Téma: Záróra

10/10
kgyuri0 2010 jún. 02. - 15:48:50 10/10
(469/829)
Ha valaki figyelt, nagyon szeretem Alinda mûsorát, s igen rokonszenvezem vele, úgy „mesterségbeli” tudásával, mint egyénségével(már amennyiben az „kilátszik”(szerintem nagyon!)). Mégis, alighanem mondandóm kritika lesz. Szemmel láthatólag igyekszik, nagyon helyesen, politikamentesen tartani beszélgetéseit.
BékésPál íróról tudható(de, ha nem: a maga visszafogott módján nyilvánvalóvá tette), hogy baloldali liberális gondolkodású.
Alinda ezzel szembesülve kicsit „megtáncoltatta”, ami kicsit „necces” volt. Mire gondolok? Alinda szerint ha egy pártelnök azzal a föltétellel vállal miniszterelnökséget, hogy legalább 90%-os többséggel választják pártelnöknek, ez fölveti az antidemokratikus(diktátori) hajlam gyanúját.
Hogy ez miféle nyakatekert logika szerint lenne így, azzal adósunk maradt, Békés is úriemberként nem kérdezett vissza.
Rémlik, Gyurcsányra gondolhatott. A probléma folyománya ugye. ha ez Gy diktátori hajlamaira utalhatna bármi módon is, mit kellene szólnunk az ellenkezõ oldal legújabb viselt dolgaihoz?
Tényleg helyesen teszi Alinda, ha politikamentes marad, igen nehéz szakma az „ördög ügyívédjéé”.
Elég, ha veleszületett értelmességére, elsajátított mûveltségére, tájékozottságára , tisztességére, magyarán saját intelligenciájára hagyatkozik. Mindez elkerülhtetlenül a bal-lib oldalra fogja állítani. Remélem, ebbõl nem lesz problémája, de nem vagyok optimista, a kontraszelekció az újra kezdés változásaival „pending”!
10/10
willinger 2010 máj. 19. - 23:01:44 10/10
(468/829)
Jó fej volt ez a Szendi Gábor ,de nem pszichológus.
10/10
kgyuri0 2010 máj. 13. - 19:32:15 10/10 Előzmény pneklara
(467/829)
Nem akartalak férevezetni, de utólag jöttem rá, hogy a legjobb novellája, a Startvonal éppenséggel nincs benne a Vonalkód címû kötetben.
Én pl. az Éjszakai állatkert címû nõi szexualitásról szóló antológában olvastam(szerk: ForgácsZsuzsa)
10/10
pneklara 2010 máj. 10. - 19:15:09 10/10 Előzmény kgyuri0
(466/829)
Köszönöm, már kutatom:)
10/10
kgyuri0 2010 máj. 04. - 19:05:32 10/10
(465/829)
Ajánlom a Vonalkód címû novellagyûjteményét, minden címben valami módon benne van a "vonal".
A legjobb a Startvonal, ha jól emlékszem.
10/10
pneklara 2010 máj. 04. - 15:28:18 10/10
(464/829)
Jaj, mégis ismerem:)) A Nõk Lapjában olvasom az írásait, csak nem ismertem fel. Valóban érdekesen ír.
10/10
pneklara 2010 máj. 04. - 15:15:29 10/10
(463/829)
Nekem is tetszett a beszélgetés - mint általában mindegyik. Engem az zavart, hogy a költõnõ bal szemét teljesen eltakarta a haja. Néha ingerenciám volt, hogy félresimítsam. Mert az ilyen intim beszélgetésekkor a szem is kommunikál. De ahogy mondta, az õ személye nem fontos, nem érdekes, lehet ilyen módon is rejtõzködik. Keresni fogom az írásait, mert szégyen, de nem ismertem eddig.
10/10
kgyuri0 2010 máj. 04. - 02:33:29 10/10
(462/829)
Érdekes volt ma TóthKrisztina.

