Téma: 2012

katkunder 2009 nov. 15. - 10:26:49
(148/828)
Jaj, lemaradt az ékezet. Írjátok meg. Köszi
katkunder 2009 nov. 15. - 10:25:35
(147/828)
Kicsit letört vagyok, h. ennyi negatívat írtatok. Holnap nézem meg (már nagyon várom, mert szeretem a katasztrófa filmeket) . Azért a látvány miatt megéri????? Please, írjatok meg. Köszi.
7/10
Tibet 2009 nov. 15. - 10:03:43 7/10
(146/828)
Tegnap megnéztem(nagy nap volt, mert már hónapok óta alig bírtam kivárni a bemutatót).

De! (lehet, hogy lesz egy pici SPOILER)

Maga a történet jó volt, nekem bejönnek a világvégés filmek, de talán akkor még jobb lett volna, ha kicsit foglalkoznak az apokalipszis történeti(maják), ill. vallási(Biblia) hátterével, és nem csak említés szintjén hozzák fel a témát(bár így is elég hosszadalmasra nyúlt, de hát egyes jelenetek helyett jobb lett volna erre fektetni a hangsúlyt). Mindegy, ez a legkevesebb...
A látványvilága, ahogy többen is említettétek zseniális, bár látszott, hogy emiatt kevesebbet szántak a dolog drámai részére, de talán megérte...
Kicsit hiányoltam az akciót... nem teljesedett ki igazán a jó és rossz küzdelme(kinyissuk a hajó kapuját vs ne nyissuk ki). Ilyen élet halál helyzetben elvártam volna, hogy Anheuser úr a sarkára áll, és elõránt egy pisztolyt legalább, aztán még néhány fegyveres zsoldosa mellé áll.
Azt is többen mondták már, hogy néhol csöpögõs... igazuk is van, túúúl csöpögõs, de mégsem drámai.
A színészek sem tetszettek... Cusack - ot én alapból nem szeretem annyira, de ez egyéni szocproblém... az orosz csávó nagyon hajazott Jabba - ra a Star Wars - ból, ami veszettül idegesítõ volt, a ruszki csaj szintúgy, a kutyájával együtt...(mármint idegesítõk voltak).

No, mindegy, 7/10 - et adtam, csalódás volt a film... ha nincs ez a lenyûgözõ látványvilág még a fele pontot sem kapta volna meg.

Bocsánat a regényért.
ThoRgErdT 2009 nov. 15. - 04:23:17
(145/828)
Ma este láttam, idegen földön (Ireland). Egyáltalán nem csapott földhöz.. Sõt :( Nagyon vártam, biztató volt a trailer meg ugye az alapsztori.
Ami tetszett (nem sok): azért a látvány megérte, ügyesek a bácsik.
Ami kiakasztott (kicsit SPOILER): amerikai nyál, úgymint kutya (jáááháj), visítozó (de hõõõs) gyerekszereplõk, önfeláldozó elnök, gagyi ruszkik (a csaj angoljától kiütést kaptam: semmi nyelvtani hiba de agyrobbantó akcentus), és végestelen végig az utolsópillanatos megmeneküléses izgalmasítás.. (spoiler vége)
Mellesleg: a napkitörések nem istentuti hogy hipp-hopp abbamaradnak, ergo sugárzás marad, ha pedig a pólusok felcserélõdnek, az ideiglenesen kioltja a Föld mágneses terét, míg a pólusok stabilizálódnak, s akkor aztán süti mindennek ami él és mozog..
Látványra dolgoztak, okés. De annyira tudománytalan volt, hogy fájt..
A villogó fényeffektek az egyik résznél pedig majdhogy kikaparták a szememet és szabályosan feldühítettek.. Kíváncsi lennék, mire lehet felhasználni az ilyen szándékos szemkifolyatós cuccokat..
Hm... 3/10 bocs a karcos hangnemért, csalódott vagyok.. Még Woody-tól is jobbat vártam..
Sziky25 2009 nov. 15. - 01:08:27
(144/828)
Szerintem csak kicsivel jött elõbb nem hónapokkal....
Egyébként a látvány az csillagos ötös, ahogy megcsinálták a hajót!!!!
8/10
ousgh 2009 nov. 15. - 00:39:29 8/10
(143/828)
de nemúgy volt h éppezaz h a vártnál elõbb jött? mármint lehet h akkor épp nyár volt (és olimpia) de decemberre várták. vagymi :D nekem legalábbis így jött le :)
amúgy ja a sztori az elég tompa de a látvány az hú, aki tudja az feltétlen moziban nézze!
Sziky25 2009 nov. 14. - 22:45:43
(142/828)
Azon az óriási bakin csodálkozok (amit eddig senki nem írt le, ha igen akkor sorry), hogy decemberben hogy a fenében lehet olimpia Londonban? Valakinek ez feltûnt?:)?
1/10
Lacquo 2009 nov. 14. - 22:28:28 1/10
(141/828)
+ fekete pont:
-a szinkron
-a borzalmas szinkron
Belmont 2009 nov. 14. - 21:57:54
(140/828)
Külön mínusz pont a bosszantóan erõltetett ruszki akcentusokért. Miért nem szinkronizáltatják le azt a pár mondatot inkább utómunkában mással, ha a tuskó amerikai színész képtelen az akcentust imitálni? Hogy nyílna meg alattuk a föld.

