Téma: X-Faktor

1/10
Semprini 2012 nov. 12. - 12:35:18 1/10
(1613/3153)
"Amiket a Voice alapkoncepciójáról írsz, azzal természetesen teljesen egyetértek, irreális, és unfair az egész, de hát ez van."
Oké, rendben, így már minden világos.
A mentorok vitájával kapcsolatban abszolút egyetértek, hozzátéve hogy az X faktorban alighanem valami gond lehet a hangosítással, kontorllhangfalakkal, vagy nem tudom mivel, mert több adásban is szinte minden versenyzõ többé-kevésbé hamis volt - csak voltak, akiknél a mentorok ezt jótékonyan elhallgatták, míg másoknál fõ hibaként rótták fel.
Hogy a Voice mennyire fogja kifutni magát, itt is a "mesterektõl" függ részben, bár hogy õszinte legyek, Mezõ Misitõl nem sokat várok, el nem tudom képzelni, mit tud egy nála utcahosszal profibb és jobb hangú, jobban éneklõ emberkének tanácsként mondani, de biztos fog valamit, elvégre azért fizetik.... :-)
Malek Andreát és Somlót a szakmai tapasztalata, Caramelt meg a ma divatos énekstílusban (értsd: mindent túlzottan agyonhajlítgatós R&B) való jártassága teheti esetleg alkalmas mentorrá, mesterré. De én azért kicsit még szkeptikus vagyok. A versenyzõk kiválogatását illetõen sztem messze nem a vietnami srác volt az egyetlen, akit "benéztek", hanem adásonként volt még pár, és olyanok is akadtak, akinél nem fordultak meg, pedig illett volna. De hát, négy ember ízlése sem lehet objektív, mindenkinek más tetszik egy hangban, ketten sem egyformán hallják az énekeseket.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:57:14
(1612/3153)
Mára eljutottam ide is, mit szólsz? Így züllik egy magyar úr(hölgy).;)
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:56:00
(1611/3153)
Gondoltam hát.:)

Ó, igen, mert Te egy zseni vagy! Szeretnék a tanítványod lenni, ó, Mester!;) :D
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 11:54:33
(1610/3153)
"Nem ér nevettetni a munkahelyemen!"

Te a munkahelyeden Internetezel??? Te csúnya!:)
Ezért tart itt ez az ország, ahol tart:)
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 11:52:21
(1609/3153)
"Lehet ezt így is, vicces is, frappáns is, csak mégsem olyan élvezetes olvasni.;) Olyan SMS stílus."

Gondolhatod, hogy direkt írtam így. Érzékeltetni akartam a különbséget az eredeti, hamisítatlan, sõt, hamisíthatatlan olahmiki-stílus, és e között.:)))
(Meg azt is jelezni akartam finoman, hogy ha kell, bármilyen stílusban, színvonalon és terjedelemben tudok írni, ami csak a legnagyobbak sajátja...:)))
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 11:42:12
(1608/3153)
Kivételesen egy kissé figyelmetlen voltál, azt hiszem.

Én a tízszeres szorzót nem a mûsor egészére értettem, hanem - ahogy le is írtam, - kizárólag a tehetségek mennyiségére.
Az X Faktorban két igazi tehetség maradt talpon, míg a Voice-ban már eddig is legalább húszan vannak, akik tényleg nagyon jók, és ott még vége sincs a válogatóknak.

A Voice-ban eddig én úgy láttam, hogy - talán a vietnami kisgyerek kivételével, akit szerintem nagyon benéztek, - a továbbjutottak szinte mindegyike jó adottságokkal rendelkezik, amibõl az következik, hogy ez a mûsor a késõbbiekben eleve sokkal jobb alapanyagból tud majd válogatni.
Az X Faktor legnagyobb baja, ami az eddigi összes szériát jellemezte, hogy gyenge, sõt, kifejezetten rossz hangi adottságokkal rendelkezõ jelentkezõket is továbbengedtek, - eddig még megfejthetetlen, rejtélyes szempontból, - amibõl egyenesen következik, hogy eleve rossz alapanyagból, rossz készletbõl nem lehet késõbb jót csinálni, ha megfeszülnek, akkor sem.

Nem véletlen, hogy - ha megfigyeled, - a mentorok közti feszültség és veszekedés szinte mindig akkor robban ki, amikor arról van szó, hogy valamelyik versenyzõ hamis volt-e, vagy sem.
És akkor jönnek azok a gyermeteg védekezések, hogy "egy-két hamis hang még nem a világ," meg hogy "attól még a produkció drámaisága megfogta a hallgatókat" és hasonló csacsiságok.
Egy magát komolyan vevõ mûsorban ennek a kérdésnek fel sem szabadna merülnie, mert hamis hangú énekesnek eleve, egyáltalán nem szabadna szerepelnie a versenyben.

