Téma: X-Faktor

1/10
Semprini 2012 okt. 09. - 15:56:30 1/10
(413/3153)
Egyetértek, nekem is! :-) És amellett még nem is énekelt rosszul, ha Antal Timi szintjét ugyan nem is éri el, azért a legjobb háromba így is beférhetett volna. Adélt meg minden fronton magasan übereli.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 09. - 15:54:27
(412/3153)
Nekem határozottan tetszik Danics Dóra. Lehet, hogy rendkívül csúnya vénasszony lesz, de jelen állapotában nagyon is dögösen néz ki.
És csak hüledezem, merre halad a világ! Már a híres összetartás sem a régi. Malek Miklós a kissé orrnehéz Danics Dóra (aki ráadásul sokkal jobb énekes) helyett a turcsi orrú Csobot Adélt vitte a mentorházba.
Te érted ezt?
Bezzeg annak idején a Vitrai még a síkhülye rózsagyurit is képes volt beszervezni a helyére a telefonos vetélkedõbe.
olahmiki1959 2012 okt. 09. - 14:25:50
(411/3153)
Hajjaj!

Papa! Egészen sokáig egyetértettem veled, amíg szépen végigböngésztem az írásodat. Ezt is jól látod, azzal is egyetértek, amazt is jól ítéled meg.
A vége felé viszont írtál egy-két - nem bántani akarlak, ezért úgy fogalmazok, hogy - akkora csacsiságot, hogy égnek állt a hajam.

Mi az, hogy Csobot Adél román???
Amikor ezt leírtad, utána nem ugrott be, hogy pontosan azoknak a primitív barmoknak a hibájába esel, akik az erdélyi magyarokat lerománozzák?
Politikát végképp nem szeretnék behozni ebbe a topikba, nagyon jól megvoltunk eddig nélküle, csak eszembe jut, amikor különbözõ politikusok annak idején azért ellenezték a kettõs állampolgárság megadását a határon túli magyaroknak, mert akkor "23 millió román fog minket elárasztani!".
Teljes képzavar volt, oltári baromság, és a logika és a földrajzi ismeretek teljes hiányáról tanúskodott ez a megjegyzés, nem beszélve arról, hogy miután a kettõs állampolgárság intézménye már létezik, nem tapasztaltunk még olyat, hogy bárhonnan is tömegesen elárasztanának bennünket.

Mindegy, Csobot Adél romániai MAGYAR, ahogyan Rúzsa Magdi újvidéki MAGYAR, és ahogy Dér Heni, vagy a kitûnõ színmûvész, Bács Ferenc is határontúli, MAGYAR.
Nem román, nem szerb, nem szlovák, hanem MAGYAR!

Attól még Csobot Adél továbbjuttatása valóban felháborító, de kizárólag szakmai szempontból, nem pedig azért, mert a határon túlról jött.

Az meg, hogy te valakit - Danics Dórát - a külseje alapján ítélsz meg, - amirõl egyébként senki sem tehet - és azért nem tartod jó énekesnek, hááát...
Manapság ez nem vall valami korszerû gondolkodásra.
Ha ebbõl indulunk, indulnánk ki, akkor a jelenlegi világsztárok között is lehetne jónéhány olyan, akinek nem szabadna a reflektorfényben szerepelnie.
Hogy mást ne mondjak, szegény Amy Winehouse - nyugodjék békében, - igencsak nagy kihívásokkal küszködött, ami a külsejét illette, vagy mondjuk Lady Gaga, akinél ha lófejûbb, deszkább énekesnõt akarsz találni, akkor minimum háromnapi hideg élelmet vegyél magadhoz, úgy vágjál neki a keresésnek.
Aztán az ismert hollywoodi sztárok közül aki hirtelen eszembe jut, mondjuk Sarah Jessica Parker, akinek olyan feje van, hogy "a vak oroszlán is csak sírva enné meg", ahogy mondani szokták.

Danics Dóra elképesztõen jól énekel, az egész mezõny egyik legjobbja volt. Gyalázat, hogy nála sokkal gyengébb képességû emberek tovább juthattak.
Üdvözöllek, és nem haragudj, hogy nem hagytam szó nélkül, amit írtál. Szerintem picit meggondolatlanul fogalmaztál, de ilyesmi elõfordul.
Bigpapa 2012 okt. 09. - 12:32:23
(410/3153)
Kicsit értetlenül álltam a mentorok döntése után,de aztán rájöttem,szarnak ezek arra,hogy ki jó és ki nem. Ez egy show,így adta el az RTL-nek a licensz gazda és csak így mûködik.

