Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2012 nov. 21. - 11:30:56
(1953/3153)
Mégegyszer leírom: TUDOM, hogy így van, de nem tetszik, és talán nem fáj senkinek, ha ennek hangot is adok. Legfeljebb akinek mégis, az ugorja át a hozzászólásaimat! A mûsort meg nem a cirkusz miatt nézem, hanem a kevés jó produkció miatt.
1/10
danton-b 2012 nov. 21. - 10:33:43 1/10
(1952/3153)
Nem mindenki dobja félre a szakmai és emberi renoméját még tíz milkóért sem ,bár kétségtelen hogy jó példákat látnak erre a politikában is különös tekintettel a Kdnp-s kersztényüldözöttekre vagy a Fidesz szekértolóira földekért, hirdetési monopoliumokért és állami megrendelések kizárólagos birtoklásáért.
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 21. - 10:20:43 1/10
(1951/3153)
Liliom, drága Liliom! :)
A lényeg,hogy nem szabad ezt túldimenzionálni, fölösleges ezen idegesíteni magad.
Ez egy show, ahol kiválasztják azt,akire a legtöbben szavaznak,azaz akire akire a legtöbben hajlandóak költeni,mert nyilván a késõbbiekben vele lehet a legtöbbet keresni és ennyi.
Ha ez egy háromlábú, kappanhangú szamár,akkor õt fogják választani!
Senkit sem érdekel a készítõk közül,hogy ki mennyire tehetséges, senkit!
Leszrják! Nem cél jótékonykodni és kivágni azt akire rengeteg szavazat érkezik.
A mentorok meg ezért a közel 10millióért, amit kapnak, azt mondják,amit a szerkesztõk kérnek tõlük és nem, semmit sem fog esni a tekintélyük,mert a mûsornak nincs súlya, 1 hét múlva a kutya nem fog rá emlékezni,hogy kire mit mondtak.
10 millióért szerintem te is azt mondanád,amit kérnek :)
Ha ez a rendszer nem tetszik, akkor nézz más mûsorokat.
Semmiképp sem érdemes ezen komolyan idegelned magad.
Ezüstliliom 2012 nov. 21. - 10:00:21 Előzmény Smonika
(1950/3153)
Már sokszor kerültem hasonló párbeszédekbe ezen a fórumon, és megintcsak azt tudom erre írni, amit eddig mindig: tudom, hogy így megy ez, de engedtessék meg nekem, hogy ne tessen, ne akarjak belenyugodni, és fõleg ne kelljen már csak azért szeretnem/felmentenem az így viselkedõket, mert ez az egész már csak így szokás mostanában.

Amúgy meg sok választásom nincs, ha új elõadókat szeretnék hallani/látni, mint hogy ezeket a mûsorokat nézem.
Ezüstliliom 2012 nov. 21. - 09:52:26 Előzmény Castia
(1949/3153)
"Az X-faktor és az összes hasonló tehetségkutatónak eladott mûsor éppen azért valóságshow, mert nem a jó produkció a fontos benne. Nem ezért nézi a közönség, akármennyire is szeretnék ezt hinni magukról. A rokonszenv-ellenszenv a lényeg, az hogy ki lehessen beszélni másnap a melóhelyen, fórumokon, lehessen bosszankodni egyeseken, másokat meg dicsérni. Aki tökéletesen elõadott jó dalokat akar látni-hallani, az a mûfaji ízlésének megfelelõen elõveszi az eredeti elõadó cd-jét, vagy kikeres egy koncertfelvételt a youtube-ról, és nem pazarolja az idejét kezdõk szárnypróbálkozásaira."

Akkor én megint kakukktojás vagyok, mert én bizony a dalok miatt nézem. Igen, lehet lemezt, kazettát, CD-t hallgatni, de talán valami újra is vágyik az ember néha, új arcokra, új tehetségekre. A youtube pedig az én régi gépemnek túl kemény dió. Élvezhetetlen, ahogy lejátssza onnan a dalokat (elcsúszik egymástól a kép és a hang, akadozik a lejátszás). De szerintem nem én vagyok egyedül, akinek nem telik momentán jobb masinára.
Ezüstliliom 2012 nov. 21. - 09:43:16 Előzmény Castia
(1948/3153)
Nekem számít, mert a Like-ot szivesen hallgattam, Dávidnál meg kimegyek tenni-venni, annyira nem érdekel.
Ezüstliliom 2012 nov. 21. - 09:42:04 Előzmény Castia
(1947/3153)
NEM, nem nézek valóságshow-kat. Ha Neked az X-faktor az, az a Te dolgod. Nekem nem, mert egy valóságshow-ban semmilyen produkció, tudás nem szükségeltetik a képernyõre kerüléshez. Másrészt engem a mûsornak nem az a része érdekel, hogy pl. Zoliék újra esküsznek vagy hogy hová mennek lazítani hétközben Ildiék, illetve hogy kapnak össze a "mentorok" egymással, hanem kifejezetten az, hogy hogy énekelnek a versenyzõk.

