Téma: X-Faktor

olahmiki1959 2012 nov. 04. - 15:53:47
(1313/3153)
Lehet, hogy annyiból igazad van, hogy egy talán kissé "megszaladt a tollam", amikor ezeket írtam Majkáról, mentségemül szolgáljon, hogy az este általánosan gyenge színvonala és unalma után szinte felüdülésnek hatott ez a profi, és a maga nemében valóban hibátlan produkció.
Azonban, most eszembe jutott valami.
Te azt írtad, hogy "az ózdi rapper, meg a világszínvonal", stb.
Gondolom, ezt degradáló, lenézõ hangsúllyal írtad, mármint, hogy Ózdról elindulva, szerinted elképzelhetetlen, hogy valaki bármiben világszínvonalra jusson.
Ezt nálad azért nem nagyon értem, mert te, aki olyan jól ismered a komolyzene világát, pontosan tudhatod, hogy a legmélyebb szegénységbõl, nyomornegyedekbõl, isten háta mögötti kis falvakból, kikötõi szükséglakásokból, és hosszan sorolhatnám, hogy még honnan máshonnan származtak és csináltak hosszú, gyötrelmes, viszontagságos évek után végül világkarriert operaénekesek, zongora és hegedûmûvészek, karmesterek.
A dzsessz világáról most nem is beszélek, - abban azt hiszem, eléggé otthon vagyok, - mert ott aztán végképp igaz, hogy a Harlem legsötétebb részeibõl, New Orleans feketék lakta nyomornegyedeibõl indultak el a legnagyobb mûvészek, Charlie Parker például évekig egy garázsban gyakorolt, mire eljutott odáig, hogy ma õt tartják minden idõk legnagyobb dzsessz szaxofonosának. (Ahhoz képest, hogy 1955-ben halt meg, ez nem semmi, pestiesen szólva.)
Aztán ott volt Django Reinhardt, a francia-belga-cigány gitáros, aki egy cigánykaraván egyik kocsijában töltötte a gyermekkorát, és egy tûzvészben úgy égett össze a keze, hogy csak két ujját tudta használni a gitározáshoz, és ennek ellenére olyan szintre gyakorolta fel magát, hogy még ma is a legnagyobbak között tartják számon.
Vagy visszatérve a komolyzenére, Cziffra György, aki a huszadik század elismerten legvirtuózabb zongoramûvésze volt, - talán nem õ volt a legnagyobb, ami a mûvészi értéket illeti, abban talán Richter, vagy Horowitz megelõzi, de ami a virtuozitást, a hangszeren való legnagyobb technikai felkészültséget illeti, magasan õ a legnagyobb, - szegénysorsú cigánygyerekként a legnagyobb nyomorból sikerült felverekednie magát a világhírig.
A rap mûfaj pedig Amerikában tele van olyan figurákkal, - nálunk fõleg a "nyócker" jeleskedik ilyen értelemben, - akiknek a pályája autófeltörésekkel, utcasarkon való drog-árulással, fegyveres benzinkút kirablásokkal indult, megjárták a börtönt is, aztán egyszer csak sikerült egy megfelelõ pillanatban kitörniük ebbõl a világból, és akkor elindult a zenei karrierjük.
Mindezt csak azért mondtam el, hogy az "ózdi rapper" kifejezést önmagában nem érzem összeegyeztethetetlennek semmiféle karrierrel, pályafutással, vagy akár a világszínvonal elérésével sem.
1/10
Semprini 2012 nov. 04. - 14:06:29 1/10
(1312/3153)
"Magyarországon pedig vitathatatlanul a legjobb."
Hát a "vakok közt a félszemû a király" tipikus esete. A rap mûfaját amúgy én is mérhetetlenül utálom, értelmetlen ritmikus gajdolásnak tartom, és még a legjobbakat sem szívesen hallgatom, de ezzel együtt is nagyon nagyon durva barokkos túlzásnak érzem Majka agyondícsérését.
olahmiki1959 2012 nov. 04. - 14:04:01
(1311/3153)
Hát pedig, - most csak egyedül Majkára térek vissza, - azt kell mondjam, hogy a mûfajban - nem a könnyûzenében úgy általában hanem a rap mûfajban, - amit csinál, az egyértelmûen világszínvonalú.
Magyarországon pedig vitathatatlanul a legjobb.
Mondom ezt úgy, hogy a rap végtelenül távol áll tõlem, nem szeretem, soha nem is szerettem, de ez nem jelenti azt, hogy ne tudnám elismerni és értékelni, ha valaki a mûfajon belül jót csinál.
1/10
Semprini 2012 nov. 04. - 13:40:28 1/10
(1310/3153)
Hát most sok mindenben nem értünk egyet, talán még nem is láttuk ugyanazt a mûsort ennyire eltérõen, mint most.
Persze a legrosszabb adás volt a mûsor történetében ez aligha képezheti vita tárgyát, de nem azért mert kiemelkedõen rossz dalok voltak, hanem mert most senki nem volt igazán jó. Mindenki - azaz majdnem mindenki magához képest sokkal gyengébben teljesített.
Oláh Gergõrõl hasonlót írtál, mint amit én is észrevettem, hogy ti. az elmúlt 3 adásban nagyon nem talál magára, de ebben a dalválasztások is ludasak, egyszerûen nem jó, nem neki való számokat énekel. Nálam nincs a TOP3ban, de amúgy biztos ott lesz (lehet hogy ez ellentmondás de így érzem).
Antal Timi aki szerintem a mezõny legjobbja (igen, még az agyondicsért Oláhnál is sokkal jobb!) önmagához mérten tegnap volt a leggyengébb, az odáig oké, de amúgy még ebben a gyenge mezõnyben még így is magasan a legjobb volt.
Azt végképp nem értem hogy a Like hogy tetszhetett tegnap legjobban, mert nekem meg pont most tetszettek a legkevésbé. (Mármint nem külsõre, az rendben volt, Vali haját végre nem biliformára csinálták, Szulita egyre dögösebb, Petra meg hozzájuk képest már eleve egy bombázó volt, vele nem volt nehéz dolga a stylistnak - hanem éneklésben.) A bemutatkozó Adele-egyveleg, a mentorházas Sound of silence vagy a múlt heti Bond-nóta ezerszer jobban tetszett. Most valahogy nem voltak annyira együtt.
Lass Beával, amint múltkor is írtam, sztem túl szigorú vagy, mindegy, szegényt kiejtették, méghozzá rendkívül igazságtalanul, mert messze nem volt még a három leggyengébb közt sem, nemhogy õ lett volna a legrosszabb - tegnap meg fõleg nem. Stone-nak, Zámbónak vagy Szabó Dávidnak kellett volna mennie, de érdekes módon ketten közülük még csak nem is párbajoztak eddig. Ebbõl is látszik, mennyire pofára megy a szavazás és a világon semmi köze sincs a tényleges teljesítményhez (bár még akkor SEM értem, miért van így...)
Adéllal kapcsolatban messzemenõkig egyetértek, gyenge volt, bár ebbõl a dalból ennél sokkal többet talán még Antal Timi se igen tudott volna kihozni (legfeljebb a Spirit, de õk meg már kiestek...) :-)
Szabó Dávidnak szerintem is ki kellene esnie, hogy kik és miért tartják bent, számomra rejtély, de nem is érdekel, egyszer csak kizúg, remélem, hogy csak nem vele akarják megnyerteni...
Zámbóról már korábban leírtam amit gondolok, most nem ismétlem meg, régen nem itt lenne a helye.
Fehér Zoli nekem kezdettõl fogva a mezõny alján van, nem mintha nem lenne hangja, de annyira nem bírom szegényt a feminin mozgásával, gesztusaival...