Amiket a Voice alapkoncepciójáról írsz, azzal természetesen teljesen egyetértek, irreális, és unfair az egész, de hát ez van.
Annyiból érdekes talán a mûsor, hogy ilyen eddig még nem volt, elüt a többi hasonló jellegû mûsortól, itt tulajdonképpen valamilyen szintû profik versenyeztetésérõl van szó.
Ebbõl kifolyólag a színvonal is adott.
Én a magam részérõl például komolyzenei vonatkozásban is rendeznék valamiféle bajnokságot, versenyt, - tehát nem fiatal, tehetséges kezdõknek, mert olyanokból van elég, hanem évtizedek óta a pályán lévõ, világhírû mûvészeknek, - azt kiderítendõ, hogy jelenleg vajon ki a világ legjobb zongora-vagy hegedûmûvésze, esetleg operaénekese.
Olyasmi lenne, mint valamiféle komolyzenei világbajnokság, vagy olimpia.
Szerintem az is lehetne legalább annyira érdekes egy bizonyos nézõi körnek, mint mondjuk a Voice.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:33:38
(1607/3153)
Bizony! Horváth Sándor! De sajnálom õt is, hogy nem választották be!:((( Gondolkodás nélkül lecserélném Krisztiánt rá.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:31:24
(1606/3153)
Nem ér nevettetni a munkahelyemen! Sõt! Egyenesen kínzás!;)
inujásákágume21 2012 nov. 12. - 11:30:50
(1605/3153)
Nekem végül is bejön a mostani széria...bár ezt az utolsó párbajt nem értettem,hogy két jó énekesnek miért kell ott állnia,bár Fehér zoli nem volt a kedvencem,de legutóbb jó volt,mind1 nem ez a lényeg,hanem az,hogy MIT KERES MÉG OTT A ZÁMBÓ KRISZTIÁÁÁN?!?!?!?...a show végéig ezt fogjuk hallgatni,hogy "hát még mindig beváltatlan ígéret vagy" meg kérdõjel...eleve besem kellet volna kerülnie a showba,ha jól emlékszek Horváth Sándor helyett vitte be az az idióta Keresztes,na õ pl. tudott énekelni,de persze gondolom Zámbónak be kellet kerülnie a nézettség miatt és azért vergõdik még mindig bent,mert édesapja rajongó tábora szavaz ezerrel szerintem,én mindenesetre remélem,hogy a végén már nem lesz ott és láthatok egy Antal timi és Oláh Gergõ "csatát".
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:28:58
(1604/3153)
Lehet ezt így is, vicces is, frappáns is, csak mégsem olyan élvezetes olvasni.;) Olyan SMS stílus.

Ó, tényleg! Nem írtam még Enikõrõl! Ez a dal sajnos ugyanúgy, mint sok elõzõ tehetségkutatókon szerepelt énekes saját dalai, nagyon semmilyen volt.:( Jó dalszerzõk kerestetnek!!!
És tudom, hogy azért festették a száját olyan jajvörösre, hogy passzoljon a szoknyájához a színe, de nagyon nem állt jól neki.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:23:46
(1603/3153)
Szerintem az "igen!" zsigerbõl jött. Hamarabb kibukott belõle, minthogy átgondolhatta volna. Én nem tudok haragudni rá ezért, fõleg, mert utána még meg is követte Beát. (Oké, az elég megrendezett dolog volt, de akkor is.)

A hozzászólásod másik részére annyit tudok csak mondani, hogy ebben a mezõnyben még így is középtájon helyezkedik el, mert sokkal élvezhetõbbek a produkciói, mint Dávidéi vagy Krisztiánéi, bár arra én is kíváncsi lennék, más stílusban mit nyújtana.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:17:02
(1602/3153)
De a Voice-ban eddig még a válogatókon is sokkal több jó éneklést hallottunk, mint az X-faktorban.

Oké, ne legyen tehetségkutató! (Miért baj, hogy nem az? - Ha netán tényleg nem az...) Mindegy, hogy nevezzük, attól még - eddig - élvezhetõbb, mint a többi. És eddig a döntések is sokkal igazságosabbaknak tûnnek nekem, mint más mûsorokban, és ez számomra nagy elõny. Te beszéltél az X-faktorban kontraszelekcióról - amivel egyet is értek. Így nem értem, miért nem tetszik Neked a Voice. Mik az érveid ellene?
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 11:04:08 Előzmény olahmiki1959
(1601/3153)
A szombati adás értékelése, Semprini igényeinek megfelelõen:)))

A nyitókép: - teátrális.

