Téma: X-Faktor

Seven7Crown 2012 okt. 31. - 18:33:08
(1133/3153)
Érdekes volt a továbbjutók, és kiesõk személye.
De talán nem véletlenül alakultak így a dolgok, hiszen mindannyiunk sorsa meg van írva, ha nem, hát egy forgató könyv erejéig!:)
lilei 2012 okt. 30. - 12:10:40
(1132/3153)
:-)
lilei 2012 okt. 29. - 22:53:33
(1131/3153)
Csak azt áruljátok már el nekem, hogy az esti híradóban miért kell annak bennelenni, hogy ki hogy védi a torkát a hidegben??? Pl kit érdekel, hogy Stone sose hord sálat és még hidegben is fagyit eszik?....talán ha nem enne, akkor jobban menne a hangképzés is nála!
happytime 2012 okt. 29. - 21:22:31
(1130/3153)
Teljesen igazad van v_zsuzsi
Már eléggé nyögve nyelös ezaz egész X factor
Nincs benne semmi új
Friss húsik kellenének ide nem minden évben ugyan az a mentorok:(
1/10
Semprini 2012 okt. 29. - 21:18:39 1/10 Előzmény olahmiki1959
(1129/3153)
"Az igazi verseny - szerintem - Oláh Gergõ, a Like, Antal Timi és Csobot Adél között fog eldõlni, akkor teljesen háttérbe fog szorulni a szakmaiság, és csak a személyes szimpátia, a rokonszenv, és a szavazótáborok fognak dönteni.
A zsûri esetleg terelgetheti a hozzászólásaival a szavazást, egy-egy pozitív, vagy negatív vélemény sokat számíthat a botfülû, hozzá nem értõ, sms-nyomogató szavazóknál, akik könnyen elhiszik, amit a számukra szimpatikus zsûritag mond, akármilyen marhaság is legyen az."
Nagyon jól látod a lényeget, egyelõre szerintem se történt jóvátehetetlen kár, a legjobbak még bent vannak - már akik a tábor -illetve a mentorházas KONTRAszelekció után még egyáltalán bent maradtak a legjobbak közül (nem sokan...)
A végére szerintem is azoknak kéne maradni, akiket írtál, de én nem bánnám, ha Adél elõbb kizúgna, mert õ azért még ebben a négyesben egy kicsit lejjebb van. Oláh Gergõnek sem drukkolok, a Like és Timi szerintem talán a legjobbak, bennük van leginkább fantázia és szimpatikusabbak is sokkal mint a másik két versenyzõ, de tényleg õk négyen a legjobbak. Lass Bea hol jó hol nem, tudom hogy te nagyon ellene vagy már, eleinte meg nekem nem jött be, aztán mindketten átfordultunk a másik végletbe. A TOP5be azért így is befér még mindenképpen.
A végére pedig Timi-Like vagy Timi-Gergõ párbajt szeretnék, lehetõleg nõi gyõztessel, az még úgyse volt a retekklubon... :-)

"emberi tartásban, objektivitásban, gerincességben sokkal megbízhatóbb, magasabb minõségû zsûrire lenne szükség, akik félre tudják tenni a személyes szimpátiájukat, taktikázásukat, a bármi áron való gyõzni akarásukat.
Itt még nem tartunk, és egy darabig nem is fogunk tartani."
Hát ez a fõ baj szerintem is, ezt is nagyon jól látod.
v_zsuzsi 2012 okt. 29. - 14:46:36
(1128/3153)
Jó lenne, ha lecserélnék a mentorokat a következõ X-faktornál! Külföldön is változtatnak idõnként. Már most is jót tett volna egy kis "vérfrissítés".
1/10
-csengõzoli-- 2012 okt. 29. - 10:12:31 1/10
(1127/3153)
Stone-nak azért nincs könnyû dolga.
Nyilvánvalóan nem ez az õ mûfaja és gondolom angolul sem tud.
Ezek után 1 hét alatt megtanulni egy angol dalt és kiállni vele ország-világ elé, nem kis lelkierõ kell hozzá.
Bár szr volt a kiejtése,ha belegondolok kész csoda,hogy legalább ennyire meg tudta tanulni.

