójában.
persze az is nagyon valószínûnek tûnik, hogy Teddy tényleg bekattant, de valamiért nem hiszem el. na mindegy, szerintem elrángatom mégegyszer valamelyik barátomat, hogy nézze meg velem, hátha így többet tudok meg.
9/10
deccrajt 2010 ápr. 05. - 23:00:38 9/10
(430/1156)
Mi mast varhatunk a Scorsese-Caprio parostol? Egy izgalmas, fordulatos es profin elkeszitett muvet.
Pirospont.

Spoiler:
Ki hiszi meg velem egyutt, hogy a film vege ketfelekeppen ertelmezheto, es nem egyertelmu?
balazs0729 2010 ápr. 05. - 22:47:27 Előzmény retrobaba
(429/1156)
nem ez a kedvenc Scorsese filmem, sõt.de szerintem elég jó.

valahogy vissza kéne õt taszigálni a gengszterek világába.


de mondom,csalódás nem ért.eszméletlen jó rendezés.a vágás ismét brilliáns:Schoonmaker zseniális.egy teljesen újfajta vágás ismét.

a szinészi játékoktól nem ájultam el, én amúgy se szeretem capriót. Valahogy a feje nálam nem annyira hiteles,de ez szuverén vélemény.

jó volt látni max von sydow-t,hihetetlen mennyi arca van.


szóval vegyesek,de inkább pozitív,sõt, tényleg pozitív.

(na ebbõl döntse el valaki, hogy tetszett-e a film vagy sem).ilyen kusza hozzászólásom se volt még asszem:)
10/10
retrobaba 2010 ápr. 05. - 18:00:22 10/10
(428/1156)
nekem tetszett a film.
csak ennyit tudok mondani... XD
9/10
mudibarát 2010 ápr. 05. - 17:58:03 9/10
(427/1156)
SPOILER
Amúgy nem tudom mi a bajotok ezzel a típussal. Nekem tetszett a film. Amúgy a Titkos ablakban skrizofén volt a gyerek, itt meg nem. Legalábbis úgy vettem észre. Nekem az utolsó mondata tetszett a legjobban: Mi a jobb? Szörnyetegként élni, vagy jóként meghalni?
Szerintem a végén tudta, hogy ki õ és mit tett, de úgy döntött, jobb a halál.
SPOILER VÉGE
10/10
antimason 2010 ápr. 04. - 18:45:57 10/10
(426/1156)
Á, SPOILER!
10/10
antimason 2010 ápr. 04. - 18:45:11 10/10
(425/1156)
***SPOILER***

Lobotómia meg szimplán a kórházépületben végzik, a világítótorony csak egy elhagyatott hely, ami tévképzeteknek adhatott táptalajt.
De nem is ez a lényeg.
10/10
antimason 2010 ápr. 04. - 18:42:50 10/10
(424/1156)
++++++++++++++ SPOILER ++++++++++++++++
A világítótorony elhagyatott.
Megadták neki a választási lehetõséget, hogy felülkerekedik a tévképzetein vagy kénytelenek élõ zombiz csinálni belõle, mert veszélyes mindenkire nézve.
A vége arról szól, hogy mivel nem tudja, mikor jön elõ nála megint a betegsége, ezért inkább eljátssza, hogy beteg maradt, hadd legyen zombi, mert képtelen elviselni, hogy ilyen beteg.
Tehát a végén tudja mit csinál, de vállaja és ez a szép benne.
enber 2010 ápr. 04. - 07:50:44
(423/1156)
***SPOILER*** Annyira dühös vagyok erre a filmre, Scorsesére! Nem hiszem el, hogy már megint ugyanazzal csaptak be! Ugyanazt adják el, ami már a Titkos Ablaknál, a 23-as számnál, a Bújócskánál, vagy éppen a Temetetlen múltnál (és persze még lehetne sorolni) is végtelenül unalmas fordulatnak bizonyult. Az embernek a könyökén jön már ki ez. Az Angyalszívet szerencsére még idejében forgatták e témában. ***SPOILER VÉGE***
9/10
sakit felut 2010 ápr. 03. - 19:48:13 9/10 Előzmény szinteveszto
(422/1156)
! !! S P O I L E R !! !

.. lehet hogy igazad van, én nem is vettem észre már õket, hanem csak egy nagyobb elköszönõ tájkének láttam azt a meredek sziklás partvonalról a toronnyal a szélén ... hol voltak éppen, biztos nem vihették még bárhová ? abba egyetértünk hogy és a könyv is írja hogy lobotómiára vitték, biztos a világítótorony kiürítését is a gyógyulása érdekében tették, ha tették, csak nem jött össze :-` ..
10/10
szinteveszto 2010 ápr. 03. - 11:34:35 10/10
(421/1156)
SPOILER

Onnan látszik, hogy az utolsó jelenetben leül mellé a társa/orvosa...aztán ápolókkal elkezdenek "sétálni"...kertben...majd a legvégén ott a szikláknál mennek és látszik, hogy a világítótorony felé kísérik.

