Téma: 127 óra

9/10
LaciG 2011 márc. 25. - 19:43:49 9/10 Előzmény Pista15
(122/302)
Ha valaki más ember, mint te, az máris "rossz"? Van, aki szeret veszélyesen élni, van, aki nem. Ha valaki mások esetleges kárára szeret veszélyesen élni (mint pl: gyorshajtás), az tényleg elítélendõ. De amíg csak magának okozhat rosszat, addig mi bajod vele?
8/10
offtopic
Huánka 2011 márc. 25. - 14:04:37 8/10
(121/302)
Érdekes hogy az emberek nem egyformák, igaz? Amúgy a könyvolvasás és a hegymászás nem zárja ki egymást.
offtopic
_Enzooka_ 2011 márc. 25. - 07:19:17
(120/302)
Ezt nem tudhatod.
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 24. - 23:36:35 8/10
(119/302)
***SPOILER***

Ja, és nyilván a bicajával is direkt esett el :D :D :D :D

***SPOILER VÉGE***
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 márc. 24. - 23:31:44 8/10
(118/302)
Hú, képzeld, Aron is szeret olvasni. De attól még nem lesz rossz ember, mert szeret hegyet mászni is... Nem érted, hogy a természetjárásban nem az adrenalinnövelés a cél?! (Ha már mindenképp hormonokhoz akarod kötni, akkor sokkal inkább az endorfin.)
Azt mondtam, hogy NEKI nem veszélyes. Mert õ tapasztalt hegymászó. ÉRT HOZZÁ. Annak, aki még életében nem csinált ilyesmit, persze, veszélyes. De neki, aki hetente mászik 14.000 láb magas hegyeket miért lenne veszélyes egy bringázás vagy egy kis kanyonozás? Van olyan terep, ami neki is veszélyes, és osztályozva is vannak ezek, a kanyonok, hegyek, folyószakaszok stb, hogy mi mennyire nehéz terep. Nem lehet õt az átlag emberhez hasonlítani. Ugyanúgy jár koncertekre meg dolgozik, de ha boldoggá teszi, amit csinál, miért ne csinálja? Ja, amúgy a húga és a szülei is mászkáltak - vele együtt is - hasonló helyeken. Akkor õk is õrültek? Hmhm... ez egy ilyen "félresikerült" család.

(Érdekes, hogy te sírtál itt a spoilerezésrõl egy a filmrõl olvasott kritika miatt, te mégsem hívod fel az emberek figyelmét a spoilerekre...)

(SPOILER) A tóba lecsúszás pedig (SPOILER VÉGE) kb. annyira volt veszélyes számukra, mint ha egy anyuka elvinné a kicsi gyerekét a játszótérre, és az lecsúszik a csúszdán. Azta! Micsoda kegyetlen nõszemély! Veszélynek teszi ki a gyerekét! Aztán a gyerek homokozik - húha, lenyelheti a homokot, elkaphat valami bacit, milyen felelõtlen az anyuka, ugye? Sõt, a mászókáról is leeshet, a hintából is kirepülhet. Haljon meg minden szülõ, aki ilyesminek teszi ki a gyerekét, nemigaz? Igazából ne üljünk repülõre, ne üljünk autóba, ne menjünk át a zebrán, ne másszunk fel a létrán, rángassuk le az ácsot, a kõmûveseket az állványról, mert ajjajj, veszélyes a munkájuk! Veszélyes játszani a kutyámmal, mert lehet, hogy megharap. Hozzá sem nyúlok többet. Bármikor megcsíphet egy szúnyog, ami hordozhat bacikat, jaj meghalok! Inkább építek egy steril karantént, és leélem az életem ott. A padlón ülve természetesen, mert a székrõl és az ágyról is leeshetek.

Miért kellene bárkinek azokat a normákat követnie, amelyek számodra elfogadottak? Miért kellene neked megfelelnie bárkinek is? Különbözõek vagyunk, mindenkit más tesz boldoggá, de nagy butaság azért negatívan ítélkezni valaki felett, mert nem olyan, mint te.