Stohl meg nem csak szinkronszínésznek, színésznek is nagyon jó!
Ettõl függetlenül nem szabad csodálkozni azon,hogy sokan nem csípik.
A kutyát nem érdekli,hogy mennyit iszik vagy drogozik,csak nem üljön kocsiba utána és ne találjon telibe se engem,se az ismerõseimet az M7-en!
"leülte amit kellett" -na ha ez így lenne se sokat javítana a helyzetén, ráadásul még csak nem is igaz,mert 3 ilyen balesetért nem fél évet kellett volna ülnie.hanem minimum 2-3-at.
Namindegy, nem akarom ebbe az irányba vinni a totyikot és remélem nem én leszek a következõ,akivel balesetezik.
Bigpapa 2012 okt. 29. - 10:04:16
(1126/3153)
Viszont egy dologban Feró nagyon korrekt volt.Elmondta a párbajnál,hogy a Spirit tele volt hibával,nem sikerült. Fehér Zoli hibátlanul nyomta le a dalt,de akkor is a saját csapatára szavaz.Mást nem tehet,de ez akkor is korrekt volt tõle.Keresztestõl szerintem ilyet nem hallanánk,vagy a gesztitõl.
Bigpapa 2012 okt. 29. - 09:40:56
(1125/3153)
Szerintem ebben a James Bond stílusban iszonyat szar dalok voltak.

Zámbó Krisztián
Valami borzalom volt.Azt hittem egy paródiát hallgatok.Én ott bsztam volna ki,ha a zsûriben ülök.Még az elsõ adásban,amikor bemutatkozott,gondoltam,hogy adni kell neki egy esélyt,de azóta egyszer sem énekelt jól.Hamis,nem tud magas hangokat kiénekelni....,szégyen,komolyan.

Adél
Mostantól kezdve minden dalt chelston stílusra alakítanak át neki?Mert ezt tudja énekelni,de mondjuk megnéznék egy david guetta számot ilyen stílusban :D

Stone
Ez a kiejtés valami iszonyat volt :) Én drukkoltam neki,hogy bejusson legalább,de ez már nulla,amit mûvel szegény.

Like
Nagyon jók voltak,és egyre jobbak.

Timi
Kicsit lazulhatna a lány,de nagyon szuper a kis zsebrakéta.

Szabó Dávid
Ezt legszívesebben agyonverném.Eleve egy unszimpatikus kis majom,erre a kedvenc Robbin Williams számaimat vágja haza.Könyörgöm,valaki mondja már el a gesztinek,hogy
Fõleg nem Williams számokat.Nézzen már meg a youtube-on egy eredeti számot és szégyellje össze magát, hogy ki mert ejteni egy hangot is a száján.

Fehér
Szerintem nagyon jó volt.Szép hangja van,azzal együtt,hogy tök orrból nyomja.

Spirit
A két srác egyszerûen nem tud énekelni,és most el is véreztek.A párbaj dalban meg azt hittem, szúrom magam,hogy még a csaj is olyan szar volt,hogy Geszti majdnem zokogott :DDDD

Oláh
Jó volt,bár ez a szám nem állt jól neki

Buci
Szerintem jó volt. Azért a magyarokban rühellem, hogy még mindig azon csámcsognak,hogy alkoholizált,meg drogozott.Fõleg, hogy a fiatalok 90%-a piál,drogozik é (tisztelet a kivételnek).Én mondhatnám,hogy fúj piás,mert én egy korty alkoholt sem iszom,nem dohányzom,nem drogoztam soha és még csak kávét sem iszom :D. De leülte amit kellett,talán színészként kéne már kezelni,
! És lehet rá bármit mondani, Buci az ország egyik legjobb szinkronszínésze!

