Téma: X-Faktor

Seven7Crown 2012 dec. 14. - 17:50:33
(2633/3153)
Akkor képben vagyunk, mert Te a zenei hallásról kérdeztél, amit a mentornak kell feltérképezni, ha tudni szeretné, hogy versenyzõje milyen oktávokat képes kiénekelni, és ennek megfelelõen választ neki dalokat.
De ezt, Te is képes vagy eldönteni, egy, egy szoprán, vagy alt hangon énekelt slágernél a TV elõtt, így azt sem nehéz megállapítani, hogy Adél hangterjedelme kimondottan egysíkú, és inkább szenved mint énekel a színpadon.
A zenei hallást, pedig lehet fejleszteni, de minden adottság kérdése, ezért a siker sem 100%-os.
1/10
Semprini 2012 dec. 14. - 17:21:34 1/10
(2632/3153)
"Antal Timinek nem sok esélye van a végsõ gyõzelemre, Oláh Gergõ összességében jobban énekel nála, Csobot Adél pedig sokkal színesebb, érdekesebb egyéniség."
Túl azon, hogy mint már annyiszor, most sem értünk egyet, errõl eszembe jut egy blogbejegyzés, amit a minap olvastam, belinkelem neked, hátha nem törlik.
http://comment.blog.hu/2012/12/13/oruletes_izgalmak_a_kozjegyzo_szoknyaja_alatt

Szóval nem mindenki gondolja úgy mint te. Persze nem állítom, hogy ki van zárva, hogy oláh Gergõ vezet, csak nem értek egyet azzal amit írtál - mármint hogy még Adélnak is nagyobb esélye lenne a végsõ gyõzelemre. Meg is tudnám indokolni, de miután nem nagyon szoktál reagálni, nem látom sok értelmét.
olahmiki1959 2012 dec. 14. - 17:10:04
(2631/3153)
Szerintem innentõl kezdve, - persze a dolog már sokkal korábbról eredeztethetõ, - a verseny nem az éneklés minõségérõl, hamis hangokról, jól, vagy rosszul megválasztott dalokról fog szólni, hanem abszolút a szimpátiáról, falvak, városok, egész országrészek, vagy akár a határon túli magyarság egy-egy versenyzõ iránti rokonszenvérõl, a "mi kutyánk kölyke" megsegítésérõl, az összetartozás élményérõl, és akkor, pestiesen szólva, bármi megtörténhet.
Mulao azt írta, - szerintem egyébként helyesen, - hogy ha az RTL Adéllal nyeretné meg a versenyt, az az X Faktor történetének mekkora röheje, és az egész médiavilágnak mekkora gyalázata lenne, hát én meg azt mondom, hogy a mostani viszonyokat ismerve, semmi sem elképzelhetetlen.
Az elmúlt években, a legkülönbözõbb tehetségkutató versenyekben már nyertek olyan közepes tehetségû versenyzõk, és hétrõl-hétre estek ki náluk nagyságrendekkel tehetségesebb indulók, hogy semmi sincs kizárva.
Adél nagyon aranyos, bizonyos nézõk számára nagyon is szerethetõ, olyan kis édes, a hamis hangjait sokan nem is hallják, akik meg igen, azok elnézik ezt neki, és szimpatizálhatnak vele.
Mindig lebegjen a szemünk elõtt Zámbó Krisztián egészen elképesztõ példája, aki úgy bukdácsolta végig az a néhány hetet, ameddig bent volt a versenyben, hogy gyakorlatilag alig volt élvezhetõ, hamis hangoktól mentes produkciója!
A nézõk fogcsikorgatva nyomták elõre, bent tartották, némelyek súlyos ezreket sms-eztek el, hogy Krisztián tovább juthasson, senki nem törõdött azzal, hogy hogy énekel.
Oláh Gergõvel egy dolog történhet, amit én személyesen nagyon sajnálnék, hogy elszaladhat vele a ló, és a hirtelen jött népszerûség, és az azzal járó anyagi jólét megzavarhatja ezt a tiszta srácot, benyelheti a média, õ pedig elpazarolhatja a tehetségét.
Ebben a hármasban szerintem Antal Timinek nem sok esélye van a végsõ gyõzelemre, Oláh Gergõ összességében jobban énekel nála, Csobot Adél pedig sokkal színesebb, érdekesebb egyéniség.