Majka produkciójának mértéktelen, minden józan megfontolást maga mögött hagyó agyontömjénezését meg csak hüledezve olvasom, egyszerûen nem térek magamhoz. Az ózdi rapper meg a világszínvonal? Na ne röhögtess már... Ezt tényleg te se gondolhatod komolyan... :-)
olahmiki1959 2012 nov. 04. - 13:06:29
(1309/3153)
A mai adás az összes eddigit alulmúlta.
Nem tudom az okot, talán az elõzõ kétnapos ünnep lehet a háttérben, amikor mindenki magába szállhatott egy kissé, Mindenszentek napja, és Halottak napja egy pillanatra megállásra késztette a mentorokat és a versenyzõket egyaránt, néhányan talán még haza is mentek a szüleikhez, hogy együtt legyenek velük, és visszatérve a média csillogó világába, a pörgésbe, a végtelenül felületes, kiüresedett nagyvárosi rohanásba, egymásra nem figyelõ, csak a karriert, a mindenáron való elõbbre jutást tartva szemük elõtt, egyszerûen nem tudták még felvenni az "utazósebességet".
Biztosan nem lehetett megcsinálni, mert nagyon sok lett volna a kihagyás, a mûsornak folyamatosan mennie kell, de még azt is el tudtam volna képzelni, hogy ezt az adást kivételesen, a jövõ hétre halasztották volna...

Azt hiszem, elég sokszor leírtam már - elég szomorú, hogy le kellett írnom, - de a mai adást látva, teljességgel bizonyos lettem abban, hogy nem is annyira néhány versenyzõ, mint inkább maga a zsûri vizsgázik folyamatosan elégtelenre.
Emberileg, - szakmailag abszolút, - tartásban, gerincességben, zenei hozzáértésben.

Itt rögtön felmerül a mûsorpolitika, vagy inkább értetõbben, a dalválasztás kérdése.
Ez mit jelent?
Nagyjából - és nem akarok senkit fárasztani - azt, hogy a Zeneakadémián más mûsort kell összeállítani, más zenét kell játszani, mint egy külvárosi kiskocsmában, ahol a részeg vendég odatántorog a zongoristához, és egy gyûrött ötszázasért eljátszatja magának a "Ne sírja anyám, a te rossz fiadért" címû, örökbecsû dalt.
Egyrészt a közönség számára nagyon ismert, másrészt meg jól énekelhetõ, nagyívû dallamokat, vagy ritmusos számokat kell egy ilyen versenyben elõadatni a versenyzõkkel, és ami a lényeg: olyat, ami az egyéniségéhez, a képességeihez, a hangjához megfelel.
Az X Faktor mai adásában a mûsorpolitika, a dalválasztás minõsíthetetlen, katasztrofális volt, Csobot Adél számát kivéve, - amit már eredeti formájában is utáltam, mert egy nagy nulla, - az összes szám tök ismeretlen, dögunalmas, az emberben jószerivel semmilyen érzelmet kiváltani nem tudó dal volt.
Ha jól emlékszem, az volt a mai mûsor koncepciójának a munkacíme, hogy "Az élet szép", hát, talán jobb lett volna úgy fogalmazni, hogy:

"Az élet szép, fõleg akkor, ha elhúznak végre azok, akikkel mindenkinek tele van már a töklámpása". (Halvány utalás Halloween-re, most úgyis aktuális.)

