Téma: Zsákutca

4/10
Nira1900 2014 okt. 07. - 00:34:37 4/10
(65/85)
Az legelejét látva jobbra számítottam, aztán mintha nem is ugyanazt a filmet folytatták volna. Tinglitangli zene, erõltetett helyzetek, nagyon német, nagyon logikus, nagyon passzentos, és nagyon mû. Ennél még a Derrick is jobb és õszintébb volt. 7,7? Na ne...
7/10
ezso1 2014 máj. 15. - 03:32:18 7/10
(64/85)
Nagy dilemma volt számomra, hogy megnézem-e a filmet?
Til Schweigernek még nem láttam rossz filmjét, viszont Eric Roberts az egyik legrosszabb színész szerintem.

Végül is belevágtam és nem bántam meg. Nagyon jó film és szerencsére Roberts-nek csak nagyon kis szerepe van benne.
Mindenkinek ajánlom!
10/10
jozsi0104 2014 jan. 18. - 01:46:59 10/10
(63/85)
Annyit még hozzátéve,hogy ki is vannak vágva jelenetek.
Nem értem miért kell ezt csinálni,új szinkron ami szar lett,jelenet kivágások.
Összegezve,a film élvezhetõségét rongálja.
Javaslom mindenkinek,az eredeti vágatlan verziót.
10/10
jozsi0104 2014 jan. 18. - 01:29:53 10/10
(62/85)
Kedvenc filmem.
A szinkron más lett,a régi jobb volt.
9/10
Owl 2013 máj. 03. - 16:05:50 9/10
(61/85)
Szerintem jó volt a film, nem egy szuperprodukció, de simán vállalható. A cselekmény is kellõképp változatos volt, a helyszínek, a zene passzoltak a történethez. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.
2/10
RobiKriszti 2013 ápr. 02. - 23:29:18 2/10
(60/85)
1x sem nézhetõ, unalmas, egyszóval sz*r. 2/10.
6/10
beo71 2013 jan. 01. - 09:53:02 6/10
(59/85)
Erõszak sztori bírósági drámával, rendben van a film, 6/10, viszont én nem éreztem, hogy olyat mutatott volna, amit nem láttam eddig.A gazdag kölök és a vöröske játéka is jó volt, de nem gondolom, hogy hónapok múlva emlékezni fogok rá.Tv filmes feeling.
10/10
zimike 2012 szept. 02. - 08:33:37 10/10
(58/85)
Ez életem egyik LEGJOBB krimije ! Jól felépített rendkívüli fordulatokban gazdag story !
Van benne humor is de EGYÁLTALÁN nem humoros az alaptörténet a humor néha csak fûszerezi.
Igen egyedi és azért sokkoló mert igenis megtörténhetne a valóságban !
Azért egyedi mert nincs HASONLÓ történetû film .
Aki végre akar egy olyan filmet amit késõbb BIZTOS hogy többször is megnézne az most
NE szalassza el a lehetõséget és töltse le !
Nem adtól jó egy történet mert valaki a kedvenc színészeit látja viszont ,hanem a fent
elmondottaktól ,valamint a jó film legfontosabb ismérve : mint kedvenc zeneszámodat ezt is
TÖBBSZÖR meg fogod nézni, annak ellenére hogy a cselekményére pontosan emlékszel !