Las Bea egy lelki beteg,lelki sérült csaj.Nem színpadra való és fõleg nem ebben a mûfajban. Írtam már,de tartom magam hozzá.Ne az elõadó zokogjon egy szám alatt,hanem engem öntsenek el olyan érzelmek,gondolatok,ami miatt elsírom magam. PJZ szerintem alkalmatlan a hosszútávú sikerre.Érthetetlen amit énekelnek,és nekem plazma sem tetszett.Valljuk be,rajtuk kívül még X milló embernek kilátástalan és qrva szar az élete.Ha mindenki dalba öntené a világfájdalmát (plazmához hasonlóan tele bazdmeggel,meg kurvákkal),tele lenne a média siránkozással.
Én azt a három srácot vittem volna még,amiben volt az a kis dugó gyerek.Õk tényleg jók voltak.


Grace08

Stone jó figura.Attól,hogy valaki jó kiállású,miért kidobóember kinézetû? Végre egy igazi FÉRFI abban a híg fos tengerben. Olyan pasik vannak újabban,hogy nem tudom agyonverjem,vagy megdugjam õket. SP és Fluór Tomika. Meg hasonlók. Ezek a pasik? Lányok,ne máár! :))A belem kifordul,amikor oldaltasis,feszülõ pólós,oldalra fésült egyen buzikat látok az utcán,feszülõ kék,meg rózsaszín naciban,sállal a nyakában....basszus...,és ezekhez tornacipõt meg sárga mûanyag csukát vesznek fel.

A Gesztin kiakadtam.Annak örülök,hogy nem vitte azt a nyálgép szõke gyereket,az Adélka pasiját,de a félvér gyereknek ott lett volna a helye.Azt a szõke nyálgépet,akit Geszti tovább vitt,valami színészt..Szabó Dávid..na az is. MINEK? Sokkal jobb volt nála a Meggyes Csaba.