Csinos, kedves nõ, de nem tudom eldönteni, beszédhibás, vagy affektál. Esetleg nagyon zavarban van, azaz nem szokta a nyilvánosság elõtti szereplést.
Ráadásul, véleményem szerint a jelenkor egyik legjobb magyar írója, néhány novelláját olvasva, fetrengtem a röhögéstõl. Azt gondoltam, lehengerlõen és brilliánsan intelligens kell legyen, ez tényleg csak azzal jön össze, hogy szokatlan neki a közszereplés.
A mostani beszélgetése Alindának roppant elgondolkodtató volt.
10/10
kgyuri0 2010 ápr. 06. - 21:40:58 10/10 Előzmény kukikapitány
(461/829)
S te, te mi a fenét csinálsz itt?
kukikapitány 2010 márc. 30. - 21:54:38
(460/829)
Ébredjetek már fel. Mi a fenét csináltok itt?
10/10
cobold 2010 márc. 25. - 22:24:17 10/10
(459/829)
Valószínû Fáy nem sokszor látta a mûsort, különben nem írna ilyen nyilvánvaló tévedést.
kalmopyrin 2010 márc. 25. - 20:03:37 Előzmény kbanna
(458/829)
Fáy Miklós a tartalomra figyelt. Itt a véleménye:

Nem tudok rájönni Veiszer Alinda titkára. Illetve van egy titka, amire azért nem nehéz rájönni, arra, hogy miképpen érthet õ mindenhez. Estérõl estére beszélget valakivel, hol rendezõvel, hol színésszel, fizikussal vagy zenetörténésszel, és körülbelül mindegyikbõl egyformán felkészültnek tûnik. De hát erre való az internet,
mindenkirõl el lehet olvasni fél óra alatt annyi információt, hogy el lehessen vele beszélgetni az életérõl és munkásságáról.
De a színvonal talán mégsem mellékes. Veiszer Alinda pedig estérõl estére beszélget, és a beszélgetéseknek nincs egyetlen izgalmas pillanatuk sem. Soha nem kérdez semmi veszélyeset, hanem naivacskán rácsodálkozik a másikra, és reméli, hogy az interjúalany elvégzi helyette a munkát, és a kamera elõtt nem akar majd unalmasnak mutatkozni, mesél valami érdekeset magáról. A legtöbben meg is teszik, de akad olyan, aki nem a televíziós szerepléssel akarja igazolni magát: ilyenkor van bajban szegény riporter hölgy. Veiszer Alindával a semmilyenség emelkedik hivatalos rangra, a mûsorvezetõnek az a legizgalmasabb tulajdonsága, hogy évek munkájával is észrevétlen tudott maradni, ha helyette egy próbababa ücsörögne a stúdióban, akkor sem lenne rosszabb a mûsor, és ha holnaptól elmaradna a Záróra, nagyon keveseknek tûnne föl a mûsorváltozás. És nem lehet arra hivatkozni, hogy a minõségre kevesen kíváncsiak, mert ahhoz elõbb valami minõséget kellene produkálni.
hirdetés

Belátom, hogy a feladat néha megoldhatatlan, de ami estérõl estére megy, az még kísérletnek sem biztató, csapongó fecsegés, bájolgás, netes információk elmondása, és az a hamis és veszélyes benyomás, hogy mindaz, ami a gondolkodással kapcsolatos, dögletesen unalmas. Ne higgyetek Veiszer Alindának.

Záróra
2009-03. szám / Fáy Miklós

http://www.pestimusor.hu/index.php?sect=tv&alsect=cikk&id=13
10/10
kbanna 2010 márc. 24. - 23:03:35 10/10
(457/829)
Inkább a tartalomra figyeljetek, könyörgöm. Számomra hihetetlen, hogy itt egy ilyen sziporkázóan értelmes, lelkes, felkészült nõ - és akkor az öltözete a téma.
Némelyeknek több hozzászóláson keresztül, egy kis "bezzeg az én idõmben"-nel megspékelve... Brrr.
10/10
kgyuri0 2010 márc. 20. - 01:15:26 10/10 Előzmény cika
(456/829)
Nézõpont kérdése:

