Téma: X-Faktor

1/10
Semprini 2012 nov. 05. - 14:23:53 1/10
(1353/3153)
Nem értek egyet, nagyon sok jó versenyzõ volt, az elején még fõleg, aztán a táborban a felét kiszórták hogy hadd legyen hely az ocsúnak is (a Megasztárban az élõshow elõtt ezt a célt szolgálta a párbaj, amivel alaposan kontraszelektálták a mezõnyt, és bekerült egy csomó gyenge is). Itt aztán már a mentorházban kaptuk meg a kegyelemdöfést hogy még a bekerültek közül sem minden esetben azokat vitték tovább a drágalátos vájtfülû (fentrõl irányított?) mentorok, akiket kellett volna. Olyan szuper 12-es mezõnyt lehetett VOLNA összeválogatni, hogy tényleg az lett volna a gond, hogy nem érdemli meg senki a kiesést, ehelyett mi van? A bõség zavara, és még így se a legrosszabbak távoznak az elején. No comment tényleg.
Most már tényleg csak Timi, a Like és Oláh Gergõ maradtak bent az élmezõnybõl, nekik nem nagyon van más vetélytársuk, mert a jók már kiestek, miközben a leggyengébbek még mindig vígan bent vannak és még csak nem is párbajoztak. Na, ezt nevezem én kontraszelekciónak.
olahmiki1959 2012 nov. 05. - 14:14:02
(1352/3153)
"Amúgy szerintem vagy Zámbó vagy Dávid nyeri meg a mûsort..."

Remélem, ezt komolyan gondolod.
Mert, - ahogy mondani szokták, - viccnek egy kissé erõs lenne...
Petrapetrus 2012 nov. 05. - 14:02:41
(1351/3153)
Illetve Fehér Zoli még jó. Színpadon látni/hallgatni jó, de nekem azon túl nem igazán szimpatikus. Ettõl függetlenül elismerem, hogy jó hangja van.

Amúgy szerintem vagy Zámbó vagy Dávid nyeri meg a mûsort...
Petrapetrus 2012 nov. 05. - 13:59:16
(1350/3153)
Hát ebben a mezõnyben elég kevés a JÓ versenyzõ, eddig még egyik kiesõért sem vérzett a szívem... Amíg Timi, Gergõ és a Like bent van, addig egy rossz szavam nem lesz... :))))
1/10
Semprini 2012 nov. 05. - 12:48:11 1/10
(1349/3153)
"igazából én egy Dávid és Zámbó párbajt várok hetek óta,ahol elõbb a Dávid,aztán a Krisztián esik ki."
Én is ezt várom már hetek óta, sajnos még nem jött el az ideje. Hány JÓ versenyzõnek kell még igazságtalanul kihullania hogy végre a TÉNYLEG ROSSZAK kerüljenek sorra???
Bigpapa 2012 nov. 05. - 12:39:49
(1348/3153)
Szalagcím minden újságban,interneten:

Ördög Nóra terhes?

1. Ki az az Ördög Nóra?
2. Mi közöm nekem ehhez?

Megint online nézem... :)))A dalhoz léptetek,írok,aztán lépés a dalhoz...,így tovább.A végén meg megnézem,mit mondanak a mentorok,hogy egyezik e a véleményünk.Szóval nem mentorvéleményt írok.

Stone

Szerintem most jó volt.Ha nem angolul kell énekelnie,akkor jól nyomja ezt a rock stílust.A táncos csaj mellette atom jó volt, aki tud róla infót,azt megköszönöm :DDDDD

Like

Szulita kenterbe veri a két másik csajt.A vörinek még mindig borzalmasan irritáló hangja van.

Dávid

Ezt a faszit utálom. Végre kimondtam :D Amit eddig mûvelt Robbin Williams-szel,azt nem tudom megbocsájtani neki.Most meg....ül a zongora elõtt,kamuból nyomja hogy zongorázik.De legalább mondta volna neki valaki,aki már látott zongorázó embert, hogy mozgassa a karját és tegye legalább az egyik pedálra fel a lábát,hogy az illúzió meglegyen.Sajnálom,hogy ez nincs kiesõ közelségben.A másik bajom vele, hogy egy nulla a csávó. Ennél százszor jobbakat ejtettek ki a selejtezõben.Fõleg az a kettõ emberke,akiket a Geszti miatta nem hozott el.Az egyik itt lehetne.Vagy a meggyes,vagy a félvér srác.