:D
Belmont 2009 nov. 14. - 21:50:06
(139/828)
Nem volt nagy elvárásom, katasztrófafilmekbõl tizenkettõ egy tucat, végül is csak a látvány miatt néztem meg. Nem voltam tisztában azzal, hogy mire vállalkoztam, a két és fél óra összességében sablonos kínszenvedés volt, a szokásos "politikailag korrekt" mócsingokkal: húdeszeretnivalóanamerikai család, bölcseket mondó mattfeketén néger elnök, segítõkész kommunista kínaiak, csak a ruszkik maradtak meg csúfnak, szakállasnak és gonosznak már a hidegháború óta.

Kilencven perc bõven elég lett volna mindenre, hogy legalább a látvány+sületlenség aránya az elõbbi javára billenjen.
*SPOILER* Pl. az már a közönségnek is sok volt, amikor szétrobbant egy egész hegység, õk meg kisbusszal kacsáztak elõle, a fickó eltûnt egy repedésben, utána meg kimászott...!!! Sír anyuci-gyerekek, a nézõtér meg röhögött. És utána továbbra is hót komolyan a világ megmentésérõl értekeznek. Ekkora irdatlan blõdséget. Leslie Nielsen már nem is tudna mit parodizálni. *SPOILER VÉGE*
1/10
frensys 2009 nov. 14. - 21:20:27 1/10
(138/828)
igazad van!!!Én barom meg már 1 éve várom ezt a filmet...
Olympos 2009 nov. 14. - 21:18:51 Előzmény Lacquo
(137/828)
Most jöttünk vissza a moziból.
A véleményemet már sokan megfogalmazták: nagyon gyenge.
A látvány miatt mentem el, de az se volt sok a film hosszához képest...inkább a gagyi poénok.

Érdekesség most következik:
www.IMDB.com-on a film 11.14-én 6.7/10 pontra süllyedt.
A POÉN csak most jön: a nem amerikai szavazók szerint a film 7/10, az amerikaiak szerint csak 4.7/10 !!! :D
...szóval ez a digitális hulladék jobban tetszett az európai, ázsiai, stb. népnek, mint a "hülye" jenkiknek.

