Téma: X-Faktor

2/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 00:46:05 2/10
(2573/3153)
csineva csaj (nem néztem meg a lapodat, esküszöm, de huszonéves csaj lehetsz.

1. Amit én mondok, az csak a személyes tapasztalatomre épül. Ez pedig a MTV-(magyar televízió, gy. k.), illetve Amerikában egy kábeltelevíziós gyakorlatomat érinti.

2. Amit nemzetközileg (és ma már nálunk is jó pár éve) figyelembe vesznek, az a Nielsen AG rating. Ez egy nemzetközileg elfogadott nézettségi ÉS tetszési mutató. Most azon lehet vitatkozni, hogy miért pont a Nielsen, és miért nem más, de ezt fogadják el.

3. Ugyan semmi közöd hozzá, de jelenleg a Nielsen kb., 1600-as mintával dolgozik Magyarországon. Ez - nem tudom mennyire vagy otthon a matematiakai statisztikában - normál mintavételi rétegzett aránynak tekintendõ. Nem mindenki ért egyet a Nielsen-nel, csak eddig senki nem tud jobbat.

4. A Nielsen adatai NEM nyilvánosak. A Nielsen egy üzleti vállalkozás, amely jövedelme abból származi, hogy rendszeres, állandó felméréseket végez a televíziós csatornák nézettségében, éspedig másodpercrõl másodpercre, korosztáyrór korosztályra, végzettégrõl végzettségre, stb. lebontva, és mindezt az Egyesült Nemzetek (UNO, Ensz,)
Statikai bizottsága által engedélyezve minden évben újra.

Ha ez nem tetszik neked, légy szives fordulj a Egyesült Nemzetek Statisztikai Bizottágához.
Halkan jegyzem meg, ennek a Magyarországi képviselõje én vagyok, tehát panasszal hozzám fordulhatsz.

Köszönjük a figyelmedet, megjegyzésedet továbbítom az UNO-(ENSZ)-nek.
gh
2/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 00:28:27 2/10
(2572/3153)
Miki:
az hogy "az életben nem játszott basszusgitáron", a helyedben picit finomítanám. a Pécsi Janus Pannonius egyetem klubjáan volt vendég, és (sajnos én voltam a "rendezõ") kezébe nyomtam egy basszus gitárt. Gyula mondta ugyan hogy nem ez a hangszee, de beszállt egy jam session-be. És piszok jól csinálta. Lehet, hogy nem ebben volt virtuóz, de igenis állítom, hogy ebben IS. A Pécsi Jogász klub pince helyiségjében történt meg a dolod, ezerkilencszáz-nyolcvanegy vagy kettõ körül. A legkomolyabban mondom. Higyj nekem, vagyunk olyan viszonyban.
csineva-xx 2012 dec. 09. - 00:26:04
(2571/3153)
Lehet, hogy marhaság, hogy belekotyogok, de én egész egyszerûen az alábbiakat sejtem a produceri döntések egyik lehetséges okának:
- Úgy tudom, a nézettség mérhetõ, még ha nem is a Gyula vitéz télen-nyáron c. film módján...
- Ha nem tévedek, a mûsoridõ alatt leadott reklámok másodpercenkénti díja a nézettség arányában nõ...

Én nem voltam rest kicsit matekozni, és szerintem az egész hacacáré sokkal többe kerül, mint amit az sms-ek hozhatnak................................................... - Viszont ez a mûsor majd' három órás...

Attól tartok, az sms-ek aprópénzt, sõt, inkább csak a nézõk jókora manipulációját jelentik - szóval szó nincs arról, hogy a rossz közízlést tükrözné a hallgathatatlan mûsor... (manipuláció alatt azt értem, hogy fontosnak érzik magukat... sorsokról döntenek... történelmet írnak... legalábbis véleményt nyilváníthatnak... ettõl aztán a csatornát és a mûsort is nagyra becsülik... többet nézik...)