Ezek a dolgok csak arról jutott eszembe, hogy idõnként meg-megmutatják a nézõknek - fantomképekkel - a szavazás pillanatnyi állását, ami azt jelenti, hogy tényleg csak a népszerûségrõl szól a verseny végsõ hajrája.
Tulajdonképpen most már énekelni sem kellene a versenyzõknek, mert azon már nem múlik semmi.
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 14. - 11:50:04 1/10
(2630/3153)
"Oláh Gergõ már elhiszi,hogy õ fog nyerni"
http://www.borsonline.hu/20121213_gergo_mar_elhiszi_hogy_o_fog_nyerni
Na,így lehet valakit szépen elkaszálni.
mulao 2012 dec. 14. - 09:59:09
(2629/3153)
Én is tartok tõle, hogy felfordítják, csak remélni tudom, hogy nem csinálják meg ezt a csalást. Ha Adél megnyeri az már nem is tudom mekkora röheje lenne az X-fator történetének.
Petrapetrus 2012 dec. 14. - 07:53:14
(2628/3153)
Szerintem fel fogják fordítani a fantomképeket és majd jól megfordítják az állást. Én már azon sem lepõdnék meg, ha Adéllal nyeretnék meg a mûsort... :-/
mulao 2012 dec. 14. - 07:50:23
(2627/3153)
A Fókuszban fantomképekkel mutatják hány százalékon állnak a versenyzõk. Az 1. nagyon el van húzva, a másik kettõ elég szorosa közel van egymáshoz. Vajon ki nyeri? Egyre kíváncsibb leszek/vagyok.
Seven7Crown 2012 dec. 14. - 00:38:23 Előzmény olahmiki1959
(2626/3153)
"Egyébként Adéllal kapcsolatban van egy kérdésem: megtanítható-e valaki tiszta éneklésre ebben a korban, ennyi elõélet után? A tisztán, vagy hamisan intonált hangközök ekkorra nem rögzültek már?Lehet ezen javítani hangképzéssel,technikai eljárásokkal, vagy "élesben" elõjönnek a rosszul rögzült beidegzõdések?":

Hát nem szeretetnék beleszólni, de a válaszom az, hogy nem!
Valamit lehet finomítani, de a hangszín nem technika kérdése.
Mindent mindenki eltud énekelni, de az élvezhetõ alt, vagy szoprán már adottság kérdése.
Például Cher nem a technikának köszönheti remek alt hangját, aki talán az egyik legsikeresebb elõadó a könnyûzenében Madonna mellett, de Máté Péter sem mesterséges módon halmozott sikert sikerre.

Úgyhogy lássuk be, Adél hamisan énekel, akármennyit is foglalkoznak vele, és talán ezért is mennek rá inkább a látványra, de ez nem olyan nagy tragédia, mivel nagyon sokan vagyunk ezzel így.
Pl.Az én hangom is egy picit a pince felé közelít, ráadásul még rekedtes is, ami 18éves koromban sem volt másképp, és bármit csináltak volna velem, akkor sem tudtam volna szebben énekelni mint most 33évesen!
danton--b 2012 dec. 13. - 23:28:04
(2625/3153)
Köszi ,csak annyit jegyeznék meg hogy nem én lennék az egyetlen aki köztársaságpártiból királyságra kacsingat ld Bonaparte vagy napjainkban egykor rendszerváltó liberális demokrata ma pedig diktátor.
danton--b 2012 dec. 12. - 22:38:26
(2624/3153)
Sokszor én is felülpontozok vagy alul, kizárólag olyan megfontolásból hogy a végeredményt korrigáljam helyes irányba.Pl amikor látom hogy egy jó izraeli filmet a nácik lepontoztak és az átlaga érdemtelenül kicsi ,akkor juszt is tizest adok rá ,mégha avalódi véleményxem pl 8-as lenne.És fordítva.
