AvatáR Gil Maerth 2011 nov. 19. - 13:22:16
(91/111)
Segítsetek már légyszi: nem tudok rájönni kik ezek.
( a képen)
offtopic
zz76zz 2011 nov. 18. - 09:17:28
(90/111)
komolytalan képregények? õrület, hogy mit nem mondasz! :D
LaciG 2011 okt. 14. - 21:30:37
(89/111)
A marvel képregények alapból komolytalanok. Az ember könnyen átsiklik olyanok felett, amikor tudományosnak akarnak tûnni azzal, hogy bonyolult, esetleg kitalált szavakkal dobálóznak. Könnyû volt ilyen világban definiálni a mutánsok képességét Pl: Neonplazma képessége: a tetraarhális tömegszázaléka az átlag ember 4-szeresét is el tudja érni. Ezért Neonplazma képes a dimenzióspirál megnyújtásával körbefordulni saját dallasz-mezején, ezzel olyan magmás hõt szabadítva fel, hogy az áldozat elszublimál. Nem is volt olyan bonyolult, ugye? :D A filmben persze meg kellett komolyodni, nem szabadott kitalálni új szavakat, és a meglévõknek is tudni kellett a jelentését. Ami miatt ezt az egészet elkezdtem, az az, hogy mekkora baromságot mondanak ebben a filmben Magnetóval kapcsolatban. Mert az addig oké, hogy "fémmozgatás -> mágnes -> Magneto". Simán elképzelhetõ, hogy ilyen nevet adjanak neki. De a képessége pontos definíciója is elhangzott a filmben: "nagy erejû mágneses teret tud létrehozni maga körül (vagy valami ilyesmi)", ami több dologból is baromság. 1: ha így lenne, akkor csak vonzani tudná a nem mágneses fémeket. 2: ha mágneses tereket hozna létre akkor KIZÁRÓLAG CSAK A VASAT (A KOBALTOT ÉS A NIKKELT) TUDNÁ VONZANI. Vagyis ez a definíció hatalmas baromság. Viszont ezt gondolom nem csak úgy kitalálták, mérésekkel, kísérletekkel támasztották alá, vagyis ebben a világban a mágneses mezõ minden fémet vonz. Ebbõl következik, hogy számomra a komolyság innen átfordult gagyivá, és ezt már nem tudták visszatornászni komolyan vehetõvé, fõleg, hogy volt még pár ugyanilyen hülyeség.
Amúgy nem rossz film, de közel sem a legjobb képregényfilm, és közel sem a legjobb X-Men film.
zz76zz 2011 okt. 06. - 14:34:04
(88/111)
Igazad lehet, de egyébként ez a leghihetõbbnek tûnõ dolog. Persze nem arra gondolok, hogy normális és hihetõ, hogy ember hihetõ, de ha számba veszem a repülést ki milyen módon valósítja meg, akkor õk a legszimpatikusabbak.
Mindemellett a többi Marvelt is nagyon szeretem.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 06. - 13:12:58 10/10
(87/111)
Szerintem is az X-Men filmek sikerültek a legjobban, ebben az évben az X-Men: Az elsõk egyértelmûen verte a Thort az Amerika kapitányt és a Zöld lámpást is, a legjobb képregényadaptáció.
Hogy miért sikerültek nagyon jól az X-Men filmek? Jó színészeket választottak, és jól is alakítanak. Tetszik, hogy sok szuperhõs van a filmben, és akiket megismertünk a rajzfilmsorozatokból, a fõ mutánsok benne is vannak, és még sokan, vannak bennük poénok, a színészi játék nagyszerû, és a történet is érdekes, és az összes többszörnézhetõ. :D
zz76zz 2011 okt. 06. - 11:25:53 Előzmény trudy
(86/111)
Átjött a májszrímeden, hogy vavóvilági sztárcsillagszületõs mûsort kell nézz nem ilyesmi fasza múvit:D