Egyébként meg maximálisan egyetértek a többi idevonatkozó gondolatoddal...
2/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 00:10:02 2/10
(2570/3153)
Miki, nyilván jobban ismered a jazzt mint én - én csak hallgatója vagyok, bár töredelmesen bevallom, próbálkoztam a basszusgitárral, akár hiszed, akár nem, de miért hazudnék. Nem ment. Zongorával is próbálkoztam, de a lányomnak jobban ment, õ jazz zongorista akart lenni, de - zseniálisan jó orosz származású nõ volt a - zongoratanárja, eltanácsolta, õ (mármint a tanárnõ) csak Csajkovszkijban hitt (elismerem, semmi gond), de a lányom a jazzt szerette már kilenc éve korában, és tizenegy éves volt mikor Sir Michaes Jagger mellett szeretett volna játszani (no, ez már nem fog bejönni, attó tartok), õ (a lányom) kiválóan citerázik, imádja a népzenét, néptáncos, enés...most kapaszkodj meg,...zongorázik, hárfázik(!), és az angol és német nyelv mellett japánul és kínai (mandarin) nyelven beszél.
...Te jó Isten..nekünk (legalább is nekem) az volt adva, hogy az orosz muszáj, angolt lehetett, spanyolt is letettem, de hogy kínai meg japán..
....témára vissza, hogy ne rúgjanak ki mint OFFtopic.
Babos Gyulával nyilván igazad van. Elismerem, hogy jobban ismered, mert te magad írtad (és nincs okom kételkedni) hogy te is basszus gitáros vagy (voltál, stb. , én is az akartam lenni csak mindenáron Fendert akartam és kiderült az mennyibe kerül....enyhén szólva apám lebeszélt róla), mindegy igazad lehet, de én mindenre ami szent megesküszöm, hogy személyesen láttam Babos Gyulát egy Gibsonon játszani. Igaz, egyetemi klub volt, mûsoron kívül, lehet, azt mondod, ez nem tartozott a mûsorához, de esküszöm mindenre ami szent, hozzányúlt egy Gibson szólóhoz, utána egy basszushoz, és mindkettõn játszott...Esküszöm. (Én voltam a producer, oda kellett figyelnem), esküszöm mindkettõn zseniális volt.)
Bocs, te jobban értesz hozzá, én meg élõben láttam kb. két méter távolságból)
Azóta is büszke vagyok rá. Talán a nála is legnagyobb élményem mégis Wynton Marsalis volt.
De neked nyilván több ilyen tapasztalatod van, amiért irigyellek.
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 08. - 23:52:51 1/10
(2569/3153)
Jó úton indulsz el,csak totál marhaságokra következtetsz :)
Ez a formátum pont azért jó,mert tökéletesen megmutatja kire van fizetõképes kereslet,ez a lényeg!
Lehet,hogy Lacikát sok középkorú szereti,de senkit sem érdekel,ha nem szavaznak rá.
Ergo el se mennének a koncertjére, nem vennék meg a Lacikás bögrét,nem fizetnének a CDjéért.
Ennyi,ezért nem kell csalni!
Nem gondolod,hogy 2 párbajozó közül az RTL -akinek tényleg csak a pénz számít- csal, és kiejti azt akire többen szavaznak?
Minek?
Hogy a végén tele legyen olyan versenyzõkkel,akik a legkevesebb embert érdeklik?
NEM KELL CSALNIUK!
Ez a lényeg!
Persze nyilván rászólnak a mentorokra,ha a két párbajozó közül az egyikre mindig több szavazat érkezik, õt nem szabad kiejteni.
De összességében biztos vagyok benne,hogy tényleg az nyer,akire hétrõl hétre a legtöbben szavaznak!
Leszrják õk a politikát,ugyanis NEM KELL ezzel törõdniük, a gépezet tökéletesen mûködik magától.
Dehogy sakkozgatnak õk,hogy ki liberális meg ki nem...
Ennyi, ilyen egyszerû ez.
1/10
Semprini 2012 dec. 08. - 23:51:47 1/10
(2568/3153)
A legnagyobb durranás mindenképpen az lenne ha Antal Timi nyerne és nem (csak és elsõsorban) azért mert õ a mezõny legjobbja (bár õ az), hanem mert történelmet írna vele a csatorna: elsõként nyerne nõnemû versenyzõ RTL-es szavazós mûsort. Ilyen még nem volt - majd jövõ vasárnap megtudjuk, hogy vajon lesz-e... :-)
Adél szerintem nem elég jó ahhoz, hogy õ legyen a gyõztes, Oláh Gergõ meg jól indult ugyan, de az utolsó 4-5 adásban voltak kimondottam gyengécske produkciói is. Timi viszont sosem ment egy bizonyos színvonal alá, még betegen sem, és olyan nehéz dalokat énekelt el, amilyeneket a többek álmukban sem igen tudnának. Persze, formától függõen voltak gyengébb pillanatai neki is, és hamis hangjai is itt-ott, na de melyik versenyzõnek nem voltak?? Ez tehát nem mérvadó.
Pikacsu 2012 dec. 08. - 23:46:19
(2567/3153)
Valószínûleg teljesen igazad van abban, hogy a nézettséget is szem elõtt tartják. De amikor megnyeri valaki, utána már nincs mûsor, viszont a nézõk lehet elégedettek lesznek, és újra fognak szavazni. Viszont ha csontra kibasznak velük, nem fogja õket jó élmény kötni a csatornához.
olahmiki1959 2012 dec. 08. - 23:44:46
(2566/3153)
"Nem is beszélve Babos Gyuláról, a világ legjobb jazz basszusgitárosáról,"

