Téma: Womb - Méh

10/10
Bolond Pierrot 2011 máj. 18. - 08:09:36 10/10 Előzmény lilahagyma
(40/100)
Ezt a rendezõt (és filmjeit) nem ismerem, így a kontkért kérdésre nem tudok igen/nem-mel válaszolni. De megpróbálom akkor egy kicsit konkrétabban megfogalmazni: a szerzõi film esetében a film nemzetiségét szerintem a rendezõ személye határozza meg (ha ez nem egyértelmû (ld. idézett példa) a rendezõ milyen nemzetiségûnek vallja magát; Biztosan állíthatom, hogy szerzõi rendezõ esetében nem áll fenn a kozmopolitizmus lehetõsége!). Igen, pl. Kieslowski Három szín-trilógiája (szeintem) ízig-vérig lengyel film, habár Franciaországban forgott. És valóban a tömegfilmek (iprari filmek, kommersz filmek) esetében pedig a gyártó(stúdió) határozza meg a nemzetisége, hiszen az egy pénzügyi befektetés "csupán", ahol a rendezõ "csak" egy alkalmazott, de a film szellemiségét a film gyártója / a filmstúdió szellemisége határozza meg.
Én ezt gondolom, persze lehet ezzel egyet érteni, vagy lehet vele nem egyet érteni. :)
10/10
Bolond Pierrot 2011 máj. 18. - 08:04:02 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(39/100)
Ez a gyártásra vonatkozik, de véleményem szerint egy szerzõi film szellemiségét a rendezõje határozza meg 100%-osan.
Thousand Lakes 2011 máj. 14. - 11:45:47
(38/100)
Meg még egyet:

Country: Germany | Hungary | France
Language: English
Thousand Lakes 2011 máj. 14. - 11:43:46 Előzmény Bolond Pierrot
(37/100)
No, idézek egyet:
"A Womb, azaz Méh címû alkotás német-magyar-francia koprodukcióban készült."
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 13. - 21:24:50
(36/100)
Tehát, ha jól értem, például ez a film lengyel, mivel lengyel rendezõ rendezte? http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=106100 A rendezõje lengyel, aki Hollandiában él, a filmet Írországban forgatta, ír fõszereplõvel. Szóval a film lengyel, mivel a rendezõje lengyel? Esetleg a film nem lengyel, de csak azért nem, mert ez egy tömegfilm? Kíváncsi vagyok.
10/10
Bolond Pierrot 2011 máj. 13. - 14:20:10 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(35/100)
Szerintem egy szerzõi film nemzetiségét 100%-ban a rendezõje határozza meg.
1/10
cinephil 2011 máj. 11. - 10:17:16 1/10
(34/100)
Rég nem láttam ilyen pocsék filmet moziba!!!

Pedig nagyon vártam már a Filmszemlés vetítését teltházzal, pótszékekkel.

Végtelenül unalmas volt a 107 perces filmidõ legalább 3 órának tûnt, a színészek is csak szenvedtek. A történet nagyon távol állt a mélységtõl. Részemrõl hatalmas csalódás a Dealer rendezõjébe, hogy volt képes ezt a mûvészieskedõ szenvelgést elkészíteni?

A Womb csakis arra jó h végképp elvegye a magyar közönség kedvét a magyar filmektõl.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 20. - 23:05:14 Előzmény sanjust
(33/100)
Honnan ismered? Szerinted miért lökött?
sanjust 2011 ápr. 17. - 10:12:56
(32/100)
A tied jobb,én még hozzátenném ,hogy a szeretet nem mérlegel,a rajongás pedig meggondolásból fakad még ha fals is.
sanjust 2011 ápr. 17. - 10:09:51
(31/100)
Fliegaufot ismerem ,egy lökött.És ha Feldmar mondta ,akkor is hülyeség.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 17. - 02:09:22
(30/100)
Ezt nem én mondtam, hanem Feldmár András; ha figyelmesen olvasol, a linket is megtalálod a szöveg mellett. Ajánlom, nézd végig a filmet, igazán tanulságos. Érdekessége egyébként, hogy pont Fliegauf rendezte, sõt mi több: Feldmár és Fliegauf ugyanerrõl közösen egy könyvet is írt, link: http://www.libri.hu/konyv/van-elet-a-halal-elott.html

Ha nagyon elégedetlen vagy, javaslom, írj Fliegauf Benedeknek vagy Feldmár Andrásnak, hogy teszerinted ez "blõdség a nyelv hazugságát bizonyítandó."