Ha akartok igazán jó thrillert akkor nézzétek meg a Bujócskát (Hide and seek)
danton-b 2012 jún. 26. - 23:12:11
(57/85)
Egyszer nézhetõs film vagy inkább félszer.
7/10
-greghouse- 2012 jún. 25. - 22:14:01 7/10
(56/85)
...már csak egy dolog fúrja az oldalamat.
A "Szines RTV" c. mûsorújság vajon miért nevezi ezt a filmet "akció-vígjátéknak"????
Komolyan. Ezek a hasukra ütnek?
7/10
-greghouse- 2012 jún. 25. - 15:12:47 7/10
(55/85)
Az A.C. krimikkel én is így vagyok, kicsit unalmasak. (Néhányat kivéve). Inkább Ross MacDonald, Raymond Chandler, vagy Ellery Queen (a zárt szobás gyilkosságok mestere).
..De én csak példaként hoztam fel, hogy dramaturgiailag ROSSZ volt a megoldás. Hajánál fogva cibálták elõ. Plusz, az ügyész azonnal felugrana, és tiltakozva, jogosan hivatkozva arra, hogy az igazolt alibit tekintsék semmisnek, mert a tanú elfogult és szavahihetetlen, hiszen kétszer is hazudott, a rendõrségnek a nyomozás során, majd eskü alatt a bíróság elõtt. Az általa igazolt alibit tehát nincs az a bíró aki elfogadná. Sokkal több kellene a felmentéshez. Minimum az amit Petrocelli szokott, hogy elõkeríti az igazi tettest és javasolja az ügy újratárgyalását.
...jobbnak indult, olyan volt, mint a magyar focisták. A rendelkezésre álló max. kétharmadára volt muníció, aztán kész.
8/10
euTanázia 2012 jún. 25. - 14:20:22 8/10
(54/85)
Nos. Számomra nem hiányzott itt az izgalom, hiszen végig bennem volt a várakozás, hogy valaminek még történnie kell.
A végén nekem is feltûnt, hogy következmény nélkül marad az igazmondás hiánya.
Az Agatha Christie filmekben viszont annyi szereplõt vonultatnak fel, hogy már azt sem tudom ki kicsoda, ráadásul mindegyik gyanúsnak tûnik, ha nem, akkor majd tesznek róla, ettõl nekem annyira sémaszerû, hogy elveszítem az érdeklõdésemet.
Vannak krimik, amiket többször is szívesen megnézek, láttam, hogy ezt ma újra adják, na az bizonyos, hogy még egyszer nem ülök le elé.
Ennyi volt.
7/10
-greghouse- 2012 jún. 25. - 11:51:01 7/10
(53/85)
Tényleg jó film, általában a német, dán, francia, olasz krimik azért mások mint az amcsik, mert nem az a séma, hogy van egy bûntett, egy zseniális nyomozó, aztán kinyomozza, ámen, hanem sokoldalúbbak.
DE.
A befejezés nem "meseszerû", hanem a krimik egyik alapszabályát sérti meg (még Agatha Christie írta le elõször ezeket).

*********************SPOILER********************************

Tudniillik, hogy "nem szabad az utolsó tíz percben hajánál fogva elõrángatni egy megoldást, amire utalás sem volt. Nem fair a nézõvel (olvasóval) szemben, nem adja meg az esélyt a találgatásra, izgalomra."
...Másként, nem igazán szerencsés az a "deus ex machina" megoldás,ami itt volt, hogy végig érdekes, izgalmas, aztán hopp, öt perc alatt a csaj bevallja hogy mégis hazudott, meg hogy õt is megerõszakolták.

Ez sérti a krimik alapszabályát. Olyan, mintha egy titokzatos gyilkossági ügy úgy lenne "megoldva", hogy másfél órán át nyomoz a nyomozó, a végén benéz a kapun egy férfi, akit soha nem láttunk, és öt perc alatt kiderül, hogy õ az elfelejtett unokaöccs aki hazajött Új-Zélandról és megölte a nagybátyját. Pont.

Ez is kb. ilyen volt. Teljesen kívülrõl jövõ, levegõbõl elõkapott látszatmegoldás. Nem tudott az író a történetbe illõ, és elõzõleg már jelzett megoldást beleírni.

