Téma: Viharsziget

zo61 2010 szept. 18. - 18:39:28 Előzmény RosszCsillag
(711/1171)
Nekem is bejött a film, nagyon hasonlít a témája a Sci-Fi mesterei (Masters Of Sci-Fi) sorozat elsõ filmjének témájára. Megúszni az apokalipszist a címe annak (eredeti cím: A Clean Escape). A film elsõ mondata így hangzik: "Vajon vannak olyan feledhetetlen események, amelyek túl fájdalmasak, hogy emlékezzünk rájuk?"
9/10
LilcsikeLilcsike 2010 szept. 13. - 17:32:23 9/10
(710/1171)
Nekem bejött a film ;P =)
10/10
RosszCsillag 2010 szept. 11. - 20:38:53 10/10 Előzmény Csonger
(709/1171)
Ez egy nagyon nagyon jó film, nekem abszolut 10- es! Rég láttam ennyire jó filmet.
Csonger 2010 szept. 09. - 08:03:08
(708/1171)
Ez egy hátborzongató film.
Hátborzongató a zene, hátborzongató a helyszín (fõleg a C-épület), hátborzongatóak a víziók..
És hátborzongató Leonardo nyakkendõje!
offtopic
mrlujoak 2010 szept. 09. - 00:25:19
(707/1171)
Bocs, az elõbbi hsz-bõl a Spoilert az elején átírtam nagybetûre, viszont a küldés elõtt valamiért kijelölve maradt...
mrlujoak 2010 szept. 09. - 00:20:21 Előzmény leonessa
(706/1171)
***SPOILER PÓTOLVA***

...mert ciklikusan ismét képzelegni kezd, mint - a doki szerint - a magnószalag.
Tudat alatt tudja, hogy véget ér egy képzelgési ciklus.

...szerintem.

Egyébként felkavaró volt a film, az apróbb részletek miatt legalább még egyszer megnézem majd.
6/10
Forest78 2010 szept. 07. - 00:38:52 6/10
(705/1171)
Egyszer érdemes meg nézni. De számomra nem volt kiemelkedö.10/7.
leonessa 2010 szept. 06. - 08:25:32
(704/1171)
elég jo film!! scorsese ismét alkotott...

nekem csak 1 kérdésem lenne, miért mondja a felesége a képzelgéseiben állandoan, h nem kellett volna idejönnöd, mert ez okozza a veszted stb..? igy, hogy egyszer csak vége lett a filmnek, visszagondolva nem nagyon értem..
7/10
kobax 2010 szept. 05. - 17:26:13 7/10 Előzmény koszorud
(703/1171)
Egyetértek, nekem is kb. ez 2 film ugrott be közben.
Amúgy érdekes film, a vége felé kicsit sablonos.
Azért nem nevezném mestermûnek, de szerintem egyszer mindenképp ajánlott.
koszorud 2010 aug. 30. - 18:05:08
(702/1171)
Szerintem jó film és szerintem több kimenetelt is bele lehet magyarázni. Ez a jó benne. Majdnem mint az Eredet.
Nekem az Egy csodálatos elme és a Hatodik érzék is eszembe jutott közben.
Minden esetre régen láttam nézhetõ filmet az újak közûl, de ez az volt.
5/10
sawyerx 2010 aug. 29. - 23:35:09 5/10 Előzmény Ze74
(701/1171)
figyelj, én nem úgy ültem le, hogy rossz film lesz, nem is mondom, hogy az, de nekem nem tetszett. ízlések és pofonok : )
Kitty Fox 2010 aug. 28. - 17:58:30
(700/1171)
Szerintem egész jó film! De ez az én véleményem... Bár a közepe fele a tesómmal nem értettük h most mivan? De a végén minden kiderül! Aki nem látta nézze meg! Nekem megérte! :D
5/10
akela70 2010 aug. 28. - 15:16:19 5/10 Előzmény Edkó
(699/1171)
Zagyvaság, sajnalom a 2 órát amit rászántam.
Edkó 2010 aug. 23. - 22:50:56
(698/1171)
mmint hogy egyáltalán nem egyoldalú - akart lenni :-)
Edkó 2010 aug. 23. - 22:50:19
(697/1171)
szerintem akkor sem egyértelmû a vége, és ha valaki evvel vitatkozik, csak olvassa vissza a fórumot, jó bizonyíték rá, h abszolút-e egyoldalú a dolog... :-P
Edkó 2010 aug. 23. - 22:39:55 Előzmény Edkó
(696/1171)
most látom, h elírtam, nem Viharszigetet akartam írni a hozzászólásomban, hanem a Szellemírót, mmint h az százorta unalmasabb mint ez, szerintem...
iz0lda 2010 aug. 22. - 17:14:49
(695/1171)
SPOILER

Szóval, ha valakinek nem lenne egyértelmû, mikor halucinál, ill. mi a valóság, akkor javaslom figyeljen arra, mikor használják a filmben a blue-box technológiát!
Ez egyértelmûsíteni fog mindent!!! ;)
6/10
Erämaa 2010 aug. 21. - 19:10:01 6/10
(694/1171)
Igazából nekem csalódás volt már a könyv is, és a könyv után ez egy egészen jól megredenezett film, amiben Leonardo DiCaprio ismét jól játszik, de ennyi. A könyveb egész jól érzõdik a feszültség és, a zavarodottság, a filmben ez kicsit egyszerûebben jelenik meg. De maga történet befejezése véleményem szerint a legegyszerûbb, ezért sem értem, hogy lehet a regényt például Agatha Christie regényeihez hasonlítani...
SPOILER

Legyszerûbb a történet vége, azaz, hogy õ maga az elmebeteg, én ennél többet várnék.
És maga történet,a nagy színjáték sem egyértelmû, azaz Teddy vagy Andrew jelleme, hisz megölte feleségét, mert az megölte gyerekeit. Ez mind borzasztó és szarügy (filmben szerintem nem volt valmai nagyszarûen megoldva ez) és mi van a haláltáborokkal meg a náci katonákkal... Az már nem is lényeges, hogy ezzel szembe kelljen néznie??? Pedig a filmben eléggé ki volt emelve az álmaiban/hallucinációiban...
És még egy észrevétel, ami csak egy kis apró érdekesség: a könyvben Chuck és Teddy emlegették folyton az orosz, náci kísérleteket, a filmben viszont ezt kiegészíti az "igazi" Rachel Solandot játszó alak észak- koreai kísérletekkel...
8/10
Ze74 2010 aug. 21. - 08:09:47 8/10 Előzmény sawyerx
(693/1171)
Egy jó tanács ha annyira unalmas egy film,hogy pörgetni kell akkor inkább végig se nézd!....Csak hogy elmondhasd,hogy ezt is megnéztem.
Különben ez tényleg jó és oda kell rá figyelni.
10/10
Zsákos ember 2010 aug. 20. - 02:36:57 10/10
(692/1171)
Eszméletlen,nagyon jó krimi/thriller !
Aki még nem látta,pótolja !