9/10
Xxy92 2021 okt. 07. - 14:40:01 9/10
(20/20)
Különleges alkotás, melyet a sajnos azóta már megboldogult FilmMúzeum-on láttam, 16-17 éves fejjel. Hiánypótló csatorna volt, igazán visszasírom. De hát: Panem et circenses..
perry 2010 júl. 11. - 12:35:12
(19/20)
A találkozó topicban részletes információk.
9/10
agnyieszka 2010 júl. 11. - 06:45:16 9/10 Előzmény Rahar
(18/20)
A 16.ssz-ú hsz-odhoz csak annyit, hogy néha nálam otthon , vagy /és a szomszédban néhányszor véletlenül elõfordul egy-két pszichológus, sõt tanszékvezetõ egyetemi tanár , ezért magvas gondolataid figyelmükbe ajánlását semmiképp nem mulasztom el. / A privit várom./
9/10
agnyieszka 2010 júl. 11. - 06:31:56 9/10 Előzmény Rahar
(17/20)
Engem nagyon érdekel a téma ! Felsorolnád az általad olvasott , témába vágó szakirodalmat , amiket esetleg meg is vitathatnánk ? / Küld el légy kedves a címlistát privátban.Elõre is köszönöm./
1/10
Rahar 2010 jún. 28. - 18:19:38 1/10 Előzmény perry
(16/20)
"A szerelem és a valakihez való ragaszkodás az két különbözõ dolog."
Elnézést, összekevertem egy másik filmre vonatkozó hozzászólással, valóban nem állítottál ilyet, ez nem ide és nem neked szólt. Még egyszer elnézését.

"Az igaz , hogy ez egy fikció, és mint olyan nem valós tényeken alapszik , bár ezt csak Fassbinder mondhatná meg."
Az idõsebb személy viselkedését és a hozzá kapcsolódó MINDHÁROM személy függését tartom így irreálisnak. De ez az én véleményem, lehet, hogy nálatok otthon és/vagy a szomszédoknál ez mindennapos de nálam nem.

"Azzal pedig tényleg nincs mit vitatkoznom , hogy nem tetszik, elképzelhetõen téged így szocializáltak."
Szerinted egy film tetszése csak és kizárólag az adott személy szocializációjától függ? Szerintem a személyiségétõl, melyben a szocializációs szint is jelen van, de csak ennyi.

"Ennek tükrében más az értékrended mint azoké akiknek tetszett."
Valószínûleg így van.

"Számomra érdekes és szokatlan szituációk voltak érdekesek egy szubkultúra és a kapcsolatok megértését segített a film."
Akkor legalább egyikünknek hasznos volt a film megtekintése, ez már pozitív :)
perry 2010 jún. 28. - 09:26:11 Előzmény Rahar
(15/20)
Csak mert nekem válaszoltál:

"
A szerelem és a valakihez való ragaszkodás az két különbözõ dolog"

Bár ilyet én nem állítottam a hozzászólásomban,
de mindkettõ érzelmi alapú.
Abban igazad van ,hogy az egyik nemi és érzelmi kapcsolat a másik pedig talán egy baráti alap, már mint a ragaszkodás, bár ezeket sem választanám el élesen egymástól.

"célszerû ebben a témában pszichológiai szakkönyveket olvasni, mint ilyen morbid és enyhén szólva is valótlan filmet megtekinteni."