Tulajdonképpen, igazság szerint ahhoz is kell egyfajta tehetség - a mentorok részérõl, - hogy adott témában kiválogassák a rendelkezésükre álló számok közül a legborzasztóbbakat.
Ahogy a múlt heti adásban a jó, izgalmas, remekül énekelhetõ, viszonylag ismert Bond zenék közül szinte semmi nem hangzott el, ugyanez a tendencia folytatódott most is.
Szinte mindenki magyarul énekelt, ami önmagában nagyon jó lehetett volna, viszont mindegyik szám nagyon rossz volt.

Ördögh Nóra a mûsor elején elmondta, célzott rá finoman, hogy õk szeretnének mindent megtenni azért, hogy a nézõk jól érezzék magukat, meg nem akarnak õk semmi rosszat, és mindenkit arra kér, hogy ne bántsák õket, - aha, tehát figyelitek az interneten a mûsorról szóló kommenteket, oké, de akkor miért nem fogadjátok meg a tanácsokat, miért szaladtok bele hétrõl-hétre valami totális melléfogásba ezerrel úgy, ahogy a tehervonat a vasúti átjáróban lefulladt kamionba?...- kérdezhetnénk teljesen jogosan.

Nóri ruhája "zseniális" volt ma este.
Deréktól lefelé úgy nézett ki, mint egy nagyon formás seggû csaj, aki amikor végigmegy az utcán, elismerõ pillantások kísérik végig.
Csak az volt a baj, hogy õ elölrõl nézett úgy ki, mintha hátulról látnánk.
Nem vicc, olyan ruhát adtak rá a stylistok, - akikrõl egyre inkább meg vagyok gyõzõdve, hogy nagyon fontos emberek gyerekei lehetnek, mert annyit értenek a szakmához, mint ez a klaviatúra - hogy pont egy nõ számára legkényesebb helyen, a legelõnytelenebb módon dudorodott ki a dereka és a csípõje, és ez független attól, hogy a pletykák szerint gyermeket vár.
Lehet, de akkor még jobban kellene figyelni az öltöztetését.

A verseny.
Stone száma, és õ maga is nagyon unalmas volt - a párbajdalt viszont remekül, hibátlanul, meggyõzõ erõvel énekelte, - nekem az a kétségtelenül nagyon formás csaj tetszett a legjobban, ki az égegyadta világon semmit nem csinált, csak bejött, ide lépett, oda lépett, megállt, - eszméletlen jó segge volt, az tény, - kb. annyi volt a feladata, mint a bûvész asszisztensének, aki a produkció alatt végig mosolyogva áll a kis asztalka mellett, és az a dolga, hogy élõ dekorációként szolgáljon a mutatványhoz, vagy néha átnyújtson egy kelléket a bûvésznek.

A Like énektrió talán ma tetszett a legjobban, az õ számukat sem ismertem, viszont nagyon éretten, profin, hétrõl-hétre egyre jobb teljesítményt nyújtva énekelnek, nagyon tisztán szólt a vokál, õk jók voltak.

Könyörgöm, Szabó Dávid essen már ki! Legyünk túl rajta, felejtsük már el! Lépjünk már tovább!
Abszolút hidegen hagy az õ "fejlõdéstörténete", még az sem érdekel, ha esetleg javulást lehetne tapasztalni nála - megnyugtatok mindenkit, nem lehet, - de ez az állandó kínlódás, kínkeserves továbbjutás hétrõl-hétre lassan kezd a nézõk agyára menni.
Amikor az ember azon kapja magát, hogy önkéntelenül is szorítja a szék karfáját, úgy drukkol, hogy talán most, végre kiesik ez az abszolút egyéniség nélküli, még jó indulattal is csak közepes tehetségûnek mondható srác, gyomortájékon egy kis szorongásféle is megjelenik, és tessék, Dávid megint bent marad.

Antal Timi ma este - a verseny történetében talán elõször, - nem volt jó. Helyesebben, nem volt annyira jó, mint máskor. Ma nem csak a mosolya, hanem a hangja is hamiskás volt. Erõlködött, "nagyon akart", - ami persze érthetõ, hiszen mégiscsak egy versenyrõl van szó, - de ez a mindenáron való megfelelési kényszer ma visszaütött.
Ezzel együtt, továbbra is õ az egyik legjobb induló, szerintem még nagyon sokáig õ lesz az egyik legbiztosabban versenyben maradó énekes.

Fehér Zoli - szerintem, - ma nagyon jó volt.
Tisztán, jó ritmusérzékkel, mosolyogva adta elõ ezt az egyébként egy gimnáziumi fiúzenekar színvonalának megfelelõ számot, élt, mozgott, láthatóan nagyon jól érezte magát, az indiai szegénynegyedekben vegetáló, nõnek öltözött férfiprostituáltakéhoz hasonló jellegzetes fejmozgását látva pedig különös melegség járta át a szívemet.
Rögtön arra gondoltam, hogy megéhezve erre a nagy ijedtségre, a szünetben benyomok egy melegszendvicset a mikróba, aztán jutott eszembe, hogy az ötlet jó, de ehhez elõbb kellene venni egy mikrohullámú sütõt is.
Hát, ez most nem jött be, talán majd legközelebb.

Lass Bea olyan volt, mint az erõs kaja, amire azt szokták mondani, hogy "kétszer csíp". Ma kétszer hallottuk, mind a kétszer megszenvedtünk vele, ha nem is egyformán.
A versenyben elõadott dala még egészen tûrhetõ volt, bár az sem volt hibátlan, sõt, a párbajdal viszont - folytatva immár a hagyományokat, - katasztrofálisan hamisra sikeredett.
Szegény Keresztes Ildikó, - akinek ma sikerült egyetlen mosoly nélkül, összeszorított szájjal, komor arccal, amikor meg megszólalt, akkor üvöltve-veszekedve végigcsinálnia a mûsort, - élete leggyalázatosabb döntését hozta meg, és a szakmai renoméját nullázta le akkor, amikor Stone és Lass Bea közül Beát választotta továbbjutónak.
Nem értettem a jelenséget, illetve a történést, a gondolkodást.
Egyrészt Stone a párbajdalát abszolút hibátlanul, nagyon jó, erõteljes hangszínnel, és ami nagyon fontos, TISZTÁN! énekelte végig, - Geszti is elmehetett volna melegebb éghajlatra, amikor elkezdte mondani, hogy mindkét versenyzõnél voltak hamis hangok, ugyanis Stone-nál most kivételesen nem voltak - míg Lass Bea szinte végig erõlködve, folyamatosan fölé énekelve adta elõ a számát, nagyon rosszul, indiszponáltan.

