Téma: Záróra

10/10
pneklara 2011 máj. 26. - 08:41:50 10/10
(709/829)
Ha egy orvos a gyógyítás elõtt nem törekszik részletes diagnózisra, esetleg lényeges dolgokat bagatellizál, akkor bármit matat, a kezelésének nem lesz eredménye, s akár sarlatán módjára próbálkozik csak. Ez így van a társadalmi "betegségek" esetén is. A szõnyeg alá söprés, a szemérmesség, a maszatolás, a hazugság következtében soha nem lesz eredményes a "gyógyítás" - ha egyáltalán volt szándék a gyógyításra.
10/10
sanjust 2011 máj. 25. - 00:51:05 10/10 Előzmény drProktor
(708/829)
Igen nekem is leesett az állam ,hogy szinte benne volt a kutatásban Alinda. Sok melója lehet benne.
10/10
sanjust 2011 máj. 25. - 00:49:34 10/10
(707/829)
Hát talán azért nem tette fel az általad leírt kérdéseket ,mert okosabb annál hogy olyat kérdezzen ,amire elõre lehet tudni a választ.Ugyanis kultúr nemzeteknél nem szokás úgy nyilvántartani a bûnözõt ,hogy cigány vagy zsidó vagy katolikus stb stb.Amerikában is azért tesznek kivételt a néger esetében ,mert az hagyományokon alapuló nyilvántartás ,még abból az idõbõl ,amikor külön étterme volt pl a négereknek.de pl azsidót nem tüntetik fel ,pedig az is egy kisebbség.
Kara_kán 2011 máj. 24. - 23:44:27 Előzmény drProktor
(706/829)
Fantasztikus?
Ezt azért nem mondanám.

Ok, akkor mondok konkrétumot is:

Azt mondja a Tálas Péter biztonságpolitikai szagértõ a cigánykérdéssel kapcsolatban, hogy nem lehet biztosakat mondani, pl. a cigány bûnözéssel kapcsolatban, mert nem állnak rendelkezésre számok. meg néz, csak néz a , bólogat, . Hát, igen, írni talán tud, de kérdezni....
Mert mi lenne a teendõje ilyenkor egy profi riporternek?
Rákérdez, a fene egye meg a golyóstollát, hogy hát jó szagértõ uram, miért nincsenek számok???? Miért nem vezet a magyar rendõrség statisztikát errõl, amikor a Nagy Testvér Amerikában is rögzítik pl. az afroamcsi származást. Mert ugyanis profi bûnüldözés azt jelenti, hogy MINDEN adatot rögzítünk, mert minden adat fontos lehet a nyomozásban. Ha nem ezt tesszük, akkor pitiáner kis bûnpártolók vagyunk és nem rendõrök. Ráadásul, akkor milyen jogon beszélünk erõszakmonopóliumról?
ilali 2011 máj. 24. - 23:39:43
(705/829)
(„A periféria centrumából a centrum perifériájára.”)
drProktor 2011 máj. 24. - 01:05:14
(704/829)
Alinda PercelAndrással is fantasztikus volt.
A legszakabb szakkérdésekben is otthon tud lenni
és jól tud kérdezni, s látható, hogy a mai generáció
igazi krémje(a legokosabb értelmiségiek) élvezi a
társaságát. Nem véletlen.
10/10
pneklara 2011 máj. 19. - 14:15:55 10/10
(703/829)
Általában videoról nézem meg, s ott is a humán témájú beszélgetéseket keresem. Félek a természettudósoktól, de utólag meglepõdöm, hogy egy igazi nagy koponya úgy tud a tárgyáról, tudományáról beszélni, hogy lecövekelek, s elszáll a kezdeti fenntartásom.Alinda is úgy kérdez, hogy tájékozódik elõzetesen, alaposan felkészül, de ráérez, hogy egy be nem avatottnak mi lehet érdekes. Kár, hogy 23 körül fejezõdik be.
10/10
pneklara 2011 máj. 19. - 14:07:40 10/10
(702/829)
Igen, gyerekkoromban én is öleltem át a cserépkályhánkat:) De ez igaz, hogy a férjem min. 10 éve akar rakatni, mondván "kifagyunk, ha elzárják csapokat, ebben meg minden eltüzelhetõ, ha a kötél szakad" Igaz, azóta duplája lett az ára, amit már akkor is sokalltunk. De egyre inkább meggyõzõdöm, hogy elõre kell gondolkodni a mai világban.
Pista15 2011 máj. 19. - 14:01:56
(701/829)
Azért ez a mûsor nem ér annyit, amennyinek tartjátok, inkább sokkal kevesebbet.