Greg, minden tiszteletem a tiéd, de most ingoványos talajra tévedtél.
Babos Gyula az életben nem játszott basszusgitáron, õ gitáros, és bár nagyon jó, a világ élmezõnyéhez képest sehol nincs.
Pege Aladár egy idõben valóban a világ legjobb, legvirtuózabb jazzbõgõse volt, Szakcsi Lakatos Béla zongorista pedig az élmezõnyben van folyamatosan, és akkor még nem is beszéltünk Lakatos "Ablakos" Dezsõrõl, a zseniális szaxofonosról, akit a világ öt legjobbja közé választottak, - sajnos elég fiatalon szívrohamban meghalt, egyszer a Fészek klubban játszottam vele, hatalmas élmény volt, - vagy Bacsik Elekrõl, aki a világ legboszorkányosabb virtuozitású jazzhegedûse és gitárosa volt, még Dizzy Gillespie zenekarával is fellépett évtizedekkel ezelõtt.
Aztán ott van Cziffra György, aki a huszadik század elismerten legvirtuózabb zongoramûvésze volt, - komolyzenében, - egyes variációi, amiket különbözõ Liszt darabokra játszott, csak úgy kedvtelésbõl, és felvételeken megmaradtak az utókor számára, gyakorlatilag lejátszhatatlan nehézségûek technikailag.
Ezek az emberek mind cigányok voltak, illetve azok, akik még élnek, de ez csak annyiból érdekes, hogy valamennyien hihetetlenül tehetségesek, és méltán lettek olyan ismertek, és népszerûek, mert letettek valamit az asztalra.
1/10
Semprini 2012 dec. 08. - 23:44:25 1/10
(2565/3153)
És még csak hozzá sem teszik soha hogy "szerintem", mindegyik úgy mondja, halálkomoly pofával, mintha kész tényt közölne, holott legalább 1-2 esetben mindegyik mentor pofára esik és nem az megy haza akit õ mondott, hanem a másik.
Pikacsu 2012 dec. 08. - 23:42:38
(2564/3153)
Amire eléggé felfigyeltem az az, hogy miért alázzák meg a versenyzõket azzal a szöveggel, hogy "Neked kell hazamenned." Akinek van nyelvi érzéke az tudja, hogy ez alázás.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 08. - 23:41:47 2/10
(2563/3153)
Pikacsu: itt nem a nyerõk x milliója a tét. Itt a producerek állása és fizetése a tét.
Leszarom, ki nyer, ha a legnagyobb nézettséget õ hozza.
És nagyon sajnálom, ha azt hiszed, ez Amerikában máshogy mûködik. Fiatal, avagy tapasztalatlan vagy.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 08. - 23:36:08 2/10
(2562/3153)
Miki, nagyon emlékeztetsz egy szociológus barátnõmre, aki mindent megnézett a tévében, részben azért mert ez volt a munkája, részben mert a családja nézte (és akkoriban még egy háztartásban egy tévé volt.)