Miért van szükség a párbajdalra?
Ha valakinél az eddigi munkáját, produkcióit ítélik meg, akkor párbaj nélkül, mondják meg a zsûri, hogy ki menjen tovább.
Ha viszont párbajjal kell eldönteni a továbbjutást, akkor kizárólag az aznapi pillanatnyi forma, felkészültség, teljesítmény számítson.
Keresztes Ildikó Lass Bea borzasztóan rossz elõadása után miért választotta mégis õt? Mit látott bele, milyen meg nem valósult álmokat, kiteljesedést, egyéniség-kibontakozást remélt attól, ha még további hetekig bent tartja Beát?
Arról nem is beszélek, hogy - a verseny kieséses rendszerébõl fakadóan, - elõbb-utóbb a gyengék úgy is kiesnek, és csak a legjobbak jutnak tovább, - elméletileg persze, - ezért a zsûri nyugodtan megtehetné, kockázat nélkül, arcvesztés nélkül, hogy abszolút korrekt módon dönt, és nem kellene hétrõl-hétre ezt a cirkuszt végigélnünk.

Az, hogy a zsûritagok most már állandóan összevesznek egymással, az azért is ciki, mert vannak persze szubjektív érzések, ott lehetnek egymástól eltérõ vélemények, de az, hogy valaki "hülyének tetteti magát", és nem hallja, mert nem akarja meghallani, hogy valaki hamisan énekel, - az nem ízlés kérdése, hanem egy abszolút objektív, szakmailag megítélhetõ hiba.

Zámbó Krisztián a szakadék szélén egyensúlyozik minden alkalommal amikor énekel, én gyakorlatilag állandóan azért drukkolok, hogy essen már ki végre, de a korrektségnek tartozom annyival, hogy azt kell mondjam, ma nem õ volt a legrosszabb.
Idõnként egészen szép hangja van, ma kevesebb hamis hangot hallottunk tõle mint máskor, a moduláció elõtt - ami azt jelenti, hogy a dal egy fél hanggal felemelkedik, - viszont volt egy hosszú, iszonyatosan fülsértõ, hamis hangja, amit még a zsûri sem hagyhatott szó nélkül.
Szerintem õt, ameddig a közönség szavazatai engedik, addig a zsûri, és a tv bent fogja tartani, mert kell a versenybe egy ilyen megosztó, a légkört maga körül felforrósító, a bulvárújságok címlapján állandóan szereplõ figura.

Oláh Gergõ jó volt ugyan, mint mindig, de önmagához képest gyengébb volt. Persze még mindig fényévekkel õ itt a legtehetségesebb versenyzõ.
Az utóbbi néhány adásban úgy vettem észre, hogy õ tulajdonképpen már nincs itt lélekben.
A produkcióinak a hallatlan profizmusa, a mindig 120 százalékos teljesítményre való törekvés, ahogy elõadja a számait, a pörgése, az egész viselkedése, talán még a kissé távolba nézõ tekintete is, mind-mind azt sugallják a számomra, hogy õ már egy másik dimenzióban tartózkodik lélekben.
Õ már pontosan tudja, hogy szinte mindegy, hogy hol fog végezni a versenyben, - valószínûleg elsõ, vagy második lesz, - õrá azonnal le fognak csapni, lehet, hogy már most is kapott komoly ajánlatokat lemezekre, koncertekre, fellépések tucatjaira, tehát egy nagyon ígéretes, szép énekesi karrier áll elõtte minden bizonnyal.
Remélem, jól fog tudni élni a lehetõségekkel, és nem szippantja be õt rossz értelemben a média, és nem fogják nagyon átverni a pénzéhez producerek, menedzserek.

Csobot Adél - valószínûleg nem magától, õ csak sodródik az árral, - ma megint borzasztóan gyenge volt. Õ tényleg olyan, mint a hullámvasút, teljesen kiszámíthatatlan, egyik héten óriási élményt nyújt, a másikon szánalmas, harmatgyenge amit csinál, elhibázott, félresiklott mentori koncepciónak esik áldozatául.
Ennyi hamis hangot talán még soha nem hallottunk tõle, a léggömbök közötti ugrabugráláshoz már csak egy jó nagy adag vattacukor kellett volna, hogy teljes legyen a gyomorrontásunk.
Ha Malek Miklósnak még ennyi adás után sem sikerült megtalálnia az elõadói mûfajnak azt a nagyon csekély részét, szûk szegmensét, amiben Adél elfogadható teljesítményt tud nyújtani, akkor ott nagy bajok vannak.