Persze a látványtervezõnek 10/10 járna, õk kitettek magukért... a hitelesség már nem rajtuk múlt.
1/10
Lacquo 2009 nov. 14. - 20:43:37 1/10
(136/828)
Félig OFF:
A filmet megnéztem tnap, sajnos! Annyit leszögezek, hogy nagy filmfaló vagyok, de általában az ilyen amerikai szuperprodukciók nem jönnek be, nem is érdekelne, de gondoltam, megnézem, szórakozás képpen a többiekkel.
A szórakozás elmaradt, mert ennyire rossz, unalmas, "katasztrófálisan" gyenge filmet már régen láttam.
Nem is akartam megnézni, de azért ennyire rosszra nem számítottam. Sajnos úgy jöttem ki a filmrõl, hogy elvettek 3-4 órát az estémbõl, amit sokkal hasznosabban is tölthettem volna, közben szenvedtem végig.
A szomorú az, hogy fullon volt a mozi, és gondolom ma is, holnap is, stb. is tele lesz. Megnézik ez a filmet, és kasszasiker lesz. Sajnos ehhez én is, mi is hozzájárultunk. A másik rossz dolog, hogy ami jó film, azon meg kb. üres a mozi. :(
Ki is mehettem volna róla, de általában nem szokásom, most jó lett volna.
A film majdnem 160 perce nekem kínos volt. Erõltetett, közhelyes, és semmi újat nem mutatott. Ha 90 perces, még azt mondom, hogy jajj, de jó, hogy vége, de 160 perc, azért elég sok.
A hangok lehet jók voltak, de nem tudtam arra figyelni, mert a gyenge produkció elvette a figyelmemet róla.
Izgulni kellett volna, de nem lehetett. Vicces volt, de nevetni se lehetett, mert annyira kínos volt. Az akciójelenetek, hagyjuk.... Ultra gáz!
Mindenki túléli, a rosszak meghalnak, kiszámítható jelenetek, és bakik!
2012 volt, de a vadi új Bentley ma is van, sõt már volt tavaly is, de még csak 2009 van, mégis viszik a kiállításra.
Ajánld annak akit nem szeretsz, de a kedves ismerõseidet kíméld meg tõle.
2009-es év leggyengébb filmje.
2006-os évé a Da-Vinci kód volt, de az ehhez képest vmi fenomenális.
Akkor hajrá, szóljatok le! :)

Ui.: Lehet 12-16 éves korosztálynak bejön/tt a film, de azon én már túl vagyok. Ki tudja, akkoriban lehet még nekem is tetszett volna, de nem az van, és attól, még, hogy tetszik, ez egy gyenge produkció.

10/0 nem lehet, így 10/1
:)
1/10
frensys 2009 nov. 14. - 20:37:19 1/10 Előzmény magicvoice
(135/828)
Na szóval,most néztük meg a filmet a barátnõmmel..hát én nem tudom ti mit néztetek és elõre leszögezem hogy imádom a scifi akció vagy katasztrófafilmeket,de ez a film annyira unalmas volt hogy ha nem volt benne több 10 perces töltelékrész amin ellehetett volna aludni akkor semmi!
Sok volt a nyálas és semmi nem történik rész,ahonkivül nem tudom mit vannak úgy elájulv egyesek a jelenetek meg a látványoktól,sok ilyen film létezik amiben hasonlóan omlanak össze házak és autók repülnek összevissza,viz tenger szõkõár és nagy hullámok társai filmekbõl is tudnék vagy egy tucatot mondani,amiben totál hasonló számitógépes megoldások szerepeltek és nem sok különbség volt minõségben!

A házak és a törésvonalak mentén összedõlt épületek nem voltak nagy hatással az emberre,a vizes jelenetek annál inkább,mikor nagy hullámban átfordul a hajó,meg a végén a kabinok úsztak összevissza és egymásnak mentek amben az emberek voltak..na az jó nézett kis meg izgalmas volt,azonkivül inkább komédiás volt mint izgulós,rögtön az elején mikor autóval meneülnek,minden dõl romba elöttük mögöttük mellettük,de õk nekik megse nyikkan,simán kerülnek ki minden akadályt és sértetlenek,a kocsiban csak a csajok izgultak a pasiknak stresszoldás szerepe volt inkább,olyan komikus meg éljük túl,semmi nagy veszengés meg úrsiten most milesz meg minden,hanem sablonos siessünk mert ránk esik valami..nem lehetett izgulni nagyon rajta..késõbb ezt a kisrepülõs meneküléssel is eljátszották,komikus volt néha ahogy szintén a csajokon kivül,nem volt más aki megõrüljön hogy most milesz,a csajok jajveszékeltek átélték a vészhelyzetet,a pasik meg átlagosan vigjátékszerûen meneküljünk azt kész.