Na mindegy. Te így gondolod (még az is elképzelhetõ, hogy nem vagy vele egyedül), de ne csodálkozz, ha olyan vélemény alakul ki bennünk, mint amit _Enzooka_ is írt.
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 márc. 23. - 22:52:51 8/10 Előzmény LaciG
(117/302)
Igen, szerintem is hasonló.
Senki nem számít arra, hogyha elmegy sétálni, elüti egy autó... õ Utahba ment "sétálni", ami nem lett volna nagyobb dolog neki, mint számunkra kimenni a parkba :)

***SPOILER***
Igen, benne volt, de olyan testhelyzetben volt, hogy 10-15 perc után elkezdett fájni valamije vagy annyira fázott, hogy a kihûlést elkerülendõ mozognia kellett (pl. véste a sziklát), szóval igazán nem tudott aludni úgy sem. Valamennyit azért biztos sikerült, de ki nem aludta magát, az tuti :) (A filmre nem emlékszem annyira pontosan, de a könyvében részletesen leírja ezt is.)
***SPOILER VÉGE***
8/10
Huánka 2011 márc. 23. - 20:43:56 8/10 Előzmény Pista15
(116/302)
Nem veszélyesebb sziklákon ugrálni mint szombat este elmenni bulizni. Az ember mind a kettõt élvezi,boldoggá teszi. Ez az egész élet a túlélésrõl szól.
1/10
offtopic
Pista15 2011 márc. 23. - 19:02:20 1/10
(115/302)
Ellentmondásos egy kissé a hsz-ed. Tehát ha valaki veszélybe sodorja magát és ezzel kockáztatja testiépségét és azzal játszik, h a családja soha többé nem látja, az tök véletlen és tõle teljesen független jelenség?:OOO

:OOOOOOOOOOOOOOOOOO
frenchbullie 2011 márc. 23. - 18:37:19
(114/302)
Üdv! Nem sodorja szánt szándékkal veszélybe magát, és nem okoz fájdalmat ezzel a szeretteinek... Igen!!!! Vegyük úgy, hogy tettem egy "Like" jelet a hozzászólásodhoz:-)
1/10
offtopic
Pista15 2011 márc. 23. - 18:16:09 1/10
(113/302)
*Mount
1/10
Pista15 2011 márc. 23. - 18:15:19 1/10
(112/302)
Nem tudta, h ez lesz???????????????? Hja elképzelhetetlen, ha valaki sziklákon ugra-bugrál, h netalán baja eshet:DDDDDDDDDDDD

A nap vicce:DDD
1/10
Pista15 2011 márc. 23. - 18:13:54 1/10
(111/302)
Jól is tette, h nem szólt és az élet szépen megleckéztette érte. Sok hasonló kis rohadék ússza meg az ilyesmit egy karcolás nélkül, pedig kívánom nekik, hogy szenvedjenek jó sokat a meggondolatlan adrenalinhajhászásukért, amit legtöbbször pl. a gyorshajtásban élnek ki. Itt kapcsolódik az, amit te említettél, a zebrán átkelés veszélye is.

Azért megint megismétlem, nem ugyanaz saját magadat szánt-szándékkal veszélybe sodorni, majd sajnáltatni magad, mint mondjuk körültekintõen átkelni a zebrán.

Nem bírom, mikor hõsként kiálltják ki a lenyomorodott vagy tán halálrafagyott Mont Everest-re felmászókat, hiszen gyakran feleségüket, gyermekeiket helyezik hátterébe az õ saját õrült baromságuk miatt.

Azt gondolom, ha valaki egy kicsit is jó ember, akkor nem sodorja szánt-szándékkal veszélybe magát és ezzel fájdalmat nem okoz szeretteinek, kivéve ha önzõ...én jobb címet adtam volna ennek a filmnek.

'127 óra" helyett, mondjuk "Az önzõség ára"
9/10
LaciG 2011 márc. 23. - 16:31:15 9/10
(110/302)
Amúgy ez hasonló, mint mikor egy ember meghal, és egy másik magát hibáztatja. Mert mondjuk ha ezt meg ezt csinálja, akkor nem hal meg. Viszont nem tudhatta, hogy ez lesz, tehát nem az õ hibája. Pont úgy, ahogy ez sem volt Aron hibája. Nem tudhatta, hogy ez lesz.

SPOILER

Egyébként a filmben benne volt, hogy Aron hogy alszik el (felfüggesztette magát egy fenti sziklára, és úgy lógott). Szóval szerintem aludt akkor, bár lehet, hogy nem tudott úgy se.
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 23. - 01:03:45 8/10 Előzmény LaciG
(109/302)
***SPOILER***
Durván 117 órát volt a kanyonban egyébként, nem 127-et. Csak elõtte bicajozott órákon át, utána meg gyalogolt... a 127 óra arra vonatkozik, hogy annyi ideig volt ébren, mert abban a testhelyzetben képtelen volt aludni.

