Téma: 127 óra

8/10
Képkockaördög 2011 márc. 21. - 00:16:32 8/10
(102/302)
***SPOILER***

Ööö... utolsó perc, lássukcsak.. az az, amikor az igazi Aron Ralston is megjelenik a feleségével és a kisfiával, és aranyosan mosolyognak? Ejjejj...

Nem nagy spoiler, hogy levágja a kezét, hiszen ez "egy hegymászó története, aki csapdába esik egy kanyonban, és úgy szabadul ki, hogy levágja a kezét". Kevés kritikában/ajánlóban nem írják ezt le szerintem, de a film lényege, mondanivalója számomra nem a tény, hogy levágta a kezét, és nem a kínt élvezzük, hanem az egésznek a lelki oldalát. A fájdalmat nem élvezi senki (biztos van kivétel persze).

Buta volt, hogy nem szólt, de nem döntötte el elõre, hogy hova megy, és a "kanyonvidék" huszadannyira sem veszélyes, mint azok az egyéb helyek, ahol elõtte már járt, és akkor le is írta részletesen az útvonaltervét, hogy baj esetén hol keressék. Murphy-t meg ismerjük... akkor történt a ciki, amikor egyszer nem szólt. De azóta okosabb lett :)

***SPOILER VÉGE***
Siliana 2011 márc. 20. - 17:46:58
(101/302)
ez most kicsit olyan, mintha a Rómeó és Júlia leírásában kiderülne hogy meghalnak a végén. Vagy hogy a WTC össze fog omlani vagy hasonlók.
Megtörtént sztori, gondolom, annak idején a hírekben is benne volt.
ennek ellenére persze nem kellett volna, de azért stílusosabban is fogalmazhatnál.
frenchbullie 2011 márc. 20. - 17:19:47
(100/302)
Üdv! Csak óvatosan, vigyázz, miket írsz:-) Még a végén belédkötnek miatta:-)
frenchbullie 2011 márc. 20. - 17:17:04 Előzmény andesz89
(99/302)
Üdv! Köszi a választ!:-)

Oké, lehet, hogy nem voltak még tuti mobilok, sem térerõ azon a területen. De ez nem változtat az alapproblémá(mo)n, hogy Aron meggondolatlan volt. Sõt, önkéntesként még inkább tisztában kellett volna lennie a veszélyekkel. Úgy gondolom, mivel az ember valóban porszem hozzá képest, tiszteletben kell tartani a Természet, a Jóisten erejét, nem szabad kihívni a Sorsot. Én megtanultam. Szerintem * Spoileres* Aron is kapott egy aprócska figyelmeztetést, még a film elején, azzal, hogy borult egy embereset a bicajával. De akkor szerencsére nem esett baja.

Persze tudom, hogy vannak emberek, (fõleg a Skorpió csillagjegy szülöttei között) akik szeretnek virtuskodni, élvezik, ha pezseg a vérükben az adrenalin, megvan bennük a "Na majd én megmutatom"-érzés. Sokszor ezért járnak pórul.

Van az a Nicholas Cage film, amikor Cage tûzoltót játszik, és beszorul a WTC romjai alá, egy kollégájával együtt. Úgy tartják egymásban a lelket, hogy beszélnek egymáshoz, felidézve életük egy-egy pillanatát. Számomra az a helyzet sokkal megindítóbb, meghatóbb volt.

Más. Tegnap láttam a Gettómilliomost. Tetszett. Végig ébren tartotta a figyelmemet, ahogy összekapcsolták a fõszereplõ életének momentumait a kérdésekre adott válaszokkal. Spoiler; zsigerbõl utáltam azt az indiai "Fagin"-t aki kihasználta, megcsonkíttatta szerencsétlen kis utcakölyköket, a nagyobb pénzért.
1/10
Pista15 2011 márc. 20. - 16:31:15 1/10
(98/302)
Mennyien élvezik a kínt:O Igazán meglepõ.