Számomra nem volt nagy durranás a film,a forgatókönyv 10-1,de ez is csak azért mert volt forgatókönyv,semmi fordulat szokásos menet stb.

10-5 a film nálam,láttam már jobbat is,hiába mostani technika a látvány!
1/10
frensys 2009 nov. 14. - 20:36:11 1/10 Előzmény magicvoice
(134/828)
Igazad van teljes mértékben..!
gerhajdu 2009 nov. 14. - 20:11:38
(133/828)
Világvége, de azért túléljük. Szerintem ez eleve nevetséges.
Sirbrilla 2009 nov. 14. - 19:56:10 Előzmény Kattrin
(132/828)
köszönöm :)
1/10
frensys 2009 nov. 14. - 19:33:03 1/10
(131/828)
Na szóval,most néztük meg a filmet a barátnõmmel..hát én nem tudom ti mit néztetek és elõre leszögezem hogy imádom a scifi akció vagy katasztrófafilmeket,de ez a film annyira unalmas volt hogy ha nem volt benne több 10 perces töltelékrész amin ellehetett volna aludni akkor semmi!
Sok volt a nyálas és semmi nem történik rész,ahonkivül nem tudom mit vannak úgy elájulv egyesek a jelenetek meg a látványoktól,sok ilyen film létezik amiben hasonlóan omlanak össze házak és autók repülnek összevissza,viz tenger szõkõár és nagy hullámok társai filmekbõl is tudnék vagy egy tucatot mondani,amiben totál hasonló számitógépes megoldások szerepeltek és nem sok különbség volt minõségben!

A házak és a törésvonalak mentén összedõlt épületek nem voltak nagy hatással az emberre,a vizes jelenetek annál inkább,mikor nagy hullámban átfordul a hajó,meg a végén a kabinok úsztak összevissza és egymásnak mentek amben az emberek voltak..na az jó nézett kis meg izgalmas volt,azonkivül inkább komédiás volt mint izgulós,rögtön az elején mikor autóval meneülnek,minden dõl romba elöttük mögöttük mellettük,de õk nekik megse nyikkan,simán kerülnek ki minden akadályt és sértetlenek,a kocsiban csak a csajok izgultak a pasiknak stresszoldás szerepe volt inkább,olyan komikus meg éljük túl,semmi nagy veszengés meg úrsiten most milesz meg minden,hanem sablonos siessünk mert ránk esik valami..nem lehetett izgulni nagyon rajta..késõbb ezt a kisrepülõs meneküléssel is eljátszották,komikus volt néha ahogy szintén a csajokon kivül,nem volt más aki megõrüljön hogy most milesz,a csajok jajveszékeltek átélték a vészhelyzetet,a pasik meg átlagosan vigjátékszerûen meneküljünk azt kész.

Számomra nem volt nagy durranás a film,a forgatókönyv 10-1,de ez is csak azért mert volt forgatókönyv,semmi fordulat szokásos menet stb.

10-5 a film nálam,láttam már jobbat is,hiába mostani technika a látvány!
Sparks72 2009 nov. 14. - 19:23:21
(130/828)
Igen, valószínûleg azok csalódtak a filmben, akik várták a megváltást, hogy lehulljon a lepel a 2012-es nagy világvégérõl és végre megtudjuk a tudományos igazságot egy kis ezotériával fûszerezve. Nos ez ebben a filmben valóban nincs benne. Ilyen szemmel valóban csalódás, mert a 2012-es sztoriban sokkal több lenne. De ki az, aki megakadályozza a többi filmest, hogy errõl csináljon egy újabb sztorit? Senki. Lásd Dante pokla vs. Vulkán 1997-98 környékén. Szóval 2012-ig van még idõ, jöhet egy másik film is, de addig is azt mondom, hogy aki szereti a mesterien kidolgozott látványt, ami sokkal de sokkal többet nyújt, mint az eddigiek, azok bátran nézzék meg. Aki meg elalszik rajta, az a valódi világvégén is jót fog szundikálni, lelke rajta.
Kattrin 2009 nov. 14. - 19:06:50
(129/828)
Szerintem nem volt röhejes a "Jövök, Dorothy".