Téma: X-Faktor

Smonika 2012 nov. 16. - 22:48:32 Előzmény Seven7Crown
(1633/3153)
X fucktor :))) Ez találó :)))
teardrops 2012 nov. 15. - 20:32:53
(1632/3153)
Miért nincsenek tematikák? ...legalábbis elõre beharangozva?

Miért nem mondja el Ördög Nóri MINDEGYIK dalnál a címet és az elõadót?

Miért nincsenek közös produkciók???

Miért van ennyi veszekedés a mentorok között?


Miért teszek fel ilyen költõi kérdéseket?:-)
Seven7Crown 2012 nov. 15. - 16:18:11
(1631/3153)
Akkor én nem fogok indulni a következõ X-fucktorba jövõre!:D
Smonika 2012 nov. 15. - 09:07:55
(1630/3153)
Sajnos én is ettõl tartok.... :( De még inkább attól, hogy celebmajmot csinálnak belõle.

A dalokat nem õk választják sajnos, legalábbis nagyrészt. Talán van némi beleszólásuk, de a jogdíjak miatt úgy gondolom, nem énekelhetnek el bármit.
Seven7Crown 2012 nov. 14. - 23:34:07
(1629/3153)
Oláh Gergõrõl, pedig az a véleményem, hogy ha még egy kicsit tovább dicsérgetik, akkor teljesen elfog szállni magától!
Seven7Crown 2012 nov. 14. - 23:29:48 Előzmény Denisam
(1628/3153)
Adél kisasszony, eddig sem a mély, sem a magas hangokkal nem tudott eddig megbirkózni. De tényleg jó lenne tudni, hogy ezeket a dalokat elõírják nekik, vagy maguk választják ki!
Smonika 2012 nov. 14. - 22:24:29
(1627/3153)
Nos, az a véleményem, mint a nagy többségnek. Az elsõ két széria nem hozott számomra felejthetetlen produkciókat, egyik felfedezettért sem voltam különösebben oda. Nem érdekelt, ki nyeri, nem is nagyon néztem.
A mostaniban végre van kiért nézni, és ez persze Oláh Gergõ. Az egyetlen, aki miatt érdemes odaülni a tévé elé.
A Zámbó gyereket egyedül a neve miatt juttatták be, amolyan szavazatmágnesként. Üzleti húzás, ki nem xarja le, hogy tud-e énekelni vagy sem. És nem csak a rá érkezõ szavazatok miatt, hanem az ellene, más versenyzõkre adott szavazók miatt, mert abból is jóval több folyik be. Nyilván senki sem akarja ( vagy csak kevesen), hogy nyerjen, de nem véletlenül nem teszik közzé, hogy kire hány sms érkezik. Így dõl a lé ezerrel. Mégiscsak jobb, mintha uncsi ismeretlenekkel lenne tele a széria. Mármint a csatornának jó (milyen igaza volt Rudolf Péternek abban a reklámban...a sok csatornából csak úgy ömlik a szenny... Ja hogy tv csatornáról van szó? Akkor is :D )
Na mindegy, Gergõ kárpótol mindezekért, még akkor is, ha fos dalokat énekeltetnek vele, mint az utolsó kettõ. Õ még azokat is élvezhetõvé teszi, nagyon is. Tán még meg is szeretem az eredeti nótát :)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy alakul a sorsa, bár félek, hogy belõle is médiapatkányt csinálnak. Ne legyen igazam!
Denisam 2012 nov. 14. - 06:34:17
(1626/3153)
Majd minden negatív kritikámat visszavonom Csobot Adél elsõ szereplésérõl az élõ showban. Volt alkalmam meghallgatni az eredetit. Meglehetõsen érdekes élmény volt. Lehet, hogy a hölgy hivatásos énekes, de az éles szoprán hangja, és a dal életlensége, unalmassága után Adél elõadása már-már fenomenális volt. Nem, nem Adél tört fel ennyire, Caro Emerald ennyire gyenge, úgy látszik, néha a versenyzõ jobb, mint az eredeti...
Seven7Crown 2012 nov. 14. - 00:11:33
(1625/3153)
Ez megint silány volt, és rájöttem, hogy a nyomulásuk nem más, mint a tehetségtelenségük álcázása, mivel a nézõk érdeklõdését is fenn kell valamivel tartani!
Tehát vagy ordítunk, vagy sírunk, vagy az örök tini szerepét alakítjuk, és állandóan vigyorgunk, bár a magas hangokat már nem tudjuk kiénekelni!
Bea kisasszony, pedig vigasztalhatja magát azzal, hogy Sharon Stone, akire egy kicsit hasonlít, és szintén színésznõ is, szintén nem tud énekelni, de az is biztos, hogy az Elemi ösztönbe, tõlem se kapna szerepet!:D
olahmiki1959 2012 nov. 13. - 04:27:22
(1624/3153)
"Egy mester-egy tanítvány."