Adélt én sem vittem volna magammal. Elõször még aranyos volt,de:
1. román
2. van itthon magyar tehetség is
3. rájátszik qrvára,hogy õ ilyen
4. az elsõ fellépése óta csak szar volt. Egy jó elõadása nem volt.Hamis.
A Dórát nem sajnáltam,nekem nem jött be. Ló feje van,mint az anyjának. A Tímea és a másik lány jó döntés. A Jáger Kinga jó lett volna.Õ legalább tud énekelni.
grace08 2012 okt. 08. - 23:40:12
(409/3153)
Amúgy ki volt az a jóképû gyerek a Keresztes mellett? :) Én még sosem láttam õt. Vagy csak én vagyok ilyen tájékozatlan?
A mûsorról továbbra is az a véleményem, hogy gyomorforgató. Annyira átlátszóan manipulált, hogy ezen már csak nevetni lehet.
Az a kidobó ember, aki eddát énekelt mégis miért fogja növelni a nézettséget? És ez a Lass Bea? Õt Keresztesen kívül senki nem szereti, remélem hamar kivágják, mert nem hozza a bevételt. És akkor aztán tényleg visíthat, ahogy azt tegnap tette. A Zámbó meg önmagában egy vicc.:D
A legbosszantóbb számomra még mindig Meggyes Csaba kihajítása, és Adél benntartása...
olahmiki1959 2012 okt. 08. - 22:55:17
(408/3153)
Lehet, hogy félreértjük egymást. (Szerintem egyébként nincs annyi ebben, hogy ilyen sokat beszéljünk róla, de mindegy.)
Nekem semmi bajom a rap mûfajjal, zenészként az égvilágon mindent hallottam már, a leglilagõzösebb, átlagember számára hallgathatatlan kortárs komolyzenét, free dzsesszt, bármit, ha jól csinálják, minden mûfajnak megvan a helye, a létjogosultsága, és ezzel együtt valószínûleg a rajongótábora is.
Nekem az a bajom ezzel a két gyerekkel, hogy szerintem még a saját mûfajukat sem csinálják jól.
Nem érdekes, nem megkapó az elõadásmódjuk, inkább irritáló, ha már gyors szövegekrõl van szó, akkor inkább meghallgatom a Scatman nevû külföldi elõadót, akinek szintén nem értem egyetlen szavát sem, de legalább elájulok attól a virtuóz elõadásmódtól, ahogy csinálja.
Plazma esete nagyon tanulságos, õt sem szerettem, elsõsorban a személyisége miatt, de legalább értelmes szövegeket próbált mondani, a dalai mindig szóltak valamirõl, jó, vagy kevésbé jó színvonalon.
Ezzel a két gyerekkel, meg másokkal is az a baj, hogy ebbe a versenybe jelentkeztek, vagy, az itteni zsûrinek, szerkesztõknek kellett volna egy különálló kategóriát nyitniuk "extrém, egyedülálló, polgárpukkasztó, irritáló kategória" néven, akkor semmi baj nem lenne velük.
De énekesként értékelhetetlen, amit csinálnak.
Ennyi a véleményem róluk.
Towner 2012 okt. 08. - 22:39:26
(407/3153)
Jól mondja Semprini. (Plazma, MCDC,) Vannak ebben az országban olyanok akik szeretik ezt a mûfajt. A fiúk valami más stílust hoznak. Csak az egyik rappel, a másik énekel. Aki ért hozzá írja le milyen fajta rappelésrõl van itt szó.((Rettenet gyors tempó, értelmetlen jól hangzó szavak szövegbe iktatása /baengg és társai/) Akik lenézik a mûfajt azok próbáljanak egy egyszerûbb szöveget (néhány oldal) otthon hiba nélkül elrappelni a fotelban. (milyen lehet közönség elõtt? Elárulom:iszonyat nehéz.)
Magamat idézem: A két Arc nem csak abban különleges hogy nem beszélnek csúnyán , a mûsor nagyobbik részét beszélgetések (duma) teszi ki. Vagy ez nem tünt fel senkinek. A jó duma is eladja ezt a mûsort. (80% szöveg, 10%reklám, maradék produkció)
Jó a szövegük...ahigy Ferónak emelte sityakját Piros Király ("nagyobb az szívem mint az eszem") , tehát mindig valami nem szokványos reakciót várhatunk tölük, nem pedig a megszokott unalomig ismert sablont. Mert talán most már feltûnt hogy ez nem egy énekverseny...
Hogy Feró hogy oldja meg a mûfajok közti ugrálást? Ez is érdekes lesz. Egy biztos, a mentoroknak tetszett a produkciójuk minden alkalommal. (ja persze õk nem értenek hozzá)
Még annyit: nem vagyok rapfan.
csancsy 2012 okt. 08. - 22:25:54
(406/3153)
Nos, most a teljes mentorok házát értékelve

Geszti Péter - fiúk: 3/2 Fehér Zoli helyett Meggyes Csabát kellett volna egyértelmûen. Illetve Dávidnál is vannak vitás kérdések, de sztem õ is jó hanggal rendelkezik, csak legyen természetesebb, kevésbé színpadiasabb. Mindenesetre úgy vettem észre, hogy Gergõt illetõen a legnagyobb az egyetértés, hogy bekerült.

Keresztes Ildikó - 28 év felettiek: 3/1 Krisztián továbbvitelével értettem egyet, mert úgy gondolom jó hangja van, csak legyen kevésbé erõlködõ, természetesebb és majd mutasson egy kis rock számot is az élõ show-ban. És mosolyogjon többet, vidámabb dalokat válasszon, ne mindig világfájdalmas legyen az elõadásmódja. Felejtse el a féltérdelést (kb. mint Vastag Csabi az imádkozós sáskát:D). Mellette Kiss Ernõ Zsoltot (Stone helyett, sztem belõle nem lehet többet kihozni és valamiért nem is szimpi) és a másik csajt kellett volna beraknia (Lass Bea helyett).

Nagy Feró - csapatok: 3/2 Like és az Spirit bekerülése oksi, harmadiknak PJZ (nem hiszem, hogy újabb stílust tudnak mutatni vagy bármi, nem is értem a szöveget, hangilag sincsenek topon) helyett a Wonderfools kellett volna (kellemes hangi adottságuk az Apollo23-ra, a középsõ kicsi- két magas között felállás Nonstopra emlékeztet, ennek kombinációja érdekes lett volna és többféle stílust tudtak volna bemutatni viccestõl kezdve a romantikusig, nagyon sajnálom hogy nem jutottak be, pedig összerakott csapatként jól mûködtek volna)