Én is belenézek ezekbe. Talán igen, túl elhamarkodottan mondok véleményt. De továbbra is tartom, hogy minden megrendezett, és a producerek döntik el, ki nyer, és ki veszít.

Talán nem olvastad az elõzõ hsz.-at, (nagyjából ugyanabban az idõben írhattuk), aminek a lényegét ma is vállalom, hogy a producer dönt. Ezt ma nálunk még kevesen hiszik el, mert nem volt ilyen szakma régebben, volt olyan, hogy "gyártásvezetõ", ez a mai amerikai leosztásban kb. az "executive producer", laza fordításban fõkönyvelõje egy produkciónak. A producer viszont a gatyáját is ráteszi egy mûsorra (elnézést), bár a gatyájára több forrásból szerzi a pénzt, de mégis õ felel mindenért. Ha nem is voltam producer, és nem is itthon, afféle assistant producer voltam máshol, és tudom, hogy a részleteken mennyire sok dolog múlik.

Hogy témánál maradjunk, mi a cél? Az, hogy a show legyen annyira sikeres, hogy jövõre is legyenek befektetõk (reklámozók). Ez a cél, Miki, hidd el, minden más mellékes.
Namost hogy legyen sikeres?
Úgy, hogy a Nielsen rating szerint a legtöbben nézzék, de még fontosabb, hogy a meghirdetett SMS számon legtöbben szavazzanak (mindegy, kire).
Ma nálunk egyrészt van cigányellenesség, és erdélyi-népszerûség. Ugyanakkor van kormány ellenesség és fidesz népszerûtlenség-csökkenés. ezek közt kell lavírozni. Ne felejtsd, ker. tv vagyunk, a cél a profit, semmi más.

Namost.
Mivel a kormány támogatása csökken, ezzel nõ a liberálisok aránya, tehát a kisebbséget elõre kell hozni.
Másrészt még mindig a Fidesz a vezetõ, tehát a határon túliakat is elõbbre kell hozni.

