Téma: Viva Kuba

5/10
grnd 2011 febr. 28. - 15:00:36 5/10 Előzmény géGyula
(9/9)
köszönöm, ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni ... hatalmas várakozással indultam neki a filmnek, és bár végignéztem, nagy csalódás volt ... az kevés, hogy két helyes kölyökre ráerõltetik a fõszerepet ... ez a film olyan, mintha az iskolai színielõadáson a tehetségtelen gyerekek is kaptak volna egy szereplési lehetõséget, amit aztán végigripacskodtak ... a történetbõl sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni ... 5/10 (de csak azért, mert a kisfiú a kiskori öcsémre emlékeztet :))
géGyula 2011 febr. 25. - 15:55:47
(8/9)
Ez a film, leginkább „fapadosnak” nevezhetõ, nagyjából, mint maga a létezett szocializmus, sõt inkább annak kubai , ill. jelenlegi kubai formája.
A szinkronhangok voltak a legszembetünõbb, legelsõ megnyilvánulásai a dilettantizmusnak, aztán ezt a kevéssé a film eredeti alkotóihoz köthetõ hibát kiegészíthetjük a szinészek szembeötlõ dilettantizmusával( a két anya nyilván viccesnek szánt pofákat vágása volt a pillanat, amikor ez már visszavonhatatlanul kijelenthetõ lett), ezt a film végignézésével megkoronázhatjuk azzal, hogy a rendezés is dilettáns.
Mint ha mûkedvelõk adnák elõ, pedig az ötlet végül is biztató is lehetne, s pedig rengeteg lebilincselõ gyerek-történetet láthattunk már. Két egymástól távol álló példa: komoly új magyar filmek(pl. A hetedik kör), Stephen King horror regényeinek bevezetõ, elõkészítõ szakaszaiban elképesztõ realizmussal úgy ábrázol gyerekeket, hogy azok leugranak a könyv lapjairól
kocamama 2010 máj. 09. - 13:25:42 Előzmény vzda
(7/9)
barátságról szól. A legértékesebb és legtisztább dolog ami két ember között létezhet. Nincsenek elvárások, kényszeres alkalmazkodás, kivetítések. Egyedül valami megmagyarázhatatlan, irracionális együttrezgés van. Ma már nemcsak a felnõttek, hanem a gyerekek között is nagyon ritka.
vzda 2010 máj. 07. - 17:49:14
(6/9)
Egészen véletlenül nem rögzítette valaki a Duna TV-rõl?

Nagyon szeretném megnézni. Elõre is nagyon köszönöm!

E-mail: vzda@freemail.hu
kocamama 2010 máj. 06. - 18:47:47 Előzmény Nikolzon
(5/9)
jó film, semmi rómeó és júlia, nem mindenben top, de van benne spontán természetesség
10/10
Nikolzon 2010 máj. 05. - 19:11:54 10/10
(4/9)
Nagyon nagyon jó film. Szerintem nincs Rómeó és Júliás hatása... Na de ajánlom mindenkinek, nézzétek meg, nagyon jó film, és ha nem is többször, de egyszer mindenképpen érdemes megnézni!
offtopic
bodri 2010 ápr. 28. - 10:08:47 Előzmény Jottika
(3/9)
Most ismétlik :)
Jottika 2008 okt. 10. - 13:00:17 Előzmény Roly
(2/9)
A fenébe.....meg akartam nézni, de elfelejtettem..... :(
Nem ismétlik vajon valamikor?????
8/10
Roly 2008 okt. 09. - 18:49:20 8/10
(1/9)
megnézzük :)
Rómeó és Júlia kisgyerekekkel és kommunizmussal