Téma: X-Faktor

offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 12. - 09:58:25
(1593/3153)
Bármilyen furcsa is Számodra, a moderáció árulkodás nélkül is mûködik.;) És teljesen mindegy, hogy idézettel vagy saját kútfõbõl személyeskedsz, attól az még személyeskedés marad.
lilei 2012 nov. 12. - 07:54:15
(1592/3153)
Hello...amúgy én nem vagyok rajongója....csak egyetértettem a gondoltaival...üdv.
lilalibaláb 2012 nov. 12. - 06:09:32
(1591/3153)
Szerintem az idei X faktor széirából egyetlen egy versenyzõ sem lesz félév múlva már sem a képernyõn, sem a köztudatban (hacsak nem a Barátok köztben). Gáspár Laciból egy is elég (idõnként sok is), lassan õ is "elbulvárosodik", nem fogják lecserélni Oláh Gergõre. Oláh Gergõ szerintem majd lehetõséget kap valamelyik zenés színháznál.
A többi felejtõs, kivéve Zámbó Krisztiánt, akit a bulvár még egy jó darabig nem ereszt. Ha "szerencséje van", a Zámbó Band újra támad, erõsítheti a soraikat.
lilalibaláb 2012 nov. 12. - 06:00:04
(1590/3153)
Pedig érdemes elolvasni. Részemrõl ritkán ír olyat, amivel ne értenék egyet, csak helyettem is kifejti bõvebben. :-)

(Egyébként még mindig jobb, mint az, aki úgy hátrál ki egy vitából -érvek híján-, hogy közli, nem pazarol energiát a neked adandó válaszra, majd jól elszalad téged kimoderáltatni azzal, hogy személyeskedtél egy Monthy Python idézettel. :-))
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 05:05:29
(1589/3153)
"A "Voice" eddig - mindenféle szempontból, az énekesek tehetségét, vagy a zsûrizést tekintve, - annyival jobb, mint az X Faktor, hogy a két mûsort nem lehet egy napon említeni."

Ezt írtam, és miután több egyet nem értõ reagálás érkezett rá, megpróbálom egy kicsit bõvebben kifejteni, hogy mire gondoltam.
(Az egész csak ürügy, hogy már megint írhassak valamit...:)))

A versenyzõk:
A Voice-ban - miután a jelentkezéskor nem volt kizáró ok a zenei múlt, a profizmus, a pályán eltöltött sok év, - ömlesztve szerepelnek a jobbnál jobb hangú, rutinos, évek óta valamilyen szinten a szakmában mûködõ versenyzõk, míg az X Faktorban a tehetségek száma jóval kisebb, elsõsorban a mentorok elképesztõ melléfogásai miatt, akik - és ez már annyira elcsépelt, hogy sokan írtunk is róla - nagyon nagy tehetségeket kiejtettek a versenybõl, míg közepes, illetve néhány esetben kifejezetten rossz énekeseket tovább engedtek.
Az eredményt látjuk.
Az X Faktorban jelenleg van talán két igazi tehetség, Antal Timi és Oláh Gergõ, - akik valóban megérdemlik a dicséretet, - míg a Voice-ban van legalább 20, de lehet, hogy még több hatalmas tehetség, és néhány világklasszis színvonalú versenyzõ is.
A szorzó tehát minimum tízszeres a két mûsor között, a Voice javára.

A zsûri:
A Voice zsûrije - eltekintve Mezõ Misi némelyik szándékosan túljátszott megnyilvánulásától, - abszolút kulturált tagokból áll, mind megjelenésben, mind beszédstílusban, szóhasználatban, a vélemény-nyilvánítások színvonalában.
Carameltõl, Somlótól, vagy pláne Malek Andreától elképzelhetetlen lenne bármilyen alpári, vagy zavarba ejtõen közönséges beszéd, vagy akár csak egy mondat.
Ezzel szemben az X Faktor zsûrije négy teljesen megkérdõjelezhetõ, hullámzó szakmai teljesítményt nyújtó, emberileg pedig a sznob és a kocsmatöltelék - mint két szélsõség - közötti skálán megnyilvánuló, kicsinyes, egymás versenyzõit kiejteni próbáló, idõnként összeugró, néha bosszantóan primitív, néha nevetséges figurákból áll.

