antimason 2008 júl. 25. - 13:57:03
(172/412)
Tényleg vérlázító, hogy a bemutató trailer teljesen mást sugallt. A legtöbb tv-rész is jobb ennél a mozifilmnél.
Az elsõ mozifilm tetszett, de ez teljesen más.
Szerintem Fargo utánérzéses a dolog.
6/10
beherit 2008 júl. 25. - 13:56:44 6/10
(171/412)
Én is tegnap néztem meg a filmet, és én is mást vártam. Mikor kijöttem nekem is a helyszinelõk jutott eszembe vagy valami ilyesmi film:) Nem volt valami x-aktás.
Ez a látnok is olyan unalmas dolog már.
Kitérve a folytatásra, valahol olvastam, hogy lesz egy harmadik mozifilm, ami 2012-rõl fog szólni, és az lesz a befejezõ. De, hogy ebbõl mi igaz azt nem tudom, és hirtelen azt se, hogy hol olvastam, majd megpróbálom megkeresni a linket.
Na mindegy. Például ha nem Mulder és Scully van benne el se megyek a moziba:)
antimason 2008 júl. 25. - 13:54:32
(170/412)
Én X-akta fanatikus vagyok,de ezt a vacak filmet megbocsátani nem tudom. Nem fejtem ki bõvebben.
Szar volt.
leopard26 2008 júl. 25. - 13:18:13
(169/412)
SPOILER
pacica 2008 júl. 25. - 12:15:22
(168/412)
Hello. Páran írhatnátok SPOILERT! Köszi.
Bigpapa 2008 júl. 25. - 11:55:55
(167/412)
Írtátok, hogy egy mozifilmtõl mindenki többet vár, meg hogy alacsony költségvetés.
Az El Mariachi-t Roberto Rodriguez 10.000$-ból forgatta le, és tömény akció lett. Hiába láttam azóta sokkal de sokkal igényesebb filmeket, ez,még mindig csodálattal tölt el,mert az ismerõsei, a rokonai, kezdõ színészek,mind mögé álltak és leforgatták a filmet, amire a Desparado épült.
A Shop Stop is alig 20.000$-os költségvetéssel készült, és azóta dollár milliókat hozott Kevin Smith konyhájára. Ráadásul amerikában a Shop Stop filmet lopták el a legtöbben a videotékákban :))))))
Szóval itt nem az alacsony költségvetés volt a hiba. Hiszen feszültséget lehet kelteni egy zenével, vagy egy jó vágással. és ez nem pénz kérdése.
Nézzétek meg ezt a linket: http://www.youtube.com/watch?v=Pn_LWV3wxEE&feature=related
Ez az E.T a földönkívüli bemutatója, kicsit más felfogásban. ugyan az a bemutató,mint eredetileg, csak más vágásban és más zenével...és máris egy horror film lett a kedves kis E.T -bõl.
Szóval hiányzott a Kohónesz :)))) a filmbõl,de nagyon. Se izgalom,se félelem,se rejtély,se semmi, ami X akta. És nekem is homályos volt, hogy ezért miért borult le mindenki Mulder elé, amikor ezt egy huszadrangú senki is levezette volna.
Én annyit vártam csak a filmtõl, amit a bemutató sugallt. Vagyis UFO-kat, szörnyeket. Erre kaptuk ezt az NCIS rejtélyt.:)))) De nagy hazugság a leírás és a bemutató is.
Remélem, lesz még mozifilm, és láthatom Mulder-t és Scully-t, csak olyan legyen a forgatókönyv, hogy agyalnom keljen, a film végéig nézzek ki hülyén fejembõl, és amikor megoldódik rejtély és meg is értem :))), visítva tapsoljak :)))), mert jó volt a film.
Nannyfan 2008 júl. 25. - 10:43:10
(166/412)
Az a borzasztó, hogy C.C.-tõl én pont erre számítottam. Megint ott rontotta el, hogy mindenkinek meg akart felelni és nagyívben tett a rajongókra. Ez a mindenki számára érthetõ legyen dolog már az 1. filmnél is okozott lázongásokat a rajongók körében. Azt hinné az ember, hogy tanult belõle, de sajnos nem. :(

Nem értem, hogy miért kellett Amanda Peet és Xzibit bele, miért nem lehethett visszahozni Doggettet és Reyest? Doggett moroghatott volna az atya miatt, és Monica pedig extázisba eshetett volna a spirituális eseményektõl (ja és õt nem is kellett volna megölni).