10/10
pneklara 2011 máj. 19. - 07:20:48 10/10
(700/829)
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet Hetesi Zsoltra! Ha a 2009 márciusi beszélgetésre gondoltál. Azt néztem meg. Igen érdekes volt az olvasott,tájékozott, de mégis amatõr Alinda optimizmusa, és a tudós ember pesszimizmusa.
Azt hiszem 2009-ben még nem szólt olyan nagyot ez a figyelmeztetés, egy hedonista társadalomban ki figyel fel arra, hogy sokáig nem lehet büntetlenül tenni azt, ahogy eszetlenül élünk. Ma már egyesek felfigyelnek arra, hogy merre megy az a társadalom, ahol minden dolgozó ember egy másikat cipel a hátán, ahol születhet 15 gyermek a családban, akinek a jövõjét senki nem szervezi, csak felnõ,ahol lehet nyitott ablakok mellett fûteni a lakást, ahol a sarki közértbe is kocsival kell menni, ahol Amerikába kell "átrepülni" egy pezsgõs, gyertyafényes vacsorára, ahol Bécsben isszuk meg a délutáni kávénkat, ahol évenként lecseréljük a gépkocsiparkot.....Most éppen azokat a napokat éljük, ahol szembesülünk azzal, hogy így, ahogy eddig éltünk, nem mehet tovább. De mondjuk az Alekosz mûsorra váróktól elvennék a görög élményt, s helyette egy ilyen beszélgetést vetítenének le, katartikus felismerésben leledzene holnaptól az ország? Igen, jövõre akkor befizetem az adómat, nem folyóvízben mosogatok, beszedem a kiírt gyógyszeremet, amit kiváltottam...? El sem jutnának az ilyen figyelmeztetések a tudatig, csak azon háborodnának fel, hogy elveszik az ember szórakozását.
És az energia kimerülése? Bár nevetséges, de rábólintok most már a férjem szándékára: 10 év óta cserépkályhát akar rakatni, "legalább az egyik szobába":))
És Hetei Zsolt 2009-ben nem számolt a természet erejével, és akaratával: ld. Fukusima, ami emberi célokat, terveket 10 perc alatt visszavet a 0-ra.
Érdekes beszélgetés volt. Nem csak a pórembereknek, a politikusoknak is az lehetne. A felelõsen gondolkodóknak, akiknek a jövõ is fontos volna, nem csak a jelen. De ezt hagyjuk, mert ez már politika!
10/10
pneklara 2011 máj. 19. - 06:06:34 10/10
(699/829)
Akkor ezek után megnézem a Hetesi Zsolttal készült beszélgetést is, videoról:))Esetleg majd referálok:)
10/10
pneklara 2011 máj. 18. - 17:23:36 10/10
(698/829)
No, meg is néztem. A véleményem 50 perc után ugyanaz, mint amit pár perc után megállapítottam. A festõmûvész mesteri fokon mûveli azt, hogy valaki folyamatosan beszél, de semmi lényegeset nem mond. Miért ül le beszélgetni valaki, aki nem akar õszinte lenni, nem akar magából semmit megmutatni, csak ködösít, mázol? Jellemzõ, hogy megkérdezte Alinda: hány évesek a gyerekeid? A világ legegyszerûbb kérdésére jön egy ilyen válasz: hát óvodás, iskolás...Minden kérdés elõl, mint az angolna, kisiklott. Azt mondják, a tudomány nem teljes, ha nincs benne egy kis mûvészet, de a mûvészet sem hat, ha nem érhetõ benne tetten a tudomány igazsága. Ez a hölgy nem tudta kézenfogni a hallgatót, s vezetni egy egyenes úton, mert valószínû kuszaság van benne is. Olyan volt, mint egy összekuszálódott pamutgombolyag, ahol az ember nem találja a fonal végét, hogy felfejthesse az egészet. Vásáry Tamás is mûvész, de ha a mûvészetrõl beszél, az annyira racionális, annyira világosan érthetõ,de mûvészet marad mégis. Ez a hölgy viszont azt közvetítette, hogy a mûvészet csupa véletlenszerûség, pillanatnyiság, ötletszerûség.Szerintem Alinda is tanácstalanul kereste, hol mutatja már meg végre alanya az arcát, a belsõ valóját, de kisiklott rendre elõle.
Most már csak néhány mûvét kellene látni. De biztos úgy volnánk vele, mint a mûelemzõ a költõvel: Ugye ezt gondolta, amikor alkotta?-Gondolta a fene!-mondta a költõ.