Én már nagyon várom a Voice élõ adásait, mert a szerkesztõkön eddig nagyon sok múlt, hogy milyen mondatokat, felvételeket vágtak ki, vagy hagytak bent a felvett mûsorokban, és ezzel milyen képet sikerült kialakítaniuk a nézõkben, viszont egy élõ adásban bármi elõfordulhat, véletlen elszólások, rossz döntések, spontán indulatkitörések is megtörténhetnek, amiket nem lehet kivágni, és amik valóban érdekessé tehetik a mûsort.

A Voice akkor fog vizsgázni igazán.
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 04:10:58
(1588/3153)
Oké, most jó hangulatban vagyok - mint általában, - úgyhogy jó sok "gondolatodra" reagálni fogok. (A gondolatot erõsen idézõjelbe tettem, nem véletlenül...:)))

"Nem gondoltál még rá hogy kezeltesd a grafomániádat?" - Dehogynem. Ez már a kezelés után van...:)))
"ugyanannyit kéne írnom mint amennyit te írtál, az meg azért mégiscsak túlzás lenne" - Az biztos. Jóból is megárt a sok, hát még belõled:)))

"Oláh Gergõt sztem nagyon túldicséred," - Erre most kivételesen komolyan reagálnék.
Ezt írtam:
"Oláh Gergõ ezúttal hozta a "kötelezõt", természetesen nagyon jó volt, de miután pont elõtte egy hasonló jellegû szám hangzott el Fehér Zolitól, nem szólt akkorát, mint egyébként szólhatott volna."

Ez túlzó dicséret??? Szerintem egy objektív, túlzásoktól mentes meglátás.

"A Like tegnap este a legjobb volt. Igen, A legjobb. Voltak már még ennél is jobbak (kétszer v háromszor), de most mindenki mást felülmúltak." - Azt kell mondjam, hogy úgy látszik, valahol, tudat alatt azért csak hat rád, vagy rátok a humorom, mert ekkora poént nem nagyon olvastam még tõled. (Arra nem merek gondolni, hogy komolyan gondoltad ezt a néhány mondatot, mert akkor...a mondatot a rám jellemzõ tapintatból nem fejezem be.)
Ha a Like tegnap a legjobb volt, akkor ezt a mûsort most kell befejezni, a stúdió ajtaját bezárni kettõre, és a kulcsot bevágni a Dunába.
Azzal egyetértek, - csak azt meg nem lehet megcsinálni, - hogy valamilyen úton-módon a mentorokat kellene már végre eltávolítani a mûsorból, bár amennyi kárt okoztak eddig ebben a szériában, azt semmilyen módon helyrehozni nem lehet.
Esetleg egy következõ sorozatban, bár én annak örülnék a legjobban, ha a következõ mondjuk öt évben, semmilyen tehetségkutató énekverseny nem indulna Magyarországon.
Ekkora szerencsénk biztosan nem lesz...
1/10
danton-b 2012 nov. 12. - 00:26:48 1/10
(1587/3153)
Egészségedre,én részemrõl ritkán olvasom végig,de annak alapján vannak jó és rossz meglátásai,amelyek egy jó része közhelyes,nem egyéni.humor? volt jobb.
Denisam 2012 nov. 11. - 23:09:18
(1586/3153)
Bocs, hogy beleszólok, de igen, Dávidnál volt az akrobatikus elem, még egy hátraszaltónak csúfolható valamit is elõadattak vele némi segítséggel, és nem sikerült rendesen leérkeznie. Fehér Zoli valóban szépen beért, de olyan unalmas volt, hogy el lehetett volna rajta aludni, hitelesség nulla, eddig a virnyogása miatt legalább ébren maradtam a produkciói alatt, viszont esküszöm nem értem, ez most sima fórum, vagy az utáljuk együtt Zámbó Krisztiánt és Stone-t egyesület?! Kivételesen jó volt mindkettõ, ami Krisztián erõsen hullámzó teljesítményét nézve csoda, Stone pedig végre kijött a szürkületébõl a napfényre, és megtalálta a neki való nótát. Ha már ki kellett esni valakinek, Fehér Zoliért a legkevésbé kár. Remélem jövõ héten vagy Szabó Dávid, vagy a Like követi.
UI: Kíváncsi vagyok, Dávidnak milyen show elem jöhet még, vetkõzve táncoló csajok?!
UI2: Szulita stylistja essen ki hétközben :D
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 22:41:17
(1585/3153)
Megint érdekes, hogy mennyire eltér a véleményetek bizonyos versenyzõket illetõen, Miki és Semprini.