Ami kicsit arculcsapott (többek közt), hogy az uccsó évadban mindenki Muldert akarta kinyírni, levadászni, felkoncolni stb.. erre egy ilyen piti ügy miatt egybõl mindent elfelejtenek neki. Szerintem minimum egy világuralomra törõ mutáns kellett volna, ahhoz, hogy Muldert végre felmentsék, nem pedig egy "sima" szervkereskedelmes balhé.

Skinnek zabálnivaló volt!!! Sajnálom, hogy összesen kb. 3 percet kapott szegény.

Próbálok C.C. aggyal gondolkozni. Scully kórházi melóján agyaltam egész este. Nekem a film alatt végig az volt az érzésem, hogy Scully abban a kórházban az F.B.I. Mulder-je (ha értitek mire gondolok). Azok a tekintetek, amiket kapot.... fenemód ismerõs pillantások voltak. Scully a saját szakterületén vérbeli Mulder. :D Ez tetszett a filmben. :)

Ami még fura volt, hogy Scully megint Scully lett. Az utolsó évadban már Dana volt és nem értem, hogy miért lett megint Scully. Mások elõtt ok, de amikor csak ketten voltak, akkor is Scully volt....

Észrevettétek, hogy kivel nézett össze Mulder az F.B.I. folyosóján???????????
3/10
danab1 2008 júl. 25. - 10:27:27 3/10
(165/412)
Én is ezt kérdezem!:-)
Mert az említett jeleneteket valahogy én sem találtam... Lehet, hogy van egy "hosszabb és vágatlanabb"?:-)

CC én is kicsit szívesen kezelésbe venném. De legalábbis megetetném vele az elsõ 7 évad és az elsõ film DVD-jét, hogy kicsit ráérezzen az ízére....