Lass Bea

Most vele nem volt bajom.Az a baj, hogy arcban nem nyílik meg a lány,így azt hiszik,mindig csak színészkedik.Lehet van benne ilyen is,de inkább õ egy olyan nõ,aki annak mutatja meg az igazi arcát,akit szeret.A párom is ilyen.nem jópofizik másokkal,de velem 100% ig önmaga.

Fehér Zoli

Ez az egyik kedvenc számom mostanában.És jól nyomta.Remélem, ha nem is õ nyer,legalább fennmarad a vízen és nem tûnik el.Megérdemli,mert küzdeni azt tud a srác.Nem mellesleg pedig tetszik a hangszíne,még ha orrból nyomja is.

Timi

Jól énekel a kiscsaj,de olyan merev a színpadon,hogy bele lehetne verni a fába,mint egy szöget.Nyerni akar,ez nem vitás,és a mezõnyt kenterbe veri a hangjával,de vagy dugnia kéne egy jót,vagy nem tudom,de valahogy lazuljon el kicsit :)))))

Gergõ

Ez a szám borzalmas választás volt neki.A szám is szar,meg ahogy végig kiabálta,hogy hangosabb legyen,mint az alap és a vokál.Neki drukkolok,hogy nyerjen,vagy a Timi,de nem ezzel a számmal juttatnám el oda.Még mindig azt mondom,hogy neki Lionel Richie számokat kéne adni neki.

Krisztián

Hát...az apjától olyan távol van hangilag,mint én a balettõl :)))))),de ez nem volt szar szám.Most elõször mondom,hogy ezt jól tolta.Van hamis rész,de most tényleg jobb volt,mint eddig. De az biztos,nincs itt a helye.

Adél

Nagyon csinos ez a lány,tényleg él a színpadon,de ezek a számok meghaladják õt.Régi (70-es évek elõtti) dalokat neki :), azokban lubickol,de a popdalokkal nem birkózik meg. Ráadásul Nena forog az ágyában,mert olyan hamis volt.

Majka

Jól megcsinálta magát ez az ózdi suttyó.Hallgatható,amit csinál.Magamtól nem keresek rá,de most meghallgattam.Én nem voltam benne a 15 millió letöltésben.

Szavazás.

Idegrohamot kapok,ahogy az Ördög üvölt.
Azért qrva szar lehet, ha mentor vagy és a végén mind a három versenyzõd ott áll. De ez az összeborulásos szünet uber gáz volt :)))))) Meg voltam gyõzõdve, hogy a Zámbó és Stone áll majd ott.De igazából én egy Dávid és Zámbó párbajt várok hetek óta,ahol elõbb a Dávid,aztán a Krisztián esik ki.

Stone

Jól nyomta ezt az Edda számot. Pedig ha valamit qrvára utálok,akkor az az Edda. Tudom,ez fõben járó bûn,de leszarom.Az álszent köcsög,beképzelt Patakyt személyesen is ismerem,szóval utálhatom. De Stone most nagyon jó volt.

Bea

Szépen énekelt õ is.De megint érzelemmentes volt az arca.Én nem tudtam volna közölük választani.Ha a Zámbó,vagy a Dávid lenne, ujjongva mutogatnék a Dávidra. Dávid,1 perced van, hogy elhagyd az X faktort :DDDDDD

Döntés.

