1/10
namen70 2013 júl. 19. - 20:33:12 1/10
(16/36)
Számomra borzasztó film - ez az én véleményem, borzasztóan értelmetlen dolgokkal (pedig én magam is elég érzelmes vagyok, csípem a romantikát, a komoly dolgokat) és számomra idegesítõ is eléggé (ecsetelhetném, hogy mely részek, párbeszédek, vagy látvány, de fúúú), kikészített ez a film összességében, volt egy-egy kellemesnek mondható kép, színészi játék benne, de aztán.... Ez számomra nem víg, nem vígjáték. Nem nekem való (másnak ahogy látom bejött, vágta), nekem nagyon nem tetszett.
modano 2013 júl. 16. - 14:07:22 Előzmény Adam990
(15/36)
Kedves Adam990!


Pálcát törtél és elmondtad hogy szerinted mi a normális és mi nem.Ez kb olyan mintha úgy általában személyeskednél:)
Nem sértésnek szántam,csupán egy filmélményrõl van szó..
Adam990 2013 júl. 14. - 11:14:27
(14/36)
Ez a film véleményem szerint sok mindennek elmondható, de a remek alkotás, mély értelem, remek alakítások összessége abszolút nem definiálja.

Akiknek ez tetszett, azok csupán megéltek hasonló helyzetet, tehát megcsaltak, vagy játszottak a megcsalás gondolatával, és ebben a filmben remek kis önigazolást leltek, hogy teljesen normális a viselkedésük, nincsenek egyedül.

Ezeket a személyeket el kell keserítenem, egyáltalán nem "normális" a filmben mutatott viselkedés. Ha valakinek már csak a megcsalás gondolatával is el kell játszania, akkor azt a kapcsolatot nem kell tovább erõltetni, mert csak boldogtalanság és esetleges lelki sérülés lesz a vége.
( Megelõzve néhány téves választ elárulom, hogy sem engem nem csaltak még meg (tudtommal), sem én nem csaltam meg senkit, tehát a véleményem nem negatív tapasztalatból fakad)

Összegezve azoknak ajánlom ezt a filmet, akik már jártak hasonló cipõben, mert ez a 2 órás remekmû majd valamelyest enyhíti a bûntudatukat.

Egyébként ez az alkotás mind vígjátéknak, mind drámának minõsíthetetlen.
9/10
itsme1 2013 júl. 11. - 10:32:09 9/10 Előzmény Kreszcencia
(13/36)
A film telitalálat, a sztori meg majdhogynem rólam szól. A gond csak az, hogy én vagyok benne Lou és így mindent más szemüveggel láttam, mint a kommentelõk többsége. Ezzel együtt élveztem a filmet, még tanulni is lehet belõle.
Kreszcencia 2013 júl. 07. - 21:18:58
(12/36)
*spoiler lehet*
nagyon tetszett ez a film, az utolsó negyed óráig. nem azért mert rossz, hanem mert kérdõjel maradt bennem a végével kapcsolatban, és szeretném azt hinni, hogy nem az történt, amit az uszodás jelenetben a néni bölcsen megfogalmazott. én szeretném elhinni, hogy ennek nem mindig ez a vége, és hogy igenis jól döntött, szóval, lehet, hogy királykisasszony vagyok, de jobban örültem volna egy pozitívabb lezárásnak. szerintem ez a film egy kicsit minden nõrõl szól.
egyébként michelle williams zseniális, de tényleg. sarah polley pedig rendezõnek is nagyon tehetséges.
modano 2013 jún. 04. - 13:46:48
(11/36)
Polley remekül viszi filmre (hozza magát) az alapvetõ emberi kapcsolatokat és szituációkat. Láthattunk már tõle ilyet és remélem fogunk is.Munkássága során kicsit olyan mintha megismerni a nézõ a rendezõt, ergo tudod mire számíthatsz és ez garancia egy igazán érzelmes filmélményre.


