1/10
Cron jan. 12. 21:42:55 1/10 Előzmény Falanszter
(13/14)
De szeretnék újra 20 lenni. Vagy akár a duplája. :) Sajnos én még dolgoztam abban a gyárban, ahol a filmbeli "titkos vegyületeket" keverték. Értem én, hogy hatásos akart lenni, de akkor meg hihetőnek kellene összerakni az alapot, mit pl. Svěrák 88-as Olajfalójában. Az is dokumentumfilm volt. Így tényleg nem tudom eldönteni, hogy a készítőket
1.) nem érdekelte a valóság és nem mentek utána a dolgoknak, hanem az első szembejövő "mesemondó" alapján összerakták a történetet vagy;
2.) valamiféle misztikus konteós film akart lenni, a "kádári korszak" hangulatára alapozva vagy;
3.) csak egy szimpla kurzusfilm, mert erre volt megrendelés.
10/10
Falanszter jan. 12. 19:12:06 10/10 Előzmény Cron
(12/14)
Szerintem te te nem ezt a filmet láttad. A történész (Orbán-Schwarzkopf Balázs) elmondja, hogy Svájcig legális volt a transzport, a genfi átpakolás után lett illegális, majd Istvanszki László rendőr ezredes elmondja, hogy innen vette át Carlos Lehder- Escobar jobbkeze. De arról is szó volt a filmben, hogy az illegális vonal mellett volt egy legális értékesítési vonal is. Úgy látszik, te is olyan önjelölt "szakértő" vagy, aki a fennmaradt dokumentumok, a történészek, oknyomozó újságírók, a DEA igazgatója, a volt los angelesi magyar maffia bandatagja mondatait negligálod, mert 20 éves fejeddel te jobban tudos mi történt, mint az akciókban résztvevők, sőt Pablóval együtt szívtad a spanglit a naplesi haceiendán. Nevetséges. Inkább nézzél Marvel filmeket, vagy Disney-t.
1/10
Cron jan. 12. 16:50:42 1/10
(11/14)
Mekkora egy hulladék konteo film. Se a nevek, se a dátumok, se az események nem stimmelnek. Valami beszívott sajtómunkás összevágott a Kékfény híreiből meg jól ismert nevekből egy bokrétát és "elhelyezte" abba a ténybe, hogy voltak gyógyszergyáraink a 60-as években, amik teljesen legálisan gyógyszereket, köztük ópiátokat exportáltak nyugatra.
10/10
Falanszter jan. 12. 04:49:03 10/10 Előzmény UncleSam
(10/14)
Az általad "filmekből lopkodott vacak snitteket" úgy hívják, hogy ARCHÍV felvételek. 1500 százalék, hogy nem lopottak, hiszen akkor a stáblistán se lenne rajta az a rengeteg amerikai filmes közreműködő. A film jól fel építve, van íve, konklúziója, ok-okozati kauzalitása és van dramaturgiája. Amit te szeretnél, hogy a kép ugyanaez legyen, mint a hang, azt didaktikus filmezésnek hívják. Úgy 30 éve senki sem csinál már úgy mozikat. Lehet, hogy többet kellene filmeket, doksikat nézned.
10/10
Falanszter jan. 10. 22:46:04 10/10 Előzmény zotyabacsi
(9/14)
Itt csemegézhetsz, ha nem volt elegendő a történész, a rendőr ezredes, az oknyomozó újságírók, a volt bandatag, a DEA volt igazgatójának szavai: https://www.hamvasintezet.hu/wp-content/uploads/2019/02/AA_2018_OSZ-TEL_egyben.pdf
10/10
Falanszter jan. 10. 22:41:59 10/10 Előzmény addass
(8/14)
Mi volt benne az "amatőr"?
2/10
zotyabacsi jan. 10. 21:45:08 2/10
(7/14)
Csak nekem hiányzott bármiféle bizonyíték az elhangzottakra vagy másnak is feltűnt?
1/10
addass jan. 10. 20:49:09 1/10
(6/14)
mese mese mátka, pillangós madárka... ráadásul full amatőr módon megcsinálva.
itsme1 jan. 09. 14:19:53
(5/14)
Jól indul a dokumentumfilm, aztán egy ponton belemaszatolták Fenyő és Gyárfás nevét, és onnantól már nem tudtam nem észrevenni propaganda jellegét. A szokásos recept: tényadatokat mosunk össze feltételezésekkel, és onnantól a néző már azt is tényként kezeli. A másik árulkodó jel, a hangulatkeltő jelzők a narrációban. Egy jó (független) dokumentumfilmes nem él ezzel a manipulációval.
Minden esetre megtudtam, hogy gyerekkoromban nem azért volt kaja a boltokban, mert fateromék három műszakban melóztak a gyárban, hanem mert Escobar bácsi a komcsikkal üzletelt. Muchas gracias Pablo. Várom már a Narcos Hungría filmsorozatot is.
10/10
Falanszter jan. 09. 08:19:42 10/10 Előzmény UncleSam
(4/14)
Tévedsz. A világ filmművészetében sohasem volt divatban, hogy didaktikus filmet kell készíteni, azaz azt látod, amit a narrátor mond. Ez a szokás csak a magyar doksiknál volt szokásban, de szerencsére az is kezd kikoponi. Érdemes megnézni a stáblistát, ahol felsorolják a Los Angeles-i stábtagok neveit, így az a megállapításod sem helytálló, hogy különböző filmekből szedték volna össze. Ficzere Béla (a seriff) mióta amerikai színész?
Nellica jan. 08. 23:30:57
(3/14)
De hiszen benne volt a filmben: eltapsolták az összeset szállodák épitésére, a "gulyás kommunizmus" megalkotására, - tele hassal nem megy ki a proli 56-ot csinálni újra..., az elvtársak és az "Impex" Külkereskedelmi Irodák dolgozói zsebeinek kitömésére. Még a létrán jóval lejjebb álló elvtársak is szerették a jó whiskey-ket ám!
10/10
krivan jan. 08. 21:50:22 10/10
(2/14)
Kemény sztori. Csak azt nem értem, hogy ha a 60-as években ilyen ügyletekbe ment bele a magyar kormány, most miért ekkora az államadósság?
5/10
UncleSam jan. 08. 21:22:27 5/10
(1/14)
Rettenetesen vacak módon elkészített dokumentum film. Vágóképeknek és videóknak rendszerint semmi köze nincs az épp elmondott történetekhez. Filmekből lopkodott vacak snittek. Nincs rendesen felépítve. Arról nem is beszélve, hogy "állítólag, lehetett, elképzelhető", stb.