Téma: Zsákutca

bourne 2008 szept. 03. - 19:39:02 Előzmény Sz23
(80/360)
igazad van, meg kellene nézni még egyszer --- kockáról kockára ... nekem sajnos nincsen meg a film ... :(((
Sz23 2008 szept. 03. - 13:10:06
(79/360)
Hát, én sem tudom, jó, hogy ti is elmondjátok a véleményeteket, végiggondolom mindet, de nem áll össze a kép...
Véletlenül nincs meg valakinek ez a film? Jó lenne megnézni még egyszer, hátha akkor eloszlik a homály:)
bourne 2008 szept. 03. - 07:44:37 Előzmény Sz23
(78/360)
nem tudom, nem tudom ...

spoiler

mert hát végül is valóban csak azt láttuk, ahogy a család tagjait elvitte a fekete kocsi ... a fehér ruhás nõ gyermekérõl pedig annyit tudunk, h meghalt, de azt nem mutatták h érte külön eljött volna a kocsi ...
és az is igaz h amikor az anyuka telefonált a srác telefonján a rendõrségnek, akkor a fehér ruhás nõ hangját hallottuk ...

a szimbolikát nem tudom mennyire kell belekeverni a dologba ... mert az ugye fix, h a fekete kocsi a halálé ... ott van a babakocsi ... amivel utalhattak a fehér ruhás nõ babájára ...
de akkor is, miért volt az, h csak a fehér ruhás néni tudott ilyeneket csinálni??? mert hát az apa aludt el a volánnál, nem a többiek ... tehát apuka volt a hibás az egészért ...
ááááhhh ... nem tudom sehogy sem kibogozni ...
Sz23 2008 szept. 02. - 23:29:56
(77/360)
Nem hülyeség, amit írsz!
Meg kéne nézni még egyszer, fõleg a végén kéne kicsit jobban figyelni, mert tegnap álmos is voltam már, meg õszintén szólva ilyesmire nem is számítottam (azt hittem, a szõke csaj "legyõzi a gonoszt" és megmenekül).
6/10
feketevipera 2008 szept. 02. - 22:40:00 6/10
(76/360)
SPOILER

Nos, nekem lenne néhány elképzelésem, bár lehet, hogy hülyeséget mondok. A film végén a fehér ruhás nõ beszállt a fekete kocsiba, tehát jó haverságban lehetett a "gyûjtõ" pasival, vagyis lehet, hogy "munkatársakká" váltak, ha értitek, mire gondolok. Külön érdekesség szerintem, hogy a fõbb szereplõk közül egyedül a fehér ruhás nõ életérõl nem tudunk meg semmit. Lehet, hogy a lány azért maradt életben, mert terhes volt, illetve a családjából talán egyedül õ nem tett semmi rosszat (drogozás, egymás megcsalása stb.). A fehér ruhás nõ valószínûleg bosszút állt, hiszen amikor anyuci hívni akarta a 911-et, a telefonban a nõ hangját lehetett hallani, aki segítségért könyörgött, mert haldoklott a gyereke. Érdekes viszont az, hogy feltûnik a babakocsi, ami a gyerek szimbóluma lehet: az egyik nõ elveszti a gyerekét, a másiknak születni fog egy gyereke. Amellett, hogy a film elég sok sablonból építkezett (éjszaka, kihalt táj, az áldozatok egymás utáni elhullása, a szándékosan zavart keltõ befejezés a cetlivel), tkp. több volt egyszerû thrillernél vagy horrornál. Ha már a szimbólumoknál tartunk, szerintem maga a film is szimbólum volt: a család nem csak fizikai valójában hullott szét, hanem erkölcsileg is, hiszen elég csúnya dolgok derültek ki a szereplõkrõl. Hát hirtelen ennyi jutott az eszembe. Mondom, ez csak az én okfejtésem, és nem biztos, hogy mindenben helyes.
Sz23 2008 szept. 02. - 20:25:06
(75/360)
Ja, és még egy dolog eszembe jutott.

SPOILER
Aki meghalt, azt elvitte a fekete autó. Akkor a fehér ruhás nõ kisbabáját miért nem?
Sz23 2008 szept. 02. - 20:22:38
(74/360)
SPOILER

Most csak kötekszem, de akkor nem az lett volna logikus, ha "csak" a babát veszi el /öli meg/ a sajátjáért cserébe, a többieket meg békén hagyja?