Lass
Katasztrófa.Végig színészkedi az összes dalt.Van ennek egyáltalán õszinte arca?Sinatra forog a sírjában :DDD
olahmiki1959 2012 okt. 29. - 07:48:26
(1124/3153)
Köszönöm a dicséretet, nagyon jólesik, abban is igazad van viszont, hogyha odaülök a géphez, akkor nehezen tudom megállni, hogy ne írjak a kívánatosnál talán terjedelmesebben, aminek az az oka, hogy az írás közben eszembe jutó gondolatokat mind szeretném megosztani másokkal, ami valószínûleg nem mindig szerencsés.
Próbálok, a lehetõségeimhez mérten gördülékeny, élvezetes stílusban írni, néhány poént is beletenni a hozzászólásomba idõnként, mondhatnám, azt az elképesztõen magas színvonalú tudást és intelligenciát, amivel bírok, meg-megfûszerezem humoromnak azokkal a megnyilvánulásaival, amelyekkel csak én rendelkezem, és ezzel teszem még élvezetesebbé ezeket a hozzászólásokat, olyannyira, hogy mára már kialakult az a gyakorlat a porton, hogy bár rengetegen hozzászólnak egy-egy témához, de pontosan érezhetõ a hangulatból, hogy mindenki lélegzetvisszafojtva várja, hogy végre én is véleményt nyilvánítsak.
Nekem meg természetesen nincs szívem megfosztani õket ettõl az intellektuális élvezettõl.
Teszem mindezt nagyon szerényen, és visszafogottan, a beképzeltség és a nagyképûség legkisebb jele nélkül, ahogyan azt ebbõl a kis írásomból is láthatod.
olahmiki1959 2012 okt. 29. - 07:28:23
(1123/3153)
A Tom Jones dologban igazad van, azt szépen benéztem, a Thunderball zenéjét ismerem, nagyon jó szám, csak az nem ugrott be, hogy Tom Jones énekli.
Egyébként, pont ezért sem értem Geszti dalválasztását, hiszen a film eredeti zenéje éppen nagyon jól illett volna Oláh Gergõnek, nagyívû, nagy hangterjedelmû, szép melódia, nem olyan lendületes, kevésbé látványos, mint Tom Jones-nak ez a másik száma, de Gergõ legalább megint megmutathatta volna, hogy lassúbb számokat is éppen olyan jól tud énekelni, mint ritmusosabbakat.
Egyébként a James Bond-koncepció tekintetében, ahogy te is észrevetted, a legteljesebb fejetlenség, káosz és kapkodás uralkodott a tegnapi adásban.
Össze-vissza hányt, oda nem illõ, nyakánál fogva elõrángatott számok tömkelegét hallhattuk, volt, ahol az eredeti elõadónak, vagy az énekszámnak gyakorlatilag semmi köze nem volt a Bond filmekhez, vagy éppen az itteni versenyzõ képességeit haladta meg az elõadás.

Egyébként ezt a kis tévedésemet úgy is felfoghatjuk, hogy direkt követtem el, azért, hogy te is hozzá tudjál szólni a témához, ne ülj olyan tanácstalanul a gép elõtt, mint mondjuk szegény Csengõ, akinek minden alkalommal szakad a víz a hátán, mire nagy nehezen kitalálja, hogy mit írjon. (hihihi!)
olahmiki1959 2012 okt. 29. - 06:58:17
(1122/3153)
"A lány külsõre tetszik,de hogy jó lenne a hangja,ahogy írtad..."

