10/10
DUNAWÖLD 2023 jan. 17. - 00:22:20 10/10
(461/461)
A magyarok eredete.
Vajon ki vàlasztotta ki a narrátort, kertitörpe vinnyogó hangját, tàjszólással?
10/10
DUNAWÖLD 2023 jan. 17. - 00:20:12 10/10 Előzmény Tibag05
(460/461)
Akkor nem vagy egyedül. Az a vicsor volt a védjegye, kb. annyira, mint Ronald McDonaldnak.
Hallom, jàtszott karakteres szerepet is. Nekem akkor is ez a rémes vicsor határozza meg a lényegét.
ummogo 2020 okt. 15. - 21:29:17
(459/461)
A témák nagyon jók, de bocsánat a műsorvezető megjelenése, kinézete hagynak némi kritikát maguk után.
8/10
Xxy92 2020 márc. 30. - 15:22:30 8/10
(458/461)
Az RTL két heti magazinműsora, a Házon kívül és a XXI. század a járványügyi helyzet miatt március 23-tól határozatlan ideig szünetelnek, ugyanis a teljes stáb a Híradóban dolgozik.
10/10
marisál 2018 okt. 30. - 23:20:23 10/10
(457/461)
Nagyon érdekfeszítő témákkal foglalkozó műsor, nagy kutatómunkát igényel, gratulálok!
Szabolcs Üveges 2016 máj. 03. - 14:45:51 Előzmény ukotaf
(456/461)
Láttam a "Bal négyes páholyt" igaz csak felvételrõl, mert szerencsére fent van az interneten az elõadás. Elõtte a könyvet is olvastam. mindkettõ nagyon tetszett.
Rátonyi zseniális színész volt legyen szó akár operettrõl, akár olyan komoly darabról is, mint Beöthy László életét feldolgozó "bal négyesrõl". Egyetértek azzal is, hogy abban a korszakban a színház tele volt jobbnál jobb színmûvészekkel. Bárcsak ma lenne így!
"Rátonyi mûvicsora".... felszínes, aki így vélekedik.
Magdi 2016 jan. 26. - 20:21:28
(455/461)
Egyetértek. És nagyon hiányoltam, hogy amikor meghalt semmi megemlékezés nem volt. Egyik csatornán sem.
ukotaf 2016 jan. 26. - 20:02:30
(454/461)
Elnézést, de aki látta a "Bal négyes páholy"- t Rátonyival a Tháliában, az talán másképp vélekedik. Megszoktuk, hogy a "Csárdáskirálynõ"- ben és a "Gül Babá"- ban olyan mosolygós, néha már kényszeredetten is mosolygós színészt látunk. Gelléri Andor Endre: Bal négyes páholy címû darabjában, még a '80- as évek elején, olyan drámai alakítást nyújtott, mint addig szinte senki. Meglepõdtem én is, mert látásból ismertem Õt, de ott olyan zseniális volt (egyedül), mint Psota Irén a "Margarida asszony"- ban, vagy mint Venczel Vera bármelyik szerepében. Félreismertük Õt, Õ volt Feleki Kamill, Sinkovits Imre, Mensáros László, Latinovits Zoltán, Csákányi László, Dajka Margit, Ruttkai Éva és mindenki, aki a korosztályomhoz tartozik (1959). Akiket nem említettem, azoktól elnézést kérek, fõleg Darvas Ivántól, Gábor Miklóstól és valahány név e naptárban...Iszonyú nagy idõszak volt, a Szentségit neki!
Rátonyi korának egyik legnagyobb színésze volt...
Tibag05 2016 jan. 26. - 15:42:34
(453/461)
A Rátonyi mûvicsorával ki lehetett kergetni a világból!
ceia 2016 jan. 19. - 21:08:15
(452/461)
Azt hittem, ez a rész az mszp-rõl fog szólni.. :P
jani-wan 2015 szept. 30. - 17:03:26
(451/461)
A 80-as évek elején nyíltak a maszek kajáldák. A Pizza Udvar is akkoriban nyílt, vagy néhány hambis hot-dogos, Görög Büfé az Örsön, Óriás Melegszendvicses a Kálvinon, vagy Lángosos a Tisza mozi mellett.
Persze azért voltak jó kaják is idõnként az iskolai közétkeztetésben is, de az aránylag kevés volt és messze alulmaradt a maszek kajáldákkal szemben.
Pl. ahol én jártam általánosba, ugyanúgy be lehetett fizetni egy közeli étteremben "olcsó" menüre, mint a suliban. De ott heti befizetés volt, nem havi. És ha nem tetszett a heti akkor nagyon finom volt a rántott sajt, vagy rántott gombafejek rizs tartár, esetleg rántott szelet.
Az iskolában meg nem volt választás. Egy hónapra befizettél és szereted nem szereted az van. Nem éri meg befizetni ha ebéd után megy az ember a sarki kisközértbe venni valami kaját.
De mérgezõ vagy rossz nem volt a kaja. Közepes volt, néha pocsék, és sokszor volt nem szeretem kaja. Szerencsénkre nekünk volt jobb opciónk, elérhetõ áron.
1/10
Nótárius 2015 szept. 30. - 15:21:04 1/10 Előzmény jani-wan
(450/461)
No lám, a leírtak szerint nagyon nem egy korosztályban vagyunk és nem a javamra! ;-)
Mi 58-asok iskolai cseperedésünk alatt még hírét sem hallottunk holmi pizza-miegymásnak. A menzákon jó kedéllyel étkeztünk. Voltak (kinek-mi) repeta-kedvenc máig emlékezetes ételeink; meg olyanok, amelyekért nem lelkesedtünk ugyan, de azért jóízûen megettük; meg olyanok is, amikre rá sem bírtunk nézni. Ezért aztán ilyen egybeterelten pocséknak sem mondanám.