Bizonyos szempontból tényleg rosszabbul énekelt tegnap Timi, mint máskor. Ez egyrészt a betegségének tudható be szerintem is, másrészt viszont annak, hogy végre igyekezett érzelmeket is közvetíteni, ami jobban sikerült neki, mint eddig, ez viszont szerintem emelte a produkciója élvezhetõségét.
A ruhája nekem is kicsit a kínos/közönséges kategória volt, pedig jól dobálta.:)

Adél kapott egy könnyû kis nótát, és még ezt sem sikerült neki tökéletesen megoldania. Bizonytalan intonációk sora jellemezte.

A Like megítélésében bizonytalan vagyok. Nem találtam igazán hibát a dalukban, mégsem volt olyan élvezet hallgatni õket, mint eddig. Olyan semmilyenek voltak szerintem. De azért az, hogy párbajozniuk kellett volna, erõs túlzás. Szulita ruhája tényleg nem volt elõnyös. Nem tudom, miért hazudták neki azt, hogy jól néz ki benne.:( Talán ha oldalt lett volna fekete és középen kék...

Igen, Miki, engem is zavar az a felhajtás, ahogy a "mentorok" belépnek, dehát ez a mûsor végig a harsány túlzásairól volt híres.:/

Krisztiánnak mi a francért kellett ilyen stílusú számot adni??? Igaz, hogy (önmagához képest) viszonylag normálisan el tudta énekelni, csak épp nevetséges a kemény macsó szerepében. Nem neki való.

Zoli tényleg elég fickósan énekelt most. Úgy tûnik, hétrõl hétre fejlõdött. (Mi volt ez a dal? Nem ismertem.) Valóban nem neki kellett volna kiesnie. Én is, mint mindenki, Dávidot vagy Krisztiánt küldtem volna haza.

Ebbõl következik, hogy Dávid most is felejthetõ volt számomra. Annyira, hogy már nem is emlékszem a produkciójára. Talán abban voltak az akrobatikus elemek?

Gergõ dalát most is élveztem, de talán nem ártana, ha valaki szólna neki, hogy ha nem hoz semmi újat hétrõl hétre, elõbb-utóbb rá fognak unni. Némi fejlõdést jó lenne látni nála is. Ráadásul így beérik a rosszabb énekesek is, ha egy kicsit megerõltetik magukat.

A Voice nekem sokkal jobban tetszik, mint ez a mûsor két okból: eddig szinte mindegyik énekes jobb volt, mint itt mondjuk Dávid vagy Krisztián, és a zsûri eddig sokkal jobb munkát végez, mint ez a brancs. Szinte mindig egyetértek velük.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 22:13:25
(1584/3153)
Sajnos? Ha nincs kedved elolvasni, senki sem kötelez rá. Szerintem jó meglátásai vannak, és még humora is van.:)
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 22:09:49 Előzmény danton-b
(1583/3153)
Köszönöm a választ priviben.:) Én nem tartom annak, bár az igaz, hogy volt a válogatón jópár nála jobb hangú énekes.
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 22:07:51
(1582/3153)
Ej, ezek a fránya utolsó mondatok!:D
lilei 2012 nov. 11. - 22:07:10 Előzmény olahmiki1959
(1581/3153)
Hello...mindenben egyetértek Veled, csak az utolsó mondattal nem. :-)
1/10
danton-b 2012 nov. 11. - 21:10:23 1/10
(1580/3153)
Sajnos pl ha rákattintok egy oldalra ,és ott a leghosszabb hozzászólást megkeresem,arra mérget vehetsz, hogy olahmiki írta:)Még egy ilyen van kõmacska ,alias mandulavirág ill legújabban heatchliff.
1/10
Semprini 2012 nov. 11. - 19:37:19 1/10 Előzmény olahmiki1959
(1579/3153)
Nem gondoltál még rá hogy kezeltesd a grafomániádat? :-) (Na ez csak egy amolyan olahmiki-stílusú szurkapiszka-poén volt, amiket szép számmal eleresztgettél az utóbbi idõben, nem aratva épen osztatlan elismerést. :-)
Kb fele, vagy kétharmadrészt egyetértek, nem is térek ki mindenre, hisz akkor ugyanannyit kéne írnom mint amennyit te írtál, az meg azért mégiscsak túlzás lenne... (Poén No2.) :-)