Á, nem áll ez össze...
bourne 2008 szept. 02. - 19:17:50
(73/360)
spoiler

valóban , csak 4 hullazsák volt ... ha az állítás igaz és a nõ is meghalt a gyerekével, akkor azoknak is kellett volna valami ...

vagy pedig gagyi módon annyit tudok elképzelni, h amint megvolt a karambol, egyedül a nõnek a kislánya halt meg azonnal ... a többiek pedig még élet és halál közt lebegtek ... a fehér ruhás néni meg felbõszülve azon, h a gyermekét meggyilkolták leölte a többieket ebben a dimenzióban ... a lányt pedig talán csak azért nem bántotta, mert terhes volt ... jobbat nem tudok ...
Sz23 2008 szept. 02. - 19:03:56
(72/360)
Azt hiszem, kell hogy legyen ennek a filmnek vmi "mélyebb értelme" is, mert nekem ez még így sem állt össze.

SPOILER
Mert ha tényleg karambol is volt, és a csaj képzelte az egészet a kómában, akkor miért sokkolt be -miért képzelte, hogy besokkol-, holott akkor neki tudnia kellett volna, hogy mi történt, hiszen csak õ képzelte!
És még ha a fekete kocsis pasi meg a doktornõ alakját tudjuk is magyarázni, mi van a fehér ruhás nõvel?
Ha jól emlékszem, 4 hulla volt letakarva. Hol a nõ és a baba holtteste?


Mondom, vagy direkt ilyen nehezen értelmezhetõvé csinálták ezt a filmet, vagy tényleg nincs értelme az egésznek, és az alkotók az értetlen nézõkön röhögnek még most is:D
De ez azért nem von le az értékébõl, végig féltem!:D
bourne 2008 szept. 02. - 18:28:22
(71/360)
én csak azt nem értettem konkrétan, h

spoiler

ha a fehér ruhás nõ volt a másik kocsiban, akivel karamboloztak, akkor miért õ jött mindig el a halottakért ??!!! ...
7/10
kol3 2008 szept. 02. - 18:09:17 7/10
(70/360)
Amugy ki volt a gyerekes nö:, és miért ölte meg a családot:?
láttam a filmet de nem tuddtam értelmezni értelemetlen zagyvaság...
offtopic
nihilke 2008 szept. 02. - 15:44:02
(69/360)
óóó...hetek óta azon gondolkoztam, hogy mi is volt ennek a filmnek a címe...ezer hála és köszönet annak, aki elõszedte a topicot:))))
pozsizsuzsi 2008 szept. 02. - 15:33:33
(68/360)
priviben megy.
Sz23 2008 szept. 02. - 15:13:01 Előzmény furgepunk
(67/360)
Kérlek, mondd el, mi!!!
Mert itt mindenki a szimbólumokról beszél, ami részben oké is, de csak még zavarosabb.

SPOILER

Mert pl. honnan tudná a csaj, hogy az öccse hogyan halt meg? Meg ha a fehér ruhás csaj az ártatlanság szimbóluma, akkor miért õ ölte meg a kissrácot (meg vszínû a másik pasit is), és miért smárolja le a srácot? Ez inkább a fiú "álma", már ha nem túl morbid így, de semmiféleképp nem a csajé!

Amúgy én a "nincs melletted"-szövegnél arra gondolta, hogy elveszítette a babáját, de mondta a dokinõ a végén, hogy annak semmi baja.

Szóval, akkor mi van...?
Sz23 2008 szept. 02. - 12:46:59
(66/360)
Én is rég féltem ennyire!
Szerintem azért 16-os karika, mert igazából nem mutattak semmmi véreset.
Viszont van egy problémám: lehet, hogy nagy parázástól leblokkolt az agyam, de a végét nem értettem:( Most akkor mi volt?
SPOILER: autóbaleset, vagy szellem volt a csaj, és ki az a fekete kocsis pasi?
Valaki segítsen!:)
offtopic
kevinspéci 2008 szept. 02. - 11:35:24 Előzmény pozsizsuzsi
(65/360)
Nem. Inkább a SP felvétele mellett döntöttem. Egy éven belül úgyis lenyomják ezt valahol.

Szóval egyelõre megúsztad a lekólintást. :)
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 02. - 11:18:48
(64/360)
Remélem, nem komolyan kérded...
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 02. - 11:18:17 Előzmény kevinspéci
(63/360)
No kevin, megvolt? Remélem, nem csapsz agyon.
Temptress 2008 szept. 02. - 01:21:45
(62/360)
Meglepõen ütõs kis horror-thriller film volt ez. Azért durva hogy 16-os karikával adták le.
5/10
furbee 2008 szept. 02. - 00:24:49 5/10
(61/360)
Hát én ennyire beteg filmet már rég láttam....