Namost, Miki.
Ha mindezt figyelembe veszed, és elfelejted azt a humbugot, hogy tényleg a közönség avagy a mentorok (vagy kik) döntenek, és elfogadod hogy a ker. tévében a producer és a mûsorigazgtó dönt, te kit juttatnál döntõbe?
Felejts el, ki a tehetséges. Aki igazán tehetséges, meg fogja találni az útját.
Neked, mint producernek a nézettség a fõ gondod, és hogy ezzel a mûsorcímmel jövõre is el tudj adni minimum fél évadot.
Ebben gondolkodj.
Tehát kik fognak nyerni?..............
Pikacsu 2012 dec. 08. - 23:29:12
(2561/3153)
Ezek sablon politikai dolgok, biztos lenne akit zavarna, ha Gergõ nyerne. És egyébként is nehéz megítélni ki a jobb.
Ezt szórakozásnak kell felfogni, ráadásul nem az amerikai x-faktor ahol 5 millió dollár a tét.
olahmiki1959 2012 dec. 08. - 23:15:04
(2560/3153)
Viszonylag késõn válaszolok neked, ennek objektív oka van, ugyanis a családdal néztem a mûsort, és nem ültem a gép elõtt.
Nem olvastam el a többiek véleményét, bár azzal sem lett volna semmi baj, mert én nem másoktól teszem függõvé, hogy mit gondoljak valamirõl, tehát mások általában nem befolyásolnak, - legalábbis remélem.
Ami a kérdésed érdemi részét illeti, mármint, hogy miért nézzük az ilyen jellegû mûsorokat, - anélkül, hogy nagy szavakat akarnék használni, - azt hiszem, engem általában a "mögöttes" dolgok érdekelnek.
Tehát nem elsõsorban az, hogy ki hogyan énekel, - az is persze, - de inkább az emberek, a versenyzõk, a zsûri, a média mûködése, megnyilvánulásai, a kis aljasságok, a nagy gazemberségek, az alig, vagy a nyilvánvalóan észrevehetõ manipulációk, ilyesmi.
Én az elmúlt évek szinte minden valóságshow-ját, tehetségkutató mûsorát, feleségkeresõ, és fõzõmûsorát megnéztem, mert ezek ha másra nem is, arra nagyon jók, hogy emberek, ismert sztárok, vagy hétköznapi, névtelen versenyzõk emberi gyengeségeirõl, értékeirõl, jellembeli állapotukról adjon egy nagyon jó, tanulságos képet.
És nem utolsósorban, a mai magyar hétköznapokról, közérzetekrõl, viselkedési normákról, kulturális állapotokról, szokásokról.
Elképesztõ, hogy mennyi, általunk addig szeretett és népszerû sztárt, énekest, színészt, televíziós személyiséget utáltunk meg például a fõzõmûsorok alkalmával, amikor kiderült róluk, hogy mennyire pitiánerek, szarrágóak, közönségesek, koszosak, könnyen indulatba jövõk, és egy pillanat alatt lerombolták azt a képet, amit évek alatt nagy keservesen felépítettek magukról.
Ez az egész show-biznisz, amit mostanában látunk, az X Faktor, a Megasztár, a Voice, a Csillag születik és a többi, a Való világ, és más valóságshow-k szerintem kimeríthetetlen tárházai, és kutatni, vizsgálni való kincsesbányái lehetnek például szociológusoknak, pszichológusoknak, társadalomkutatóknak és más szakembereknek, akik a mai magyar közállapotokról nem politikai, hanem hétköznapi vonatkozásban akarnak egy nagyon mély, elgondolkodtató, és tanulságos képet kapni.
Én magam szavazni soha nem szavaztam még, dühöngeni szoktam idõnként, amikor valami elképesztõ melléfogás születik valamelyik mûsorban, és olyankor mindig eszembe jut, - és itt jön be a politika, - hogy az emberek mennyire szubjektíven, a valódi teljesítményeket figyelmen kívül hagyva, szinte mindig szimpátia alapján szavaznak valakire, teljesen mindegy, hogy az illetõ éppen katasztrofális teljesítményt nyújtott-e aznap, vagy sem.
És ezt a mentalitást, érzületet, hozzáállást kellene a politikusoknak figyelembe venniük akkor, amikor teljesen félreértelmezve a dolgokat, mondjuk az emberek józan belátására, vagy objektivitására számítanak valamilyen ügyben, vagy éppen a 4 évenkénti szavazáskor.
De ez már nagyon politika, amit most nem akarok behozni ide.
Nem tudom, hogy tudtál-e valamit kezdeni ezzel a néhány gondolattal, amit írtam, a dolog lényege:
Igen, szinte minden ilyen mûsort megnézek, a benne szereplõ emberek lelki "lemeztelenedése" miatt, az emberi tartás elveszítése, a felmagasztosulás, vagy éppen lealjasodás miatt, a nemes szándékok, vagy a csillogó felszín alatt megbúvó emberi értéktelenség leleplezõdése miatt, amit megfigyelni egy nagyon szórakoztató, és tanulságos intellektuális játék, ami sajnos, nagyon sokszor kiábrándító, és illúzióromboló szokott lenni.
De hát ezért érdekes az élet, hogy ilyen közhelyeket mondjak.
Szia.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 08. - 23:13:18 2/10
(2559/3153)
Jó, ahogy te kérted, én írom le elsõnek.
Ha Gergõ nyer, azért nyer, mert cigány.
De ugyanakkor lehet, hogy tényleg õ a legjobb is.. és ez a kettõ nem zárja ki egymást.
Ha csak a világ leghíresebb jazz-zenészeire gondolok, legyen az Szakcsi-Lakatos Béla (zongora), vagy Babos Gyula (gitár), vagy Pege Aladár (bõgõ), mind világhírûek lettek, mind zsenik, mind játszottak a Carnegie Hall-ban, semmi gond.
De azért elsõnek kikiáltani valakit, CSAK mert cigány, talán nem kellene. Szakcsi Lakatos Béla nem azért lett viágszám, mert cigány, hanem mert a világ legjobb jazz-zongoristáinak egyike, és semmiféle "tehetségkutatót" nem kellett megnyernie hozzá, maga bizonyított. Nem is beszélve Babos Gyuláról, a világ legjobb jazz basszusgitárosáról, vagy Pege Aladárról, a világ legjobb (többszörös) jazz bõgõsérõl. Nekik nem kellett ilyen bohóc parádéban részt venni ahhoz, hogy bizonyítsák, a legjobbak. Õk egyszerûen zsenik. (Voltak). Tehát nehogy már eluralkodjon a "pozitív diszkrimináció" nálunk is, hogy csak azért kapjon valaki díjat, mert cigány. Pege Aladár idejében ilyen nem volt. Mégis a világ legjobb jazz bõgõse lett, miért, mert tudott valamit ami senki más a világon. Szakcsi Lakatos Béla szintén olyat tud amit senki más. És senki nem azért díjazta õket, mert cigányok, hanem mert zsenik.