Malek Miklós - lányok: 3/2-3 Andrea és Tímea jó döntés. Adélnál nem tudok dönteni (egyedül talán Dóra volt jobb nála, de a másik 3 lány felejtõs), mert úgy érzem egész jó hangja (elsõ válogatóból ítélve) van, de még nem tudja jól kezelni... Meglátjuk.
olahmiki1959 2012 okt. 08. - 22:25:36
(405/3153)
És arra emlékszel, hogy a mûsor promójában úgy voltak összevágva a képek, hogy amikor Kersztes, vagy Geszti, vagy Malek azt mondta valakinek, hogy nem vihetlek magammal, akkor bevágták Lass Bea könnyben úszó szemeit, a Zámbó gyereket, amint a kezébe temeti az arcát, vagy akár Oláh Gergõt, aki nagyot sóhajtva, beletörõdõen bólogat, hogy a nézõ azt higgye, hogy õk fognak kiesni.
Zseniális, egyben mérhetetlenül önleleplezõ technikai trükk, hiszen ezután, ha valamelyik mentor beszélni fog valakihez, egyáltalán nem lehetsz biztos benne, hogy ahhoz beszél, akinek az arcát mutatják.

Mindegy, lejjebb már leírtam, amit gondoltam a legutóbbi két adásról, csak azért vagyok lehangolt, hogy úgy látszik, igaz a régi törvény, hogy mindig a legrosszabb változat válik valóra, mindig "az jön be", ami a legvalószínûtlenebb, legaljasabb, legfelháborítóbb. Mint most is.
1/10
Semprini 2012 okt. 08. - 21:52:11 1/10
(404/3153)
a PJZ rap-duó továbbvitele szerintem is megbocsáthatatlan, de ha visszagondolunk, hogy pl Plazma meddig jutott el a Csillag születik-ben?!... Remélem, az elsõk között fognak kiesni, de sajnos egyáltalán nem biztos.
Abban szinte biztos voltam, h Zámbót és Lass Beát is tovább fogják vinni, na ezekre gondoltam amikor azt írtam, hogy várnak még ránk kellemetlen meglepetések.
A három fiúból kettõ szintén röhej, érthetetlen, hogy miért pont õket vitte tovább Geszti, de az õ esetében szinte már megszokhattuk a hibás döntéseket, neki végképp nincs zenész füle, hiszen õ szövegíró.
Egyedül Malek döntött legalább kétharmad részben helyesen, bár ott meg a bõség zavara miatt estek ki olyanok, akinek tovább kellett volna jutnia.
1/10
pillangókisasszony 2012 okt. 08. - 21:09:25 1/10
(403/3153)
Amúgy a mentorsegédeknek is sok értelmük volt.Beültek dísznek jó pénzért.Egyik mentor sem hallgatott a saját segédjére.
olahmiki1959 2012 okt. 08. - 21:07:13
(402/3153)
"Feró egyedüliként jól döntött"???