Nagy különbség van orbitális hazugságok, a "mentorokat" szakmailag lejárató döntések és a munkaadó iránti lojalitás között szerintem.

Egyébként Smonikának szerettem volna az elõbbi hozzászólással tegnap válaszolni, csak közben kidobott a rendszer, és úgy tûnik, visszalépve már nem úgy küldte el a program a hozzászólásomat, ahogy eredetileg szerettem volna.
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 20. - 20:46:54 1/10
(1946/3153)
Zámbó K. barátnõje besokalt.
Huh :)
Gondolta jót tesz Krisztiánnak,ha lehordja a versenytársakat.
Okos lány, meg kell tartani!
Smonika 2012 nov. 20. - 17:26:40
(1945/3153)
Teljesen jogos az elvárás, de akkor ne a kereskedelmi csatornák szavazós mûsorait nézd. Mert ott csak ezt kapod.
Ott minden a befolyó pénzrõl szól, bármennyire is szeretnénk mást hinni.
Lehet, hogy akad 1-2 igazi tehetség, de õk is gyakran áldozatai lesznek ennek a gépezetnek.
Ez amolyan pankráció. Elõre el van tervezve az egész, a látványos szórakoztatás, mûbalhék, könnyek és veszekedések, botrányos múlt "váratlan" kiderülése, mind a nézõ "magas igényeit" szolgálja ki. Ha valaki ezt komolyan veszi, az magára vessen. Illetve pont ez a cél, akkor elérte a csatorna a célját.
Castia 2012 nov. 20. - 14:06:57
(1944/3153)
Számomra mindkettõ a töltelékmezõnybe tartozik. Az X-faktor és az összes hasonló tehetségkutatónak eladott mûsor éppen azért valóságshow, mert nem a jó produkció a fontos benne. Nem ezért nézi a közönség, akármennyire is szeretnék ezt hinni magukról. A rokonszenv-ellenszenv a lényeg, az hogy ki lehessen beszélni másnap a melóhelyen, fórumokon, lehessen bosszankodni egyeseken, másokat meg dicsérni. Aki tökéletesen elõadott jó dalokat akar látni-hallani, az a mûfaji ízlésének megfelelõen elõveszi az eredeti elõadó cd-jét, vagy kikeres egy koncertfelvételt a youtube-ról, és nem pazarolja az idejét kezdõk szárnypróbálkozásaira.
Se a Like, se Szabó D nem tudta magát elég érdekessé tenni nem tudom hány hét alatt se. Nem váltottak ki igazán érzelmeket, mindig voltak náluk jobbak és rosszabbak is. Az utóbbi idõben már csak felvételrõl nézem vissza a mûsort, azt hiszem két hete Szabót úgy átpörgettem véletlenül a reklámokkal együtt, hogy csak az eredményhirdetésnél jutott eszembe, jé ez is itt van még, nem is láttam. Engem nem irritál a produkciója, de a Like ugyanúgy felejthetõ volt. Teljesen reális, hogy mindkettõ a középmezõnyben végezzen.
Castia 2012 nov. 20. - 13:50:28
(1943/3153)
Már hogyne néznél valóságshow-t, hiszen nem háttal ülsz a tévének az X-faktor alatt, nemde? :)

Keresztes és a többi munkája az, hogy felkészítsék a versenyzõket, én legalábbis erre gondoltam, amikor azt írtam, megpróbálja megtenni, amit lehet. Lojalitást pedig más munkáltató is elvár az alkalmazottaitól, nem csak a retekklub, különösen nagy nyilvánosság elõtt. Nincs ebben semmi gyomorforgató, nem fejbelõniük kell valakit parancsszóra.
Castia 2012 nov. 20. - 13:34:32
(1942/3153)
Szerinted. Szerintem meg nem. Nem oszt nem szoroz, hogy melyik maradt.
Ezüstliliom 2012 nov. 20. - 13:09:53
(1941/3153)
Ühüm. Végzik a munkájukat... Ezek szerint mindegy, mit csinál valaki, akármilyen gyomorforgató dolgot, arra elegendõ mentség, hogy ezért fizetik. Nálam nem.

A másik problémám, hogy én nem azért ülök a TV elé, hogy jót röhögjek (valóságshow-kat sem nézek), hanem hogy jobbnál jobb énekléseket, élvezetes produkciókat halljak. Na, ebbõl egyre kevesebb (néha egy sem) jut egy-egy adásra.
Ezüstliliom 2012 nov. 20. - 12:05:49
(1940/3153)
"A Like-nál pedig a sajátjukat kivéve az összes mentor ellenük szavazott, ezt sem lehet KI nyakába varrni. Meg nem is érdemes, mert nem volt egetrengetõ különbség a két párbajozó között."