Volt egy régi, klasszikus gyerekfilm sorozat a tévében, a "Keménykalap és krumpliorr". Alfonzó volt a fõszereplõje, és a film nagyon sok díjat nyert a nagyvilágban, a különbözõ filmfesztiválokon.
Ennek mintájára, - "Keménykalap és Turcsiorr" - lehetne talán az a szlogen, amelynek jegyében ki lehetne alakítani Adél egyéniségét, és amire rá lehetne építeni a zenei(?) pályán való elhelyezkedését. Mert ha vele más mûfajokkal próbálkoznak, akkor neki vége. Énekesként nagyon gyenge, - még Nena 99 luftballon címû számát is rosszul, hamisan énekelte el, pedig ahhoz szinte még énekelni sem kell tudni - és ha nem a formás lábait mutogatja, valami régi stílusú, füstös lebuj-számot énekelve, akkor abszolút felejthetõ amit csinál.

Na, és akkor most jön az a része az adásnak, amitõl én teljesen kiakadtam, padlót fogtam, és a padlóra leesett állam darabjait úgy kellett összeszednem.

Majka.
Kérem tisztelettel, Majkának és zenekarának a produkciója egymaga lenyomta, elfeledtette és jelentéktelenné tette az egész mûsort, az összes elõadóval együtt.
Bizony, nem tévedés, Oláh Gergõt, Antal Timit, a Like-ot, és mindenki mást is beleértve.
Soha az életben nem gondoltam volna, hogy egy rapper-rõl, aki azt a mûfajt mûveli, amit körülbelül ki nem állhatok, így fogok egyszer beszélni.
Ez a produkció olyan színvonalú volt, amelynek hatására az amerikai fekák szájából is kiesett volna a füves cigi, meg a "preparált" nyalóka, és a fejüket rázva néztek volna egymásra, mint akik nem akarják elhinni, hogy jól hallanak.
Ilyen világszínvonalú zenei hangzást, kíséretet, ritmust, nem is tudom, mikor hallottam utoljára, amit meg Majka mûvelt, éneklésben, szövegmondásban, az egyszerûen utolérhetetlen volt.
Ma, Magyarországon ebben a mûfajban senki még csak a nyomába sem jöhet.

MAJKÁNAK MINDEN SZAVÁT KRISTÁLYTISZTÁN ÉRTETTEM, MÉG A LEGGYORSABB, LEGSÛRÛBBEN MONDOTT SZÖVEGEKNÉL IS!!!

Hasonlítsuk össze, mondjuk a két kiesett, PJZ nevû szerencsétlennel, de akár Plazmával, és a többiekkel, akik mostanában feltûntek. Én szégyellem el magam, még a felvetés is nevetséges...
Eszméletlen jó volt, le a kalappal, azt hiszem, a mûsorfolyam egyik legemlékezetesebb produkcióját láttuk és hallottuk.
Ezzel tudta visszahozni a mai adást a sírból az RTL.

Lass "Bealevesbe" Bea végre kiesett, ez is valami, szegénykém menjen vissza a színházba, ott biztosan tárt karokkal várják majd.
Mi meg szurkoljunk tovább a versenyben maradt többieknek, és reménykedjünk, hogy a mai adás kritikán aluli színvonala csak egy kisiklás volt, és ez után már csak jobb jöhet.
Nagyon ránk férne...
Vilora 2012 nov. 04. - 13:03:10
(1308/3153)
Nemnem, most a Voice-ra gondolok, az utolsó Mega szerintem is totális csõd volt, de legalább volt kinek szurkolni, aki aztán gond nélkül meg is nyerte, remélem most is így lesz, mert most is van egy (két) versenyzõ, aki a hangja és az elõadásmódja alapján megérdemelné, és aki kimagaslik a mezõnybõl, mint anno Gigi.
Sokak szerint Malek tegnap rohadék volt, hogy a borítékra bízta, és nem vállalta be a döntést, hogy Beát juttatja tovább, pedig tudja, hogy õ a mentora kedvence, viszont szerintem ez profi visszavágás volt Ildinek, mivel õ volt, aki az elsõ adásban kiejtette az egyik legnagyobb tehetséget, Kvaka Andit, Fehér Zolival szemben, mert nagyobb veszélyt jelentett volna a késõbbiekben az õ mentoráltjaira nézve, és ezért most visszavágott. Reménykedtem is, hogy a borítékban Stone nevét fogja kajabálni Nóri, és ez érvágás lesz Ildinek, hogy nem a favoritja jut tovább. Az is volt, én sem csípem a nõt, csak érvek nélküli ordítozásra képes ebben a szériában, bár ilyen gyenge versenyzõkkel, akiket beválogatott (beválogattak neki), nem is csodálom, hogy ennyi telik tõle. Bár részemrõl Keresztes össz versenyzõje elhagyhatta volna a versenyt úgy, ahogy vannak, reklám elõtt, után, kézenfogva, sírva, vonatozva, de örülök, hogy pont a kis kedvence távozott, és az maradt versenyben, akit õ kiejtett volna. Lényegében a kiesõk sorrendje mindegy, fõ, hogy az nyerjen, aki valóban megérdemli.
1/10
Semprini 2012 nov. 04. - 12:34:00 1/10
(1307/3153)
"Az ilyen hangokért, amik most az X-ben vannak, a konkurens mûsorban meg sem fordulnának, nemhogy az élõ show-ba engedjék õket"
Nem tudom konkrétan mire gondolsz "konkurens mûsor" címszó alatt, de pl az utolsó, hatodik Megasztár fiúmezõnye úgy volt katasztrófa, ahogy volt, és a csajokat is szépen kontraszelektálták, úgyhogy még voltak bent vagy 10-en amikor már szinte biztosra lehetett TUDNI, hogy Radics Gigi fog gyõzni, mivel más értékelhetõ hangú ember addigra rég nem maradt bent.
Vilora 2012 nov. 04. - 12:26:52
(1306/3153)
Tulajdonképpen egyezem, valóban sajnálnivaló már szerencsétlen gyerek, meg az állandó sírás, bizonygatás és mosdatás, hogy a próbán isteni volt, de az, hogy dicsérjék a mentorok, fõként ok nélkül, az lehetetlen (mivel eddig sosem volt jó, szerintem tegnap sem, minden egyes adásban eddig erõtlen (vagy épp erölködõs) és hamis volt). Nyilván besöpör majd számtalan dicséretet, amint megugorja a hallgatható szintet, amit ez a verseny megkíván, de addig miért ébresszenek hiú reményeket szegényben? Miért hazudjanak neki? Így is csoda, hogy egy versenyzõnek megmondják az igazat, sõt, összebalhéznak miatta. Az ilyen hangokért, amik most az X-ben vannak, a konkurens mûsorban meg sem fordulnának, nemhogy az élõ show-ba engedjék õket...kivéve persze egy-két embert. De tudjuk, ott profik is indulhatnak, itt meg csak soha nem látott amatõr kezdõk, igen...
stalone 2012 nov. 04. - 12:24:52
(1305/3153)
Mekkora öntelt alak lehetsz, hogy senkinek nem adod meg a minimális tiszteletet.A személyek nevét ha leírjuk akkor nagybetûvel kezdjük, álltalános iskola elsõ osztály !!!!!!!!!
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 12:11:02 1/10
(1304/3153)
Alkotó lehet egy fodrász, egy bútorasztalos is, kár a szavakon rugózni,nyilván nem tartom mûvésznek.
A kritikákról is írtam,hogy jogosak.