Ördög Nóra: - profi, de irritáló.

Szabó Dávid: - jellegtelen.
Csobot Adél: - a nagy kérdõjel.
Zámbó Krisztián: - a mélypont.
Stone: - kezdhet csomagolni.
Antal Timi: - egyelõre hullámzó.
Fehér Zoli: - kár érte.
Oláh Gergõ: - másik szint.
A Like: - ketyeg az óra.

Muri Enikõ mint meglepetés vendég: - megnéztük...

A nézõk szavazása: - kiakasztó.
A párbaj: - szívszorító.
A mentorok döntése: - bicskanyitogató.

A mûsor végsõ konklúziója: - úgy szar, ahogy van.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 11:00:02
(1600/3153)
"Azzal egyetértek, - csak azt meg nem lehet megcsinálni, - hogy valamilyen úton-módon a mentorokat kellene már végre eltávolítani a mûsorból, bár amennyi kárt okoztak eddig ebben a szériában, azt semmilyen módon helyrehozni nem lehet."

Így igaz.:( És bár én ritkán politizálok, de ez a mondat más szövegkörnyezetben is - kis túlzással - megállná a helyét sajnos.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 10:57:18
(1599/3153)
:D

(Éreztem, hogy ezt félre fogják érteni.:) )
1/10
Semprini 2012 nov. 12. - 10:53:13 1/10
(1598/3153)
"A szorzó tehát minimum tízszeres a két mûsor között, a Voice javára."
Na álljon meg a menet: A Voice-ból eddig a válogatókat láttunk, míg az X-bõl két széria ment le teljesen, egy meg félig. Ilyen barokkos túlzásokkal, mint tízszeres szorzó, talán legalább az elsõ széria végét meg kéne várni. Az meg hogy milyen a felhozatal, nem a mûsor érdeme, egyszerûen ha eleve profiknak hirdetik meg a versenyt, több profi fog jelentkezni mint amatõr, ha meg bárki mehet, akkor talán az amatõrök lesznek túlsúlyban, ilyen egyszerû. Számomra ezzel hogy évek óta a szakmában lévõ de még befutni nem tudott emberekkel töltik meg a mûsort, cseppet sem lesz az egész szimpatikusabb, sõt. Az egésznek pont a tehetségkutató jellege vész el, márpedig ha elvész, akkor eleve unfair összehasonlítgatni a többi tehetségkutatóval, mert ez a tény már ab ovo diszkvalifikálja a Voice-ot a mezõnybõl. Tehát lehet "tízszeres szorzó", de az biztos hogy nem a Voice javára. Max. a felhozataléra, de az a mûsor alapjellegébõl következik.
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 10:30:07
(1597/3153)
Ami a hozzászólásod elsõ részét illeti: ott a pont!:D

A második résszel már nem értek annyira egyet. Nekem szimpatikus Stone.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 10:28:01
(1596/3153)
Úgy érzem, mintha valami személyes ellentét lenne Miki és közted. Nem érezted TrunksX hozzászólásában a szándékos túlzást?:)
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 10:24:19
(1595/3153)
Szólj bele nyugodtan, ez nyílt fórum! Fõleg, ha még segítesz is.;) Köszi!

Nem hiszem, hogy csak Krisztiánról vagy Stone-ról olvashattál itt negatív véleményeket. Ahányan vagyunk, annyiféle vélemény, és mindegyikben van nyilván rengeteg szubjektivitás. Nekem pl. nem volt unalmas Zoli produkciója. Krisztiánról azt írtam, hogy jobb volt, mint az elõzõ hetekben, de Stone-t tényleg kifelejtettem: nekem tetszett ahogy énekelt szombaton.

Abban pedig teljesen egyetértünk, hogy Szulita stylistja monnyon le!:)
1/10
danton-b 2012 nov. 12. - 10:14:30 1/10
(1594/3153)
Tudod mit? Akkor rajongjatok csak tovább,láthatólag ez is a célja sokszor triviális közhelyes okoskodásának.Nekem nemigen tud újat mondani,szomorú dolog lenne, ha erre irigy lenne egy normális ember:)Én nem így valósítom meg önmagam ,hogy feleslegesen fosom a szót ráadásul egy bulvár mûsor kapcsán ,amit pár szóval a helyére lehet tenni.De szerintem nem olyan fontos ember õ hogy ennyit kéne vitatkozni róla.talán alapítsatok egy olahmiki fanklubot ,hadd higgyen magáról még többet, hiszen már eddig is õ a szerénység mintaképe:)