A feléig bírtam, de azt is csak a látványos jelenetek miatt - egyébként bazi nagy baromság és túl sok benne az érzelgés, a nyavalygás (Anna Paquintól már az elsõ perctõl kezdve falra tudtam volna mászni). Lehet, hogy a gyerekeknek tetszik, de nekem nem. Talán ha a film nem akarná ennyire komolyan venni saját magát, akkor egész jó is lehetett volna, de így csak egy oltári látványosra megcsinált kliséhalmaz. Wolverine karakterének köszönhetõen átjött ugyan némi jóféle akciófilm-hangulat, de õ is eléggé le van sziruposítva sajnos. Miért nem lehet klasszikus sztorikból jó mainstream filmeket csinálni?
zz76zz 2011 okt. 06. - 11:05:10
(85/111)
jók-jók a Marver filmesítések, de a X-Men-ek lettek a legjobbak . . szerintem
3/10
trudy 2011 aug. 23. - 22:21:12 3/10
(84/111)
A feléig bírtam, de azt is csak a látványos jelenetek miatt - egyébként bazi nagy baromság és túl sok benne az érzelgés, a nyavalygás (Anna Paquintól már az elsõ perctõl kezdve falra tudtam volna mászni). Lehet, hogy a gyerekeknek tetszik, de nekem nem. Talán ha a film nem akarná ennyire komolyan venni saját magát, akkor egész jó is lehetett volna, de így csak egy oltári látványosra megcsinált kliséhalmaz. Wolverine karakterének köszönhetõen átjött ugyan némi jóféle akciófilm-hangulat, de õ is eléggé le van sziruposítva sajnos. Miért nem lehet klasszikus sztorikból jó mainstream filmeket csinálni?
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 14:40:12 8/10
(83/111)
Pontosan! :)
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:38:41
(82/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:38:07
(81/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:37:29
(80/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:36:47
(79/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:36:11
(78/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:35:23
(77/111)
.
duckshoot 2011 júl. 13. - 08:34:42
(76/111)
.
8/10
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 13:13:10 8/10
(75/111)
De kár, hogy megint ezt adja a Film+, nem azért, mert nem jó, hanem már sokszor volt, szintén a Film+ -on, és már így kicsit unalmassá válik, adnák a 2. részt, az már nem is tudom mikor volt utoljára, jó régen... vagy a 3.-at. ;)
bandibacsi1968 2011 jún. 12. - 10:34:22 Előzmény vitkovits
(74/111)
Mert folyamatosan emlékeztetni kell az embereket, hogy az a gazdasági összefonódás, amibe lépten-nyomon ütközik az ember, valójában szegény szerencsétlen meghurcolt emberek összefogása, nem pedig harácsolás, kizsákmányolás, kihasználás, uzsorázás stb. Ezért lehetõleg minden filmben meg kell jelennie ennek, fõleg, ha sok pénzre van szükség a forgatáshoz.
AvatáR Gil Maerth 2010 dec. 03. - 10:26:53
(73/111)
a film Magneto gyerekkorával kezdõdik

maga a Film:
szerintem NEM érte sem szégyen, sem gyalázat a képregényt,se a mítoszt.
Az egyik legjobb, hangulatban is okés, képregény-adaptáció
több ilyen kéne...
nem elnyújtott Hulk-ok, meg átgondolt Pókemberek.

anno elképzelni se tudtam, hogy lehetne megfilmesíteni
de most már várom a harmadik részt
(azt még nem adták le, sajna)

Vihar (nem tudom ki nevezte át Ciklonnak?) jó karakter, de nem közelharcos
egy Kolosszus,egy Bestia de még egy Nightcrawler is jöhetett volna

mindenesetre a képregény eredeti felállása ez volt:
- Küklopsz
- Jean Grey (psylocke?)
- Az Angyal
- Bestia
- Jégember

:) Impresszív
10/8 mert szerintem klasszikus akciófilmet sikerült kreálni.
remélem egyszer megérjük hogy Wolverine az Rozsomák lesz, s nem... Farkas.
vitkovits 2010 dec. 03. - 02:53:17
(72/111)
Ha meg tudja valaki magyarázni, miért kell egy X-Men filmnek gonosz német katonákkal és lengyelgettós zsidókkal kezdõdnie, kap egy sört.

Szerintem nem az X-csapat a mutáns, hanem az amerikai filmipar. Halivúd = júdeorasszizmus, bizony!