Egyébként egyetértek veled, kicsit fals példázat volt, a célnak mégis tökéletesen megfelelt.
Talán jobb lett volna, ha megkülönbözteti a rajongást a szeretettõl. A rajongás az, amikor valaki alapvetõen kapni akar, és azért ad, hogy kaphasson; a szeretet az, amikor valaki alapvetõen adni akar, és elfogadja azt, amit kap.

Ez így megfelel? Remélem, az én meghatározásom jobban tetszik. Ha nem, akkor írj te is egyet. :)
sanjust 2011 ápr. 17. - 01:16:33 Előzmény lilahagyma
(29/100)
"Persze hogy szeretem a húst, de azt az állatot, aminek a hullájából kivágták azt a darab húst, valószínûleg nem szeretem."
Márpedig én speciel azt az állatot is szeretem,aminek a husát nem eszem meg .Tehát ez amit írtál blõdség a nyelv hazugságát bizonyítandó.És sajna nem elõször.
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 17. - 00:55:34 Előzmény szilva35
(28/100)
Teljesen egyetértek veled, jól összefoglaltad a lényegét. Szerintem is pont errõl szól, és nem arról, amit F.B. nyilatkozott (egyébként itt olvastam a mondatot: http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20110410-interju-fliegauf-benedekkel-a-womb-meh-a-dealer-a-rengeteg.html )
(Már az Eredethez is nagyon jókat írtál, tetszett. Ritkaság, hogy valaki ennyire alaposan utánanézzen egy filmnek, elgondolkodjon rajta, és megpróbálja megérteni).
10/10
faluzo 2011 ápr. 16. - 21:42:09 10/10
(27/100)
Számomra sokat adott a film
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 16. - 17:45:59
(26/100)
A filmrõl elég felesleges írnod neki, mert nem látta.
szilva35 2011 ápr. 16. - 08:22:54 Előzmény lilahagyma
(25/100)
hát sztem pont nem errõl szólt. A nõ annyira szerette a srácot és nem bírta elviselni, hogy nem teljesülhetett be a szerelmük, inkább vállalta, hogy életet ad neki.
Csak azzal nem számolt, hogy ebben a verzióban az anya és a szerelmes nõ mennyire ambivalens és lehetetlen helyzetbe hozza õt és magát a fiút is, akit tulajdonképpen rákényszerített a "klónéletre" és még csak nem is volt õszinte hozzá, mert ez olyan teher volt, amit nem lehet elviselni és egy gyerek meg sem érdemel.
Azzal sem számolt, hogy nem ugyanazt a férfit fogja visszakapni, mert az élet és a körülmények változnak.
Persze, ami volt ott mélyen a srácban, visszatért, persze próbált elõtörni a vonzalom, a sorsot sem lehet legyõzni és persze be is teljesül ott abban a jelenetben, de abban több a kín, mint az öröm, és még csak nem is amiatt, hogy mondjuk vérfertõzés, azt így félre tudtam tenni a fejemben az elõzmények ismeretében hanem, hogy nem jött rá Rebecca, önzõ, amit csinált,a srácnak nem volt választása. És ha szerelmes vagy, az arról szól, hogy mindkettõtöknek van választása egy kapcsolatban.
Egy olyan helyzet volt amit a nõ teremtett, amiben tök mindegy mi van. Fáj az is, ha valami megmozdul és az is ha minden úgy marad ahogy van. Egy ideig el lehet bújni a világtól, de aztán végül mégiscsak bekövetkezett az elkerülhetetlen. A fiú elment. Ismét. Csak még keményebb ára volt. Már nem csak a szerelmét vesztette el, hanem a fiát is.
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 14. - 15:20:17 Előzmény lilahagyma
(24/100)
Jellemzõ, hogy még meg is akarod magyarázni. Nem érted, mit írtam.
Andor26 2011 ápr. 14. - 15:12:41 Előzmény lilahagyma
(23/100)
ez így talán mégrosszabb:)))
men in white 2011 ápr. 13. - 16:53:53
(22/100)
Matt Smith... Kíváncsi leszek, milyen nem Doktorként...:DD
offtopic
lilahagyma 2011 ápr. 13. - 15:50:46 Előzmény Andor26
(21/100)
tévedtem, kijavítom: F.B. nem azt mondta, hogy "minden anya szerelmes a fiába", hanem "egy igazi anya szerelmes a fiába"