offtopic
napraforgó 2022 jan. 12. - 05:48:07
(11/11)
Előre bocsátom, hogy aaz új feldolgozást nem láttam. A régit, Gerard Philippel igen és a regényt is olvastam, uszkve 50 évvel ezelőtt.
A regény és a régi film alapján nekem is az a véleményem alakult ki Julian Sorelről, hogy egy narcisztikus kis törtető volt. Nem szerette az aapját és a bátyjait, mert okosabb volt náluk. Valamiért azt gondolta, többre hivatott. Nem szerette Louise de Renalt sem, az elcsábitása csak amolyan erőpróba volt részéről. Hogy meg tudja csinálni, képes rá. Nem számitott, hogy a nő valóban szereti őt.

Bekerült a szemináriumba és rögtön meglátja, hogy milyen képmutató és pénzsóvár a papság. Meglátta, hogy ott sokkal lassabban jutna előre, igy otthagyta őket.

Aztán de la Mole márki házába kerüt és megint nem számitott neki senki és semmi. Mahildot megint úgy csábitja el, hogy egyáltalán nem volt szerelmes belé. Tönkretette, csak, hogy előbbre jusson. És majdem minden sikerült is. De csak majdnem. A társadalom elitélte és az életével kelettl fizetnie.
Engem valahogy nem hatott meg a kirohanása, miszerint azért kellett bűnhődnie, mert nem megfelelő osztályba született.
Lehet, hogy ez is benne volt. De Julien Sorel nem volt ártatlan bárányka. Nem a kor ártatlan áldozata. Amerre járt csak összetört sziveket hagyott maga mögött (habár ez önmagában még nem büntethető).
Törvényszerű volt a bukása. És még csak olyan nagyon nem is tudom sajnálni érte. Rosszul csinálta. ez van.
juanlaporte 2022 jan. 11. - 23:20:12
(10/11)
Lassan 40 éve olvastam, de emlékszem, egy Delon típusú, nárcisztikusabb, sima képű főhőst képzeltem magam elé. És amiért itt nyilván fejemet veszik, de szerintem Gerard Philip túljátsza a szerepet.
olahmiki1959 2022 jan. 11. - 19:52:14 Előzmény borzi84
(9/11)
Reménykedjünk...:)
borzi84 2022 jan. 11. - 19:06:57 Előzmény olahmiki1959
(8/11)
A TV-újságnak! :-)
A viccet félretéve: Az MTV "műsorújságjában" is az 1954-es változat szerepel, úgyhogy szerintem azt fogják leadni. :-)
olahmiki1959 2022 jan. 11. - 18:13:52
(7/11)
Na, ez most megint mi?
A TV újságban az 1954-es változat szerepel, itt a Porton meg azt látom, hogy az 1997-es filmet adják. Kinek higgyek? (Az 1954-es alkotás egyébként egy igazi, klasszikus remekmű...:)
proklima 2015 júl. 18. - 18:21:34
(6/11)
A könyv egyik kedvencem, s a film pedig (szerintem)a legjobb az 1954-es Gérard Philipe-Danielle Darrieux feldolgozás.
filoszemitabélus 2015 júl. 18. - 17:52:04
(5/11)
Sajnos nem láttam a filmet, csak a regényt olvastam.

SPOILER
Nem értem én ezt a Julient! Ott volt a szép és fiatal Mathilde de la Mole õ mégis az öregasszonyt választotta.
Én biztos Mathilde mellett döntök! Biztos anyakomplexusa volt szegénynek.
napraforgó 2013 júl. 28. - 13:00:08
(4/11)
Én valamikor láttam ezt a történetet (1954-es film!) Gérard Philipe (Julien) Danielle Darrieux (Madame de Renal) fõszereplésével, csodálatosak voltak.
Ebben Kim Rossi Stuart tetszik, elég jól visszaadja a kezdetben rajongó, késõbb már képmutató, akarnok fiatalember figuráját, de Carole Bouquet nekem túl könnyed, túl frivol Mme de Renealként, nem látom benne a mély, szinte bigott vallásosságot, a gyötrõ bûntudatot.
Jean 2008 jún. 01. - 08:31:03 Előzmény _Dani_
(3/11)
A könyvet imádom, az egyik kedvencem. Nem mindig szokták eltalálni az ilyen filmeket, de ez nagyom jó lett. Hû a könyvhöz, és remek színészeket találtak hozzá! Mindenképp nézd meg!!
Redfield 2008 máj. 08. - 08:45:30 Előzmény _Dani_
(2/11)
Megáll az eszem. Valamelyik nap ezzel a könyvvel álmodtam. Emlékeztem a címére és a szerzõre is benne, pedig csak valamikor régen láthattam valahol a boltban, vagy leírásban, vagy tudomisén, de soha szóba nem hoztam. Ráadásul úgy álmodtam róla, hogy valójában nem is érdekel.
_Dani_ 2006 szept. 07. - 13:22:16
(1/11)
Ezt a filmfeldolgozást nem láttam, de a könyvet mindenkinek ajánlom, szerintem rendkívül jól sikerült, örökké élõ alkotás.