Én, ha jól emlékszem, csak annyit írtam, hogy a két sráchoz képest sokkal jobban énekel, mint azok, és ez szerintem igaz. Meg hogy minden tõle telhetõt megtett, hogy ne essenek ki, de csodát nem tudott csinálni.
A párbaj dal alatt egyébként az volt az érzésem, és ezt még Feró is észrevette, hogy lelkiekben talán feladták.
Tulajdonképpen, ha õszinték akarunk lenni, ez egy gyilkos szisztéma, ha elfogadjuk, ha nem, hetenként így vagy úgy, de valakinek ki kell esnie.
Szerencsére eddig még azok estek ki, akikért - úgymond - nem nagy kár, túl nagy baj nem történt, ha szép sorban Lass Bea, Zámbó Krisztián, Szabó Dávid, Fehér Zoli, Stone kiesnek, az tulajdonképpen egy letisztulási folyamatnak lesz egy-egy állomása.
Az igazi verseny - szerintem - Oláh Gergõ, a Like, Antal Timi és Csobot Adél között fog eldõlni, akkor teljesen háttérbe fog szorulni a szakmaiság, és csak a személyes szimpátia, a rokonszenv, és a szavazótáborok fognak dönteni.
A zsûri esetleg terelgetheti a hozzászólásaival a szavazást, egy-egy pozitív, vagy negatív vélemény sokat számíthat a botfülû, hozzá nem értõ, sms-nyomogató szavazóknál, akik könnyen elhiszik, amit a számukra szimpatikus zsûritag mond, akármilyen marhaság is legyen az.
Éppen ezért óriási a felelõssége a zsûrinek, akik az igazi, végsõ, "nagy" döntõig vezetõ fordulókban hétrõl-hétre megpróbálják majd kiejteni a másik zsûritagnak a tehetséges mentoráltját, nehogy az övékét veszélyeztesse.
Ezt a meglehetõsen aljas, pitiáner módszert a régebbi szériákban már láthattuk, és illúzió lett volna azt gondolnunk, hogy ezúttal megúszhatjuk, mert nem fogjuk megúszni.
Ahhoz emberi tartásban, objektivitásban, gerincességben sokkal megbízhatóbb, magasabb minõségû zsûrire lenne szükség, akik félre tudják tenni a személyes szimpátiájukat, taktikázásukat, a bármi áron való gyõzni akarásukat.
Itt még nem tartunk, és egy darabig nem is fogunk tartani.
Amikor Feró, - de bárki más - azt mondja, azt mondhatja egy versenyzõnek, hogy "Nézd, sokkal jobban énekelsz, mint az én mentoráltam, de hát tudod, én a gyermekem ellen nem szavazhatok, úgyhogy neked kell hazamenned" - akkor mit várunk?
Tulajdonképpen, amikor elindult a verseny a válogatásokkal, és azt hittük, hogy most végre minden versenyzõ, aki bent marad, nagyon jól fog énekelni, mert a zsûri nem követi el azokat a szarvashibákat, amiket régebben elkövetett, és végre egy igazi, profi módon megcsinált, magas színvonalú tehetségkutatót fogunk látni, akkor egy darabig nagyon örülhettünk.
Aztán amikor néhány nagyon tehetséges jelentkezõt kiejtett a zsûri, és a náluk, mondhatni, nagyságrendekkel gyengébb képességû, rosszabb énekeseket viszont "magukkal vitték" az élõ show-ba, akkor láthattuk, hogy mi zajlik itt valójában, és hogy lényegében semmi nem változott az elmúlt szériákhoz képest.
Vilora 2012 okt. 29. - 01:27:34
(1121/3153)
Uhh, annyira imádom a nem túl tömör, de annál értelmesebb, jó meglátású hozzászólásaidat, összefoglalóidat (nem csak itt, hanem bármely mûsor kapcsán), hogy hihetetlen. Egyezem is minden betûjével, és még hozzátenném, hogy Dávid nem elég, hogy jelentéktelen volt, de olyan hamis ezekkel a lírai nyálnak nem mondható dalokkal, hogy direkt fájt. A Zámbó gyerek elõadása hozzá képest az utolsó két show-ban szinte zene volt füleimnek, pedig õt szidják megállás nélkül, de akkor Dávidnál elkapcsoltak? Vagy nem értem miért nem ekézik õt is, hiszen a Rock Dj után a Millenium is gyalázatos navalygás volt. Egy ilyen karakteres, férfias elõadó számát másodszor is ráerõszakolni erre a gyenge hangra, mikor már az elsõvel is bebukott, vétek volt. Adélnál jól csinálták (Caro Emerald), be is jött, itt nem.
És kitartok ama véleményem mellett is, hogy a Spirit-es Kingát nem a fiúk húzták le eddig sem, hanem õ is elég gyengécske, a mentorházban is bebizonyosodott a We found love-nál, (majd a We are young egész jó volt), a Save the world-nél szintén rezgett a léc, szerintem a Tainted Love-nál is, illetve a pont az i-re a Csepp a tengerben elõadása volt. Bár velük kapcsolatban elnézõbb vagyok, nem azért, mert cukik, hanem szerintem annyira kezdõk, és rajtuk látszik leginkább, hogy olyan gyorsan, fiatalon, tapasztalatlanul csöppentek bele a hétköznapokból ebbe a nyomásba, pörgésbe, izgalomba, közös munkába, hogy nem tudják még kezelni sem a helyzetet, sem a hangjukat, sem az összedolgozást. A párbajnál is õk kezdtek rögtön, még javában idegeskedtek, mert kieshetnek, kigördültek a visszafojthatatlan könnycseppek, görcs a gyomorban, egy perc szünet nem volt, hogy összekaphassák magukat, persze, hogy rosszul teljesítettek. Látszott, hogy feladták, és ha elõtte be is gyakorolták a párbajdalt ezerszer, de annyira váratlanul csapta meg õket a kiesés szele, hogy ahogy esik, úgy puffan alapon elnyomták a nótát, mintha jelen sem lettek volna. Sajnálom õket, mert tényleg nagyon jópofa, vidám csapat, de sokkal többet kellett volna gyakorolniuk, összehangolódniuk, foglalkozni velük, vagy olyan számokat választani nekik, amelyek fekszenek is, és elõ is tudják õket adni élvezetesen. Biztosan tovább meneteltek volna, bár sajnos szimpátiaszavazásnál ez mit sem számít, akár ülhetnének is a versenyzõk 3 percig a lépcsõn produkció címén, akkor is nyomnák az emberek a szavazatokat az adott kedvencekre, ahogy teszik ezt üresben egész héten át.