"Egyébként meg kiszállhatna ha akarna szerintem"
Na biztos lehetsz benne,hogy nem.
Szerzõdés köti, az RTL sem õrült meg,hogy bárki bármikor feladhassa,aztán 1 hónappal elõbb véget ér a mûsor a reklámokért meg súlyos 10 és 100milliókat kifizetõ cégeknek meg majd azt mondjuk jó ez így is.
Nemhogy most nem tud kiszállni, a faktor után még szerintem legalább 1 évig kötelezõen meg kell majd jelennie minden olyan eseményen,amire az RTL kéri.
Agnessza 2012 nov. 04. - 11:57:52
(1303/3153)
az õ korában ilyet lehet nyilatkozni már szerintem.már van családja, ami valószínû,hogy nem most fog darabokra hullani.ideje a karrierjére is gondolni.
csancsy 2012 nov. 04. - 11:40:05
(1302/3153)
Tökéletesen egyetértek. Nekem se a kedvencem, de már én is sajnálom a sok gyûlölködés (hihetetlen mennyire alpári módon hordják le õt más oldalakon) miatt. Már én érzem kínosnak magam, mikor ott áll és mondják-mondják, hogy szar (én nem is bírnám idegileg a helyébe). Nem is neki szurkolok, de azért elismerem, hogy tegnap volt a legjobb (persze nem a versenyzõkhöz, hanem a többi produkciójához képest nézve), persze még sokat kell fejlõdnie, de azért látom a nagyon lassú haladást nála.
1/10
Semprini 2012 nov. 04. - 11:15:08 1/10
(1301/3153)
"Egy mûvésznek, egy alkotónak a legnagyobb fájdalom,ha az alkotását bírálják és azt mondják tehetségtelen."
Remélem ezzel nem arra akarsz célozni, hogy Zámbó Krisztián "mûvész" lenne? Azért az még barokkos túlzásnak is erõs. Alkotó meg pláne! Mit alkotott eddig? Egy csomó számról megmutatta, milyen is, ha abszolút nincs elénekelve, ha ide-oda csúszkálva, hamisan, erõlködve ordítja szét a dalt. Oké, ezt tudjuk, most már jöhetne valami kis bizonyítéka annak, hogy miért is válogatták õt be a 12 "legjobb" közé (horribile dictu). Kb úgy van õ a 12 legjobb közt, mint Király L Norbi az elsõ szériában.
Egyébként meg kiszállhatna ha akarna szerintem, sõt fel is röppentek olyan hírek, hogy esetleg feladja, de Keresztes már nyilván teljesen bebeszélte neki, hogy igenis odavaló és tehetséges, meg hogy ne adja fel, mert az apja rajontábora úgyis küldi rá az sms-eket. Hát igen, sok a botfülû ember az országban.
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 10:57:56 1/10
(1300/3153)
Tegnap már nagyon sajnáltam Krisztiánt.
Szegényt legalább annyian utálják ennek a mûsornak köszönhetõen,mint ahányan szeretik a neve miatt.
Én azért belegondolok néha a helyzetébe és õszintén mondom,hogy sajnálom.
Minden héten ország világ elõtt megalázzák.
Egy mûvésznek, egy alkotónak a legnagyobb fájdalom,ha az alkotását bírálják és azt mondják tehetségtelen.
Legyen szó fodrásztól, fotósról vagy énekesrõl, ez fáj nekik a legjobban.
Krisztián esetében már a mentorok, vagy ha úgy tetszik az RTL felelösége is felmerül. (persze szarnak rá)
Ilyet egyszerûen nem lehet csinálni senkivel!
Minden héten kiáll ez a szerencsétlen úgy,hogy tudja mindenki õt figyeli, bizonyítania kell,hogy idevaló!
Rendre szépen leveri azt a bizonyos lécet és onnantól kezdve indul egy szörnyû 5perc, mikor csak áll,mint egy hlye, félmosollyal az arcán hallgatja,hogy mennyire hamis, tehetségtelen és csak az apja miatt van még itt.
(ráadásul a legrosszabb,hogy ezek a kritikák mind igazak, a többieknek legalább van némi töltete az elõzõ adások dicséreteibõl,de Krisztiánnak semmi)
Majd miután lehordták, jön a rém, aki elkezd üvöltözni vele,hogy de a próbán milyen jó!
Mintha ez számítana, mintha nem látna át ezen mindenki, mintha az üvöltözésével nem csak erõsítené, hangsúlyozná mentoráltja hibáit.
Krisztián valószínûleg ilyenkor már csak egyet kíván,hogy minél elõbb fejezõdjön már be az értékelés, legalább a saját mentora hagyja már elmenni, legyen ennek vége.
Tegnap pedig új fejezet nyílt a történetben, Keresztes már a felkészülés alatt stresszeli,hogy már neki kínos,amit Krisztián csinál, már az õ szakmai kvalitásai kérdõjelezõdnek meg,ha tovább védi.
Komolyan mondom ez borzalmas lehet, én szerintem nem is bírnám és elküldenék mindenkit a pcsába,hogy akkor minek juttattak tovább.
Persze kiszállni sem egyszerû, sõt!
Borzasztó csapdába került ez a srác.
Ha valóban jó mentorok szeretnének lenni értékelni kéne a jó dolgokat is (pl,hogy most volt eddig a legjobb), kicsit biztatni ezt a srácot,mert ez így nem vezet sehova.
Még mielõtt megvádolna valaki, se az apját, se õt nem kedvelem, sosem hallgattam.
tompika74 2012 nov. 04. - 10:18:58
(1299/3153)
Elõször is köszönöm a fórumozó csapatnak, hogy ilyen jó hozzászólásokat írtak. Kár, hogy nem lehet Tetszikelni a hozzászólásokat. Rég nevettem ennyit. A macskamúmián könnyesre röhögtem magam. Köszi Noszfer!