Könyörgöm, ha a másik két továbbjutót a csapatok közül el is fogadom, az értékelhetetlen, gyalázatos, minden képzeletet felülmúlóan nem ebbe a mûsorba való reppelõ srácok esetében akkor is megbocsáthatatlan Feró döntése!
És ehhez nem kell zeneértõnek sem lenni, itt nem egyéni ízlésrõl, szubjektumról van szó, nem arról, hogy neked ez az elõadó tetszik, nekem meg amaz, hanem arról, hogy egy énekversenyben két énekelni nem tudó, érthetetlen szövegmondású figura semmiképpen ne juthasson tovább.
(Kicsit olyan a szituáció, - és mindenkitõl elnézést kérek a hasonlatért, - mintha egy balettversenyre mozgássérültek is jelentkeznének, és több fordulón keresztül, egészen messzire el is jutnának, a zsûri állandó támogatásával persze..)
A mûsor szégyene, hogy ezek a srácok eddig eljuthattak, - nem tudom, a zsûri a kisebbségeknél akart-e jó pontokat szerezni, vagy a "szegény sorsú gettógyerekeket" akarta-e támogatni, - arra pedig végképp semmiféle ésszerû magyarázat nincs, hogy Feró milyen meggondolásból juttatta be õket az élõ show-ba.
Az egész mostani szériának ez volt az eddigi legnagyobb gyalázata, a legfelháborítóbb döntése.
Towner 2012 okt. 08. - 19:43:43
(401/3153)
"Így foszlottak szét szépen, fokozatosan a reményeink"
Reményeid. Feró egyedüliként jól döntött (hangsúlyozom szerintem, nem képzelem fogy mindenekfeletti izlésem van). Személy szerint még egy fiú v. lánycsapat látványa önkarmoláshoz vezetett volna. (tavaly a három srác bukott, a lányok sem esznek meg mindent)
Jobb lenne megvárni az élõ müsort a további értékelésekkel.
pneklara 2012 okt. 08. - 19:38:57
(400/3153)
Szerintem ha mérhetõ volt a nézettség, érzékelték talán, hogy a vasárnapi adást jóval kevesebben nézhették.
Ma úgy hallgattam meg a felvételt, hogy tudtam, kik kerültek az élõbe. Azt kellett érzékelnem, hogy már a produkció elhangzása elõtt "megágyaztak" a döntésüknek, szinte tapintani lehetett, hogy már tudják, kiket KELL továbbengedniük.Nekem az "öregek" csoportja teljesen érdektelen, jelentéktelen, egyik sem tudott rám hatást gyakorolni, sem a dalválasztással, sem az elõadásmóddal. A csapatokat még nem néztem meg, de úgy látszik, lassan kötelezõ lesz az ilyen hablatyoló mûfaj pártolása, talán a tiniszavazók miatt. Némely értelmesnek látszó fiatal, ha nyilatkozik P.L. a tv-ben, hadar, makog, orra alatt mormol. Az ilyen elõadás preferálása tovább ront a helyzeten.
Kíváncsi leszek, hogy Gubik Petra kitartása, szívóssága /Like/ indokolt volt-e?
Igazad van sajnos, ez a színjáték a szervezõk részérõl szinte már sérti az õszintén érdeklõdõ hallgatóságot, teljes lenézésük, lekezelésük jele. Egyképpen lehetne velük szemben fellépni: nem nézni, de legalább nem szavazni. De biztos vagyok, hogy özönleni fognak az sms-ek. De be lehet jósolni, kikre, s kikbõl áll majd a szavazótáboruk.
zolo11teve 2012 okt. 08. - 19:15:10
(399/3153)
Ettõl a bélsártól csak hülyék lesztek és csak a retekklubnak van az egészbõl ÓRIÁS PROFITJA.
Hasznosabb mûsorok is vannak, amiktõl nem marad üres a fejetek.
pneklara 2012 okt. 08. - 19:15:01 Előzmény Bruce94
(398/3153)
Engem ez a Lass Bea idegesít: mikor civilben nyilvánul meg, akkor tiszta színjáték a beszéde,viselkedése, mikor meg elõad, akkor teljesen amatõr,hiteltelen, kókler. Soha nem lesz hiteles elõadó, mert pózol, és külsõdleges eszközökkel akar hatni, nagyon mûvi, csinált az egész nõ.Tisztának akarja magát mutatni, közben hatásvadász, begyakorolt eszközökkel operál. Ahogy kerékbe törte a tegnapi nótát! Megdramatizálta, pedig a dal az csak dal, énekelni kell, nem elõadni - a szó rossz értelmében.És még arra is volt ereje, hogy Ildikó segítõje felé is üzeneteket küldjön. A kis álszent.
olahmiki1959 2012 okt. 08. - 19:07:49
(397/3153)
Kedves barátaim, tisztelt fórumozók!
Szeretlek benneteket.

Ezért, - miután magunk között vagyunk, és kendõzetlenül megbeszélhetünk bármit, - merem feltenni nektek a kérdést:
A vasárnap esti adást látva, végignézve, a tanulságokat levonva, maradt még bennetek szemernyi kétség, hogy a legaljasabb, legundorítóbb, leggyomorforgatóbb, legfelháborítóbb médiamanipulációnak vagyunk a tanúi, résztvevõi, és áldozatai minden alkalommal, amikor odaülünk a tv képernyõk elé, hogy megnézzük az X Faktor adását?

Ami a szombati, de fõleg, a vasárnapi adásban történt, az minden képzeletet felülmúlt.
Az összes félelmünk, legrosszabb elõérzetünk, a valóságtól leginkább elrugaszkodott elképzelésünk beigazolódott.
Pontról pontra, tökéletesen, maradéktalanul, és mindenféle mellényúlás nélkül.