Melyik ujjamat harapjam meg?:))
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 21:36:22 Előzmény Ezüstliliom
(1623/3153)
A köztünk lévõ ellentétnek az van a hátterében, hogy õ egyszer jelentkezett nálam, hogy szeretne a tanítványom lenni, és én finoman ugyan, de elutasítottam, amit õ azóta sem tudott nekem megbocsájtani.:)))
1/10
danton-b 2012 nov. 12. - 19:41:06 1/10
(1622/3153)
Én mán itten semmit nem érzek ,mert itt bármilyen csodabogár ,képtelen alak elõfordulhat,ami azt illeti nem kell ahhoz személyes ellentét hogy bizonyos dolgokat észrevegyen valaki,ld aki azt ajánlotta neki hogy kezeltesse a grafomániáját pl,de az kétségtelen hogy sok mindenben a stílust leszámítva is eltérõ a véleményünk.
tompika74 2012 nov. 12. - 19:04:14
(1621/3153)
Most egészen jó volt a dalválasztás.
Szabó Dávid dalát elõször és utoljára a Csillag Születikes Szabó Ádámtól hallottam. Bár õ harmónikával indult, nem énekkel, mégis legalább százszor jobban énekelte, mint most a Dávid. Megfigyeltem Dávidnál, hogy fõleg a hajlításoknál és a hangerõ-változtatásoknál kegyetlen hamis.
Antal Timi megint hamis - mindig hamis. Nem mintha a többség nem lenne az, sokkal gyengébb számoknál.
Oláh Gergõ megint egy unalmas dalt kapott. Ilyen daloknál nem fog állva tapsolni a közönség... esetleg ha utasítják õket.

Stone és Zoli középkategória. Biztos voltam benne, hogy a zsûri a Stone-t küldi haza. Nagyon csodálkoztam, hogy nem, és hogy a zsûri mert dönteni. Bár a döntés mottója valószínûleg a Malek Miki "nem véletlen, hogy harmadszor áll itt" beszólása volt. Ezért szerintem ezt a döntést nem a szakmaiság, hanem inkább a nézettségi mutatók ihlették. De:
Örülök neki, hogy a Stone jutott tovább. Mindig tetszik a produkciója, jó látni egy igazi rockert a mai taknyos-nyálas zenei szférában :)

Nyugtával dicsérd a Voice-ot ! :) A válogatón jól begyakorolt, kedvenc dalokat énekeltek. A neheze most kezdõdik. Az X-Faktor válogatáson is azt írtuk, hogy ez erõs mezõny lesz. Most meg alig hallani hamis hang nélküli éneket :( Erre még rémálmaimban sem számítottam!
offtopic
Motorman81 2012 nov. 12. - 18:46:35
(1620/3153)
ESSEN MÁR KI AZ A ZÁMBÓ KÖLÖK !!!
tompika74 2012 nov. 12. - 18:37:09
(1619/3153)
A mûsor vége felé ülünk a TV elõtt. Kérdés hozzám:
- Szerinted kinek kellene kiesnie?
- Zámbó Krisztián és a Szabó Dávid messze a leggyengébbek.
Erre Nórika:
- Elsõnek továbbjut Szabó Dávid.
1 perc múlva:
- Zámbó Krisztián.
Megint én:
- A következõ legrosszabb a Csobot Adél.
Nóri:
- Aki továbbjut: Csobot Adél.

Ezután már nem mondtam semmit, mert rájöttem, hogy ha nem fogom be a pofámat, akkor itt Oláh Gergõ - Antal Timi párbaj lesz!!! :)
lilalibaláb 2012 nov. 12. - 16:53:01
(1618/3153)
Tegnap azt mondtad, többé nem pazarolsz energiát a hozzászólásaimra.

......................
......................
......................
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 14:02:49
(1617/3153)
Kedves Ezüstliliom, és kedves trunksX!

Nem szükséges összevesznetek "rajtam", - mármint, hogy közületek ki legyen a tanítványom, és ki nem, - mindkettõtöket rendkívüli módon kedvellek, tehát jöhettek bátran, az ajtóm elõttetek nyitva áll.:))