Az Ördög Nóri, késõbb a zsûri is említette a gonosz fórumozókat és a médiákat :) Ó, hát már szabadkozniuk kell :)

A zeneválasztás nagyon gyenge volt. Fogalmam sincs, honnan szednek ennyi semmitmondó középszerû dalt. A legjobban a 99 lufi tetszett, de azt meg Adélka rontotta el :)

Antal Timi megint hamis. Igaz, nagyon nehéz dalokat énekel, de akkor is. Olyan, mintha a rúdugró bajnokságon mindenki 160-190 centi magasra rakott léceken ugrálna át több-kevesebb sikerrel. Timi pedig felrakatja a lécet 250 centire, és kis híján, de mindig leveri.

Majkáéknak miért kellett a bomba számukból bamba számot csinálni, azt nem értem. És nem is fogom soha.

A döntésnél gondoltam, hogy a Keresztes Ildi a Beát akarja továbbjuttatni, hiszen minden egyes adásban meg tudta õt bõgetni (a Krisztián pedig le). Azt hittem, a többi mentornál egyértelmû lesz a tisztább hang, azaz Stone. Elfelejtettem, hogy Gesztinél egyéb fura szempontok is szerepet tudnak játszani ;)

Lehet, hogy Bea széplelkû, vagy inkább nagy lelkû. Vagy az is lehet, hgy jól eljátssza. De ez egyenlõre egy énekverseny és nem érzelmi intelligencia verseny.
Igazából a Krisztiánnak kellet volna elõbb kiesnie. Illetve be se kellett volna kerülnie. Csak foglalja a helyet a nála sokkal jobbak elõl. De ez igaz a Beára és Adélra és Szabó Dávidra is.
lilalibaláb 2012 nov. 04. - 09:44:51
(1298/3153)
"Az egyik legrosszabb Csobot Adél. Hihetetlen ripacs, csúnya, és beszélni sem tud szépen, sajnos süt róla a butaság, inkább ki se nyitná a száját. Malekkal tökéletesen összeillenének! Hangja nincs, nem is értem mit keres a müsorban....Bár sok buta férfinak talán bejön ez a cukorbabás ugri bugri amit minden müsorban levág. Rettenetesen taszitó jelenség. Az ilyen hozzá hasonlók tipikus tiszavirág életüek. Felfedezik (a nagy semmit rajta), elénekel lemezre pár idióta üres számot, levetkõzik az összes férfimagazinnak, majd eltünik a mélybe."
------------------------------------------------------------------------

Nem ripacs és nem csúnya.
Tud szépen beszélni.
A butaság nem tudom, hogy süt-e róla, nem hallottam még ókori görög filozófiáról (sem) beszélgetni, de inkább azt gondolom, hogy nem süt róla. Ez inkább a "szép lányok buták" sztereotipia, ami nem az õ hibája, hanem a tiéd.
Maleknak kb a lánya lehetne, nem mintha számítana, de nem, nem illenének össze.
Van hangja, és a maga mûfajában kiemelkedõen jó. Cserháti sem tudott mást énekelni, csak a saját mûfaját, azt viszont kiválóan.
A mûsorba azért jött, hogy megnyerje, vagy legalább ismertté váljon.
Nõ vagyok, heteroszexuális, mégis bejön nekem, mert legalább van egyénisége, aminek számomra köze sincs a "cukorbabás ugribugrihoz".
Ha már jövendõmondásra adtad a fejed, legalább pénzt kérj érte, ha biztos vagy a dolgodban. Csak a hülye dolgozik ingyen. Ha meg nem vagy benne biztos, ne károgj.
Mermaid. 2012 nov. 04. - 04:13:08
(1297/3153)
Ez a müsor sajnos egy vicc. Abba most nem mennék bele hogy mennyire szinvonaltalan a felhozatal úgy általánosságba véve.