A film jó, sõt nagyon jó. Életszerû helyzetek és párbeszéd, semmi csúsztatás, ötletes rendezõi megoldások. Én speciel megszerettem szép lassan a házaspárt.Kifejezetten magaménak éreztem a humorral való operálást, legyen az boldogság vagy épp szomorúság. A jó humorérzék egy áldás az egyénnek.A lány némi hiányérzetét is tapintani lehetett, kiváltképp a férjétõl elhangzott éttermi jelenet után, ugyanakkor szerintem nem volt elég ereje/tartása. A melankólia egy kis szentimentalizmussal vegyítve egy csodálatos állapot de valóban képes beszippantani az embert.Aki hajlamos erre annak igazi tükör lehet a nõ lelki világa.A film vége számomra kicsit "nyitva maradt" de így is van jól. Azonosulhatsz vele, felismerheted vagy épp megerõsít a kapcsolatodban. Hiányérzetként egyedül Daniel személyiségének megismerését említeném, valahogy nem tudtam meg róla eleget. Bizonyára nem is õt akarták központba helyezni de nem kissé elnagyolt volt a figura. Nagy nézések, mindent elöntõ vágyakozás a másik iránt de semmi útmutató jellemrajz a jobb megismeréshez. Nem tudom figyelmen kívül hagyni hiszen hármukról szól, még akkor is ha jelen esetben fõként a nõ szemén keresztül látunk. Érdekes lenne a másik két érintett oldaláról is megélni a filmet, biztos megnézném.
:)

Ne gondold hogy lerágott csont vagy hogy már mindent tudsz a filmrõl, ezért is nem írtam Spoilert, látni kell!
8/10
M.Zs.F 2013 ápr. 13. - 02:20:03 8/10
(10/36)
Ez egy csodálatosan finom darab az Életrõl, és párkapcsolatokról. Bár ne lenne igaz.......Michelle Williams bátran mondhatom hogy egy zseni.....:)

10/8
a napos oldal 2013 márc. 04. - 12:43:50
(9/36)
Akinek unalmas ez a film, az nem értette. Eszméletlen jól játszik benne a csajszi, nem is kell megszólalnia, minden érzelem látszik az arcán. Szerintem jó kis film ez, semmiképp nem felületes embereknek való.
rigojancsi 2013 febr. 14. - 20:21:22
(8/36)
Szuper film! Szerintem pont az a jó benne, hogy nincs sok párbeszéd, mégis többet mond, mint sok más romantikus film. Nem tudtam eldönteni melyik a kedvenc jelenetem, de talán a körhintás, ahol kicsit szíven ütött a nyüzsibõl a szürkébe váltás.
9/10
kispalissaci 2013 febr. 02. - 20:18:55 9/10
(7/36)
Zseniális, finom és kemény egyszerre, Sarah Polley-tól nem is vártam mást, nagy kedvencem a hölgy munkássága (színészként és rendezõként is.) Tükröt tart nekünk és leszámoltat az illúziókkal. Emellett a színek, a formák, a zene napokig aktívan éltek bennem a filmbõl. Spoiler: Kulcsjelenet az uszodában a nõk zuhanyozása, a film lényegét foglalja össze, csakúgy, mint a muffin sütése, ami nyitó és zárókeret.
9/10
Milko2 2013 jan. 25. - 17:22:38 9/10
(6/36)
Szerintem nagyon érdekes téma, nagyon jó és mély film. Nyilvánvalóan nem vígjáték, Last Night (Tegnap éjjel) kategóriájú film.
arcansas 2013 jan. 20. - 17:03:14
(5/36)
SPOILER


Borzasztóan kevés a párbeszéd a filmben...Uncsi...
10/10
igaz 2013 jan. 04. - 20:58:50 10/10
(4/36)
Szép!!!
10/10
igaz 2013 jan. 04. - 20:53:41 10/10
(3/36)
Sép és jó film.
7/10
micacica 2012 dec. 30. - 00:43:17 7/10
(2/36)
Vígjátéknak még véletlenül sem lehet nevezni. Ettõl függetlenül nem rossz. A kapcsolatok édes és keserû oldalát nagyon jól mutatja.