Egyébként, mikor kijöttem a moziból, az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy CC direkt szúrta el? Hogy direkt akart anti-X-Aktákat csinálni? Mert már annyian cincálták, hogy legyen új film, és õ erre csinált egy ilyet, hogy megmutassa, hogy az embereket bármire be lehet ráncigálni, aminek csak egy pici köze is van az „X” betûhöz…?
(Persze gondolonm nem, de elõször mentegetni akartam)
5/10
Ilovecooking 2008 júl. 25. - 09:43:22 5/10
(164/412)
MIÉÉÉRT????
Vajh a dicsõ Egyesült Államok kevert génállománya hozott létre egy olyan mindmáig nem izolált gént amely ösztönösen képessé teszi õket arra, hogy a jó ötleteket, ígéretes alapanyagot menthetetlenül el.....ák? És mint kiderült ez nem csak az eu-s vagy egyéb külföldi filmek amerikanizált remake-jeire vonatkozik, hanem az abszolút saját -kivételesen jó- produktumaikra is áll. Mert akár szeretjük az X-aktákat amblokk, akár nem, azt el kell ismerni, hogy ez az egyész koncepci a kezdetektõl fogva -az UFO-kba vetett rendíthetetlen híttel, kormányösszeesküvéssel, paranoiával- ízig-vérig USA, vagyis tudnak jót is, és mégis... Ismétlem, MIÉÉRT?
csincsilla72 2008 júl. 25. - 08:56:56
(163/412)
Igen, én is csak annyit mondtam, hogy átlagos tv-epizód szintû volt. Nekem nem volt nézhetetlen, a két utolsó évad kevésbé tetszett. A kis költségvetés nem lenne baj, de a forgatókönyvön bõven kellett volna dolgozni.
10/10
_Dana_ 2008 júl. 25. - 08:54:46 10/10
(162/412)
Szerintem a sorozatot ettõl jobban nem lehetett volna folytatni, mivel az utolsó két évaddal szerintem messze aláásták az elõzõ 7et és az 1. filmet is. Ez a film viszont pontosan visszaadta a The Truth folytatását, máshogy nem is lehetett volna. Mondjuk, én azt hiányoltam, hogy vki mondja ki, hogy Christian=William, de ez sajna elmaradt. Nekem végeredményben tetszett a film, jó volt õket újra együtt látni a mozivásznon, de természetesen össze sem hasonlítható az elsõ filmmel, ami nekem személyes kedvencem. Ez a film olyan volt, mint bármelyik eddigi látnokos X-akták rész. (Volt egy pár:P) De szerintem nem volt rossz vagy rosszabb. Kétségkívül mindenki valami izgalmasabb témára (ufok, összeesküvés...stb.) számított, de én igyekszem pozitívan állni a dologhoz, elvégre mégiscsak X-akták-rajongó volnék, vagy mi. :P
csincsilla72 2008 júl. 25. - 08:54:28
(161/412)
Semennyi pénzem sem. Csak õszintén szólva a kritikák alapján rosszabbra számítottam. Legyél nyugodt, CC-t én is elevenen megnyúznám, ha a kezeim közé kerülne.
De ez csak az én véleményem, ettõl bárki rühellheti nyugodtan. Max. nem nézi meg mégegyszer.
intzoglu 2008 júl. 25. - 08:16:54
(160/412)
Elnézést. Nemszabad összehasonlítaní a Tv sorozatot és a "nagy" mozifilmeket. Egy ilyen csapattol a közönség, rajongók sokkal, de sokkal többet várnak. Kifele jövet minden nézõ arcán csalódás, döbbenet volt látható.
Ez a film egy következõ évad inditójának is kevés volt.
Rám olyan benyomást keltett, mint pl: 1 együttes(ek)nek lemezpótló száma-számai.
Csináltunk valamit oszt ennyi.
5/10
snowbabe 2008 júl. 25. - 08:07:19 5/10
(159/412)
én csak azt nem értettem (pl) hogy tegnap még arról szólt valahol egy cikk h atyaég mennyire féltek a színészek attól h a családjukban kitör a féltékenység, mert h milyen kemény ágyjelenetek vannak benne Mulder és scully közt...
ezeket akkor most kivágátk, vagy mi?
leopard26 2008 júl. 25. - 04:23:35
(158/412)
Hinni akarom hogy jó film,de szerintem valami összeütött klisés film
8/10
dukyka 2008 júl. 25. - 02:34:12 8/10
(157/412)
Nem hiszem. :)
gyik 2008 júl. 25. - 01:56:07
(156/412)
pedig de.. ;)
sh.nassau 2008 júl. 25. - 01:51:58
(155/412)
Igen, én is azért lelkesültem be amikor megjött a meghívó a vetítésre, mert reméltem, hogy valami igazi "X aktásat" fogunk látni.
Nekem igazán az elsõ évadok tetszettek, amikor még a létezõ megoldatlan eseteket keverték bele, mint a JFK merényletet, meg hasonlókat. Annyi megoldatlan rejtély van a világon az elmúlt 50 évbõl aminek utánamehettek volna. 35 Milla nem olyan kevés pénz. Egy jó sztori azért kitellett volna belõle...
sh.nassau 2008 júl. 25. - 01:34:51
(154/412)
Mond Csincsilla, neked pénzed fekszik ebben a filmben? Vagy valamelyik moziban? Csak, hogy ennyire nyomod ezt a "nekem tetszett" dolgot a huszadik posztban, mindenkit megkontrázva aki le meri írni, hogy béna volt. Meg belemagyaráázva, hogy az amit mi rossznak tartunk, na pont az a jó benne?
8/10
dukyka 2008 júl. 25. - 01:23:32 8/10
(153/412)
Szeretõk tényleg nem jó szó, de nem hinném, hogy csak egyszer voltak együtt.