10/10
ocergle 2012 dec. 12. - 19:36:55 10/10
(2623/3153)
:)))))))) ez jó, köszi:) Tényleg rányomtam a 10-est a mûsorra, csak nem tudtam , hogy eme félresikerült ténykedésemet mindenki fogja látni, megcsillagozásom által. Mit mondjak, nem büszkélkedem vele:) Komolyan: amúgy nem tudom ha vérre menne,hányast adnék. Az egész mûsor az összes hamis "ál"énekessel együtt , akik itt inkognitóban léptek fel: egyes. Mert hogy kik õk, nem tudjuk, de hogy nem énekesek, az tutti. Viszont felfedezték az összes eddigi széria legtehetségesebb elõadóját: tizes. Na most , ha ebbõl gyököt vonok, és megszorzom a mentorok számával, kijön az eredmény:))
danton--b 2012 dec. 12. - 13:11:04 Előzmény ocergle
(2622/3153)
A csillagok a rendfokozatot jelentik ,te pl tábornokká lettél kinevezve:) De komolyan az illetõ által a mûsorra adott pontszámokat jelenti .
olahmiki1959 2012 dec. 10. - 20:25:54 Előzmény pneklara
(2621/3153)
"Egyébként Adéllal kapcsolatban van egy kérdésem: megtanítható-e valaki tiszta éneklésre ebben a korban, ennyi elõélet után? A tisztán, vagy hamisan intonált hangközök ekkorra nem rögzültek már?Lehet ezen javítani hangképzéssel,technikai eljárásokkal, vagy "élesben" elõjönnek a rosszul rögzült beidegzõdések?"

Én azt hiszem, a zenei hallás nagyon nehezen fejleszthetõ, az vagy van, vagy nincs.
Te magad is tapasztalhatod, hétrõl-hétre, - és nem csak ebben a mûsorban, hanem a régebbi Megasztár, Csillag születek és hasonló mûsorokban, - hogy a versenyzõk ebbõl a szempontból nem fejlõdnek semmit.
Tehát a laikus nézõ hiába hiszi azt, hogy ha intenzíven foglalkoznak az énekesekkel a korrepetitorok, énektanárok, skáláztatják õket, dalokat tanítanak be nekik, akkor majd szép fokozatosan fejlõdnek, és egyre kevesebb hamis hangot fognak énekelni, mert kiderült, hogy nem így van.
Ott volt Zámbó Krisztián esete, aki minden alkalommal elképesztõen hamisan énekelt, de itt van Csobot Adél, aki teljesen kiszámíthatatlanul énekel, hol nagyon hamis, hol csak egy kicsit, és bizony, Antal Timi vagy Oláh Gergõ éneklésébe is becsúsznak hamis hangok.
De mondok ennél jobb példát is.
Aradszky László, az ismert énekes, kb 50 éve énekel hamisan, nem nagyon persze, de mégiscsak vannak hamis hangjai jócskán, ami annyit jelent, hogy ennyi idõ sem volt elég neki ahhoz, hogy megtanuljon tisztán énekelni.
Egy fiatal kezdõ esetleg még fejleszthetõ valamennyire, nagyon sok zenehallgatással, zongora melletti hangfejlesztéssel, hallásgyakorlatokkal, de azt kell mondjam, akinek eleve baj van a zenei hallásával, az sajnos megmarad, és egész életében, zenei pályafutása alatt mindig lutri lesz, hogy aznap éppen milyen formában van, sok hamis hangot fog énekelni, vagy csak keveset.
Nekem az a személyes véleményem, hogy amikor ez a rengeteg fiatal jelentkezett ide, az X Faktorba, akkor nagyon komoly zenei szakembereknek kellett volna megnézniük õket, és aki hamisan énekelt, azt - teljesen mindegy, hogy egyébként mekkora "egyéniség", meg hogy "színpadra termett", - eleve nem kellett volna továbbengedniük, és akkor talán egy problémával kevesebb lenne. Aki hamis, az ne énekeljen - szerintem ez ennyire egyszerû...
Hirtelen ennyit tudtam mondani, talán segített valamit.
Szia!
10/10
ocergle 2012 dec. 10. - 16:58:13 10/10 Előzmény Semprini
(2620/3153)
Köszi, tényleg így van:) most már tudom :)
olahmiki1959 2012 dec. 10. - 16:43:00 Előzmény -greghouse-
(2619/3153)
Greg, nem nagyon értem ezt a hirtelen támadt indulatodat a mûsorral kapcsolatban. (Nekem még mindig nem válaszoltál ebben a nagy forgatagban, de mindegy.)
Azzal nem nagyon értek egyet, hogy olcsó slágerzenének nevezed azokat a számokat, amelyek itt elhangzanak, ugyanis sok minden kifogást fel lehet sorolni a mostani, meg a régebbi szériákkal kapcsolatban, azt viszont semmiképpen sem, hogy zeneileg egysíkú, egymûfajú lenne.
