Téma: X-Faktor

Towner 2012 nov. 09. - 22:46:56
(1393/3153)
Ezt most találtan:
http://www.youtube.com/watch?v=iK3Cmv2lm1Q

Szirota Jennifer egy borzalmasan nehéz Rihanna számot ad elõ.
olahmiki1959 2012 nov. 09. - 13:13:39
(1392/3153)
Király L. Norbi for President!
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 09. - 12:25:45 1/10 Előzmény Ezüstliliom
(1391/3153)
Ne,haragudj ,de Király L. Norbi témában én sem osztom a véleményed.
Az éneklés az egy szakma.
Az énekesek hosszú évekig, általában életük végéig képzik a hangjukat énektanárra vagy anélkül.
Rájuk nézve sértés egy ilyen ordibáló Norbit énekesnek nevezni.
Aranyos srác, pont úgy néz ki,mint a macskafogós 4 gengszterbõl Billy :)
De amit csinál azt ne nevezzük éneklésnek és ne szidjuk a dalszerzõket,mert az ilyeneknek jobb is,ha nem írnak semmit és eltûnnek a süllyesztõben.
Elég nagy szégyen,hogy tovább jutott,mint Wolf Kati vagy Veca.
1/10
Semprini 2012 nov. 09. - 12:12:28 1/10
(1390/3153)
Nyilvánvalóan elfogult vagy Norbivbal, azért véded ennyire körömszakadtáig és talán már magad sem hiszed el amiket írsz, vagy ha tényleg komolyan gondolod, akkor meg az ízléseddel lehet valami baj. Nem lehet egy ennyire szélsõségesen hangtalan ÉS énekelni egyáltalán nem tudó embert énekesnek nevezni, még akkor sem ha tényleg abból él, mert ez sértés a teljes énekestársadalomra nézve! Lehet showmannak, bohócnak, hírességnek, celebnek, mûsorvezetõnek, indokolatlanul felkapott perc-sztárocskának nevezni, de énekesnek nem. Ezzel magát járatja le mindenki azok elõtt, akik kicsit is értenek hozzá. Nyilvánvaló, hogy az X-faktorban is ezt az õrült bohóc szerepet szánták neki, annak talán meg is felelt, de egyelten egy elfogadható minõségû énekhang nem hagyta el a torkát. Én inkább fülsértõen rekedt hörgésnek nevezném amit mûvel, éneklésnek azonban semmi szín alatt nem lehet titulálni. Nem rendelkezik képzésre érdemes és alkalmas hanggal, aki így énekel, azonnal el kell tiltani a pályától, mert sok szép hivatás van, az éneklést pedig meg kellene hagynia azoknak akinek tényleg való. Az X-faktor legnagyobb szégyenfoltja hogy bekerülhetett az élõshowba, és párbajozás nélkül harmadik lett, de ez nem róla információ, hanem az emberek és a mentorok ízlésérõl, már feltéve hogy tényleg tiszta a szavazás és nem manipulált. Persze tudom, hogy az elfogult rajongókat semmivel nem lehet meggyõzni, hiszen ilyenkor a rajongás ténye minden mást felülír, és már nem is azt hallja az illetõ, ami valójában szól. nem is várom hogy egycsapásra megváltozzon a véleményed, de nem pazarolnék rá ennyi betût ha nem lennék benne teljesen biztos, hogy így van ahogy leírtam, persze vitatkozhattok vele, de én tényeket írtam.
Ezüstliliom 2012 nov. 09. - 10:31:01
(1389/3153)
Tudod, nem csak az a mûvészet, ha valaki megríkatja a közönséget, hanem az is, ha megnevetteti, bár ezt sokszor el szokták felejteni sajnos. Nem kell mindig csak keseregni. A Latabárok, Kabos vagy Chaplin ugyanolyan nagyszerû mûvészek, mint Ingrid Bergman vagy Sir Laurence Olivier. Szerintem. És nagy különbség van aközt, hogy valakit kinevetünk vagy vele nevetünk. Norbin nem azért szórakoztam jól, mert a személye volt nevetséges, hanem mert humoros volt, amit csinált.