SPOILER
9/10
sakit felut 2010 ápr. 03. - 05:45:05 9/10
(420/1156)
Na hazaértem így ma hajnalban és kedvem volt bekapcsolni a gépet, olvasgatni pár beszólást. Hagy üzenjek annyit hogy ezzel a filmmel nekem is vannak bajaim, de a csattanóján és annak skizo fajtáján kivül még környezetében, karaktereiben, és azok szövegeiben is lehet és abban sok esetben nagyon eredeti nekem most és itt a többi eszembe jutó film mellett, amit láttam ezekben az években.

! !! S P O I L E R !! !

A lobotómiát egy pillanatig se tagadja Crawley a filmben, persze hogy Teddy- nek se viccelõdik. Az ijesztõ az hogy a többi igaz e amit a balanglakó nõ mondott a kisérletekrõl és a kiküldött emberekrõl, Noycze- ról Ted marsall is mondott olyat hoyg az elsõ kocsmában megvert, leszúrt pár embert. A világítótornyot szerintem nem rendezték át, azt honnét veszed hogy a végén oda kisérték, mert én nem emlékszem hogy mondták volna. Az agymûtõ labor bárhol el lehet rejtve, zárva ...
10/10
szinteveszto 2010 ápr. 03. - 00:14:45 10/10
(419/1156)
SPOILER

Szerintem azért képzelhetõ el minden hallucináció ellenére, hogy neki csak bemesélték az egészet, mert mit is mond az igazgató?

Hogy náluk kedvesen bánnak a "páciensekkel".

A nõ a barlangban lobotómiával riogat, ami a világítótoronyban hajtanak végre.

A világítótoronyban - ahol ugye csak üres szobák vannak - mit mond a végén az igazgató? Ha nem nézz szembe magával, akkor lobotómia...nem ellentmondás ez egy kicsit?

De a legnyomósabb érv mégiscsak az (amit már más is mondott), hogy a végén, ha nincs semmi a világítótoronyban, akkor miért kísérik oda? Ezek szerint mégiscsak ott végzik a mûtétet...amit az igazgató szankcióként megjelölt?
Erre varrjon valaki gombot.

SPOILER VÉGE

Szerintem rdemes megnézni.
Sok kritika a rendezõ korábbi filmjeivel méri össze, hogy ahhoz képest ilyen...olyan...amolyan.
Véleményem szerint a többség nem azért jár moziba, hogy összehasonlítsa Téglával vagy bármi mással. (megjegyzem, ha csak nem "valami híres" rendezõrõl van szó, akinek a nevével reklámozzák az adott filmet, akkor a többség vagy azt sem tudja ki rendezte vagy legfeljebb a film végén a névbõl lehet ismerõs neki, nem mindenki szakértõ és ezért a legtöbben - köztük jómagam - nem szakértõi véleményre vagyunk kíváncsiak)
Inkább körbe kéne nézni, hogy a közönségnek készült filmek között (értsd "plázamoziban" játszott filmek közül) mit képvisel? Ezek alapján pedig utóbbi idõk egyik legjobbja.
Amennyiben meg mindenáron valamihez hasonlítani kéne, akkor meg Harcosok klubja.
(Elnézést, ha más korábban írta volna ezeket.)
7/10
Goszi777 2010 ápr. 02. - 21:46:13 7/10 Előzmény Charles Foster Kane
(418/1156)
Köszönöm szépen, hogy ezen a magas szinten ilyen sok hasznos dolgot tudok meg tõled, különösen a nyelvi korrepetálást köszönöm.

A lényegen természetesen átsiklottál, mivel továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a filmnek a "twist-je", amit egyébként magyarul csattanónak hívnak, igenis lerágott csont. Ettõl a film még lehet jó, de aki azt mondja, hogy mennyire eredeti, meg meghökkentõ az nem látott az elmúlt években jó néhány, az elõzõ hozzászólásomban felsorolt filmet.
Charles Foster Kane 2010 ápr. 02. - 14:59:01
(417/1156)
Ugyanaz a fordulat, mint a Más világban, meg a Hatodik érzékben??? :DDDDD Barátom, Te a twistre gondolsz, ami egy létezõ fogalom. De azt mondani, hogy minden film egy kaptafa, aminek twist van a végén... Hát kemény vagy. :D

Jól van, részemrõl vita lezárva. Ezen a szinten inkább nem vitázom.