De sajnos ez tényleg így van. Mostmár pl Krisztián (vagy fél mezõny) leénekelhetné egyetlen hamis hang nélkül is a hajamat, akkor sem szeretném meg, nem ismerném el, és egy szavazatot sem áldoznék rá (másra sem), ahogy Gergõ és Timi továbbra is a kedvenceim elejétõl fogva a legutóbbi két-három bizonytalan hang ellenére, és ez akkor sem változik, ha jövõ héten a bocibocit nyomják el nyikorogva.
1/10
Semprini 2012 okt. 28. - 23:11:55 1/10
(1120/3153)
"Tom Jones beleerõltetése a James Bond koncepcióba megint csak erõsen megkérdõjelezhetõ"
Nem éppen, mivel Tom Jones énekli az egyik legjobb Bond-fõcímdalt, nevezetesen a Tûzgolyót, vagyis Thunderball-t. Az már más kérdés, hogy itt nem ez a szám hangzott el, hanem egy olyan aminek semmi köze a Bond-filmekhez, plusz még Oláh Gergõnek se illett a hangjához kicsit sem.
Megkérdõjelezhetõ a Spirit dalválasztása volt, mivel a Soft Cell egyetlen Bond filmhez sem írt zenét, a többi elõadõ, akiknek a dalai elhangzottak, viszont mind énekelt Bond-filmben, igaz, másik számot, nem azt amit a versenyzõk énekeltek (kivételt képez a Like, Stone, Zámbó és Fehér, õk énekeltek tényleg Bond-nótákat, bár ebbõl az utóbbi három pocsék volt.)
1/10
-csengõzoli-- 2012 okt. 28. - 21:46:43 1/10
(1119/3153)
Kíváncsi leszek mi sül ebbõl a Krisztián storyból.
Nincs könnyû helyzetben,mert belekerült egy örvénybe,ahonnan kitörni szinte lehetetlen.
Részese egy shownak,melyben azt sulykolják belé,hogy bízzon magában!
Ráadásul tovább is jut és közben egyre mélyebbre süllyed.
Nem is tudom mi lenne részérõl a helyes lépés, ugyanis,ha most feladná és kijönne a faktor házból (ha ez ilyen könnyû lenne), akkor ezt az emberek úgy élnék meg,hogy szégyenében elbujdosott.
Feladta, elismerte,hogy tehetségtelen, szégyenben maradt stb.
Ugyanakkor hány hihetetlenül tehetségtelen, mégis sikeres énekes van...
Nagyon nehéz dolog ez és veszítenivalója csak neki van.
Az RTL ezen nem bukhat,csak õ!
Õszintén mondom nem irigylem.
A Spirit nevû formációt eddig olyan nagyon nem követtem figyelemmel, nem érdekeltek.
A lány külsõre tetszik,de hogy jó lenne a hangja,ahogy írtad...
Ezt a párbaj dalt hallgatva efelõl erõs kétségeim támadtak.
http://xfaktor.rtlklub.hu/video/184967
Szerintem minõsíthetetlenül szr volt,nem is értem hogy jutottak el idáig.
tombenko 2012 okt. 28. - 21:23:39
(1118/3153)
A feleségem kedvéért ezt néztük.
MIKOR LESZ EBBEN ÉNEK? (Mondjuk még zene is csak-csak...) Ha ezek tehetségek, akkor inkább ne keressünk.
olahmiki1959 2012 okt. 28. - 21:14:01
(1117/3153)
Nna!
A mai adás is megvolt, jó teljesítményekkel, kisebb nagyobb hibákkal, és a végén egy elképesztõ õrülettel, amire rögtön ki is térek, mert még friss bennem a felhorgadt indulat, aminek a különleges fûszerét nem szeretném elveszíteni.
A mûsor elején Ördög Nóra, a végén pedig én mentem le hídba, amikor kiderült, hogy Zombi - bocsánat - Zámbó Krisztián még mindig az RTL klub nézõinek fog fizikai fájdalmakat okozni, a Nóta tévé közönsége helyett...
Zámbó Krisztián...
Mi az istenért kell ezt a gyereket azok után, hogy minden adásban, nemhogy javulna, hanem egyre rosszabb, - ma például a GoldenEye címû számot gyalázta meg valami olyan elképesztõen hamis énekléssel, hogy hihetetlen, - hétrõl-hétre benntartani, erõltetni, és nem engedni végre kiesni?
Ma a zsûri komolyan összeugrott miatta, Gesztinek teljesen igaza volt, amikor kifakadt, Keresztes meg a saját renoméját nullázta le végleg, amikor olyan butaságokkal próbálta mentegetni ezt a gyalázatot, hogy "ha néhány hang nincs a helyén, attól még nem dõl össze a világ".
De bizony, kedves Ildikó, egy jó énekes nem énekelhet hamisan semmilyen körülmények között, sajnos. Ha tetszik, ha nem.
Barbra Streisand, Freddy Mercury, vagy Whitney Houston életében nem énekelt hamisan, pedig õk aztán igazán nehéz, bármelyik énekes számára embert próbáló feladatot jelentõ számokat adtak és adnak elõ.
Krisztiánnak egyedül a külseje, a Daniel Craig-re hajazó testtartása és öltönye volt elfogadható, az éneklése - a hamissága miatt - szinte hallgathatatlan volt.
Én, amikor meghallottam ezt a borzalmat, magamban hálát adtam az Úrnak, hogy eljött az a pillanat, amire már olyan régóta vártunk, és ma végre ki fog esni Krisztián, teljesen megérdemelten, és indokoltan.
A közönséget, Jimmy rajongóit nem hibáztatom azért, hogy a fiát fogcsikorgatva bent tartják, de a zsûrit igen, hogy nem mondják meg az igazat, egymást, és minket is hülyítenek Krisztián dicsérgetésével, amivel közvetve, bent tartják õt a versenyben.