Ó, dehogynem!
Smonika 2012 nov. 20. - 10:50:39
(1939/3153)
Nekem semmi bajom Keresztes Ildikóval. Teszi a dolgát a forgatókönyv szerint, amiért megfizetik. Ahogy a többiek is. Az a dolguk, hogy minél több szavazatot csikarjanak ki a nézõktõl. Ha kell, balhéval.
Abban is 100%-ig biztos vagyok, hogy meg volt szabva nekik, hogy kiket KELL továbbjuttatni. Ép ésszel ZK-t még a mentorházig sem engedték volna. Annyira azért nem rosszak szakmailag. Csak eladták magukat.
A Zámbó gyerek csupán egy szavazatmágnes, semmi több. Ismerve az apja fanatikus rajongóit. Azt is el tudom képzelni, hogy nem is akart jelentkezni, hanem a szervezõk megkeresték a jó pénz reményében. Be is jött nekik!
Talán az elõzõ szériákban túl kevés pénzt kerestek a szavazatokkal, így most kicsit - vagy nagyon - felpörgetik.
Nagyon egyetértek azzal aki azt írta, hogy nem szabadna ekkora jelentõséget tulajdonítani ennek a mûsz@rnak. Bocsánat, mûsornak. Jót röhögni rajta a popkorn mellett, miközben nézzük, vagy olvassuk a dühös és sokszor nagyon találó kommenteket. Mert ez már vicc.

Én csak azokat sajnálom, akik részesei és szenvedõi ennek.
A mentorok biztosan nem keveset keresnek ezzel, de lehet, hogy már rég megbánták, hogy belementek ebbe a gusztustalan játékba. A következõ szériában - ha a tulajdonosok ezt látva engedélyeznek még egy szériát - már biztos más mentorok leszek, akiket tönkre lehet tenni erkölcsileg és szakmailag.

Ami pedig az értékes és valóban tehetséges versenyzõket illeti, hát nagyon remélem, hogy nem ott végzik, ahol sok korábbi sorstársuk, hanem valami felsõbb hatalom nem engedi elsüllyedni õket a média bûzös mocsarában. Sõt talán be is futnak a zene világában a rajongók nagy örömére.

Hajrá Gergõ és Timi! (De azért szavazatot ne nagyon várjatok tõlem :)
Castia 2012 nov. 20. - 10:21:29 Előzmény Semprini
(1938/3153)
Éppen azt írtam, hogy egyáltalán nem ugyanúgy védelmezi ezt a maradék két versenyzõjét, mint a korábbiakat, Lass Beát is beleértve. Akkor kigúvadtak a szemei, megfeszültek a nyakán az erek, majd sûrû ordítozásba kezdett, ha valaki kritikát fogalmazott meg velük szemben. Irritáló volt, persze, még a korábbi évadok alatt írt itteni hsz-eimben is vissza lehet nézni, mi volt a véleményem róla, de az kétségtelen, hogy érzelmi alapon védte õket, mint egy anyatigris. Most viszont csak a kétségbeesést látom rajta. Nyilván próbálja menteni a menthetõt, de ez már nem szívbõl jön. A munkáját el kell végeznie, hiszen ezért fizetik, és ebbe beletartozik az is, hogy nem mondhatja ki élõ adásban: sz.rból nem lehet várat építeni. De legutóbb például, amikor Malek azt mondta, nem ennek a két produkciónak kellett volna párbajoznia, tapsolt neki! Pedig nyilván tudta, hogy MM. nem a saját két versenyzõjére gondolt helyettük... Szerintem ez többet mond mindennél.

A Stone-Lass B. párbajban nem az utóbbit, hanem az elõbbit küldte haza, erre rosszul emlékszel. A Like-nál pedig a sajátjukat kivéve az összes mentor ellenük szavazott, ezt sem lehet KI nyakába varrni. Meg nem is érdemes, mert nem volt egetrengetõ különbség a két párbajozó között. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy másik kettõnek kellett volna ott állnia, akik közül a legjobb 10-be is csak azért juthatott volna az egyik, mert a PJZ még náluk is vállalhatatlanabb volt. :\
1/10
danton-b 2012 nov. 20. - 09:54:44 1/10
(1937/3153)
Jól megfogalmaztad szegény Adélka irritáló mûviségét,picsogását,amiben nemcsak õ a hibás ,bár szerintem alapból egy éretlen beképzelt buta kis tyúk.
Ezüstliliom 2012 nov. 20. - 09:38:40
(1936/3153)
Köszi a kedvességed.:/ Nagy fáradtságodba került volna. Mindenesetre biztos nagyobba, mint nekem, hogy az õskövület gépemen betöltsem a linkelt videót.
málna-mc 2012 nov. 19. - 19:36:46 Előzmény Semprini
(1935/3153)
Azt írod, hogy Zámbó nem hangtalan,csak számára nehéz dalokat kap. Hát nem hangtalan az biztos, mert panaszkodni nagyon tud, de éneklésben a Boci, boci tarka is kifogna rajta.
Seven7Crown 2012 nov. 19. - 17:20:13 Előzmény szonya1
(1934/3153)
Rendicsek!