Abban is egyetértünk, hogy nem mindenki tud univerzális lenni. Van, akinek egy bizonyos stílus áll csak jól, de van, aki szinte minden stílusban jól teljesít. De Nikolas vagy Kocsis Tibi kapcsán én nem is a stílusokra gondoltam, hanem arra, hogy kevés bennünk a szenvedély. Ez szerintem stílusfüggetlen dolog.

Oké, a tiltakozásodat tudomásul vettem, de mivel Norbi az X-faktorban énekelt, ezért nekem õ énekes, és pont. Nem muszáj, hogy egyezzen a véleményünk.
Ezüstliliom 2012 nov. 09. - 10:09:43 Előzmény lilalibaláb
(1388/3153)
Szerintem meg nem celeb. Számomra nem, mert én nem a bulvárlapokból ismerem (nem is olvasok olyat), hanem az X-faktorból.
Ezüstliliom 2012 nov. 09. - 10:05:42 Előzmény lilalibaláb
(1387/3153)
Igen, Angélát én is nagyra értékelem.:)
lilalibaláb 2012 nov. 09. - 06:12:25
(1386/3153)
Nyilván teljesen más mûfaj a dráma és a kabaré. Nyilván hülyén nézne ki Eddie Murphy mint Lear király, de nem is szokás róla drámai színészként beszélni. Ezért írtam, hogy döntsétek el, Király L. Norbit minek tartjátok. Ha úgy beszéltek róla, mint showmanrõl, azzal egyetértek. Ha úgy, mint énekesrõl, akkor határozottan tiltakozom, a mûvészet nevében. :-)
A mûvészet és a nevetés viszonyán elgondolkodtattál. Mindig úgy gondoltam, és most is úgy gondolom, hogy az igazi mûvészet fájdalomból születik, és abból táplálkozik. Csak aki megjárta, rendszeresen megjárja a poklok poklát, az képes mások legbelsõ mélységeit is megérinteni, kiegyensúlyozott, boldog emberbõl ritkán lesz nagy mûvész...hozhatsz ellenpéldát, ha gondolod. :-)

Nem értek egyet azzal sem, hogy minden énekes legyen jó minden mûfajban. Aki mindenhez ért, az semmihez sem ért. Minden idõk legnagyobb énekesnõje, Callas hülyén festett volna, ha mondjuk charlestonet akarnak vele énekeltetni. Vagy Piaf-al operát. :-) Láttam egyszer egy mûsort, amiben a Szandi simán leénekelte a Cserhátit a színpadról valami bugyuta dalocskával. Aki nem ismeri Cserhátit (aki szabadkozott is, hogy "nem az én hangfekvésem"), könnyen azt hihette volna, hogy nem tud énekelni.
lilalibaláb 2012 nov. 08. - 06:21:13
(1385/3153)
Megtaláltam a helyes kifejezést. :-)

Király L Norbi CELEB.

Mielõtt bárki vitába szállna, meg lehet nézni, mivel vannak tele vele kapcsolatban a bulvárlapok. A Keresztessel való viszonya, megházasodott, gyereke született...Koncert, eladott lemezek? Néma csend.
Takács Nikolasról nem tudjuk kivel jár, milyen a viszonya az egykori mentoraival, nem virít minden bulvárlap elején, de tudjuk, hogy már Európában is ismerik a nevét, a koncertnaptára full.