A mai este a James Bond filmek zenéinek a jegyében telt el.
Legalábbis, így lett meghirdetve... Aztán, hogy mi lett belõle valójában, azt láttuk.

Oké, akkor keményítsünk be.
Elõször is, felsorolok nektek néhány James Bond film címet, és a hozzájuk tartozó zenék linkjét.
Kattintsatok rájuk, nem is kell végighallgatni õket, csak meg akarom mutatni, milyen jó zenék ezek.

From Russia With Love - Oroszországból szeretettel
http://www.youtube.com/watch?v=damuEqMczgE

You Only Live Twice - Csak kétszer élsz
http://www.youtube.com/watch?v=zij5ELQoRvI

Diamonds Are Forever - Gyémántok at örökkévalóságnak
http://www.youtube.com/watch?v=QFSAWiTJsjc

The Spy, Who Loved Me - A kém, aki szeretett engem
http://www.youtube.com/watch?v=OZmUmWB58SI&feature=fvwrel

Never Say Never Again - Sohase mondd, hogy soha (Sorozaton kívüli James Bond film, egyébként az egyik legjobb, fõszereplõje Sean Connery, a zenéje pedig eszméletlen jó.)
http://www.youtube.com/watch?v=cFo4gcPA1C0

Goldfinger - Aranyujj (Talán az egyik legismertebb James Bond film, Shirley Bassey pedig nagyon jól énekli ezt a meglehetõsen nehéz számot.)
http://www.youtube.com/watch?v=Cr2_GNIF1WI

Na most.
Mi a közös ezekben a James Bond filmekhez tartozó zenékben?
Hát az, bazdmeg, hogy mindegyik nagyon jól énekelhetõ, remek zenekari kísérettel bíró, nagyívû dallam, ezért "természetesen" egyik sem volt mûsoron az X Faktor legutóbbi adásában, amelyrõl azt mondták nekünk, hogy a James Bond filmek jegyében fog eltelni.
Na neröhögtessé!
Ehelyett tök ismeretlen, a kutyát sem érdeklõ, sokszor unalmas számokat hallhattunk ömlesztve, arról már nem is beszélek, hogy a "Bang Bang" címû szám soha, egyetlen James Bond filmben sem hangzott el, és nem is Nancy Sinatra énekelte eredetileg, hanem Cher.
Én csodálkoztam volna a legjobban, ha az RTL klub nem égett volna menetrendszerûen szénné, mint már annyiszor.