Akkor ajánlanám figyelmedbe Bagdy Emõke Belsõ N. Popper P. Szexuálpszichológiáját és különösen Bagdy elõadását a homoszexualitásról és azok lélektani motivációiról.
Esetleg :
Dr. Szilágyi Vilmos: Pszichoszexuális fejlõdés-párválasztási szocializáció, mely szintén feldolgoz eseteket ebben a témában.
Az igaz , hogy ez egy fikció, és mint olyan nem valós tényeken alapszik , bár ezt csak Fassbinder mondhatná meg.
Azzal pedig tényleg nincs mit vitatkoznom , hogy nem tetszik, elképzelhetõen téged így szocializáltak. Ennek tükrében más az értékrended mint azoké akiknek tetszett.
Számomra érdekes és szokatlan szituációk voltak érdekesek egy szubkultúra és a kapcsolatok megértését segített a film.
1/10
Rahar 2010 jún. 27. - 11:25:02 1/10 Előzmény perry
(14/20)
A szerelem és a valakihez való ragaszkodás az két különbözõ dolog, célszerû ebben a témában pszichológiai szakkönyveket olvasni, mint ilyen morbid és enyhén szólva is valótlan filmet megtekinteni. Természetesen teljes mértékben elfogadom, hogy valakinek nagyon tetszik a film,de nekem egyáltalán nem. Nálam 10 pontból szigorúan 1 pont.
willinger 2010 máj. 19. - 21:14:40 Előzmény perry
(13/20)
Értettem ,azért is írtam ,hogy "mellesleg":)
perry 2010 máj. 19. - 09:28:15 Előzmény willinger
(12/20)
Bizonyára félre érthetõ voltam, a poénra gondoltam. Ami meg nem érdekel azt tényleg kár megnézni:).
9/10
agnyieszka 2010 máj. 19. - 00:21:08 9/10 Előzmény willinger
(11/20)
Hát ígyen megyünk elõre a világban .
10/10
bike78 2010 máj. 19. - 00:15:26 10/10
(10/20)
sajna csak a közepétõl láttam.kár érte...majd legközelebb megnézem az elejét
willinger 2010 máj. 18. - 22:07:08
(9/20)
:D,mellesleg a filmet nem láttam és nem valószínû ,hogy megnézem ,mert valahogy a téma nem izgatott fel:)
perry 2010 máj. 18. - 22:02:44
(8/20)
Erre szokta kedves haverom mondani:
" Ne add fel, meg ér még ez 1 próbálkozást" :)
willinger 2010 máj. 18. - 21:30:24
(7/20)
És ha Ozon,akkor legalább lukas?
9/10
filmbolond 2010 máj. 18. - 21:06:00 9/10
(6/20)
Úgy emlékszem, hogy már egyszer láttam és nekem is tetszett. Nálam közelebb van a 9-hez, mint a 7-hez.
Meg is nézem még1x.
9/10
agnyieszka 2010 ápr. 19. - 02:47:17 9/10
(5/20)
Ja ! Még annyit : szerencsémre nem hittem a mások szavazataiban ./ Nekem 9/10 ./
9/10
agnyieszka 2010 ápr. 19. - 02:40:03 9/10 Előzmény csibilla
(4/20)
A film kapcsán a következõk idézõdtek fel bennem :
1./ Teljes Napfogyatozás / am ./
2./ Mikor befejezi röpptét a denevér /magy /
3./ Túl a barátságon / am ./
4./ Egymásra nézve / magy /
5./ Végzetes rágalom / am /

Ami a megaláztás és alávetettség kérdését illeti és ráadásul nem thriller,hanem AGY-at feltételezt, az - véleményem szerint- a

6./ Keserû méz

Csak és kifejezetten ezzel a filmmel kapcsolatosan asszociáltam .
perry 2010 febr. 20. - 10:26:22
(3/20)
Az értesülés cáfolhatatlan.:)
csibilla 2010 febr. 19. - 20:03:42 Előzmény perry
(2/20)
Csak egy apró kiegészítést tennék, ha megengeded: "Alapból ha a szerzõre gondolunk Fassbinder akkor már eleve tudható , hogy bizony ez a film meleg témájú.." - hát sztm ez Ozonról ugyanígy elmondható :)
perry 2010 febr. 19. - 13:09:47
(1/20)
Ozon filmje a kapcsolatok filmje, azon belül pedig az uralkodást és alárendeltséget járja körül.
A párkapcsolatok cserélhetõsége többes számú, lehet férfi-nõ, férfi-férfi. Jelen estben mindkettõt megkaphatjuk.
Srác idõsödõ férfi szerelme, ex barátnõ és az õ visszahódítási kísérlete, ex feleség és férjének hiánya.
A film alapja színdarab és a film is magán viseli
ennek hatását, zárt térben játszódik, nagyon kevés külsõ felvétellel.
Mit jelent birtokolni valakit és annak játékszerének lenni és mit bír el a szerelem a másikhoz való ragaszkodás?
Mi történik akkor, mikor csak úgy eldobunk valakit?

Miképpen viszonyul ehhez a helyzethez a két barátnõ?
Alapból ha a szerzõre gondolunk Fassbinder akkor már eleve tudható , hogy bizony ez a film meleg témájú, így aztán talán a célirányos közönség számára jelent maradéktalan élményt.
Szerintem lesz aki avíttnak fogja tartani, és tényleg a '70s években játszódik, valamint kissé tragikomikus is ez a négyes.
1 próbálkozást azért + ér.