Hogy a magadnak nyilvánvalóanvindikált fennköltségen ne essen csotrba, mondjuk azt, ahogy ti televiziót csináltatok az Racine dráma volt, ahogy Alinda mûsora készül, az mef Shakespeare.
Az egyik élõ, a másik halott, legalább is elavult.
Éled az életed s néha hallasz, látsz "ütõs" dolgokat, élménnyel együtt, azaz zajjal,szaggal, összevisszasággal, figyelemelvonódással együtt. Csak bizonos kitüntetett helyzetekben kell biztosítani a tökéletes figyeknet ill.annak zavatrmentes lehetõségét.
Õszintén szólva, nm biztos,hogy az egész kérdés megér ennyit, de ez a véleményem.
Olvasd el te is az egész topikot, aztán meglátjuk te ki(ke)t hülyézel le.
cika 2010 márc. 18. - 22:46:16 Előzmény kgyuri0
(455/829)
Most, hogy ezt beírtad - gondolom - boldogan dörzsölted össze a kezed, és ahogy sikerérzettõl áthatva, felsõbbrendûséged teljes tudatában "lehülyézted" a társaságot, pihizzél egy kicsit! Én pedig, hogy ne zavarjam meg Szent Sziesztádat, lábujjhegyen, csendben magam elé vetítek egy képet, amiben egy rongyokba öltözött ember (aki egyébként okos és mûvelt), megpróbál magyarázni a kulturált öltözetû társaságnak. Igaz, túlzás a hasonlat, de kifejezõ.
Tudod, azért kell az össztársadalmi igénynek megfelelõ öltözékben vezetni a mûsort, hogy semmi ne terelje el a figyelmet a témáról. Márpedig akár egy oda nem illõ vödör, seprû, kesze-kusza kábelek, kifogásolható öltözék zavaró. Kivételek azok, akik bele szerelmesednek a mûsvezbe. Anno arra is vigyáztunk, hogy egy árnyék se legyen feleslegesen, mert az is zavaró. Éppen ezért, a mûsorvezetõ érdeke, hogy úgy jelenjen meg a képernyõn, hogy egy másodpercre se terelje el a nézõ figyelmét a lényegrõl. A színházban pl. úgy tudnak kiszúrni a gyûlölt színésszel, hogy a jelenetébe belemozognak. Ennyire egyszerû a dolog. Ok, hogy Te ehhez nem értesz, de Alindának illene tudnia. Vagy még inkább a mûsor rendezõjének.
9/10
ondok 2010 márc. 17. - 00:35:04 9/10
(454/829)
ne légy igazságtalan vele ,mert egyszer kifejtette ,hogy önbizalomhiányos Alinda ,ezért is nem jó az öltözéke ,máskor meg helyeselt kalmopirynnek részben .
10/10
kgyuri0 2010 márc. 17. - 00:31:21 10/10
(453/829)
Ráadásul, ha hiszed, ha nem, én már végigolvastam ezt a topikot.
Hát egy élmény volt!

Pszychiátriai esetleírás!
9/10
ondok 2010 márc. 17. - 00:29:45 9/10
(452/829)
Erre gondoltam én is ,hogyha nem lenne õ Sándor ERzsi ill. nem fûzõdne érdeke az állandó citáláshoz ,akkor nem írná újból és újból ,hiszen nem lehet ennyire beteges valaki ,hogy egyébként ezt tegye.
10/10
kgyuri0 2010 márc. 17. - 00:28:32 10/10
(451/829)
Kedves cika!

Nem hinném, hogy elfogult vagyok, vagy ha igen, annak az az oka, hogy Alinda mûsora remek, bizonyos értelemben a jelenlegi televiziózás legszinvonalasabb eleme. Beleérthete,, ha akarod a kereskedelmit is, bár az úgy car, ahogy van egészben.

Más részt ezen a topikon az ostoba, szûkéátókörû írigy korlátoltság támadásait van s volt szerencsém megtapasztalni Alinda ellen.
Hát naná, hogy védem, ahol érem!

"Te nem reggeliztél annyit, amennyit én dolgoztam riporterekkel, mûsorvezetõkkel. Ráadásul a régi, nagy nevekkel."

Mefsúgom, hogyengema nagy nevek nem igen hatnak meg. Ha valami, akkor az érvek.

Eddig neked az öltözködésével kapcsolatos kritikádon kívül értékelhetõ akciód egy darab se volt.
Azt pedig, szerintem tekinthetjük megcáfoltnak.
9/10
ondok 2010 márc. 17. - 00:26:19 9/10
(450/829)
510-re gondoltam,ami nem egyezik az idézett résszel,hanem sok szempontból ellentétes azzal.