Ahogy Stone felkiáltott,hogy IGEEEN!,hát baszki.Lehet örülni,de azért ne akkor,amikor a csapattársam épp kiesik.
Vilora 2012 nov. 05. - 12:19:45
(1347/3153)
Nyilván, Miki legalább reálisan megindokolta (szakmai okokra hivatkozva), hogy miért Beát küldené haza, ha úgy gondolta, ha nem, és nem jött a megszakad a szíve, de kit szimpatizál jobban dumával, mint Ildi az elsõ adásban. Azonban nyilvánvaló, hogy Miki is taktikázott, amellett, hogy visszavágott Ildinek, és szerencséje volt, hogy Stone nevét tartalmazta a boríték, azt is tudta, hogy ha megadja az esélyt a boríték miatt Bea kiesésére, akkor a késõbbiekben Stone kevesebb veszélyt jelent az õ versenyzõire nézve, úgyhogy magasan játszanak itt taktikai okok is, de Mikinek legalább volt annyi esze, hogy a nyilvánvalóan hamis produkciók után azokra hivatkozzon (ami Beát illeti), ne pedig azt mormogja, kihez húz a szíve.
Különben csak most olvastam a cikket, amiben Ildi szintén ezt hangoztatja, hogy direkt vágott vissza neki Miki, aki persze ezt tagadja, ellenben állítja, hogy az elsõ adásban történt inkább ez, amit persze Ildi tagad, hiszen õ nincs a lányok ellen, csak a szíve mellett...úgyhogy áhh... :)
olahmiki1959 2012 nov. 05. - 11:39:53
(1346/3153)
Látod milyen béna vagyok?
Aztán jutott eszembe, hogy van egy olyan lehetõség a fórumon, hogy valakinek a nicknevére kattintva, el lehet olvasni az illetõ hozzászólásait.
Én ezért most rád kattintottam, és nem voltam rest, kikerestem a "mehet a levesbe" kifejezést.
Ha jól láttam, a "Kilenc" címû zenés film topicjában írtad ezt, - a filmet sajnos elszalasztottam, amit azóta is sajnálok, - egy egészen más dologgal kapcsolatban.
A keresgélés egy dologra mindenképpen jó volt, mégpedig arra, hogy a kifejezés megtalálásához elég sok írásodat el kellett olvasnom, ez pedig - miután jól írsz, és nagyon jó meglátásaid vannak, - csak a hasznomra válhatott.
olahmiki1959 2012 nov. 05. - 11:17:22
(1345/3153)
Lili, borzasztóan zavarban vagyok, ugyanis nem tudom, melyik topikban írtad ezt az ominózus "be a levesbe" mondatot, de ez is azt jelzi, hogy mennyire egyformán gondolkodunk.
olahmiki1959 2012 nov. 05. - 11:12:15
(1344/3153)
Szerintem ebben ennyi volt.
Mindketten csak nyerünk az ügyön, ha elköszönünk egymástól.
Szia.
Mermaid. 2012 nov. 05. - 09:07:23
(1343/3153)
Nézd számomra még Zámbó Krisztián is kellemesebb élmény és nyugtatóbb mint Csobot Adél. Hangügyileg (tanultam zenét) számomra Lass Bea messze veri Adélt. Adélnak semmi hangja, rettenet hallgatni. Lass Beát egyértelmüen ki kellett ejteni, mert számomra stilusra hasonlit Ruzsa Magdihoz és erre nincs szükség, nem eladható az amit õ képviselne. Nekem a zsürik közül semmi bajom Keresztes-el. Szerintem õ tudja a véleményét a legkultúráltabban megfogalmazni a többi himtaggal ellentétben. Gesztit kiemelném magasan hogy mennyire alpári stilust képvisel. És igen úgy gondolom Lass Beát szándékosan alázták le minden szereplése alkalmával. Az egész müsort viccnek tartom mert egy értelmes tehetséget sem tud felvonultatni, de mondom aki itt nyerni fog azt hamarosan úgyis eltünik a süllyesztõben. Ahogy az a Wolf Kati is. Néha úgy érzem inkább egy paródiára ülök be, mintsem egy jó müsorra.
Mermaid. 2012 nov. 05. - 09:01:31 Előzmény lilalibaláb
(1342/3153)
Nézd a te véleményeddel is jövendõt próbálsz jósolni, csak az enyém ellenkezõjét :) Én véleményt formálok és tetszik vagy nem elüt a tiédtõl. Az ilyen Csobot Adél figurák pedig igen, tömeg cucc-nak gondolom és huszadrangúnak, minden téren. Se hangja, se stilusa, semmi. Semmi olyan ami egyéni. És igen nekem még nõi szemmel is randa,férfiszemmel is az lenne, és ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül a férfi ismerõseim közt sem. De vegyük úgy kinek a pap kinek a papné. Rettenet sejpesen és butácskán beszél, bocs de nekem egy hülye kis p...a jut róla eszembe és semmi több. Van akinek ez bejön! Van akinek nem. Nekem nem és egy ideig óráig az ilyen emberek érdekesek ( a kevésbé igényes és komoly emberek számára)de én köszönöm nem kérek belõle :) Nekem nem nyújt semmit. Üres! Ezen pedig a te hozzászólásod sem változtat. Ahogy azon sem hogy örülni fogok ha kiesik. :)
Vilora 2012 nov. 05. - 01:39:26
(1341/3153)
Ok, akkor hozzáteszem, hogy amellett, hogy örültem annak, hogy Miki keresztbe tett Ildinek a döntésével, mivel Ildi az elsõ adásban szintén megtette ezt, azt sem sajnáltam, hogy Beácska esett ki.
Gyakorlatilag abból a háromból bárki mehetett volna, sõt, mehet is a következõ két hétben, a sorrend mindegy. Ha lenne valóban jó, értékelhetõ versenyzõ Ildi csapatában, valószínûleg nem ezt mondanám, de mivel én pl Andit szerettem, kellemesebb jelenség, illetve profibb is, mint Zoli, ezért volt nyilvánvaló, hogy Ildi miért nem bízta a nézõkre a döntést (pedig rajta múlt, hogy borítéknyitás lesz-e). Ellenben Zolit juttatta tovább, mivel kevesebb veszélyt jelent az õ versenyzõire a továbbiakban, hiszen tudja, hogy sokak számára nem szimpatikus, hamarosan megint a kiesés szélén lesz, viszont Andi az elsõ élõ adásbeli ijedt produkciói után olyan szinten bekeményíthet a késõbbiekben, hogy akár a végéig is eljuthat, ezért örültem annak, hogy most Miki visszavágott. Ildi gyengusz csapatából a legerõsebbet küldte haza úgy, hogy végül is nem tudta, hogy a borítékban kinek a neve szerepel, úgyhogy egy úgymond elégtételt is vett az õ elsõ kiesõje végett.
Alapvetõen nem szoktam kárörvendõ lenni, de ez esetben az vagyok, pont Ildi taktikázása miatt, mert biztonsági okokból kiejtett egy olyan versenyzõt, akiben még bõven lett volna potenciál, aki Zolival ellenben tudott volna újat mutatni.
1/10
Semprini 2012 nov. 05. - 00:47:06 1/10
(1340/3153)
Timi néptáncegyüttesben táncol, ami azért 'nem egészen' ugyanaz a stílus, mint amit Gergõ mûvel, remélem ebben azért egyetértünk. Adél és Gergõ közé nem tettem egyenlõségjelet, de nem sokkal tartom Gergõt sem hangilag jobbnak, mint Adélt, nálam mindkettõ abszolút középmezõny, persze ez az én véleményem. Persze, tudom, hogy általában el vannak tõle ájulva, én nem, talán mert kicsit más szempontok alapján nézem és hallgatom õket. Gergõ is biztosan a TOP3ban lesz, talán meg is nyeri, amit sokan jósolnak, de akkor is fenntartom, hogy éneklésben nincsenek egy szinten Timivel. korábban is elõfordult jó pár alkalommal hogy nem a legjobb énekes nyerte meg a tehetségkutatót. Megint csak arra térek vissza, hogy az emberek szimpátia alapján szavaznak és nem az énekteljesítményt figyelik, így lehet az a hihetetlen anomália, hogy Zámbó és Szabó még csak párbaj közelébe sem került, és Stone is csak egyszer párbajozott (de még akkor sem esett ki), miközben a Spirit és Lass Bea már nincsenek bent.
Ezüstliliom 2012 nov. 05. - 00:33:43
(1339/3153)
Nekem úgy tûnik, hogy Timinek minden mozdulata, minden díszítése a dalban elõre megtervezett, nem szívbõl jön. Nem improvizál. Úgy érzem, nem éli át a dalokat, vagy csak nem hagyja, hogy meglássuk. És õ is képzett táncos, tehát ennyi erõvel lehetne õ is annyira laza, mint Gergõ. Azt azért "kicsit" túlzásnak tartom, hogy Gergõ és Adél közé teszel egyenlõségjelet. Gergõ hangilag szerintem sokkal magasabb szinten van Adélnál, bár azt elismerem, hogy valószínûleg nem olyan képzett a hangja, mint Timié. Viszont ösztönösen jól énekel. Az lehet, hogy az eddigi dalaival nem tették túl magasra technikailag a lécet, de én képesnek tartom nehezebb dalok eléneklésére is. Aztán majd meglátjuk...:)
Ezüstliliom 2012 nov. 05. - 00:25:39 Előzmény olahmiki1959
(1338/3153)
" "Amilyen lesajnálóan írsz és gondolkozol errõl a mûfajról és annak elõadóiról inkább tûnsz zenei sznobnak, mint zenésznek." - ezt írtad továbbá.
Ez a megjegyzésed pedig azért aranyos, mert ugyanilyen lesajnálóan tudok írni és gondolkozni például a lakodalmas zenérõl, mégsem hiszem, hogy zenei sznob lennék."