Katasztrofálisan rossz volt a tegnapi este. Sajnos még Antal Timi is mélyen önmaga alatt énekelt, de mivel beteg volt, nem érheti kritika, inkább csodálat, hogy ennek ellenére kiállt, versenyzett, és így is bõven a TOP3ban volt.
Oláh Gergõt sztem nagyon túldicséred, én semmi különöset nem látok benne, sõt most hogy nem táncolt, még annyit se mint eddig. Átlagos hang, nála sokkalta jobbakat is kiszórtak - sok nála rosszabbat viszont bent hagytak...
Adél olyan bõdületesen hamis volt, hogy nem akartam hinni a fülemnek, szinte olyan volt mintha húzná a szalagot a magnó, persze a kíséret tiszta volt, csak az énekszólam csúszkált szinte elviselhetetlenül ide-oda. A show-elemek Gergõhöz hasonlóan ezúttal nála is elmaradtak, egy helyben állva énekelt, így csak az bizonyosodott be, hogy önmagában a hangja és énektudása nem elég, ide tényleg több kéne. A nála jobbakat persze már rég kiszórták, egyetlen komolyan vehetõ vetélytársa maradt még bent: Antal Timi.
A Like tegnap este a legjobb volt. Igen, A legjobb. Voltak már még ennél is jobbak (kétszer v háromszor), de most mindenki mást felülmúltak. Gubik Petra pedig mint látványelem még erõsen meg is dobja a produkciót hétrõl hétre.
Fehér Zolit sztem azért (is) ejtették ki, mert neki ez már a harmadik párbaja volt, míg Stone-nak csak a második. Legközelebb már neki is a harmadik lesz, majd akkor õ fog menni gondolom. Bár egyiküket se bírom, de párbajozni természetesen nem nekik, hanem Szabónak és Zámbónak kellett volna, de számomra érthetetlen módon, akárcsak a múltkor, sajnos most is megúszták. hiába, a szavazásnak semmi de semmi köze nincs a színvonalhoz, vegytisztán pofára megy, ez ellen nem tehetünk semmit.
A Voice nekem továbbra sem tetszik, a tehetségkutatók legaljának tartom. Ez sem sokkal jobb, de valamiért egy fokkal érdekesebb. A mentorokat azonban ideje lenne már lecserélni.
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 19:28:08 Előzmény Zizibizi
(1578/3153)
Sejtettem, hogy Neked is tetszett.:)
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 19:26:05 Előzmény danton-b
(1577/3153)
Gyengébbek kedvéért mi az az "I.P.P."?
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 19:24:11 Előzmény Bigpapa
(1576/3153)
Épp azt írta, amivel egyet is értek, hogy NINCS sok magyar szám. Szinte mindig angol nyelvû dalokat hoznak, amivel már tele van a hócipõm. Komolyan mondom, rosszabb ez a mostani kor, mint a régi, mikor az orosz volt a kötelezõ, mert azt csak az iskolában erõltették, de nem várták el a TV-nézõktõl, hogy értsék.:/
olahmiki1959 2012 nov. 11. - 19:02:55
(1575/3153)
Hétrõl-hétre egyre hülyébb döntések születnek...

Az összes számot fejhallgatóval visszahallgattam, hogy ne emlékezetbõl írjak a ma estérõl, bár meg kell mondanom, hogy a mûsor közben kialakult véleményem csak megerõsödött.