Plusz, sajnos ami az elõnye, az a hátránya is a német rendezésnek. Amerikában játszódik. Ott, ha valaki hamisan tanúskodik eskü alatt (és itt legalább ketten ezt teszik), nem sétál ki a bíróságról szabadon. Ráadásul, a csaj aki igazolja végül "deus ex machina" az alibit, elõször hazudott. Miért ne hazudna most is, azonnal belekapnának.

a forgatókönyv az utolsó harmadán összecsapott, és rossz. Max. 7 pont.
8/10
euTanázia 2012 jún. 25. - 02:13:01 8/10
(52/85)
Tetszett a film, végig fenntartotta az érdeklõdésemet, vajon milyen döntések születnek az emberekben, mi az, ami felvállalható?
A misztikum is a megfelelõ helyeken szövõdött a történetbe.
A befejezés "meseszerû" lenne? Kétlem, bár érdektelen is, az életben bármi megtörténhet...
Jó volt ez!
sevendevil 2012 máj. 28. - 21:50:45
(51/85)
Felelõtlen töltögetésemnek köszönhetõen botlottam bele a filmbe.Ugyanis létezik egy ugyan ilyen magyar címmel megáldott film,de helyette ezt sikerült letöltenem.Már vártam a Merry Christmast,meg a hófedte tájat,amit a másik film ígért,de helyette kaptam egy erõszakkal teli krimit.De nem bántam,minél jobban bontakozott ki a történet,annál inkább kezdett érdekelni.
És most egy kis vélemény nyilvánítással egybekötött SPOILER-kedés!
Rendkívül megrázó hatással bír,miként egy ilyen luxus övezetben -mint amit a film bemutat-megnyilvánul e fajta brutalitás.Nyilván való,hogy a támadó fél Anthony borult elme állapotú/ezt alá támasztja az is mikor a húga bevallja hogy évekkel ezelõtt õt is megerõszakolta/.Az ember azt gondolná,hogy annyi pénzbõl amivel rendelkezett bármely utcasarkon összeszedhetett volna olyan -illedelmesen fogalmazva-"nõt" aki jó pénzért vevõ lett volna az ilyesmire.A lány Angelina reakciója részben érthetõ,elégtételt akart venni a férfin,és sikerült is neki.Szeretem az olyan filmeket amiben a bosszú kiteljesedhet,mert abszolút helytálló.Eddie áldozat vállalását olyan szinten megértem,hogy nem akarta mégegyszer elárulni a csajt.Nehéz helyzetben volt,talán számára külsõ segítség beavatkozása nélkül,nem lett volna jó megoldás.A végén lévõ happy end enyhe túlzás,de a nézõ mindenképp örül neki,és ezt várja.
És még 2 megjegyzés:

-A néger csávóról fogalmam sincs ki õ,kicsit sajnáltam is,hogy választ sem kapunk rá,olyan feltételezéseim vannak vele kapcsolatban hogy talán Angelina erõs énjének kivetülése,de hát ez csak egy feltételezés.

-A másik dolog pedig egyszerûen felháborított...mégpedig a szülõk,fõként az anyuka hozzá állása a fiával kapocslatos tényhez.Kíváncsi lettem volna miképp vélekedik ha õt is megerõszakolja.

SPOILER VÉGE

Amúgy mindezek ellenére felejthetõ,egyszer nézõs alkotás.7/10.
9/10
Temptress 2012 márc. 11. - 03:21:46 9/10
(50/85)
Hát igen. A magyarok, ha be*arnak sem tudnak ilyen természetességgel filmet összehozni. Legalábbra is ebben a mûfajban biztos. Eric Roberts, Til Schweiger meg igenis jó szinészek na!
1/10
Rahar 2011 júl. 19. - 22:40:01 1/10
(49/85)
Nem csak neked gagyi ez a film, nekem is. Egy furfangos történetû filmre számítottam. Erre egy tipikus német fejû fickó számomra kevésbé hiteles színészi munkáját kellett nézzem. Az alaptörténet nem egyedi, sajnos cselekményvezetés sem javított rajta. Számomra ez egy felejthetõ alkotás, egyáltalán nem tetszik.
10/10
zs9302 2010 jún. 23. - 19:44:43 10/10
(48/85)
Meg volt vágva a lényeges részeknél.
9/10
bundi123 2010 jún. 22. - 23:26:10 9/10
(47/85)
Jó volt
A zene tetszett naon meg a film is rendben volt olyan 10/8.5
kerekítek 9-re
saibor 2010 jún. 22. - 22:49:52
(46/85)
Azért ez nem semmi, sokkal komolyabb történet, mint a Hófehérke, vagy a Jancsi és Juliska.