Ott a pont!:)))
1/10
Semprini 2012 nov. 05. - 00:24:43 1/10
(1337/3153)
"Igaz, hogy Timi nagyon képzetten énekel, és sokkal nehezebb dalokat hoz, mint a többiek, de nekem õ túl merev."
Én meg ezt a "túl merev" dolgot nem értem. Szerintem már a válogatón is szuper volt, mozgásban is, azóta meg nagyon sokat fejlõdött, lazult. Igaz, hogy pont a tegnapi produkció kicsit gyengébb volt de szerintem így is õ volt a legjobb, mivel ez egy olyan estén történt, amikor szinte mindenki alulteljesített magához képest.
Ha jól tudom, Oláh Gergõnek volt valami tánc-stúdiója vagy ilyesmi, tehát érthetõ, hogy õ lazább a színpadon, jobban mozog, de nálam meg ez nem igazán tényezõ, ahogy nálad pl. a Like-trió külseje nem az. Viszont Gergõ énekprodukciói egyetlen pillanatig sem nyûgöztek le, hogy úgy mondjam, mindig másodlagosnak tûnt az éneklés a színpõadi show, körítés után. Ugyanezt érzem Adélnál is, aki kétségkívül színpadra való, minden adásban csinálja a show-t, csak nem érzem mögötte az igazi felkészültséget, pláne nem a biztos énektudást, ami Timinél abszolút érezhetõ.
Ezüstliliom 2012 nov. 05. - 00:23:36 Előzmény Denisam
(1336/3153)
Sajnos én már nem tudom emberileg becsülni Ferót sem, amiket itt mûvel õ is.