Kedves dolog, hogy amikor a négy mentor elõtt széthúzzák a díszletet, õk pedig ott állnak a valóságban, aközben olyan monumentális zene szól, mintha az Apokalipszis 4 Lovasa jelent volna meg a színen, nem pedig egymással torzsalkodó, stresszhelyzetben magukból kiforduló, kicsinyes, valaha jobb napokat látott, viszont az emberi tartásukat, és a fülüket az utóbbi idõben egyre többször az öltözõben felejtõ, megkérdõjelezhetõ szakmaiságú figurák. Az egész testtartásuk, a saját jelentõségüket alaposan túlértékelõ arckifejezésük egy vicc.

Ördög "Baba van a pocakban" Nóra piros ruhája a múltkori elõnytelen rettenet után ezúttal végre jól mutatott a képernyõn. Le a kalappal Nóri profizmusa, tiszta artikulációjú szövegmondása elõtt, bár az üvöltésével még mindig nem vagyok kibékülve...
Nórinak az a húzása, amivel köszöntötte a nézõtéren helyet foglaló Szalay Balázst, a kitûnõ rally versenyzõt, zseniális volt, tökéletesen ötvözte az RTL egyik "arcának" köszöntését a jövendõbeli sportközvetítés ingyenes reklámjával. Még Bunkóczy László neve is elhangzott, aki Szalay navigátora, de egyébként jelen sem volt. Ezt így kell csinálni, Nóra!

Szabó "Ez még mindig itt van?" Dávid nyitotta a mûsort, egy nagyon kellemes, úgynevezett tinglitangli nótával, amely bármelyik színvonalasabb kerthelyiségben megállta volna a helyét, olyan volt a hangulat, mint mikor a fõpincér odaszól a szakácsnak a konyhában, hogy "Sanyikám, két resztelt máj lesz a bal kettõnek".
Remélem, Dávid gyerekkorában szerette a rajzfilmeket. Nils Holgersson libáihoz hasonlóan, elhúzhatna már végre...

Csobot "Pinakkió" Adél ma néhány bizonytalan hangtól eltekintve, nagyon jól, szépen énekelt, valóban új arcát mutatta, és azt, hogy ha komolyan foglalkoznak vele, - jó sok meló kell persze addig, - a végén még akár énekesként is megállhatja a helyét.
Ez a finom, érzékenyen elõadott, kellemes kis nóta nagyon jól feküdt neki, sallangmentesen, egyszerûen adta elõ, és még a magas hangok is tisztán kijöttek.
Éneklés szempontjából talán a mai produkciója volt a legjobb. (Akkor milyen lehetett a többi? - kérdezhetné néhány folyton kötekedõ alak, de ezeket nyugodtan hessegessük el.)

Utána jött az est rettenete, Zámbó "Semmi bajom veled, de húzzál már a faszba" Krisztián.
Azt hiszem, az X Faktor történetének talán legiszonyatosabb produkcióját hallhattuk tõle.
Ez egészen egyszerûen nem igaz...Ilyen hamis, végig fölé intonáló, erõlködõ, a nagy igyekezettõl hirtelen rendkívül primitív arcúvá váló, összeráncolt homlokú énekest nem tudom, mikor láttam utoljára. Csak egy szemébe húzott micisapka hiányzott a fejérõl ahhoz, hogy nyugodtan beállhasson a büféhez, és kérjen egy féldeci kevertet a reggeli hidegben, a buszra váró melósok között.
Szörnyû volt.

Tudom, hogy a közönséget, a szavazókat általában nem szokás kritizálni, de mégis, azt kell mondjam, hogy a Krisztiánra leadott nagyszámú szavazat is azt bizonyítja, hogy ennyi botfülû, a hamis, rossz énekesre is nyugodt lélekkel szavazó, süket ember ritkán gyûlik össze, mint ebben a mûsorban.
Ma egyértelmûen a Zámbó-gyerek volt a legrosszabb, egészen egyszerûen nem hittem el, hogy még ezek után is továbbjuthat. És mégis megtörtént.
Most kezdtem el komolyan félni, ugyanis nem tudom, mit kell még csinálnia ahhoz, hogy végre megszabaduljunk tõle.
Keresztes Ildikó teátrálisan, felállva tapsoló ünneplése meg olyan mû, és olyan émelyítõ volt, mintha egyedül ettem volna meg egy tálca francia krémest.
- Ildikó, legalább saját magadat ne csapd be, az istenért! - ha már minket, nézõket folyamatosa hülyének nézel...