Ez (is) a különbség.
lilalibaláb 2012 nov. 08. - 06:12:07
(1384/3153)
Az utóbbi évek tehetségkutatóinak a legkiemelkedõbb gyöngyszeme számomra a Póka Angéla...
lilalibaláb 2012 nov. 08. - 06:10:44
(1383/3153)
Eldönthetnétek, hogy énekesekrõl vagy showmanekekrõl beszéltek. Mert azt ti is mind elismeritek, hogy Király L Norbi énekesnek nem jó, nem hallgatnátok kocsiban ülve a cd-jét.
Ha showmanekrõl beszéltek, akkor viszont passzolok, azok nem érdekelnek. "Sznob" vagyok, az éneklésben a mûvészetet keresem, azt, aki megérint érzelmileg, aki könnyeket csal a szemembe, libabõrt a testemre, nem azt, akin röhögni lehet, mert "van humora". Számomra az más mûfaj. :-)

"Kreált sztárok": a tavalyi Apolló13, a Kozsó-féle csapatocskák, a Baby sisters és tsa-i, az egydalos divatzenekarocskák.
Ezüstliliom 2012 nov. 07. - 23:57:32 Előzmény lilalibaláb
(1382/3153)
Mert ahogy Malek gondolja, az szentírás...:) Lehet, hogy úgy van, lehet, hogy nem. Abban amúgy igazat adok Neked, hogy "a show önmagában kevesebb, mint a hang önmagában", de a kreált "sztárok" nem tudom, hogy jönnek ide. Norbiban van valami plussz, ami bennük nincs. Abban is igazad van, hogy egy szál hangszerrel is lehet óriási hatást elérni, de nem hiszem, hogy az, amirõl TrunksX és én beszélünk, az ennek a tagadása lenne. Én legalábbis szenvedélyrõl írtam, nem szimpla ugribugriról. Szenvedélyes lehet valaki egyhelyben állva vagy ülve is.

Ez a megmondogatás viszont, hogy hova menjen vagy mit csináljon TrunksX, ugyanolyan visszatetszõ a számomra, mint amit Te nem szeretsz Mermaid.-ben.
Ezüstliliom 2012 nov. 07. - 23:30:12
(1381/3153)
Na igen. Norbinak tényleg jó humora is van. Ezt is szeretem benne.:) Hogy nem színpadra való? Én sosem abból ítéltem meg egy énekest, hogy mennyire dekoratív a külseje. Tudom, hogy abból, amit mostanában írtam, sokan azt hiszik, csak a látvány érdekel, de nem ebben az értelemben. Csak azért figyelek a látványra is, mert az is hordozza a szenvedélyesség jeleit, az érzelmeket. Ha egy kórust nézek, akkor sem szeretem, ha állnak vigyázban, mint egy cövek. A zene megmozdítja az embert akaratlanul is. Már azt az embert, aki hagyja magát.:) Ezeket persze nem azért írom, mert Téged kellene errõl meggyõznöm, inkább a többieknek szól.


"Tabáni István is hasonló okok miatt tûnt el a süllyesztõben, pedig kitûnõ hangja volt, de úgy fest ez önmagában nem volt elég a sikerhez."

Szerintem sem tûnt el, ahogy Petrapetrus írta, csak tényleg nem ad témát a bulvárlapoknak, mint a sok olcsó sztárocska. Az a szomorú, hogy nincs elég jó szerzõnk, akik megírnák az ilyen tehetségeknek azokat a nagyszerû dalokat, amikkel továbbvihetnék a karrierjüket. Ez a sok tehetségkutató mûsor nagy problémája, ahogy ezt már sokan leírták itt is. Amiket õ írt magának, azoktól nem voltam elájulva. De azt nem mondanám, hogy benne nincs szenvedély. Attól, mert nem mozogja be a színpadot, szerintem a hangja és az arckifejezése magával ragadja az embert ugyanúgy.