Azzal tényleg semmi gond nincs, hogy az ilyen szakmai alázattal a munkához hozzáálló reppereket felkarol, de ebbe a mûsorba akkor sem voltak beleillõek, mert itt énekelni kell, nem reppelni.
A Spirit kiesése nekem is nagyon fájt. Még sokáig hallgattam volna õket. Százszor gyengébbek maradtak benn még most is, és bizony nem bántam volna azt sem, ha akkor inkább Zoli esik ki.
Like: a "barna" nyomta szólóban, de az élõ show-ba nem került már be tavaly, ezért gondolta, hogy most majd csapatban jobban fog neki sikerülni, és be is jött.:) Az viszont sokadrangú kérdés, hogy melyiküknek milyen a külseje szerintem, ráadásul a "randa" jelzõ nem kis túlzás rájuk.
Stone-t én is kedvelem, de még véletlenül sem a kinézete miatt. Ennyi erõvel taszíthatna is, mert nem szeretem a kopasz pasikat.

Végignézve az összes énekesversenyt feltenném a kérdést: volt olyan stylist, aki ízlésbõl akár csak kettesre is vizsgázott volna elõttünk? Én egyre sem emlékszem. Volt egy-egy jobb napjuk, de az a vak tyúk is talál szemet kategória.
Ezüstliliom 2012 nov. 05. - 00:08:43 Előzmény Semprini
(1335/3153)
Érdekes, hogy mennyire eltérõek most a vélemények az énekesekrõl. Talán nem is csoda, hogy a "mentorok" is ennyit vitatkoznak rajtuk, csak a vita stílusa lenne kevésbé gyomorforgató!

Én nem vettem észre, hogy Gergõ gyengébben szerepelt volna, mint az elõzõ adásokban, és azon is csodálkozom, hogy szerinted Timi jobb nála. Igaz, hogy nagyon képzetten énekel, és sokkal nehezebb dalokat hoz, mint a többiek, de nekem õ túl merev. Sosem ragadják magukkal az érzelmei, pedig az is fontos egy énekesnél. Mindig úgy érzem, hogy kissé mesterkélt. Bíztam benne, hogy idõvel levetkõzi majd, de még mindig nem tette igazán.
A Like engem hétrõl hétre levesz a lábamról. Most sem éreztem gyengébbnek a dalukat az eddigieknél. Igaz, kicsit bizonytalanul kezdtek, de a vokálok most is atombiztosak, és ami ennél is fontosabb, fülnek kellemesek, simogatóak voltak. A külsejük meg számomra annyira sokadrangú szempont.

Majkáról nem nyilatkozom. Nem láttam, és nem is akarom látni.
Ezüstliliom 2012 nov. 04. - 23:54:37 Előzmény olahmiki1959
(1334/3153)
"Lass "Bealevesbe" Bea végre kiesett, ez is valami, szegénykém menjen vissza a színházba, ott biztosan tárt karokkal várják majd."

Látom, hatott Rád a "mehet a levesbe" kijelentésem a másik topikban.:D

Szerintem remekül összefoglaltad, a legtöbb dologban egyetértek Veled.