Utána jött Stone, akit bármikor nagyon szívesen alkalmaznék, ha mondjuk testõrre lenne szükségem egy elhagyott kikötõi raktárépületben lebonyolítandó üzleti tárgyaláshoz, de a korrektség kedvéért meg kell jegyeznem, hogy ma egészen jól énekelt. Erõteljes volt, és túlnyomó részben tiszta, és egy olyan, jól kiválasztott számot adott elõ, ami abszolút neki való volt, ami a verseny eddigi orbitális melléfogásait ismerve, nem is olyan kis dolog.
Ma õ volt az egyik legjobb, nem kellett volna párbajoznia.

Antal Timi nimbusza - legalábbis bennem - egy egészen kis mértékben, de kezd megkopni. Miután a mezõnyben magasan õ a legjobb talpon maradt énekes lány, valamiféle túlzott elvárás mindig van vele kapcsolatban.
És ma õ sem volt tökéletes.
A szám elején, a mélyebb indításnál, nála is bejöttek hamisságok, - ez egyébként általános a mezõnynél, a mélyebb hangok szinte mindenkinél bizonytalanok, - aztán kinyílva, a helyükre kerültek a hangok, bár, egy helyen, egy magas váltóhangnál - teljesen szokatlanul - becsúszott egy iszonyatosan hamis hang.
És errõl még a ruhája sem tudta elvonni a figyelmemet, pedig egész idõ alatt azt néztem, hogy Timi vajon milyen színû bugyit vett fel ma estére, ha felvett egyáltalán.
Brutális volt ez az elöl majdnem szeméremdombig nyitott fekete ruha, de meg kell mondjam õszintén, nem állt jól neki igazán.
Az elsõ meghökkentõ pillanatok után, - számomra is meglepõ módon, - egy picit kínosan kezdtem érezni magam.
A szexit a közönségestõl, az izgalmast az alpáritól általában egy nagyon vékony hajszál választja el.
A kisterpeszben, szétvetett lábakkal való éneklés utoljára a 70 éves Tina Turnernek állt jól, õ ebben utolérhetetlen, Antal Timinek nagyon kell vigyáznia a jövõben, hogy ne váljon közönségessé.

Az egész estét tekintve, nekem talán Fehér Zoli produkciója tetszett a legjobban.
Ez megint egy olyan mondat, amirõl soha nem hittem volna, hogy valaha leírom, de mégis így van.
Nagyon lezseren, nagyon lazán, lubickolva, teljesen jól érezve magát adta elõ ezt a számot, végre tisztán énekelt, több hangszínt is bemutatva közben, a zenekar elõtt pedig le a kalappal.
Hozzám amúgy is közel áll ez a latinos, dzsesszes hangzás, amit a lépcsõn üldögélve, erõlködés nélkül, "kisujjból kirázva" adtak elõ a srácok, egyértelmûen, és fenntartások nélkül tetszett.
(Az õrület netovábbja, hogy pont egy ilyen jól sikerült produkció után kellett párbajoznia Zolinak, és kiesnie, a mentoroknak köszönhetõen. De errõl késõbb.)

Oláh Gergõ ezúttal hozta a "kötelezõt", természetesen nagyon jó volt, de miután pont elõtte egy hasonló jellegû szám hangzott el Fehér Zolitól, nem szólt akkorát, mint egyébként szólhatott volna.
Az máskülönben a zsûri, illetve a mûsorprogram összeállítóinak a fatökû mivoltát jelzi, hogy a két akusztikus produkciót egymás utánra tették.