Gergõ szép fiú, a csajok biztos szeretik, de azért nem egy Szakcsi Lakatos Béla. Várjon a sorára.
Seven7Crown 2012 dec. 08. - 23:09:59
(2558/3153)
Szerintem itt vagy a nemek, vagy a mentorok megoszlása dönt majd!
mapk 2012 dec. 08. - 22:53:38
(2557/3153)
Mindegy ki nyer,aki nézte az már biztos vesztett X idõt az életébõl.Ez FX. :D
2/10
-greghouse- 2012 dec. 08. - 22:44:58 2/10
(2556/3153)
Semmi bajom a cigányokkal, sõt, szerintem talán a legtehetségesebb az összes közül.
De ez egy üzleti vállalkozás. Itt azt kell mérlegelni, ki hoz többet pénzben. Adél elrúgta a pöttyöst mikor valamiféle szexfotókba keveredett, vagy igaz vagy nem nem érdekes, a lényeg, hogy szexfotó.
Antal Timi a legtisztább eddig. Semmi szex, másfél éve barátja van, erdélyi származású, tipikus nyertes csaj.
Gergõ lehetne szintén nyertes, de túl átlátszó volna, ha cigány nyeri. Jobbról (és szerintem még balról is) megkapná a csatorna, hogy cigányt hoznak ki csak mert sanyarú körülmények közt él.
Ha mégis õ nyeri akkor a csatorna nagy kockázatot vállal. Le fogják cigányozni. Teljesen mindegy, ki a tehetségesbb, mint producer, azt mondanám, a cigány legyen a második, de elsõ az erdélyi csaj. Ennek több oka is van.
Egyrészt erdélyi. Ezért a mai kormány minket szeretni fog. Másrészt csaj. Évek óta csaj nem nyert, muszáj nõnek lenni. Harmadrészt ha cigány nyeri, az rendben lenne, mert a kormány nyitni akar balra is. De annyira sajnos nem jó a cigány srác, illetve a közönség szavazata (nem mintha számítana) ellene szól.
Kizárásos alapon, ha én vagyok a producer, akkor Timi nyer. Második lesz a cigány gyerek. A többire nagy ívben teszek. Tudom, nem rokonszenves dolog, de vegyétek figyelembe, hogy ... a ker. tévé az ÜZLET..
Pikacsu 2012 dec. 08. - 22:31:07
(2555/3153)
Lehet így lesz, de nem azért mert cigány. Ha meg elsõ lesz, lesz aki azt írja azért lett elsõ mert cigány....
szabyy 2012 dec. 08. - 22:27:27
(2554/3153)
Gondolkodj el a válaszon te magad.