Természetesen értem én, hogy a „mérgezde” nem a tényleges mérgezésre utal, csak afféle, a rossz minõségnek szóló gunyorólódás, de én e mûsor elõtt még e szót sem hallottam. Ez szerintem erõs réteg-korlátú "közkeletûségét" mutatja. ;-)
jani-wan 2015 szept. 29. - 19:57:11
(449/461)
Akkor nem csak nekem tûnt fel. És többször is bemondta az ember.
Mondjuk az iskolai kaja pocsék volt az biztos, úgyhogy nem is fizettünk be. De nem volt mérgezõ.
Ezek a tömegétkeztetõk sem lehettek valami húde kiváló minõségûek, de biztosan nem voltak mérgezõek. Ezt soha sem hallottam senkitõl.
Persze nem mintha én ettem volna ilyenekben, mert mint gyerekek mi szinte minden nap a Pizza Udvarban ettünk az Arany János utca metrómegállónál, ami aránylag olcsó volt, de nagyon jó. Kis adag (bõven elég) Milánói Spagetti 18 Ft, Capricciosa Pizza 22 Ft, 3dl szóda 0 Ft. 100 forintból egy hétig ebédeltem ott a 80-as évek második felében, ami nem volt sokkal több mint ha az ember befizetett volna az iskolai pocsékra.
Késõbb a City Grill is elég jó volt, fõleg a kis sültkolbász rudacskák.
1/10
Nótárius 2015 szept. 29. - 12:16:53 1/10
(448/461)
Mérgezdék ?!? A 09. 23-i mûsorban neveztek ekként a régi gyorséttermeket és a menzákat, mintha az közkeletûn magától értetõdõ lett volna anno. Ez megint egy másik ország nyilvánvalósága. Én budapesti "munkás"környezetben az iskolai menzákon cseperedtem, majd a várost széltébe-hosszába átszelve, széles ismeretségi körrel éltem akkori évtizedeimet. Soha senkitõl nem halottam ezen erõsen leszóló kifejezést. Az akkor étkezdék színvonalának is voltak jó emlékezetû és megítélhetõ vonatkozásai éppúgy, mint a maiaknak. Nem tudom, hogy miképp kerülhettem el azokat, akik így becsmérelték?!? Tényleg nem mindegy, hogy kik írják a történeteket. ;-) 1 pont
olahmiki1959 2015 szept. 15. - 18:09:05
(447/461)
Ma, 2015 szept. 15.-én a Portnak sikerült egyfajta világrekordot felállítania!

Az ismertetõ írója összekeverte Kovács András és András Ferenc filmrendezõket!

A Dögkeselyû, vagy a Veri az ördög a feleségét címû filmeket NEM Kovács András, hanem András Ferenc rendezte.
Kovács András többek között a Hideg napok, a Nehéz emberek, vagy A vörös grófnõ címû, mára már klasszikussá érett remekmûvek alkotója.
Ezt a két kitûnõ filmrendezõt összekeverni, olyan értékû tudatlanságról, tájékozatlanságról árulkodik, ami egészen elképesztõ!
Gratulálok!:D
1/10
Nótárius 2015 szept. 02. - 13:50:25 1/10
(446/461)
Az biztos, hogy én (együtt élve) elfogult vagyok a pulival, de az is biztos, hogy nem ezt érdemelte, ahogy e magyar kutyákról szóló tegnapi összeállításban eljelentéktelenítették. Több magyar fajtát a tenyésztõik méltathattak hosszan, a puliról meg alig valami; és ami hercigeskedve elhangzott, annak is egy része bántón lekezelõ, nyilvánvalón igaztalan volt.
10/10
fél X 2015 febr. 12. - 23:01:18 10/10 Előzmény Hatnull 2010
(445/461)
Kun Miklós Rejtélyes XX. század cimû sorozata a kedvencem, de be kell látnom, ez a mûsor vetekszik vele, és hiába odaadásom a regnáló kormány iránt, a Szabadság tér cimû erõltetett fércmû tanulhatna ettõl a produkciótól!
normanbates60 2015 febr. 11. - 08:48:59 Előzmény vajasll
(444/461)
Hogy mi ebben a mûsorban a kiváló. azt nem tudom. Felületes, szenzációhajhász, mint általában a kereskedelmi tévék mûsorai. A tegnapi Flóráról szólóban akkora hülyeségek voltak, hogy ihaj. A mûsorvezetõ azzal indított,hogy nem készült film József Attiláról, Szabó Lõrincrõl, Illyésrõl. Hát Illyésrõl azért jócskán készült, például a Szülõföldem-sorozatban, sõt Flóráról is volt 1992-ben egyórás portréfilm az MTV-ben. Meg hogy Szabó Lõrinc 1950-ben megözvegyült! Akkor Korzáti Erzsébet, a negyedszázadon át tartott szerelem halt meg, a felesége, Mikes Klára 1978-ig élt. A felületességben valóban kiváló a mûsor.
vajasll 2015 febr. 03. - 22:26:43
(443/461)
Kiváló mûsor,sajnos a"kiegyezés" után ez is el fog tûnni ...
10/10
Hatnull 2010 2015 febr. 03. - 17:24:12 10/10 Előzmény gyöngykuckó
(442/461)
A legjobb magyar történelmi tévémûsor.