Amikor csak nézel magad elé percekig, és nem akarod elhinni, hogy ez valóban megtörtént, nem akarod elfogadni a tényt, hogy nincs tovább, hogy ennyi volt, hogy a racionalitás, az észérvek, a logika mondott teljes csõdöt a szemed láttára, és olyan emberek, - a mentorok, - akiket valaha tiszteltél, kedveltél, esetleg felnéztél rájuk valami miatt, veszítették el a szemedben a renoméjukat, az emberi tartásukat, szappanbuborékként pattant szét mindaz a szakmai nimbusz, amit eddig felépítettek, és zsugorodtak össze õk maguk morálisan végtelenül kicsire és jelentéktelenre.
Pedig úgy indult ez a széria, hogy azt hittük, végre sikerült lenyesegetni a régebbi X Faktorok vadhajtásait, melléfogásait, ordító hibáit, felháborító döntéseit, és ezúttal valóban a legjobbak kerültek be a végsõ fordulókba, miután az összes megröhögtetõ kretént, hamis, szupertehetségtelen, frusztrált alakot, szánalmas figurát sikerült kiselejtezni az elõválogatások során.
Aztán amikor egymás után került be és jutott tovább az egyre szûkülõ körbe egy-egy kétes versenyzõ, megkérdõjelezhetõ, közepesnek is csak jóindulattal nevezhetõ tehetség, nem énekesi teljesítménnyel, hanem valami egészen mással feltûnni tudó extrém figura, akkor még mindig reménykedhettünk abban, hogy valamikor csak kiesnek, és gyõzni fog az igazság. Hiszen nem lehet, hogy ilyenek továbbjussanak, míg velük párhuzamosan, náluk jóval, összehasonlíthatatlanul tehetségesebb indulók kiesnek. Ez egyszerûen nem történhet meg.
A legutóbbi két adásnak a történéseit látva, viszont komolyan megijedtem.
Nem mintha annyira a szívemen kellene viselnem ennek a szemét mûsornak a sorsát, inkább a mögöttes dolgoktól, a számunkra láthatatlan, háttérben folyó, velejéig romlott és aljas manipulációktól kezdtem el félni.
Amikor rájössz, hogy a mûsor készítõi, a szerkesztõk, rendezõk, producerek, menedzserek totálisan hülyének néznek, hogy beleröhögnek az arcodba, hogy annyit sem számítasz nekik, mint az a mozdulat, amivel aláírnak egy csekket, egy szerzõdést, vagy amivel egymásra nevetnek, és összeütik a tenyerüket, hogy már megint sikerült jól átverniük a nézõket, bejött amit akartak, minden úgy alakul, ahogyan azt elõre eltervezték.
Mert mi történik akkor, amikor a mentorok tehetséges versenyzõket kiejtenek, szerényebb tehetségû indulókat továbbjuttatnak, és emiatt felháborodik minden jóérzésû nézõ, aki egy-egy döntésnél szakmaiságot, objektivitást, a tehetségek felismerését, segítését várja el, és döbbenten látja, hogy ezek a szempontok semmiféle szerepet nem játszanak a verseny folyamán?
Akkor a nézõ dühöngeni kezd, felháborodik, különbözõ fórumokon véleményt nyilvánít, megfogadja, hogy ezután többé nem fogja nézni az X Faktort, - amit persze soha senki nem tart be, - és ez a felháborodás nagyon gyorsan országos méreteket ölt, mindenki részt vesz benne, mindenki egyetért vele, bulvárújságok címlapján öles betûkkel lehet kitárgyalni a kérdést, hogy õt miért, és õt miért nem, pezseg, forr a levegõ a mûsor körül, minden pillanatban történik valami, és ez végül is nagyon jól jön a tv társaságnak.
Róla beszélnek, az õ mûsora van az érdeklõdés középpontjában, állandóan emelkedik a nézettség, mert mindenki arra kíváncsi, hogy hogyan alakul a szereplõk sorsa, és ez a maximum, amit ebben a mûfajban el lehet érni.
És ez észrevétlenül még a késõbbi, nagyon fontos nézõi sms szavazásokra is hatással van, hiszen rengetegen azt mondhatják, hogy "ha már az én kedvencem kiesett, akkor direkt valaki másra fogok szavazni, nem arra, akit a mentorok annyira favorizálnak, legalább jól pofára esnek".
És ez is jó a tv-nek, hiszen az úgynevezett protest szavazatokból is rengeteg pénz folyhat be a kasszába.

