Téma: ZOO-ban

1/10
MesketeM 2019 ápr. 19. - 21:41:42 1/10
(8/8)
Személy szerint idegesítően művészi akar lenni a rendezés, ami sajnos nem is önmagát parodizálva teszi ezt. A beállítások mintha Kubrick beállításait másolnák enyhe szürrealista beütéssel. A filmbeli diaológusok idegesítőek, s a motívumok ismételgetésével pl. fekete-fehér, zebrák... inkább giccsesek, mint artisztikusak. A jelenetek abszurditása a Monty Pythont idézi, csak az ütős poén helyett undort vált ki. A szexualitás túlerőltetett. A filmet 18 éven felülieknek ajánlanám, de nem a szexualitás miatt. Egyszerűen az egész egy perverz vízió, ami többet szeretne mondani az elmúlásról, de csak egy perverz vízió marad. A zene stílusa szintén nem eredeti. Walter Carlos olcsóbb utánzata.
10/10
Xxy92 2017 nov. 17. - 12:09:36 10/10
(7/8)
Nem érdemes elolvasni az itteni leírást, ugyanis teli van spoilerekkel, bár ha valaki elolvasta, attól függetlenül nyugodtan megnézheti, mert ennek a filmnek a hangulatát gyakorlatilag semmi nem tudja visszaadni. Ezt látni kell. Csak egyszer az életben, de látni kell.

Külön köszönet az M5-nek, hogy múlt hét vasárnap kivételesen nem egy idén harmadszorra ismételt filmet vetítettek, hanem ezt. Bár tény, hogy azért ezt a filmet nem gyenge leadni fõmûsoridõben, de én csak örültem...

10
adamnagysweetmovie 2011 jún. 17. - 21:35:24 Előzmény hakaba
(6/8)
Hálistennek, hiába túlfogalmazott a tartalomleírás...
10/10
coffos18 2009 nov. 12. - 12:06:53 10/10 Előzmény coffos18
(5/8)
már tárgytalan! azért kösz "joló" ;-)
10/10
coffos18 2009 máj. 15. - 18:38:47 10/10
(4/8)
ja, ide lehet írni, ha valaki tud segíteni:
coffos18 [kukac] freemail [pont] hu
köszi!
10/10
coffos18 2009 máj. 15. - 18:35:37 10/10
(3/8)
Sziasztok!

Nemrég angol filmnapok keretén belül találkoztam a filmmel (de csak részletekkel) és felkeltette érdeklõdésemet!

Ha valaki tudna nekem segíteni, hogy honnan tudom beszerezni a filmet (letölteni/kölcsönözni/vagy esetleg, hol játsszák [TV], stb..), azt nagyon megköszönném!!!
Elõre is köszi!
hakaba 2008 nov. 17. - 12:06:35
(2/8)
azért ez a tartalomismertetõ nem semmi... szerencsére a film ennél sokkal-sokkal "több".
Redfield 2008 szept. 04. - 13:41:35
(1/8)
Ez a címfordítás is felér egy tökönrúgással, de szerencsére nem nálam, mert nekem annyira nem tetszett a film, hogy védeni akarjam. Nos P.G. nem kifejezetten az én stílusom. Persze a legtöbb beállítás leginkább egy visszafogott Dalí-képhez hasonlít, és a zene az wow. Tehát a film zenéje az valami hihetetlen módon megragad az ember fejében, és tényleg wow. De az egész filmbõl, a dialógusokból, még a meztelenkedésekbõl is árad egy roppant taszító sterilitás, amitõl én nem éreztem túl jól magam, mint nézõ. Olyan a film, mintha a léleknek állítana egy torztükröt. Egy torztükröt, amiben az embernek nincsenek érzelmei, csak üres, de magasra törõ gondolatai és vágyai. P.G. kivonta az emberbõl az érzelmeket, és a természetünket, a belsõ világunkat is materialistán mutatja be, mint egy tudós. Nem lett a kedvenc rendezõm, nem is lesz az szerintem soha, de azon se csodálkozok, ha valakinek igen, vagy ha valaki ezt kiáltja ki óriási remekmûnek.

4/10