Jelentkezni "elõzetes regisztráció" után lehet, - ezt talán mondanom sem kellett volna.:)))
csincsilla72 2012 nov. 12. - 13:36:39
(1616/3153)
Egy ilyen showmûsor színvonalán csak emel, ha nem totál amatõrökkel kell dolgozni. Nekem ne is álljon színpadra olyan, aki eddig csak a fürdõkádban énekelt, mert az lesz belõle, ami ebben a szériában is hallható.
Ha valaki jó, próbálkozott már itt-ott, de eddig nem "tolta" senki, akkor itt megkapja a lehetõséget.
A szombati mûsor teljesen kiverte a biztosítékot, az egyetlen Oláh Gergõn kívül mindenkit hazazavartam volna. Egyszerûen szégyen, hogy Zámbó, Csobot, Stone és Szabó még mindig benn vannak. Nemcsak rájuk, hanem a szavazóközönségre nézve is. A mentorok pedig süllyedjenek el a föld alá, amiért ezeket az embereket beválogatták. Már a Király L. Norbi-eset is túlzás volt, de ott a show még illedelmesen takarta az énektudás hiányát. De itt??
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 12. - 13:14:53 1/10
(1615/3153)
Ezzel a hozzászólásoddal abszolute nem értek egyet.
Szerintem teljes tévedés.

"Az meg hogy milyen a felhozatal, nem a mûsor érdeme"

Hát kinek az érdeme lenne?
Óriási castingokat csináltak,rengeteg válogatás volt, õk választottak!
Nekem ne mondja senki,hogy ezek voltak a legjobbak, mert pl. a mentor házból is több olyan esett ki,akik kenterbe verték volna Stone-t,a PJZ szuperduót, hogy Krisztiánt ne is említsem...

"Számomra ezzel hogy évek óta a szakmában lévõ de még befutni nem tudott emberekkel töltik meg a mûsort, cseppet sem lesz az egész szimpatikusabb, sõt. "

Itt megint óriási tévedésben vagy.
Már többször is leírtam,hogy akik abban a hitben vannak,hogy a X-faktor énekesei idáig mind közértben dolgoztak és most hirtelen kipattant belõlük az isteni tehetség, azok tévednek.
Van ilyen is, de ez a legritkább.
Aki éneklésre adja a fejét és még érzi is magán,hogy jó hangja van,az általában korán zenekart alapít és kipróbálja magát.
Általában odafönt megáldják õket egy jó adag szereplési vággyal is, ami a sikerekkel együtt csak nõ.
Az X-faktor eddigi szereplõirõl nagyon-nagyon röviden:
Vastag Csaba esküvõkön lépett fel kis együttesével. (részemrõl maradhatott volna ezen a szinten)
Veca mûsorok fõcímdalait énekelte fel
Nicolasnak lemeze is volt már az X-faktor elõtt.
Tabáninak is saját együttese volt (jabocs, õ Csillag születikes)
Muri Enikõ is énekelt korábban, még karaoke versenyt is nyert a Viván.
Wolf Kati: "Élete az X-Faktor elõtt is a zene körül forgott, számos zenekarban énekelt"-idézet az életrajzából.
Szirota Jennifer (csillag születik) 2007-óta mindenféle versenyeken szerepelt, musicaleket énekelt stb. és nem folytatom a sort.
Mindenkirõl találsz a neten valamiféle zenei múltat.

Õk mennyiben amatõrebbek,mint bárki,aki vokálozik?

Persze igazad van,hogy voltak-vannak teljesen amatõrök is ,akárcsak a Voiceban.
Ott is van kamionos is, olyan is,akit anyukája nevezett be, sportkommentátor stb.

"Az egésznek pont a tehetségkutató jellege vész el"

Kulcsmondat!
EZ NEM TEHETSÉGKUTATÓ!
Nagyon fontos különbség!
Nem véletlenül X-faktor a neve és nem "az ország hangja" vagy az "év hangja" ugyanis a szakma fellázadna,ha ilyet mernének mondani.
X-faktor! Ez pont arra céloz,hogy nem feltétlen a legtehetségesebb énekes fogja nyerni,nem biztos,hogy õ az akiben meglesz az X-faktor.
Lehet ,hogy egy sokkal tehetségtelenebbe látják bele ezt a faktort,aki jól néz ki és jól menedzseli magát!
A Ki mit tud, az tehetség kutató volt!
Nem is az otthonülõ Marinéni döntötte el ki jut tovább, hanem egy szakmai zsûri!
Ott egy Király L. Norbi vagy egy P.J.Z. úgy repült volna még a válogatáson,mint a gyõzelmi zászló.
Ugyanis ezek szakmák, nagy részben objektíven megítélhetõek és ha tehetségeket keresnének a kutyát nem érdekelné,hogy a süket Lacibácsi szerint ki a jó, vagy,hogy a 14 éves kislányoknak melyik fiúcska tetszik.
Itt eladható termékeket keresnek.
Akire a legtöbb tini szavaz az nyer és nem a legtehetségesebb!
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 13:05:24
(1614/3153)
Nem hát! Ezért CSAK ÉN leszek!:P

Húha! Talán kimutatást vezetsz a hozzászólásaimról?:O :D