Néhány szó a versenyzõkrõl is.
Zámbó Krisztiánról már eddig is több szó esett, mint kellett volna, Lass Bea most egészen jó volt, - Keresztes Ildikó következetlenségét mutatja, hogy míg Csobot Adél szemére vetette, hogy jó elõadó, de ez szerinte kevés, addig Lass Beánál állandóan a drámai elõadásmódot dicséri, és elhallgatja az éneklési hibákat, - viszont jót röhögtem azon, hogy Bea színésznõi trükkjét, nevezetesen a szemeibõl szép lassan elinduló könnyek látványát ezúttal már a zsûri sem "ette meg", úgyhogy ideje lesz valami újat kitalálni neki
.
Csobot Adél végre visszatért ahhoz a stílushoz, ami neki a legjobban fekszik, szerintem nem is kell olyasmit ráerõltetni, amiben nem érzi jól magát.
Ebben otthon van, aranyos, bájos, az orra ugyanolyan ennivalóan turcsi, mint máskor, és mellesleg neki van az összes lány közül a legformásabb lába, amit hála annak a szentséges atyaúristennek, tegnap teljes szépségében meg is mutatott nekünk, megfûszerezve a combjain a harisnyája két fekete csíkjának az õrületes látványával, bár ez talán nem is olyan lényeges. (Dehogynem, Mikikém, dehogynem...)
Meg amikor megfordult, hátranézett a válla fölött, és közben megriszálta azt a kis...
Kávészünet!

Stone elfogadható volt, igaz, hogy az angol kiejtésén tapasztaltabb, nyugat-európát megjárt kamionsofõrök azért elmosolyodnának, de õt nem ezért szeretjük. Az õ hangszínéhez, egyéniségéhez egyre nehezebb jó számokat találni, bár gondolom, Keresztes Ildikó többek között azért kapja a gázsiját, hogy ebben segítsen neki, bár lehet, hogy megint naiv vagyok, mint általában.

Sajnos, a Spirit trió kiesése csak idõ kérdése volt, - most ugyan a Zámbó gyereknek kellett volna elhúznia, de mindegy, - a két srác hangja most már kifejezetten bántóan hamis és gyenge volt, semmit nem fejlõdtek az elmúlt hetekben, a lány pedig hiába tett meg egyedül mindent, ami tõle telt, csodát õ sem tudott csinálni.

Fehér Zoli ebben a számban két oldalát mutatta, érdekes módon, a lassú lírai részeknél jönnek elõ inkább az énekesi hiányosságai, apróbb hamisságai, amikor kiengedi a hangját, és erõsebbre vált, akkor a hangja is magabiztosabbá válik, talán ezt az oldalát kellene inkább a továbbiakban elõtérbe helyezni.

Oláh Gergõ megint baromi jó volt, a dinamikája, a mozgása, a színpadra-termettsége lenyûgözõ, bár annál a bizonyos, erõsen, hosszan kitartott hangnál egy nagyon picit fölécsúszott a hangja, valószínûleg izgult, nagyon meg akart felelni a stúdióban lévõ barátoknak, rokonoknak, és ez most egy picit visszaütött, de a tehetségéhez kétség sem fér.
(Tom Jones beleerõltetése a James Bond koncepcióba megint csak erõsen megkérdõjelezhetõ.)

Szabó Dávid ezúttal dögunalmas volt, még az évek óta az operett elõadásokban képzett hangja sem érvényesült, egy abszolút szürke, semmiféle érzést a nézõbõl kiváltani nem tudó, jelentéktelen elõadást hallottunk tõle.

A Like lánytrió hozta a jó színvonalat, kezdenek beállni egy megbízható szintre, csak a nekik kiválasztott szám, - ami egyébként nem rossz, - szerintem nem igazán volt nekik való, rövid is volt, nem tudott érvényesülni benne a három lány vokáltudása, inkább az egyéni hangszínek eltérõ mivolta volt benne érdekes.
Meg az, hogy a szõke lány X lába, a testhezálló nadrágjának köszönhetõen, megmaradt. (Köszönjük, stylist úr, nagyon nehezen fogunk boldogulni az ön tudása nélkül, de engedelmével, elsejétõl azért szeretnénk tenni egy szerény próbálkozást...)