A Like lányai az öltözõben elmondták, hogy nagyon örülnek, hogy a stylistok mennyire figyelnek rájuk, és milyen komoly munkát végeznek velük.
Akik egyébként nem ismerik azt az alapszabályt, hogy telt, duci nõre nem adunk olyan ruhát, amelyik teljesen a testére tapad, és kirajzol mindent, amit nem kellene.
Én imádom a hurkát, májas, véres, minden jöhet, párolt káposztával, tört krumplival. (Leállok, mert olyan éhes lettem, mint egy farkas.)
Viszont egy nõ testén a hurka már nem vonz annyira. (Ezúton is üdvözöllek, kedves Szulita. Meg a stylistodat is...)
A lány-trió ezúttal megint csak közepes volt, amilyen tisztán szóltak a múltkor a vokálban a szólamok, most annyira egysíkúra, kissé átlagosra sikerült a produkció.
Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de azt hittem, hogy most a Like lehet a párbaj egyik lehetséges résztvevõje. Végül is, elõbb-utóbb mindenkire sor kerül...

A szavazás közben, - mialatt Ördög "Mikorra várjátok a kis lurkót" Nóri negyvenhatodszor sorolta fel, hogy mit - nem - fog nyerni az a sok lúzer, aki egész héten küldi az sms-eket, mint állat, - mintegy felüdülésképpen, Muri Enikõ egyik saját szerzeményében, és a nem tudom, ki által kitalált színpadképben gyönyörködhettünk.
Amikor a szélgép szétfújta a fekete ruháját, Enikõ tisztára úgy nézett ki, mintha a Népligetben egy piros vászonzsákba bújtatták volna derékig, hogy abban bukdácsolva próbáljon meg célba érni, a nézõk hangos derültsége közepette.
A "szerzeménye" szó ezúttal különleges jelentést kapott, ugyanis néhány taktus erejéig kísértetiesen emlékeztette Mikibácsit (szakmai ártalom) Suzanne Vega "Tom's diner" címû számának a fõ motívumára.
Ezzel nincs semmi baj, ha már lopunk, akkor jó helyrõl tegyük, ne menjünk egy bizonyos szint alá.

A nézõk szavazására még ha akarnék se tudnék semmi szellemeset mondani, szomorúan, értetlenül, és ha még lettek volna illúzióim, azokról is lemondva álltam a történtek elõtt.
Ettõl kezdve, még azt is el tudnám képzelni, - persze, csak elméleti szinten, - hogy Krisztián még akár meg is nyerheti a versenyt.
Nem fogja, de ha ez így megy tovább, az utolsó háromig nyugodtan eljuthat. Már az is agyrém lesz...

Stone, és Fehér Zoli párbajának nem örültem, ma este messze nem õk voltak a legrosszabbak, a Zámbó gyerek, vagy Szabó Dániel, esetleg még a Like volt az, akik gyengén, felejthetõen, illetve semmi újat nem mutatva produkáltak.

És most térek ki arra, amire Stone-nál már céloztam.
Fehér Zoli ma összességében jobb volt, mint Stone, aki szintén jól énekelt.
A zsûrinél pedig tetten érhetõ lett az a szándék, az a hozzáállás, amivel a következõ hetekben biztosan találkozni fogunk.
Elkezdõdött a taktikázás, a múltbeli sérelmek miatti pitiáner visszavágás, - "a másiknak a jobb énekesét kiejtem, hogy ne legyen veszélyes az én mentoráltamra" - mentalitás elõtérbe kerülése.
Zolit azért ejtették ki most, hogy késõbb a gyengébb Stone ne legyen igazi ellenfele a többieknek.
Elég siralmas, ha már most ez a gondolkodás uralkodott el a mentorokon.

Végül:
A "Voice" eddig - mindenféle szempontból, az énekesek tehetségét, vagy a zsûrizést tekintve, - annyival jobb, mint az X Faktor, hogy a két mûsort nem lehet egy napon említeni.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 11. - 18:02:55
(1574/3153)
És joggal vagyok megsértõdve, mert elkezdtél személyeskedni. Arról meg, hogy magas lóról beszélek csak annyit, hogy bagoly mondja... Nem udod még? Én már igen, úgyhogy több idõt nem fogok a hozzászólásaidra pazarolni.