-------
Lass Bea ezúttal kissé jobb volt éneklését tekintve, mint máskor, de ez még mindig messze elmaradt attól, hogy értékelni lehessen, és az a tény, hogy egyáltalán eddig eljuthatott, szégyen és gyalázat, a mostani továbbjutására pedig nincsen szó. Az egy igazi mélyütés volt szerintem mindenki számára.
A másik lány, aki kiesett, összehasonlíthatatlanul jobb énekes nála, tisztaságban, hangerõben, magabiztosságban. Nem számít.
Azt hiszem, a két reppelõ srác továbbjutása egyfajta világrekord beállításnak is tekinthetõ.
Mit akar ettõl a két elképesztõ figurától Nagy Feró? Mit vár tõlük? Milyen különleges, eddig rejtve maradt értékek felszínre kerülésében reménykedik, hogy tovább vitte õket az élõ adásba?
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, én eddig, akárhányszor hallottam ezt a két alakot, soha, egyetlen szót sem értettem a szövegükbõl, sõt, sokszor még azt is csak nagyon erõs figyelés után sikerült megállapítanom, hogy magyarul beszélnek, mert éneklésrõl az õ esetükben nem beszélhetünk.
Nem akarom kiröhögtetni magam, tehát nem teszek föl olyan kérdést, hogy mondjuk el tudnának-e énekelni egy Szécsi Pál, egy Balázs Fecó, egy Demjén, vagy akár egy Elton John, vagy Freddie Mercury számot...
Miután - állítólag - a további fordulók során többféle stílusban, lassú, lírai számokkal, amerikai örökzöldekkel, nagy slágerekkel, esetleg filmzenékkel is meg kell méretniük magukat a versenyzõknek...
Ezt Feró elfelejtette?
Mert ha igen, akkor szerintem nagyobb a baj, mint azt gondoltuk.
A hivatásos verekedõkre emlékeztetõ külsejû Kovács László Stone nekem elég szimpatikus volt az elején, és abban, amit csinált, kétségtelenül jó volt.
A Deák Bill Gyuláéra emlékeztetõ, erõteljes hangszíne egy bizonyos stílusra, a kemény rock válfajaira tökéletes, abban már nem vagyok biztos, hogy másra is alkalmas.
Emberileg pedig eléggé elvágta magát elõttem, amikor legutóbb bevallotta, hogy nem jó apa, és hogy számára most az elsõszámú cél, a legfontosabb dolog a karrier, amely minden mást a háttérbe szorít.
Kíváncsi vagyok, meddig fog jutni, bár szerintem már eddig is messzebb jutott, mint kellett volna.
Fehér Zolika továbbra is "meg tudja etetni" a zsûrit és a mentorokat a sírós arcával, a meleg tekintetével, amelyek úgy látszik, nagyobb súllyal esnek latba egy versenyzõ megítélésekor, mint az énekesi képességek.
Zámbó Krisztián teljesen kiszámíthatatlanul hullámzó teljesítményt nyújtott eddig, idõnként nagyon jól énekel, szépen, meggyõzõen, tisztán, sokszor viszont a magas hangoknál erõlködik, elõjönnek a manírjai, a nagy igyekezetben való szinte féltérdre ereszkedés, az eltorzuló arc, ezeket nem tudom, hogy ki lehet-e nevelni, "gyomlálni" belõle.
Õ továbbjutott, mások, jobb képességû indulók nem.
Csobot Adél továbbjutása semmiféle meglepetést nem kell hogy okozzon nekünk.
Maga Malek Miklós nyilatkozta azt, hogy nem tudta volna elképzelni, hogy bármi olyan dolog történhessen, ami miatt ne vitte volna magával Adélt. Ez világos, tiszta, egyenes beszéd.
Egyébként nem is kell semmi egyebet tennünk, csak nézzük meg, hogy amikor Csobot Adél neve szóba kerül, vagy Malek éppen vele beszél, akkor a második mondat után a komoly arcú Malek Miklós hirtelen elmosolyodik, mint aki nem tud tovább uralkodni az érzésein, az arca ellágyul, és valami kisfiús zavar vesz rajta erõt.
És ekkor már teljesen mindegy, hogy a lány nem találja el a hangnemet, amikor énekelni kezd, hogy aláénekel a magas hangoknak, hogy elõjönnek az iskolázatlan hangjának a hiányosságai, semmi nem számít.
Malek Miki csak egy helyes pofit, egy bájos arcocskát, egy - számára - imádnivaló karaktert, egy kunkori, Pinokkió-nózit lát maga elõtt, amely elhomályosítja az éleslátását. (Azt az információt, hogy mióta Adél beköltözött a villába, azóta reggelenként Malek feltûnõen erõtlenül, mondhatni, vánszorogva járkál fel-alá, egyelõre senki sem erõsítette meg...)
Gyerünk az élõ adásba, a felháborodott hangokkal pedig nem kell törõdni!