10/0
Claus Philipp 2011 márc. 20. - 16:21:41
(97/302)
Ez valami zseniális egy film volt.
10/10
ocsibobo 2011 márc. 20. - 11:46:35 10/10 Előzmény Yszap320
(96/302)
Szia szeretném megtudni hogy mégis mi nem tetszett a filmbe??
1/10
Yszap320 2011 márc. 18. - 23:41:29 1/10 Előzmény Siliana
(95/302)
háát ez az egyik legunalmasabb film volt amit életemben láttam.... ez rosszabb volt mint az Utolsó Légkalapács..
offtopic
Siliana 2011 márc. 18. - 09:01:13 Előzmény Képkockaördög
(94/302)
értem értem:D
(jó a neved ;))
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 márc. 17. - 22:54:09 8/10
(93/302)
@Thousand Lakes
Persze, nyilván. De ha ez egy megtörtént eset, és sem a könyvben sem pedig a filmben, sem sehol máshol nem utal rá semmi, akkor nem értem, hogy ez mégis hogy jutott eszetekbe. Jó, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, meg mindenkinek mást jelent, de egyébként nincs szó drogokról.
Amikor az ember napokig nem eszik, és ki van száradva, ráadásul egy sötét lyukba van bezárva, ahol alig tud mozogni, és még fájdalmai is vannak... nem csodálom, hogy hallucinálni kezd, transzba esik.

@ocsibobo
Egyetértek veled :) (Az Into the Wild-ot láttad? Szerintem tetszene neked az is, nekem az egyik kedvencem.)

Ralston amúgy nem hülye és az életszemlélete sem utolsó. Extrém dolog egyedül hegyeket mászni, de mindig hagy pontos útleírást az ismerõseinél, hogy baj esetén hol keressék. Amikor a kanyonvidékre ment bicajozni/kirándulni, nem tudta még, hogy hova megy pontosan, mert út közben találta ki, mobilja nem volt, hogy telefonáljon (ahogy már írták elõttem, amúgysem lett volna térerõ a semmi közepén egy mély hasadékban), és nem általános, hogy az emberre egy könnyû kirándulás alkalmával rázuhan egy szikla. Szóval ettõl még nem lesz idióta szerintem. Butaság volt nem elõre tervezni, de mindenki követ el kisebb-nagyobb hibákat.
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 17. - 22:31:12 8/10
(92/302)
Jaj igen, bocsánat, nem írtam, hogy a könyvben van így... a filmben - megnéztem újra - olyan a táskája, hogy ki tudja engedni teljesen a pántot, és úgy simán le tudta venni.
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 17. - 18:36:58 Előzmény Képkockaördög
(91/302)
Azért nem kötelezõ mindent egyféleképpen értelmezni. Az értelmezésnél még a szerzõ vélt vagy valós szándékát se kell feltétlenül figyelembe venni.
offtopic
Siliana 2011 márc. 17. - 13:44:27 Előzmény Képkockaördög
(90/302)
köszi :)
9/10
LaciG 2011 márc. 16. - 20:55:22 9/10
(89/302)
Tényleg megdöbbentõ, hogy nem kapott semmit... Sokkal inkább megérdemelte volna, mint anno a gettó milliomos. És most lényegesen gyengébb is volt a mezõny, mint 2008-ban.
10/10
ocsibobo 2011 márc. 16. - 18:54:02 10/10
(88/302)
Sziasztok! Én hétvégén láttam a filmet.
Elõször is szeretnék belekötni mindenkibe aki lehúzza a filmet! Kicsit gondoljatok már bele hogy ez egy IGAZ történet, VALÓS!! NEM KITALÁLT!! ez megtörtént egy emberrel. Ha netán ez a szituáció, veletek vagy hozzátartozótokkal esik meg akor is ilyen viccesnek meg hülyének gondolnátok?? ezen gondolkodjatok!!
Hihhetetlen hogy ez a film semmi oscart nem kapott. Nagyon megérdemelt volna valami díjat! a zenék, a képek, az egész megvalósítás az egész történet, nagyon megdöbbentõ és elgondolkoztató!
Én mióta megnéztem a filmet, teljesen máshogy állok a dolgokhoz és kicsit átértékeltem az élet szerepét! Lenyûgözõ egy alkotás, Mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
andesz89 2011 márc. 16. - 15:37:25 10/10
(87/302)
2003-ban szorult be Aron,akkor még nem voltak ilyen modern mobilok és a semmi közepén volt.nem sok esély lehetett rá, hogy van térerõ.