Az egyik legrosszabb Csobot Adél. Hihetetlen ripacs, csúnya, és beszélni sem tud szépen, sajnos süt róla a butaság, inkább ki se nyitná a száját. Malekkal tökéletesen összeillenének! Hangja nincs, nem is értem mit keres a müsorban....Bár sok buta férfinak talán bejön ez a cukorbabás ugri bugri amit minden müsorban levág. Rettenetesen taszitó jelenség. Az ilyen hozzá hasonlók tipikus tiszavirág életüek. Felfedezik (a nagy semmit rajta), elénekel lemezre pár idióta üres számot, levetkõzik az összes férfimagazinnak, majd eltünik a mélybe. Már várom, felüdülés lesz. :)
Lass Bea szerintem a legnagyobb vesztese a müsornak, õ biztos vagyok benne nagyon boldog hogy végre kiesett. Õt én a megnemértett zenészek táborába sorolnám. És a meg nem értett emberekébe is. Az õ stilusához fel kell nõni!!! Erre nem mindenki képes! Az emberek többsége gyerekes, felszines! A zsüri tökéletesen be is bizonyitotta Gesztivel az élen. Akinek mindig is számomra hiteltelen és idióta zenéi voltak. Énekelni sem tud, az érzelmekrõl, lélekrõl meg szerintem végképp nem sok fogalma létezik. Lass Bea egy mélyérzésü, komoly ember, magas érzelmi intelligenciával. Neki van az egyik legjobb hangja és nõként is messze veri szépségben a többit. Arról nem õ tehet ha nem tudták rendesen felöltöztetni stb. Az emberek felszinesek! A legtöbb embernek a látszat dolgok jönnek be, a látszat cukorgyáras, cukormázas, valósághoz nem sokat közelitõ Christina Aguelirák, és még sorolhatnám.....az olyan emberek akik mindenkivel eltudnak üresen csacsogni, vagy tenni a szépet, elmondani, hallatni azt amit akarnak hallani. Persze aminek köze sincs a valósághoz! Csobot Adél stilusa és a másik lányé (Timi) ennek tökéletesen megfelel. Számomra õk üresek és felszinesek éretlenek és szépnek sem szépek!
Geszti Péter helyében pedig inkább elásnám magam a föld alá, azzal a megnyilvánulásával , idézem (érdemes meghallgatni) : " most már látjuk hogy szép a lelked is..." . Hát barátom gõzöd sincs az emberi lelkekrõl, értékekrõl. Nem tudom emberek hogy engedhetnek meg maguknak ilyen véleményt másokról.
Felháborodottan olvastam itt korábban egyes hozzászólást Beáról, azért mert sir. Hát ilyen megnyilvánulásoktól talán nevessen valaki? Én is sirnék , de inkább azon hogy a Föld hogy hordhat a hátán ennyi primitiv embert és ezek képesek kiállni nyilvánosság elé és még vállalni is a szegénységüket.
Zámbó Krisztiánt nem itélem el azért amiért szerepel a müsorban. Ha rangsorolnom kéne, számomra még õ is élvezhetõbb Csobot Adélnál, vagy Timeánál. Keresztesnek igazat adok abban hogy lenne a hangjában tehetség, csak tanulnia kéne jobban, és lazábbnak lennie. De vele kapcsolatban is undoritó ahogy Geszti megnyilvánul, mert nem Zámbó Krisztián cikkezget magáról a sajtóban, és inkább a zsüri hülyébbnél hülyébb megnyilvánulásai adnak alapot ezekre sokszor. Negativ kritikát lehet fogalmazni intelligens módon is én úgy gondolom. Krisztiánnak pedig igazat adok abban hogy miért ne választhanta apás dalt. Nekem érdekes módon nem a Jimmy jutott róla eszembe. Úgy gondolom nem Krisztián csinálja sokszor magakörül ezt a fesztivált hanem a kedves mentorok. Nekem soha egy percig eszembe sem jutott a Faterjával hasonlitganti õt. De ez is intelligencia kérdése hogy ki mennyire tud dolgokat ketté választani, vagy elvonatkoztatni.
1/10
danton-b 2012 nov. 03. - 23:57:12 1/10
(1296/3153)
Hát ez nem szimpatikus nagyon ,de a másik meg nem nyilatkozza ,csak teszi ugyanezt.Egyetlen versenyzõt nem láttam ,amelyik normális visszafogottsággal várta volna hogy dilettáns mentora viszi e magával az élõ sóba.Mindegyik úgy õrlõdött mintha az élete múlna rajta ,miközben tudjuk hogy még aki megnyeri azon kívül hogy sok pénze lesz, karriert egyáltalán nem igen tud csinálni ,vagy ha tud, azt ezen mûsor nélkül is meg tudná tenni.Tehát az a véleményem hogy kivétel nélkül mindegyik mindent alárendel ennek a blöffnek.Stone legalább õszintén ki is mondja ,és nem zokog ha õ jut tovább:)Ráadásul az õ korában már nemigen van ideje köröket futni ,ha el akar érni valamit.
1/10
pillangókisasszony 2012 nov. 03. - 23:44:22 1/10
(1295/3153)
A magyar popipar színvonala a béka feneke alatt van,de sebaj,nyomassuk továbbra az ilyen SP szintû elõadókat.Adélka nem baj hogy bûn hamis,és semmi hangja, hiszen nagyon cukimuki,és jól mozog a színpadon...A mentoroknak is szólhatna valaki hogy ez nem szépségverseny.
Örülök Lass Bea kiesésének,de nem lehetne hogy jövõhéten mindenki kiesik?
1/10
pillangókisasszony 2012 nov. 03. - 23:24:25 1/10 Előzmény Vilora
(1294/3153)
A válogatók 3 és fél hónapja voltak,ha jól tudom.Amúgy meg az újság írta,hogy babát vár,nem én találtam ki.Ha nem az,akkor viszont rengeteget hízott.Igazából teljesen mindegy.