A régi magyar örökzöldektõl a legújabb amerikai R&B zenéig, a dzsessz örökzöldektõl a heavy metálig, a latinos diszkózenétõl a magyar népdalfeldolgozásokig, és a filmzenékig, itt már mindent hallhattál.
Az, hogy ezek mennyire illettek az elõadók egyéniségéhez, és hány alkalommal derült már ki, hogy a mentorok milyen rosszul és tehetségtelenül válogatják ki a mentoráltjaik számára a dalokat, az más kérdés.
A színvonal persze hullámzó, értékes és szupergagyi stílusok, magas színvonalú és csapnivaló elõadások váltogatják egymást, ez kétségtelen.
Szerintem a mûsorban nem az elhangzó zenékkel van elsõsorban baj, hanem a sorozatosan rosszul döntõ zsûrivel, a versenyzõk megkérdõjelezhetõ tehetségével, a médiamanipulációval, a szavazások kétséges mivoltával, stb.
De azokkal nagyon.
1/10
offtopic
Semprini 2012 dec. 10. - 15:56:52 1/10
(2618/3153)
Amint látom, te pl. 10 csillagot adtál az X-faktorra, tehát alighanem találkozhattál már ezzel az alkalmazással. Az egyes mûsorok, filmek, személyek adatlapján lehet osztályozni, nagyjából az 1-2 csillag: nagyon rossz, 3-4: rossz, 5-6: közepes, 7-8 jó, a 9-10 csillag pedig kiváló osztályzatnak felel meg.
10/10
ocergle 2012 dec. 10. - 15:51:10 10/10
(2617/3153)
Nem vagyok gyakori látogató itt, nem tudom egyes válaszoknál a csillagok mit jelentnek, ok, sejtem, és ki adja, hogy lehet és mire adni? Ne nézzetek hü...nek, tényleg nem tudom.
Pikacsu 2012 dec. 10. - 14:42:18
(2616/3153)
Köszi amit elmondtál. De két dolgot biztosan tudunk. Nem nézik két millióan. És egy statisztikai módszer nem mûködik mindenhol. Attól hogy jóvá van hagyva. pl nem hagyhatnak jóvá olyan dolgot, ami kisebbségeket érint. pl Attól, hogy Budapesten 1/2 cigány nézi, Nógrádban, vagy Somogyban nem ez az arány, mert ott sokkal szegényebbek. Oké elérték amit akartak a 2 milliós nézettséget, de azt õk is tudják miért nem annyi ez, ettõl persze nekik a valós nézettséggel is nyereséges. De ehhez a kamu 2 millió kell.
Castia 2012 dec. 10. - 14:37:16
(2615/3153)
Ezt a kérdést az IHM saját magának is feltehetné... mert az X-faktor és egyéb mûsorok énekespalántái legalább eltûnnek a süllyesztõben fél éven belül (jelentõs részük már rögtön a kiesésük után), õk viszont vagy 20 éve rontják a közízlést nõi parókában, kirúzsozva, a '84-es Hahotákból kiollózott szakállas viccekkel. A humor és a popzene legalja épp az, amit õk mûvelnek. :\
1/10
Semprini 2012 dec. 10. - 14:26:19 1/10
(2614/3153)
Ahhoz képest hogy nem nézed meg nem érdekel, elég sok hozzászólást írtál már ide. Valamennyire ezek szerint mégiscsak érdekel. De ha te, akit nem érdekel, ennyit foglalkozol vele, akkor miért olyan nehéz felfogni, hogy mást is érdekelhet, puszta kíváncsiságból nézheti, esetleg háttérzajként bekapcsolva hagyja, mert kíváncsi a mûsor kimenetelére, netán mert van 1-2 delikvens akinek szimpátiából szurkol, még ha a hangját nem is tartja olyan falrengetõen szupernek? (Ez még nem jelenti azt, hogy elmenne a koncertjére is vagy ne adjisten megvenné a CD-jét már ha lesz neki olyan...) Tényleg nem értem, mi a gondod, ennél ezerszer silányabb mûsoroknak is van nagyon nagy nézettsége, akkor miért pont ennek ne lenne? (Korábban már megmagyaráztam, miért adtam rá egy csillagot, most nem ismétlem magam, ha szigorúan mint mûsort osztályoznám, kb 5-6 csillag lenne.)