nekem a film nagyon tetszett,megindító és emlékezetes volt.nagyon csodálom h Aron egy ilyen helyzetben sem adta fel és az 5. napon volt bátorsága és lélekereje véghezvinni a tettét.
Boyle és Franco remek munkát végzett,nélkülük kevésbé lett volna ilyen jó a film.
9/10
k11zoltan 2011 márc. 16. - 11:25:28 9/10 Előzmény LaciG
(86/302)
Az egesz alkarjat elszoritotta a szikla.
frenchbullie 2011 márc. 16. - 10:08:15
(85/302)
Üdv! Nem bírtam végignézni a 127 órát... És nem a nyolcvanötödik perc miatt...

Az eleje tetszett, a képek látványosak, a zene pörgõs volt, a kanyonbeli táj lenyûgözõ. Egyszerûen az alapszitu nem jött be. Idegesített a fickó macsósága, önfejûsége amivel magának kereste a bajt, és nem tudtam szánni. Na jó, egy kicsit igen... Ha hegyimentõként éri a baleset, akkor persze szívbõl sajnáltam volna.

Nem értettem azt sem, miért nem vitt magával egy vacak mobiltelefont, igazán elfért volna a hiper-szuper, digitális videós-fényképezõs kütyü mellett. Oké, akkor nem lett volna film. Vagy nem így alakul...

Ja, azt képzeltem, a férjem csípni fogja a filmet, fellélegzik, hogy végre nem egy nõcis, nyálas-romantikus sztorit vagy mûvészfilmet kell megnéznie velem. Aztán megdöbbentett azzal, hogy bizony õ sem akarta végignézni.
9/10
LaciG 2011 márc. 15. - 18:00:36 9/10
(84/302)
Valaki magyarázzon már meg nekem valamit! Csak egy kérdésem lenne... A filmbõl egyértelmûen az derült ki, hogy (nem tudom, hogy ez mennyire SPOILER, de ha valaki nem akarja tudni a film végét, akkor az habba abba a hozzászólás olvasását... MOST) a szikla a hüvelykujjára szorult rá, a keze többi részében keringett a vég, stb. Akkor meg mi a rákért a kezét vágta le?! Nem lett volna jobb, ha csak egy ujját vágja le? Utána már ki tudta volna húzni onnan a kezét... NEM?!
8/10
Képkockaördög 2011 márc. 15. - 02:35:08 8/10
(83/302)
Elnézést a sok bejegyzésért, csak szerettem volna, ha látszik, hogy kinek szól :)

Sajnálom nagyon, hogy nem kapott Oscart, a zene fantasztikus, meg úgy az egész... Franco egyszerûen zseniális (Boyle ugye alap, hogy az :) ), maga Aron Ralston is azt mondta, hogy a színész nagyon jól megragadta az õ személyiségét, és viselkedését (annak ellenére, hogy nem volt túl sok ideje a felkészülésre).
Ugyan én csak 8-ast adok neki, mert volt némi hiányérzetem, de ez lett az egyik kedvenc filmem. Hetekkel ezelõtt láttam, de még most is a hatása alatt vagyok. A vége nekem túl hollywoodi, és keveset tudunk meg arról, hogy Aron tulajdonképpen kicsoda, és hogy ez a kis túra mennyire semmiség lett volna neki azokhoz képest, amilyen kalandokban már elõzõleg része volt. Törvényszerû volt, hogy ez történik vele. Az õrangyaláról sem esik szó, ha jól emlékszem - de úgyis meg kell néznem újra :)
Viszont aki teheti, olvassa el Aron könyvét! Most a film kapcsán kiadták újra. Izgalmas, vicces, részletes, elég naturalisztikus... A film csak egy nagyon apró szelete a könyvnek. Van róla egy dokumentumfilm is, visszamentek vele a helyszínre, az is nagyon érdekes, ahogy elmeséli, hogy hogy vágta le a kezét... hátborzongató.