És ami a szenvedélyes, õrült elõadókat illeti: vannak, csak itt nem terem babér nekik.:( Lásd pl. Oláh Ibolyát. Mivel szélsõségesek, szélsõséges reakciókat is váltanak ki.
Petrapetrus 2012 nov. 07. - 14:32:17
(1380/3153)
Tabáni nem tûnt el a süllyesztõben, nagyon is aktív. Egyszerûen nem teregeti ki a szennyest, hogy mindennap címlapon legyen. És inkább ez a dicséretes...
Ezüstliliom 2012 nov. 07. - 14:16:15
(1379/3153)
Nem is hasonlítottam Norbit Jaggerhez, sem más nagyokhoz. Igen, tény, hogy CD-n én sem nagyon hallgatnám (ugyebár a három alkotóelembõl õ is csak kettõt birtokol sajnos), viszont felvettem videóra pár x-faktorbéli produkcióját, és azóta sokszor visszanéztem már, és mindig feldob, energiával tölt fel.:)
lilalibaláb 2012 nov. 07. - 06:19:45
(1378/3153)
"Ha valaki karriert csinálhatna Amerikában az nem Antal Timi lenne hanem õ, na nem a hangjával persze, hanem a show-val amit elõad."

Malek, aki "kicsit" többet tud arról, hogy mi eladható Amerikában és mi nem, elsõ perctõl kiszórta volna. Egy pozitív kritikája sem volt felé, soha.
A show önmagában kevesebb, mint a hang önmagában. Ha elegendõ lenne, futnának azok a kreált "sztárok", akik mögé mindent odatesznek, pénzt, energiát, profi menedzsmentet, mégis eltûnnek a süllyesztõben.
És lehet egy szál gitárral vagy zongorával (Zorán vagy Presszer, külföldiként Sheryl Crow) is évtizedeken át az élvonalban maradni.
Ha bohócra, humorra vágysz, menj cirkuszba, vagy járj Irigy Hónaljmirigy koncertre. :-)
lilalibaláb 2012 nov. 07. - 06:03:58
(1377/3153)
Most jusson eszedbe Cserháti, aki a megjelenése miatt rettegett színpadra lépni, gyakorlatilag belehalt a szorongásaiba. Tedd õt is a süllyesztõbe ha mered, mert amit most leírtál, azzal gyakorlatilag azt csináltad.
Küldd utána Piafot, esetleg Cohent, Elton Johnt is is. Hogy néztek, hogy néznek már ki. :-)
Na persze nem lehet mindenki George Michael....:-)
lilalibaláb 2012 nov. 07. - 05:55:21
(1376/3153)
"Azt kérdezte tõle, hogy ha betenné-e a Király L. Norbi cd-jét a kocsiba vezetés közben csak hallgatni"

Azt kérdezte tõle, hogy betenné-e Király L. Norbi cd-jét a kocsiba, vezetés közben, csak hallgatni.
Nincs "ha", bocs.
lilalibaláb 2012 nov. 07. - 05:52:26
(1375/3153)
Norbinál még a mentorházban kérdezett valamit Malek Ferótól, amiben nagyon igaza volt. Azt kérdezte tõle, hogy ha betenné-e a Király L. Norbi cd-jét a kocsiba vezetés közben csak hallgatni. Milyen igaz. :-) Én sem bírom csak hallgatni, te próbáltad már? Tudsz valamit arról, mennyire lettek sikeresek a cd eladásai, van-e egyáltalán új cd-je, vagy megrekedt a haknizások szintjén?
A showban, amit elõadott, néha Jaggerre emlékeztetett, annyiból, hogy Jaggert sem mindig jó látni. Õt viszont csak hallgatni is lehet. Nagyon is lehet. :-)
lilalibaláb 2012 nov. 07. - 05:47:33
(1374/3153)
Nem.
"Le style, c'est l'homme"
Vagy úgy is mondhatom, hogy ha valaki meri venni magának a bátorságot ahhoz, hogy egy számára ismeretlen EMBERRÕL olyan gyûlölködve, gyalázkodva és fröcsögve írjon ahogy, akkor ahhoz is legyen benne tartás, hogy méltósággal viselje, ha valaki ezért õt vágja orrba.