Azért nem kifejezetten ugrálni ment :) De az tény, hogy a kanyonvidék azon része (Horseshoe, Blue John) könnyû terepnek számított.
***SPOILER VÉGE***

@Pista15 Nos, én nem vagyok ilyen vagány, mint Aron, nem mászom egyedül télen többezer méter magas hegyeket, sõt, egyáltalán semmilyen formában nem mászom sem hegyet, sem kanyont, sem barlangot (kisebb túra, kirándulás nem tartozik ide) viszont jó párszor volt már olyan, hogy mentem át a zebrán, nekem zöld volt, és a nagyon értelmes autós 15-20 centire a lábamtól hajtott el mellettem, nem egyszer annak köszönhetõen, hogy az utolsó pillanatban észrevettem, hogy jön. (Persze körül szoktam nézni és igyekszem vigyázni, de keresztezõdéseknél elég gyakran megesik az ilyen.) Szóval szerintem a semmi közepén határozottan nagyobb biztonságban lennék, mint mikor átmegyek egy zebrán.

Ahogy LaciG írta, ha egyedül laknék én sem szólnék senkinek, hogy leugrom a boltba vagy elmegyek sétálni, futni, tekerni, "ha nem jelentkezem fél óra múlva, akkor elütött egy autó". Sokan írják, mekkora idióta volt, és õ is nyilván ostorozta magát eleget, de egyáltalán nem biztos, hogy a helyében bárki más szólt volna a barátoknak-rokonoknak, hogy "elmegyek sétálni".
1/10
offtopic
Pista15 2011 márc. 22. - 21:00:32 1/10 Előzmény LaciG
(108/302)
Azért van egy aprócska különbség, sziklákon ugrálni kissé veszélyesebb, egy körültekintõ zebrán átkelésnél.
9/10
LaciG 2011 márc. 21. - 20:39:04 9/10 Előzmény frenchbullie
(107/302)
Nem mindegy, hogy önfejû volt-e? Beszorult a keze egy hatalmas szikla alá, 127 órát volt ott. Szomjazott, átfagyott, a halál közelében volt. Végül (igazából ez nem SPOILER, mivel megtörtént eset, de mivel nem akarok magamra haragítani pár embert, ezért SPOILER!!!) csak úgy tudott megmenekülni, hogy levágta a saját kezét. Ez mindenképp emberfeletti és hõsies volt. Nem értem, mi köze ennek ahhoz, hogy nem szólt az embereknek, hogy hova megy. A szülei orrára jogosan nem kötötte, hogy megy hatalmas sziklákra ugrálni, mivel ok nélkül aggódnának érte. Most ha én lemennék vásárolni, és nem szólnék senkinek errõl (mondjuk nincs otthon senki), és elütne egy autó, akkor most az én hibám, hogy nem szóltam senkinek arról, hogy hova megyek? Nem volt hiba, hogy nem szólt senkinek! Csak utána persze ette a fene, hogy miért nem tette. De elõre nem tudhatta, hogy kéne... A kelleténél többet beszéltem errõl, de gondolom érthetõ voltam
9/10
10stella14 2011 márc. 21. - 19:28:42 9/10
(106/302)
Nagyon jó film, érdekes és megdöbbentõ történet. Volt bennem egy kis félsz, hogy unalmas lesz, hiszen nagyjából csak 1 szereplõs, de kellemeset csalódtam, nekem nem volt unalmas rész. Szóval nagyon tetszett 10/9
moel 2011 márc. 21. - 18:20:00
(105/302)
mindenkinek szíve joga véleményt nyilvánítani, és persze az is oké, ha valakinek nem tetszik a film, de szerintem abban azért megegyezhetnénk, hogy az, amit ez az ember túlélt, tiszteletre méltó. szerintem minden ember feletti teljesítménynek tartozunk annyival, h nem röhögjük ki. még akkor is, ha nem értünk vele egyet.
1/10
offtopic
Pista15 2011 márc. 21. - 17:38:59 1/10 Előzmény frenchbullie
(104/302)
Én, nem félek senkitõl:)
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 márc. 21. - 00:18:00 8/10 Előzmény Siliana
(103/302)
Köszi :)