10/10
pneklara 2011 máj. 18. - 15:29:08 10/10 Előzmény drProktor
(697/829)
Ígérem, hogy egyszer videóról megnézem a képzõmûvész hölggyel történt beszélgetést. Csak odakapcsoltam, elidõztem pár percig, beszélt-beszélt a behívott hölgy, s abban a pár percben semmit nem fogtam fel, hogy mirõl,és mit akar mondani. Ritka az ilyen beszélgetés, hogy nincs benne egy racionális fogódzó. Én is felfigyeltem a két hölgy rém ellentétes karakterére. Alinda a kemény racionalitás,a " miért?" okkeresõ, a kis nõcinél meg az érzelem-központúság. De ez csak cc. 4 perc hozománya, ezért megnézem majd a teljes beszélgetést.
-csengõzoli- 2011 máj. 17. - 23:07:13
(696/829)
Nagyon jó a mai vendég, tök érdekes ez a nõ... :)
drProktor 2011 máj. 12. - 16:56:09 Előzmény sanjust
(695/829)
Köszönöm, hogy fölhívtada figyelmem, sikerült elkapni az ismétlést.
A nejem látta este, és utána igen dícsérte, hogy aszongya „ezek tetszettek gymásnak”, s hogy tapintható volt a vibrálás köztük.
Én nem mennék enyire messzire, különben is az õ dolguk, de az is beleférhetne akár. Mindnesetre remek volt. Nem nagyon szeretek herczigeskedni, de úgy, ahogy voltak ketten, mind a ketten nagyon aranyosak voltak.
Alinda egy-egy beszélgetéssel szinte végtelen skálán játszik. Nagyon tehetséges, drámákat, eposzokat képes aháttérben akár csak skicc szerûen megsejttetni. Megfigyeltem, most õ is beleadta magát, megtudtuk, hogy mindíg is levon tanulságokat az alanyra nézve, de persze, nem mondja el.
Hát ez az ember volt a „Valami Amerika” amerikás magyarja, nem tudatosult bennem, nem vagyok nagy színház járó sajnos.
A nevét nem tudatosítottam eddig. Valóban nagyon rokonszenves, értelmes pasi. Intellektuális és morális. Manapság ez a két dolog, amivel legtöbb baj van kis hazánk közéletében, hála a tudjátok kiknek!
Saját életembõl is tudom, milyen ritkán adatik meg, hogy egy beszélgetés „igazán igazi” legyen, ehhez két „olyan” ember kell, akik éppen „olyan” formában vannak. S amikor ez megadatik, az tényleg az esetleg jelenlévõ harmadiknak is élmény.
Csodálatos adottság, ha valaki ilyesmit tud produkálni szinte napi rendszerességgel, csak irigyléssel vegyesen csodálhatjuk Alindát, aki képes erre. És Szervét Tibort is, aki alkalmas alany volt.
Köszönet!
drProktor 2011 máj. 12. - 12:20:28 Előzmény sanjust
(694/829)
Megpróbálom megnézni az ismétlését, remélem, megtalálom.
10/10
sanjust 2011 máj. 12. - 10:34:46 10/10
(693/829)
Erre még ráduplázott a tegnapi Szervét Tiboros mûsor ,ahol Szervét álla leesett ,hogy milyen felkészült volt Alinda belõle .Látszott ,hogy milyen komoly melót fordít minden vendége elemzésére a mûsort megelõzõen.Párját ritkító ez szerintem.Mellesleg meglepõen értelmes ember ez a Szervét.
drProktor 2011 máj. 12. - 09:48:01
(692/829)
Ha valaki mutatja BíróYvettet, nem hiszem-el, hogy õt látom. Olyan régen láttam, s ahhoz képest, mint ha fiatalodna. . . Hogy 81 éves!?. . .
Fantasztikus ember. Fantasztikus egyéniség. Sokban emlékeztet HellerÁgnesre, nagyjából egy idõben kellett menniûk.
A riport zseniális volt, Alinda csodálatos. Ennek az „alanynak” a dicsérete, elismerése, szemérmes „megnyílásai”, látható és érezhetõ jóérzése akkor is bíztató kellene legyen, ha történetesen mindenki más rendszeresen alulteljesítene, de ráadásul az alanyok alulteljesítésérõl szó sincs. Szóval csattanós bizonyíték volt a BíróYvett-es report ennek a topicnak minden félmûvelt, irigy, tahó, ellenvéleménykedõ hozzászólására.
Csak így tovább Alinda!
murron 2011 ápr. 28. - 00:10:13
(691/829)
Jó volt a mai (vagy már tegnapi?) beszélgetés Volf Katalinnal, még sokáig el tudtam volna hallgatni. Remélem a közeljövõben több balettmûvészt is láthatunk a mûsorban, valahogy elfelejtõdtek az elmúlt években, és ritkán szólalnak meg.
10/10
sanjust 2011 ápr. 21. - 01:09:55 10/10
(690/829)
jav: "objektivitást"