Azzal egyébként, hogy közepes tehetségû embereket és csapatokat továbbjuttatnak, az a fõ probléma, hogy egyúttal sokkal tehetségesebb, a produkciókba hatalmas munkát, és energiát belefektetõ versenyzõket ejtenek ki, és ütnek el az érvényesülés lehetõségétõl.

A szerintem érdemtelenül továbbjutott versenyzõk mellett - többen is vannak, de az általam említettek talán a legfelháborítóbbak - érdekes lehet néhány név azok közül is, akik nem szakmai okokból, hanem valami egész más szempont miatt nem jutottak tovább.

Danics Dóra remek stílusérzékkel, telt, tiszta hangon énekelt, az egyik, ha nem a legjobb képességû énekes volt a lányok között. Kiesett...
Horváth Sándor bársonyos, kellemes, kristálytiszta hangon énekelt, neki a külsõ megjelenésével, a karakterével lehetett baj, amin viszont a stylistok feladata lett volna segíteni, hiszen ezért tartják õket elméletileg. Nem jutott tovább...
Meggyes Csaba, aki talán az összes fiú között a legkellemesebb hangú, nagyon tisztán éneklõ, nagyon szolíd, tiszta, romlatlan személyiség volt, nem volt elég "érdekes" a mûsor számára, ki is szórták, teljesen indokolatlanul. A mentoroknak nem az lenne dolga, hogy egy tehetségbõl, egy "csiszolatlan gyémántból" kihozzák, ami benne van? Akkor mire kapják a pénzüket, ha nem teljesítik ezt a feladatot?...
Kiss Ernõ Zsolt jóképû, jó külsejû, mellesleg nagyon jól énekel. Megérdemelte volna, hogy továbbjusson. Még a mûsor is jól járt volna vele, ha benntartják, hiszen a fiatal lányok tömegei nyomták volna rá késõbb az sms-eket. Kiesett.
A fekete srác, Ekanem Bálint Emota nagyon szimpatikus, kellemes hangú, jó ritmusérzékû, kisebb, helyrehozható hibákkal rendelkezõ induló volt, nála sokkal gyengébbek továbbjutottak, õ kiesett.
A csapatok tekintetében a két magas, és a középen álló alacsonyabb fiú alkotta Wonderfool trió nagyon kellemesen énekelt, szerintem még érdekesek is lettek volna, pl. színpadkép tekintetében, ennek ellenére kiestek.

Nem folytatom, szerintem ennyi bõven elég.
Így foszlottak szét szépen, fokozatosan a reményeink, hogy ezúttal nem leszünk átverve, hogy ezúttal nyugodtan hátradõlhetünk esténként, és jobbnál jobb produkciókban gyönyörködhetünk, nem kell törõdnünk mellékes körülményekkel, hogy a jók közül is a legjobbak fognak továbbjutni és gyõzni, hogy ezúttal "fair" lesz a játék.
Nem rajtunk múlt, hogy nem ez történt.
Én a magam részérõl, szomorúan, de kénytelen vagyok kimondani, hogy Geszti Péter, Keresztes Ildikó, Nagy Feró és Malek Miklós mélységesen elszégyellheti magát azért, hogy a nevét adja ehhez a gyalázathoz.
1/10
pillangókisasszony 2012 okt. 08. - 18:46:56 1/10 Előzmény lilalibaláb
(396/3153)
na igen..
cimar 2012 okt. 08. - 18:41:27
(395/3153)
Többet nem nézem. Tele van az egész retkekkel. A beszédhibás-vonító kancigány banda továbbjutása felháborító. Gusztustalanul le van zsírozva az egész.
lilalibaláb 2012 okt. 08. - 17:45:10
(394/3153)
Ha Zámbó Krisztián még egyszer megemlíti az apját, én sikítok. Állítólag az õ árnyékából akar kitörni, mégsem hagyott ki soha eddig, egyetlen egy adást sem, hogy ne említette volna meg, hogy "de én ám a Dzsimi fia vagyok". Ha annyira szabadulni akar az árnyéktól, minek emlegeti állandóan? Szerintem reklámfogás a részérõl, a szavazatokért.