Antal Timi néhány jelentéktelen hibától eltekintve, megint nagyon jó volt, mindig tudja hozni azt a magas színvonalat, amit most már jogosan várunk el tõle hétrõl-hétre. Ha csak valami õrületes melléfogás nem történik, õ ott kell hogy legyen az elsõ háromban, de még akár meg is nyerheti a versenyt.

A magyar Bond. A James....
Próbáltam kitalálni, hogy a sejtelmes, titokzatos felvezetés vajon kit takarhat, még az is megfordult a fejemben, hogy a csatorna esetleg meg akarja viccelni a nézõket, és mondjuk Csonka Andrást, vagy Mikó Istvánt fogják beöltöztetni James Bondnak, aztán eszembe jutott, hogy kizárásos alapon csak Stohl András jöhet szóba.
Hogy miért? - és itt azt kell mondjam, nem nagyon értek egyet azokkal, akik Stohl tv szereplésén felháborodtak, hiszen a büntetését leülte, és nem tiltották el attól, hogy a szakmáját gyakorolja, színházban rendszeresen fellép, és sokat szinkronizál.
Attól a túlzástól eltekintve, hogy a magyar James Bondnak nevezték, - ami marhaság, - annyi logika van a dologban, hogy az utolsó három filmben õ szinkronizálja Daniel Craig-et, méghozzá piszok jól. Ezt nem lehet elvitatni tõle.
És mellesleg, nagyon jól énekel. (Playback-rõl, de ezen most már nem kell fennakadnunk.)

Zámbó Krisztiánnak, és a rá szavazóknak még sikerült egy olyan igazi, "Bondos" ütést bevinniük nekünk, nézõknek, de ez már csak a haláltusa elõtti pillanat, és nemsokára Krisztián ugyanolyan látványosan fog eltûnni a süllyesztõben, mint a fõgonosz a "For Your Eyes Only" elején, amikor Bond a helikopterrõl beejti õt a legmagasabb kéménybe, és amikor a pali eltûnik a mélység sötétjében, megszólal a fõcímdal.

Béke Bondjaira!...
user11 2012 okt. 28. - 20:08:33
(1116/3153)
Nem Ördög akrobatikázott, nehogy becumizzátok, hanem egy tornászlány, nem véletlenül volt végig ellenfényben. Minden hírportál megírta ma. A retekklub hozzászólása: Nem hittük, hogy bárki elhiszi, hogy Ördög Nóri volt. ( Csak véletlenül pont úgy vágták a haját, sminkelték és öltöztették.) Hülyének vagytok nézve
tompika74 2012 okt. 28. - 20:04:28
(1115/3153)
- Ördög Nóri akrobatikája. Azt a leborult szivarvégit! Azt hittem, ilyet csak 120 cm magas, 25 kilós kislányok tudnak.
- Visszatért a hitem Malek Mikibe. Keményen megmondta, hogy a Zámbó Krisztián "erõtlen, gyenge, hamis", és a Szabó Dávidot is csak õ hallotta hamisnak. Ez a két "produkció" messze a legrosszabb volt a mostani mûsorban.
- Malek Mikire akkor haragudtam meg, amikor a Csobot Adélt magával hozta a döntõbe. Most viszont úgy látom, nem is volt olyan rossz döntés. Most a legjobbak között volt Adél, igaz, megint szvinggel.
- Antal Timi megint hamiskás. Ez így nem lesz jó...
- Gergõ hangjához nem illett a Tom Jones dal, de még így is õ volt a legjobb (meg a Spirit).

- James Bond téma nagyon rossz ötlet. Nem is tudták betartani :) Pont a kedvencem maradt ki, a Die another day :(
- a magyar James Bond, aki most szabadult a börtönbõl :D
- Sajnálom, hogy megint nem a legrosszabb hangú, leghamisabb emberek estek ki.
loma06 2012 okt. 28. - 18:44:20
(1114/3153)
Legjobb komment a videóhoz:


It's the X-Factor Ukraine right?

(Psssszt, tudom, hogy magyar, csak próbálom letagadni.)

Fiilingemvan 2 órával ezelõtt